Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2017., 14:31   #1
CCUSA 2017

Pozdrav svima,
Nekidan sam cuo po prvi put za CCUSA agenciju pa malo istrazivao i dosta sam "zapea za to"...vidim da jos imam vremena ali dosta malo za prijavit se i sve obavit sta treba...

1. Uglavnom trenutno me najvise zanima koliko novaca trebam sve skupa imati od pocetka prijava dok ne dodjem tamo u SAD, znaci troskovi za ccusa, viza, karta, djeparac blabla...jesam li u pravu ako je to iznos od 15000-20000 kn? ili manje/vise?

2. Nekako mi sve skupa pari nerealno, neznam, iz Splita sam i ode nikad nisam cuo nekoga da spominje ista slicno ovome osim razmjene studenata po europi..ali za ameriku ni slova...pa me zanimaju vasa iskustva, kada ste bili, jel se mogu namistit datumi odlaska i dolaska (npr. ako budem nesto mora na ispit sredit ako ne kolokviram, pa da idem u 7. mj)

3. Znam da je ova tema vec pokrenuta, al tia san ode malo osvjezit to pa da se kazu neka novija iskustva...

4. Ako ima neko iz Splita da ide ove godine, neka se slobodno javi u inbox

🤠


Sent from my iPhone using Tapatalk
CROmarinCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 11:45   #2
Troskovi su ti sljedeci
1. Ccusa- 520 dolara- to ti je za opciju u kojoj ti oni traze posao.
2. Osiguranje zdravstveno- obavezno je za sve dane koje ces radit, 3.75 dolara ti je po danu.
3. Viza- cijenu mos vidit na netu, al oko 1200-1300 kn bude.
4. Avionska karta-ovisi di letis, kad, kad kupujues kartu itd. Varira od 3500 pa do 4500-5000.
5. Dzeparac- on ti treba za "prezivis" do prve place, znaci kad sletis moras si platit put do poslodavca(ako nemas dogovor s njim da te pokupi na aerodromu), moras platit vjerojatno prva dva tjedna smjestaj(isto kod poslodavca si smjesten vecinom) i da imas za hranu.

Placa ti sjeda ili svaki tjedan ili svaka dva tjedna. U biti troskovi svega plus dzeparac ti ispasnu oko 15 000 kuna. Nije puno jer to ces vratit u najvise mjesec dana rada tamo.

Sto se datuma tice, ti agenciji kazes od kad do kad si sobodan al uzmi u obzir da je obavezno radit mislim da 2 mjeseca. Ja sam stavio datum od kojeg mogu 1.7. Sto je ono maks zadnji datum i s tim gubis dosta poslodavaca jer vecina trazi da se dode negdje od 15.-20. Lipnja. Al izadu u susret vecina.

Kad odradis posao(znaci te datume koje si reko da mos radit) onda imas mjesec dana da putujes s tim da ti zadnji datum do kojeg smijes bit u americi mora bit 10.10.

Ako znas da ces trebat neke ispite rjesavat preko ljeta ili u devetom mjesecu onda nemoj razmisljat o ovom, jos lipanj mozes bit na faksu al ovo ostalo tesko tj nemoguce.

Ide dosta hrvata na ovaj program, iz cijele hrvatske, a i splicani su isli, raspitaj se malo, imas i dosta postova na fejsu s iskustvima.
maraac123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:19.