Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2014., 20:30   #141
Kopiram

ne znam jel smijem navesti autora teksta / podloge

Dopis za izmjenu Zakona za zaštitu životinja
(iako je tek nedavno novi zakon, no uvijek mogu promjene, jel)

Quote:
"...LOGO I ADRESA UDRUGE KOJA ŠALJE DOPIS

MINISTARSTVO POLJOPRIVREDE RH
UPRAVA ZA VETERINARSTVO
DOBROBIT ŽIVOTINJA /ODJEL ZA ZAKONODAVSTVO
Planinska 2
10000 Zagreb


Problem napuštenih kućnih ljubimaca ne samo da ne jenjava nego je iz godine u godinu sve veći i sve prisutniji na području Republike Hrvatske. Razloge ne treba tražiti samo u neodgovornosti vlasnika odnosno posjednika nego i u nedovoljnom radu na izmjenama Zakona o zaštiti životinja kako bi on doista i poslužio svojoj svrsi a to je zaštita napuštenih životinja, te na selektivnoj primjeni određenih odredaba Zakona od strane veterinarskih inspekcija, što dovodi do zatvaranja skloništa udruga za zaštitu životinja u kojima se napušteni psi ne eutaniziraju.
Stječe se dojam da se povlađuje vlasnicima skloništa koja su osnovana kao ekonomski orijentirane jedinice koje obavljaju gospodarsku djelatnost usmjerenu na dobit.
Činjenica je da takvim vlasnicima skloništa sadašnja situacija manjkavih sustava kastracija i mnoštvo pasa lutalica upravo odgovara jer to nisu ljudi koji gledaju na problem sa aspekta zaštite životinja već sa aspekta vlastite dobiti.
Međutim, takva situacija ne samo da nije u skladu sa svrhom i duhom Zakona o zaštiti životinja, nego će gledano na dulje vrijeme dovesti i do toga da jedinice lokalne samouprave neće niti moći izdvajati sredstva za financiranje skloništa ako dobar dio tih sredstava ne bude bio usmjeren na vršenje kastracija, a samo financiranje skloništa ograničeno na pokrivanje materijalnih troškova bez onog dijela novca koji se sada u vidu dobiti slijeva u džepove vlasnika skloništa, ustrojenih kao profitabilnih organizacija.
Odredbom članka 56. stavak 1. Zakona o zaštiti životinja propisuje se:
1)„Sklonište za životinje može osnovati fizička ili pravna osoba.“.....
4.) „Ako nije osnovano sklonište za životinje u skladu sa stavkom 1. ovog članka, njegovo osnivanje i rad financira jedna ili više jedinica lokalne ili područne samouprave u skladu s njihovim potrebama odnosno Grad Zagreb.“
5) „Obavljanje poslova skupljanja napuštenih i izgubljenih životinja financiraju jedinice lokalne samouprave
Odredba članka 56. stavka 1. protivna je duhu Zakona o zaštiti životinja jer ne uzima u obzir humane i moralne uvjete koji su nužno potrebni pri osnivanju i vođenju skloništa akoji su čak važniji od materijalnih uvjeta. Temeljem odredbe članka 56. stavka 1. Zakona o zaštiti životinja, sklonište mogu osnovati najveći pesomrsci i mačkomrsci, i to iz razloga što im zakon ne postavja nikakve uvjete, kao niti posjedovanje određenih moralnih i humanih osobina, iskustva u radu sa životinjama i slično, da bi mogli osnovati sklonište. na primjer, pitamo se što zapravo organizacije koje se bave prodajom poljoprivrednih proizvoda ili sanitarnom djelatnošću imaju sa zaštitom životinja.
Nadalje, iz formulacije članka 56. Zakona o zaštiti životinja uopće ne proizlazi obveza lokalne samouprave da financiraju pravne i fizičke osobe koje osnivaju skloništa nego proizlazi njihova obveza da financiraju, sukladno odredbi stavka 5 istog članka samo poslove skupljanja napuštenih i izgubljenih životnja, a financiranje skloništa samo ako sklonište osniva jedna ili više jedinica lokalne ili područna samouprave, odnosno Grad Zagreb, koji je jedini to i učinio.
Mogućnost osnivanja skloništa od strane svake osobe, te mogućnost osnivanje skloništa u vidu gospodarske djelatnosti protivno je samoj svrsi osnivanja skloništa. Većina skloništa posluju kao gospodarska djelatnost, što je sramotno. Stoga nije čudno da je većina pasa u skloništima bolesna, nije cijepljena niti protiv zaraznih bolesti, da se psi smještaju zajedno i kad to nije preporučljivo, što dovodi do ugriza i smrti, što se kuje ne kastriraju, što se vrši eutanazija nakon 60 dana, što su neishranjeni i uopće u lošem stanju.
Zbog čega bi vlasnik skloništa koji je isključivo zainteresiran za postizanje dobiti i vodi sklonište kao oblik ekonomske djelatnosti cijepio ili liječio psa na uštrb svoje sigurne dobiti?
Očito je dakle, da postoji sukob interesa između zaštiti napuštenih životinja i osnivanja skloništa u vidu ekonomske djelatnosti usmjerene na postizanje dobiti i prelijevanje novca poreznih obveznika u privatne džepove.
