Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2017., 13:40   #61
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Pitanje ti je zapravo glupo kada malo razmislis o njemu...jer to sto je netko svecenik ne znaci da nemoze pociniti protuprirodan blud...ili grijeh opcenito.
Ali kad Crkva to sazna može ga prijaviti policiji, a ne šutiti o tome kao da ništa nije bilo
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 13:44   #62
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ali kad Crkva to sazna može ga prijaviti policiji, a ne šutiti o tome kao da ništa nije bilo
Nemogu nista drugo nego da se slozim sa tobom.

Samo to nije stvar vjere vec sudstva...
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 23:19   #63
ja bih prije rekao da je narod taj koji je izgubio vezu s klerom, ne obrnuto. na papiru možda i imamo onih 86% katolika, ali prosječan Hrvat je u praksi najsličniji ateistu, koliko god to smiješno zvučalo. razumljivo je da se onda stekne dojam da je u takvom okruženju svećenik nepotreban, da nema koristi od njega, da ne razumije suvremenog Hrvata.

gledajući svoje prijatelje i poznanike, rekao bih da je većina njih jednostavno "prerasla" svećenika iako se smatraju katolicima, ali uzroke treba tražiti u njima, ne u kleru. svećenik u teoriji ima svoju svrhu ako si vjernik, ali u tome i jest kvaka; naši vjernici su takvi da ne trebaju ni svećenika, ni Bibliju, ni crkvu. odnosno, trebaju ih kad treba krstiti i krizmati dijete i na dan vjenčanja, nakon toga se više ni ne pojavljuju u crkvi. ne vrijedi to za sve, dakako, ali za jedan dobar dio njih itekako vrijedi.

svećenik je svećenik, podrazumijeva se da nema pojma o poslu, seksu i braku kad su mu te stvari "zabranjene". osobno ne bih uvažio ni savjet vlastite majke ako je riječ o temi koja joj je strana, kamoli od stranca, ali bože moj, to je oduvijek tako. tebi će lupiti porez na kuću koju si izgradio, a njemu će plaćati režije, stanarinu i penziju i sad ti to smeta; oke - sve 5, ali kad je bilo drugačije? ako kler ne razumije suvremenog Hrvata u 2017. godini, bome ga nije razumio ni 1997. ni prije toga.

tema je očito otvorena u posprdnom tonu, ali po meni bi prije trebala biti usmjerena na današnje vjernike, ne na "današnji" kler. "današnji" pod navodnike jer oni ionako nikad nisu ni trebali biti nešto više od parazitirajućih savjetnika bez praktičnog iskustva - to im je opis posla na kraju krajeva. jedino mi nije jasno kako je moguće da nekome to zasmeta tek danas, a nije mu smetalo prvi put kad se deklarirao kao pripadnik crkve...
seskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 00:28   #64
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ali kad Crkva to sazna može ga prijaviti policiji, a ne šutiti o tome kao da ništa nije bilo
Zavisi kako je crkva došla do tog saznanja. Ako je došla kroz ispovijed, ne smije prijaviti.
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 06:19   #65
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Metu dvore...treba nešto skuvat i tako...nađe se posla...
Za to imaju domaćice.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 14:57   #66
Quote:
aaaaaaaa kaže: Pogledaj post
Pa ti ljudi više nemaju veze ni s bogom ni s narodom. Ne znam jesu li prije imali, ali danas definitivno nemaju.

Kakva bi bila nedjeljna propovjed popa nakon što odradi smjenu u Ledovoj hladnjači? Ili što bi časna rekla nakon 60 sati tjedno konzumove blagajne za 2.800kn?


Mislim da bi im definitivno podiglo kvalitetu propovjedi koje bi bile bliže razumu i stvarnosti.



A ak to ne žele (jasno, tko bi normalan radio da ne mora), onda bar neka propovjedaju o ljubavi prema bližnjem i dobroti, toleranciji i miru, a ne seru o politici. Uostalom kakve veze isus ima s komunistima, partizanima i ustašama koji su stalna tema..


Što vi mislite?
Ugodno si me iznenadio sa postom, već sam pomislio evo još jednog militantnog ate komunista.
Tvoja kritika je pravedna, jedino što ti mogu reći da su institucije preslika duhovne bijede društva općenito, tako i kler, time se ne vrijedi previše zamarati, ono što možemo vlastitim primjerom promijeniti je naša uža okolina, kad već nemamo moć za upravljanje institucijama, koje pojedincima samo služe za zgrtanje bogatstva i lagodan život.
A iza svega stoji iskonsko zlo, sotona.
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 22:01   #67
Kome smeta porez Rimokatoličkoj Crkvi neka osnuje svoju vjersku zajednicu.

Evo, ja bih rado osnovao Hram Viteza Đedija tek toliko da moji ""sljedbenici"" uplačuju obavezan porez koji ide crkvi, a ja bih im taj porez naravno vratio. I to do u zadnju lipu.

Ali sam previše lijen da se idem u tako nešto upuštat.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:55.