Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2010., 10:52   #941
Quote:
telepathy kaže: Pogledaj post
da, na svom kompu na poslu sam postavila server i na njega instalirala program te kreirala korisnike za pristup serveru tako da kolegica moze uci na server sa svog kompa i ja sa svog i isto tako od doma da se mogu spojit
radi se o terminal serveru? Ti si ga sama instalirala?
Posl3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 11:13   #942
Quote:
Posl3k kaže: Pogledaj post
radi se o terminal serveru? Ti si ga sama instalirala?
Microsoft Virtual Server

nisam ga sama instalirala nego kolega koji se time bavi
telepathy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 17:10   #943
Pitanje za modove: Jel smijem tu stavit link za download demo verzije (30 dana potpuna funkcionalnost) Robno-materijalnog poslovanja?
ivan_p is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 18:21   #944
Quote:
telepathy kaže: Pogledaj post
Microsoft Virtual Server
nisam ga sama instalirala nego kolega koji se time bavi
ma mogla si i sama ako si informatičarka, ali virtualni server je isto ko i obični server (vjerovatno ste htjeli odvojiti taj dio sa vanjskim spajanjem zbog sigurnosti, ali mi nije jasno zašto baš virtualizacijom) no to ste mogli uraditi i sa xp sistemom (i besplatnim ts rješenjima).
Postavljati ms vs (vjerovatno ilegalni) mi se ne čini kao najbolja opcija, pogotovo da to preporučiš i drugima.
Posl3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 21:50   #945
Quote:
ivan_p kaže: Pogledaj post
Pitanje za modove: Jel smijem tu stavit link za download demo verzije (30 dana potpuna funkcionalnost) Robno-materijalnog poslovanja?
Ne može, sori, reklame se ne dozvoljavaju. Iako mi je ovaj put zaista žao da ovo pravilo postoji
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 08:45   #946
UPOZORENJE!!

Od nekoliko korisnika sam zamoljen da im pomognem zbog problema (ne) rada Synesisa na Windows7!! (Ver 32/64 CRO/ENG) Veći dio problema sam riješio, ali ne sve do kraja, pa pripazite ako idete na Win7 - najprije provjerite kako će reagirati Synesis!!

Isto se odnosi na Synesis POS!
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 08:47   #947
Quote:
Posl3k kaže: Pogledaj post
Koliko osrednjem hakeru treba da upadne i napravi dar mar iz obične zafrkancije?? VAŽNA NAPOMENA: ne držite vezu stalno otvorenu, a posebno ako je računalo bez nadzora. Inače igra može biti skupa...
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 11:43   #948
Quote:
Posl3k kaže: Pogledaj post
ma mogla si i sama ako si informatičarka, ali virtualni server je isto ko i obični server (vjerovatno ste htjeli odvojiti taj dio sa vanjskim spajanjem zbog sigurnosti, ali mi nije jasno zašto baš virtualizacijom) no to ste mogli uraditi i sa xp sistemom (i besplatnim ts rješenjima).
Postavljati ms vs (vjerovatno ilegalni) mi se ne čini kao najbolja opcija, pogotovo da to preporučiš i drugima.
Imamo legalan ms vs i iz toga razloga smo isli na tu opciju. Uzeli smo Microsoft Action Pack Subscription tako da smo na taj način riješili legalne Windowse, Office i masu drugog software-a iz tog paketa te ujedno i virtual server
telepathy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 13:52   #949
pozdrav svima, eto me..drugi dan poslije godišnjeg..
i odmah se primila posla, naravno.
imam ponudu za programe tvrtke INFOKOM. naravno da ću ih istestirati (demo verzije) ali..radi li netko na njima? rado ću pročitati komentare.
uraira is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 14:27   #950
Quote:
telepathy kaže: Pogledaj post
Imamo legalan ms vs i iz toga razloga smo isli na tu opciju. Uzeli smo Microsoft Action Pack Subscription tako da smo na taj način riješili legalne Windowse, Office i masu drugog software-a iz tog paketa te ujedno i virtual server
a dobro, ima se para
Za one koji nemaju, ima i puno jeftinijih rješenja...

Zadnje uređivanje Posl3k : 24.08.2010. at 14:37.
Posl3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 14:32   #951
Quote:
uraira kaže: Pogledaj post
imam ponudu za programe tvrtke INFOKOM. naravno da ću ih istestirati (demo verzije) ali..radi li netko na njima? rado ću pročitati komentare.
svaka preporuka, oracle baza, odličan suport. Jedino ne znam da li je to cjenovni razred za tebe, ali to ne mogu reći jer bi trebao znati koji si budget rezervirala za poslovni sw...

mogu ti dogovoriti i prezentaciju, ako mi pošalješ podatke na pm...
Posl3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 14:38   #952
Quote:
Posl3k kaže: Pogledaj post
svaka preporuka, oracle baza, odličan suport. Jedino ne znam da li je to cjenovni razred za tebe, ali to ne mogu reći jer bi trebao znati koji si budget rezervirala za poslovni sw...

mogu ti dogovoriti i prezentaciju, ako mi pošalješ podatke na pm...