Nadalje, ideja da se izbjegne osnivanje vlastitih skloništa na način da se psi smještavaju u skloništa drugih gradova, što je postala praksa nekoliko gradova, a zagovara se i na stranici Naslova http://www.veterinarstvo.hr/UserDocs...tol-ANDREA.pdf nije u skladu sa potrebama lokalnih jedinica, svrhovitim zbrinjavanjem napuštnih životinja te efikasnošću u udomljavanju. Naime, ili se postojeća „skloništa“ prenatrpavaju, ili se grade skupa ogromna skloništa a troškovi skloništa se povećavaju zbog nepotrebnog transporta od-do skloništa. U Njemačkoj i Austriji koje imaju najrazvijeniji sustav zaštite životinja, osnovano je mnoštvo manjih skloništa kapaciteta oko 40 pasa jer su ogromna skloništa vrlo skupa i zahtijevaju velik broj zaposlenika i velike troškove, kako bi se osigurala adekvatna briga za žitvotinje. S druge strane, velik broj manjih skloništa koja postoje gotovo u svakom manjem gradu, smanjuju troškove, omogućuje bolje poznavanje pasa od strane osoba koje su za njih zadužene, te brža udomljenja, s obzirom da je put koji potencijalni udomitelji imaju do skloništa kraći. Nadalje, posebno kad se radi o izgubljenom psu ss područja jednog grada, transport i skupljanje u udaljena skloništa dovode do katastrofalnih posljedica, jer će vlasnik morati i nekoliko stotina kilometara prijeći da bi utvrdio da li se radi o njegovom psu koji je sada u skloništu.
Udruge za zaštitu životinja kao neprofitabile organizacije žele i mogu obavljati ovu djelatnost za manje sredstava i to na human način, bez eutanazije koja nije „uspavljivanje“ kao što to većina ljudi misli nego stravičan i mučan način umiranja životinje. Svjedoci smo svakodnevnog progona udruga i pojedinca koji nastoje spasiti napuštene pse. Oni se kriminaliziraju se do te mjere da im se zabranjuje smještaj napuštenih životinja, izriču visoke novčane kazne, krše njihova ustavna prava, zabranjuje čak i spašavanje pasa namijenjenih eutanaziji, što je presedan čak i u odnosu na „banana“ države kao što su Rumunjska, Bugarska te ostale zemlje u kojima se vrši eutanazija pasa.
Slijedom svega navedenog, predlažemo da se provedu promjene zakona koje će osigurati da se skloništa za napuštene životinje osnivaju od strane loklane samouprave na području onog grada odnosno općine od strane kojeg se sklonište financira, i to kao neprofitabilne ustanove, koju vode udruga za zaštitu životinja i veterinar koji zajedno na najbolji mogući način skrbe o zdravlju i dobrobiti napuštenih životinja. Naglasak pri osnivanju skloništa svakako treba biti i na humanim , uvjetima, odnosno ljudskom faktoru, a ne samo materijalnim uvjetima. Nepotrebna megalomanija u svemu pa i u gradnji azila je naša hrvatska boljka, primitivizam koji izvire iz želje da se ugodi svima drugima samo ne napuštenim psima koje čeka bolna i mučna smrt, i ne zanimaju „talijanske pločice“ u sobi smrti.
Gradnjom skloništa od strane jedinica lokalne samouprave, te vođenjem skloništa od strane neprofitabilnih organizacija, moguće je u krajnjoj liniji bitno smanjiti troškove, jer će se dio sredstava koji je do sada završavao u privatnom džepu upotrijebiti za bolju skrb za napuštene životinje u skloništu ali i za programe kastracija kao najvažnijeg sredstva u spriječavanju nekontroliranog razmnožavanja pasa i mačaka, te u konačnici i smanjenje broja napuštenih pasa i mačaka.
Zanimljivo je da eutanazija košta koliko i kastracija, a ovom potonjom se rješava humano- problem ne jednog psa ili mačke nego OGROMNOG BROJA pasa i mačaka. izračunato je da za dvije godine od jednog psa ako se nekontrolirano razmnožava kako kuja tako i njezino potomstvo populacija može narasti na 2.500 .
U vezi s time treba napomenuti da je Naslov formalno još prije nekoliko godina usvojilo program OIE-a „Stray dogs population control“, ali nisu poduzete ama baš nikakve mjere da se sukladno tom programu poduzmu mjere za poticanje kastracija. Kako se briga o ovome prebacila u svemu na lokalnu samoupravu, to je jasno da u kontekstu nedorečenih propisa o obvezama lokalne samouprave na području zaštite kućnih životinja nije učinjeno ama baš ništa, osim što su na područjima nekih samouprava doneseni pravi „biseri“ u vidu odluka kojima se ograničava broj kućnih životinja koje se mogu držati u kućanstvu, dok su u ostalom te odluke samo ponovile tekst Zakona o zaštiti životinja ne pokazujući niti malo volje da se određene odredbe konkretiziraju kao bi uopće mogle biti primjenjene u praksi.
S obzirom na dosada izneseno, ukazujemo da su radi svrhovitog i djelotvornog provođenja zaštite napuštenih kućnih životinja neminovno potrebne hitne promjene Zakona o zaštiti životinja naročito u odnosu na mogućnost osnivanja skloništa, obveze kastracije i ograničenje uzgojakućnih životinja......
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 20:31   #142
predugačko je bilo za jedan post

Quote:
"..... Stoga smatramo da je neophodno da se propiše:
-obveze gradnje, osnivanja i financiranja skloništa od strane lokalne samouprave u obliku neprofitnih ustanova općekorisne djelatnosti koje će voditi udruga za zaštitu životinja i ovlašteni veterinar i to u razumnom roku ne duljem od 6 mjeseci
-poticanje kastracija pasa privatnih vlasnika i to sufinanciranjem troška kastracija i motiviranjem na drugi način vlasnika pasa
-obveze kastracija svih ženskih pasa privatnih vlasnika u onim slučajevima gdje se ne može spriječiti nekontrolirano razmnožavanje a to je zajedničko držanje pasa oba spola zajedno , te držanje pasa u dvorištima bez obzira da li su dvorišta ograđena ili ne,
-ograničenje uzgoja kućnih životinja te uvođenje poreza na uzgoj pasa i mačaka bez obzira da li je u pitanju uzgoj sa rodovnikom ili bez rodovnika,
-ograničenje mogućnosti eutanazije u skloništima na slučajeve kad se radi o teško bolesnoj žviotinji
-taksativno nabrajanje takvog držanja životinja koje uzrokuju patnju i bol, primjerice držanje na lancu, držanje bez adekvatne kućice, i slično, upravo zato da se izbjegne prepuštanje ocjene i postojanja bola i patnji i diskrecionoj ocjeni veterinarske inspekcije.
-u prijelaznom razdoblju zakonski pravo udruga na privremeno udomljenje pasa kojima je istekao rok od 60 dana kako bi se spriječila samovolja pojedinih vlasnika skloništa koji radnije eutaniziraju životinju nego da je daju udruzi
Stoga predlažemo da Naslov i da pokrene postupak izmjene Zakona o zaštiti životinja u smislu gore istaknutih navoda i to u dijelu koji se odnosi na zaštitu kućnih životinja te da nam nacrt prijedloga dostavi na mišljenje odnosno omogući sudjelovanje u raspravi o konačnom prijedlogu zakona sukladno Kodeksu savjetovanja sa zainteresiranom javnošću u postupcima donošenja zakona, drugih propisa i akata (NN 140/09).