zahvaljujem, čula sam se s njima, no prije prezentacije želim čuti mišljenja korisnika programa.
cjenovni razred za mene? ne razumijem ovo..
uraira is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 15:43   #953
Quote:
uraira kaže: Pogledaj post
cjenovni razred za mene? ne razumijem ovo..
hoću reći da su im cijene dosta visoke, pa možda možeš naći nešto jeftinije, a slične kvalitete...
oracle je sam po sebi već veliki trošak, možda razmislit o nečemu baziranom na besplatnim sql bazama (postgre, firebird, mysql) i aplikacijama od 5-10 000 kn?
Posl3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 08:23   #954
Quote:
Posl3k kaže: Pogledaj post
hoću reći da su im cijene dosta visoke, pa možda možeš naći nešto jeftinije, a slične kvalitete...
oracle je sam po sebi već veliki trošak, možda razmislit o nečemu baziranom na besplatnim sql bazama (postgre, firebird, mysql) i aplikacijama od 5-10 000 kn?


halo..ja sam knjigovođa..
uraira is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 09:19   #955
Quote:
uraira kaže: Pogledaj post
halo..ja sam knjigovođa..
a knjigovođe se ne razumiju u cifre?
Posl3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 10:31   #956
Quote:
Posl3k kaže: Pogledaj post
a knjigovođe se ne razumiju u cifre?

ne govorim o ciframa.
cifre 5-10.000 prihvatljive, ali...
(postgre, firebird, mysql) ???
uraira is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 11:16   #957
Quote:
uraira kaže: Pogledaj post
ne govorim o ciframa.
cifre 5-10.000 prihvatljive, ali...
(postgre, firebird, mysql) ???
nisam želio ispasti jako stručan, radi se o besplatnim ali vrlo pouzdanim bazama. U zagradi sam samo dao pojašnjenje (za one druge koje možda zanima, jer ovo je javni forum)
Posl3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 12:10   #958
Quote:
Posl3k kaže: Pogledaj post
nisam želio ispasti jako stručan, radi se o besplatnim ali vrlo pouzdanim bazama. U zagradi sam samo dao pojašnjenje (za one druge koje možda zanima, jer ovo je javni forum)


na znam ništa o besplatnim bazama. tražim kvalitetan knjigovodstveni program sa svim modulima koje kompletan program sadrži (od proizvodnje do prodaje, s plaćama i osnovnim sredstvima).. ništa priručno mi ne dolazi u obzir. usput, infokom zvuči sasvim solidno, no..nekako su mi nepregledne..sve te silne "kućice" u koje se sve upisuje..ok, možda samo stvar navike, dobila sam pohvale i preporuke od ljudi koji rade na njemu..
uraira is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 16:50   #959
Quote:
uraira kaže: Pogledaj post
na znam ništa o besplatnim bazama.
pa ne znaš ništa ni o skupim, niti je tebi bitno biti stručnjak za baze, ali osnovne stvari (da li je nešto usko vezano sa programom i njegovom pouzdanošću) besplatno, jeftino, skupo ili preskupo, bi trebala znati
Quote:
no..nekako su mi nepregledne..sve te silne "kućice" u koje se sve upisuje..ok, možda samo stvar navike, dobila sam pohvale i preporuke od ljudi koji rade na njemu..
uvijek je stvar navike. I na najlošiji i najkompliciraniji program se vremenom navikneš. Mnogi ljudi upravo zato i rade sa lošim programima, jer su na njih navikli. I nakon sve te torture neda im se opet prelaziti novu torturu pa rađe podnašaju tu staru. Problem i jest u tome što je teško naći drugi a bolji program koji nije tortura (jer su takvi rijetki), no oni koji se potrude, nakon tog truda (prelaska na dobar ali jednostavan program i dobru podršku - što će reći stručnu i ljubaznu) su ipak puno sretniii svakog slijedećeg dana.
Danas ima dosta programa koji imaju demo na svojim stranicama i uvijek je dobro barem probati raditi u njima. Mnoge firme čak nude i besplatnu podršku kod upoznavanja sa programom ili besplatne prezentacije. Dobro je nazvati i par referenci sa popisa itd.
No svejedno, programa je stotine (da ne velim tisuće) i sam odabir može biti dugotrajan i naporan. Ali zato ima i neovisnih savjetnika koji ti taj izbor mogu olakšati. Pa ako želiš uštediti vrijeme, naručiš analizu programskih paketa koji te zanimaju. Krajnji izbor (između sada, manje opcija) nemoj prepustiti drugima (pa niti stručnjacima, a pogotovo ne "stručnjacima"). Izbor ipak mora biti tvoj. Tu odgovornost nemoj izbjegavati.
Hmm, sad već zvučim kao profesor psihologije
Posl3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 09:13   #960
Quote:
Posl3k kaže: Pogledaj post
Krajnji izbor (između sada, manje opcija) nemoj prepustiti drugima (pa niti stručnjacima, a pogotovo ne "stručnjacima"). Izbor ipak mora biti tvoj. Tu odgovornost nemoj izbjegavati.
Hmm, sad već zvučim kao profesor psihologije

toliko ipak znam, obzirom ću ga ja usvajati, učiti i raditi na njemu, a usput i objašnjavati tu i tamo nekom tko se odluči primiti dijela posla.
tebi zahvaljujem na psihološkoj podršci
uraira is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:34.