Potpis i pecat...."
TKS
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 02:02   #143
Nisam znala gdje da stavim ovaj tekst upozorenja, pa ću ovdje.

https://www.facebook.com/spasi.udomi?fref=nf

PAZITE KOME UDOMLJUJETE PSE!
Nakon sto smo dobili u inbox ovo:
" zamoljena sam od strane njegovog nalaznika da mu pronadem dom psu. Taman sam pocela stavljat oglas okolo po stranicama kad mi cura javlja da je udomljen i da su dosli po njega ljudi iz Peteranca kraj Koprivnice jer je ona takoder stavila na Njuskalo oglas i ubrzo je dobila upit. Meni odmah proradi klik "Milan Udorovic" preprodavac pasa. Naravno, odveli su ga, dali curi da potpise da se odrice psa i sada dok sam joj javila kome je "udomila" oni se vise ne javljaju...naravno. Uskoro ce osvanuti oglas gdje ce pas imati i cijenu ili tko zna sta ce biti s njima. Ugoglajte ime ovog covjeka, radi sta hoce, svi u mjestu ga se boje. I kako stati na kraj tome?? nedavno sam u njihovom dvoristu vidjela sve puno cistokrvnih pasa, dok sam usporila sa autom, odjednom se stvorilo par muskaraca i krenuli prema meni, pa ja po gasu. I sad ti reci..."

stigla je jos jedna poruka od druge osobe:
"Na isti način sam i ja prevarena i to od istih ljudi prije 10-ak dana. Poklanjala sam psa jer smo dečko i ja počeli previše raditi i putovati zbog posla i nisam željela da bude sam u stanu. Kad sam stavila oglas na Njuškalo u 10 minuta mi se javila žena. Rekla je da žive u kući s velikim dvorištem, da ima petero djece i da je jedno od njih bolesno te da su imali boksera koji je uginuo i da je taj bolesni sin samo s tim psom bio sretan.
Sažalila sam se nad bolesnim djetetom i rekla joj da ću je kontaktirati čim završim s poslom. Istu večer su došli po njega, njen muž i šogor - tako mi je rekla. Dala sam im njegove stvari i putovnicu, u najboljoj namjeri.
Čula sam se s njom sljedeći dan i pitala me što voli jesti i sve je izgledalo ok. Nakon par dana sam zvala, no taj broj je bio isključen.
Ubrzo me kontaktirao čovjek kojem je ta mafija prodala psa jer je posumnjao s obzirom da su tražili novce za njegove papire. Bio je u lošem stanju, ali sad se odlično oporavlja."
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 02:04   #144
UPOZORENJE

Na širem području grada Münchena putem malih oglasa se posreduje pri udomljavanju pasa iz Hrvatske. Udruge koje daju životinje nemaju povratnu informaciju o tome gdje te životinje završavaju – u utočištima za životinje, u obiteljima ili možda čak u laboratorijima? Osoba odgovorna za posredovanje uskraćuje svaku informaciju o svom djelovanju. Ona tvrdi da djeluje po nalogu udruga iz Hrvatske. Pretpostavlja se da se ne rade nikakve prethodne provjere potencijalnih udomitelja te da se psima ne pruža dostatna liječnička skrb. Također nije poznato da li se dio „sigurnosne kaucije“ koju udomitelji plaćaju prilikom preuzimanje pasa doista prosljeđuje udrugama u Hrvatskoj. Stoga mi kao udruga koja se vrlo intenzivno bavi zaštitom životinja u Hrvatskoj želimo zamoliti sve koji stupe u kontakt s Tatjanom Stanković da budu osobito oprezni i kritični. Ona djeluje bez udruge u Njemačkoj, a shodno tome i bez izravne kontrole.
Stojimo na raspolaganju za detaljnije informacije.

Udruga Förderverein Tierschutzprojekt Kroatien e.V. registrirana je u Njemačkoj s ciljem promicanja zaštite životinja u Hrvatskoj
www.tierschutzprojekt-kroatien.com

http://www.istrien-live.com/forum/showthread.php?t=469
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 10:18   #145
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
UPOZORENJE

...........
Udruga Förderverein Tierschutzprojekt Kroatien e.V. registrirana je u Njemačkoj s ciljem promicanja zaštite životinja u Hrvatskoj
www.tierschutzprojekt-kroatien.com

http://www.istrien-live.com/forum/showthread.php?t=469
da ne kvotam sve

prvi link je na Volkera
ne poznajem ga
a napisi o njemu su od onih koji ga dižu u nebesa do onih koji ga pljuju (ima i na ovom pdf-u)

drugi link je na post iz 2009-te
Ta Tatjana još "radi"?

kako god - biti oprezan..
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 09:01   #146
Da baš i ja gledam friške vijesti od prije 5 godina. Volker je maknuo ovu klevetu sa svoje stranice nakon što mu se zaprijetilo tužbom. Možda bi bilo dobro da se i neki forumaši prije širenja ''aktualnih'' i drugih vijesti informiraju o tome što prenose, tko piše, zašto piše.
Flokithedog is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 21:48   #147
Pokšat ću naći FB stranicu na kojoj je neki dan to objavljeno, malo je teže doći do toga.

ČIsto je upozorenje, zlu netrebalo.

Ali evo nešto svježije i novijeg datuma. Smrzneš se kad pročitaš pa te malo ponese bjes.A i povraća ti se nakon članaka.

"""""""""""""
- Svaki Nijemac koji drži do sebe neće šetati gradom s nekom ‘đukeletinom’ koja ima deset godina i jedva vuče noge i za kojeg će na liječenje morati potrošiti nekoliko tisuća eura, ako može dobiti mladog, simpatičnog i zdravog psa.

Zašto su onda Nijemcima uopće zanimljivi hrvatski psi, nerijetko neugledni? Koliko ih se uistinu udomi?

- Odmah da razjasnimo, njemački azili prepuni su pasa i drugih životinja. Na žalost, imam puno dokaza da se udomi, a bit ću jako velikodušna, samo 30 do 40 posto pasa iz Hrvatske. Bojim se da ostali, a o tome puno govori i PETA, svjetska organizacija za prava i zaštitu životinja, završe u laboratorijima, bordelima, vojnim bazama… Postoje podaci da je Njemačkoj godišnje potrebno dva milijuna životinja za laboratorije, od čega veliku većinu čine psi. Bordeli? Seks sa psima je u Njemačkoj vruća tema, ali je legalan. Plaća se od 700 do 1000 eura. Klijenti su pretežno muškarci, ali ima i žena. Nije toliki problem kad žena iskorištava psa koliko kad to radi muškarac. Tu dolazi do ubijanja pasa jer nakon dva-tri snošaja psima se uništavaju analni i vaginalni otvori.

IZvor teksta preuzet sa i ostatk možete pročitati http://radioliberum.org/hrvati-srbi-...-i-vojne-baze/

----------

Nemo gu se drugačije boriti za ičije pravo nego donirati i proslijediti neka upozorenja koja mislim da su korisna.
Oprostite kome smeta istina, a ako nije istina još bolje. Da bar živimo u lažljivom svijetu, a ne u ovom kojem živimo.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 21:50   #148
Još da dodam da sam bjesna bila nakon ovog članka, ali što mogu ništa. Hebemu život i ljude. Da nas ebola bar hoće utamaniti.

I trebamo znati da se ovo dešava i moramo.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 08:15   #149
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Još da dodam da sam bjesna bila nakon ovog članka, ali što mogu ništa. Hebemu život i ljude. Da nas ebola bar hoće utamaniti.

I trebamo znati da se ovo dešava i moramo.

Potpuno si u pravu dijelim tvoje mišljenje i potpisujem svaku riječ.
Nažalost iz vlastitog iskustva.
nina.73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 10:35   #150
Napokon!

Upravo je na sjednici Vlade prihvaćen prijedlog o ukidanju odluke usmrćivanja pasa nakon 60 dana boravka u azilu i obavezi njihovog zbrinjavanja do kraja života.

Također se prenosi obveza na tri županije koje nemaju azile da se pobrinu o njihovoj izgradnji.

__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 13:48   #151
:klap::klap::klap::klap::klap::klap::klap::klap::k lap:
ALELUJA!!!!!!!!!!!!
matko4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 09:31   #152
:klap::klap::klap:Napokon!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
__________________
Dali vjerujete ljudima koji ne vole životinje?

PROTIV
mala khala is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 10:15   #153
NOVI ZAKON O LOVSTVU
SUDJELUJTE U JAVNOM SAVJETOVANJU
c/p


Quote:
"...Poštovani/a,
otvoreno je novo savjetovanje na koje ste pozvani. Savjetovanje je moguće pronaći na poveznici:

https://esavjetovanja.gov.hr/Econ/Ma...?EntityId=5578

Tema savjetovanja je: Nacrt prijedloga Zakona o lovstvu

Opis savjetovanja: Ovim Zakonom uređuje se gospodarenje lovištem i divljači. Cilj ovoga Zakona je osigurati potrajno gospodarenje populacijama divljači i njihovim staništima na način i u obujmu kojim se trajno unapređuje vitalnost populacije divljači, proizvodna sposobnost staništa i biološka raznolikost čime se postiže ispunjavanje gospodarske, turističke i rekreativne funkcije te funkcije zaštite i očuvanja biološke raznolikosti i ekološke ravnoteže prirodnih staništa, divljači i divlje faune i flore.

Savjetovanje je otvoreno do: 23.7.2017.

Srdačan pozdrav,
Ministarstvo poljoprivrede..."
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 18:44   #154
Podsjetnik

NACRT PRIJEDLOGA ZAKONA O LOVSTVU
UKLJUČITE SE U JAVNO SAVJETOVANJE!!!!
naročito članak 46, iako ima još "zanimljivih"

Za početak se jedan žali što kad nastane šteta na autoputu zašto to mora riješiti lovoovlaštenik i ide na štetu lovoovolaštenika kada je država vlasnik divljači, ali mu ne pada na pamet da recimo divljač koju odstrijeli onda isto da državi

neki bi "otvoreni lov" na lutajuće mačke i pse i tako dalje

članak 6 je , mislim vezan uz granicu od 300 metara
to obavezno treba promijeniti.
Cijela Hrvatska je jedno veliko lovište
naime, gdje jedno lovište završi, drugo počne

lakše je reći gdje u HR nije lovište - na 300 metara od kuće.

lovačko društvo Stupnik je prije par godina tražilo od grada - jer to može urediti i grada, ali bolje da je u zakonu - da granicu lovu stave na 300 metara od - Arene!!!

navodno su se lisice tak nakotile
ili je njima nedostajalo trofeja

https://esavjetovanja.gov.hr/ECon/Ma...?entityId=5578
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:47.