Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2017., 11:03   #21
HNS nekako dođe tome najbliže- poprilično vole zamisao deregulacije tržišta. I Čačić to isto voli.
Kojiro Izawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 11:06   #22
Quote:
Kojiro Izawa kaže: Pogledaj post
HNS nekako dođe tome najbliže- poprilično vole zamisao deregulacije tržišta. I Čačić to isto voli.
Ma čepuraju državu, Čačić čak zarađivao na gradnji škola, ljigavo da ljigavije nemre biti - tipičan primjer državnih parazita!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 11:09   #23
Quote:
Kojiro Izawa kaže: Pogledaj post
HNS nekako dođe tome najbliže- poprilično vole zamisao deregulacije tržišta. I Čačić to isto voli.
Desničari iz nekog nepoznatog razloga mrze hns, valjda zato što mrze kapitalizam, tko će znati
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 11:11   #24
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Desničari iz nekog nepoznatog razloga mrze hns, valjda zato što mrze kapitalizam, tko će znati
Pa HDZ i HNS su koalicija, a jedni i drugi glume desnicu, HDZ glumi domoljublje, a HNS glumi sprivatnu inicijativu, ugnjezdili se u državne tvrtke ko krpelji.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 11:11   #25
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Desničari iz nekog nepoznatog razloga mrze hns, valjda zato što mrze kapitalizam, tko će znati
HNS je desna stranka ako bi gledali ekonomske kriterije. Svjetonazorski su lijevo, što je hrvatska specifičnost.
Kojiro Izawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 11:14   #26
Quote:
Kojiro Izawa kaže: Pogledaj post
HNS je desna stranka ako bi gledali ekonomske kriterije. Svjetonazorski su lijevo, što je hrvatska specifičnost.
Od kad liberali sjede po državnim tvrtkama i rade s državom?

Meni je najljigavije, kada neko glumi privatnika, a glavni mu kupac država, pa onda neka bude u državnom vlasništvu.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 11:17   #27
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Od kad liberali sjede po državnim tvrtkama i rade s državom?

Meni je najljigavije, kada neko glumi privatnika, a glavni mu kupac država, pa onda neka bude u državnom vlasništvu.
Tako funkcioniraju i republikanci u Americi. Dođu u državna poduzeća, pa režu razinu usluga, režu sve, samo ne svoje plaće. Mada su republikanci socijalno ultrakonzervativni, i ratoborni u vanjskoj politici.
Kojiro Izawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 12:39   #28
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ja bih kao ljevičar i progresivac volio da hrvatska ima pravu kapitalističku stranku. U svakoj normalnoj državi se ljevica i desnica mijenjaju na vlasti ovisno o problemima i trenutnoj situaciji u državi i društvu.
Dakle ja bih volio da je država u političkom balansu, jer balans je zdravo stanje.

Međutim, mi imamo samo liberalne socijaliste i nacional socijaliste, isti kurac, sve u državi stoji osim tita i ustaških pozdrava bez obzira tko je na vlasti.
Ljevici treba poticaj kao i desnici.
Poticaja nema. Lokalni šerif cijelo mjesto zaposli u upravi i komunalnim poduzećima i svi glasaju za njega, jer običan čovjek samo gleda da ima posao, a ne brine se za to hoće li njegov susjed zapaliti za njemačku.

Zašto hrvatska nema kapitalističku snagu?
Nisu svi ljudi uhljebi. Neki rade čak i rade u privatnom sektoru i prepušteni su tržištu.
Gdje je njihov glas? Jel su oni onaj dio pučanstva koji ne izlazi na izbore?
Ja kao desno-centrist koji prezire ljevicu i progresivizam se slažem sa tobom, takozvana "desnica" u Hrvatskoj je to samo u imenu i kad treba galamiti protiv nečega, a o kapitalizmu i tržišnom gospodarstvu misle slično kao nekad komunistička partija.
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 14:39   #29
HNS nikada nije bio pa ni sada ekonomski desno odnosno pro-tržišno orijentiran.
Da je tako ne bi nakrcali javna poduzeća svojim kadrovima pogotovo HEP nego bi tražili u najmanju ruku da ih vode kadrovi izabrani javnim natječajem po tržišnim načelima, a da su pravi liberali tražili bi privatizaciju
I tako sa svim ostalim agencijama koje bi ukinuli ili smanjili njihov broj itd
vojvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 14:49   #30
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
HNS nikada nije bio pa ni sada ekonomski desno odnosno pro-tržišno orijentiran.
Da je tako ne bi nakrcali javna poduzeća svojim kadrovima pogotovo HEP nego bi tražili u najmanju ruku da ih vode kadrovi izabrani javnim natječajem po tržišnim načelima, a da su pravi liberali tražili bi privatizaciju
I tako sa svim ostalim agencijama koje bi ukinuli ili smanjili njihov broj itd
Tako možeš reći i da privatni sektor nije privatan ako svoje ljude ubacuje u javna poduzeća.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 18:12   #31
Quote:
Kojiro Izawa kaže: Pogledaj post
HNS nekako dođe tome najbliže- poprilično vole zamisao deregulacije tržišta. I Čačić to isto voli.
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Desničari iz nekog nepoznatog razloga mrze hns, valjda zato što mrze kapitalizam, tko će znati
na "slobodnom" tržištu funkcija unutar državnih poduzeča su si konkurencija, normalno da se mrze
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 18:53   #32
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Tako možeš reći i da privatni sektor nije privatan ako svoje ljude ubacuje u javna poduzeća.
Gle, Srebri međede ako tebi nije jasno zašto je privatni sektor privatan ja ti onda ne mogu pomoći
vojvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 19:28   #33
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
Gle, Srebri međede ako tebi nije jasno zašto je privatni sektor privatan ja ti onda ne mogu pomoći
Zašto je jabuka jabuka, a nebo nebo, je duboko filozofsko pitanje i nije tema topika.

Ako nisi shvatio moj upis, onda ga zaobiđi
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 19:39   #34
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Zašto je jabuka jabuka, a nebo nebo, je duboko filozofsko pitanje i nije tema topika.

Ako nisi shvatio moj upis, onda ga zaobiđi
To možda jesu duboko filozofska pitanja, ali zašto je privatno vlasništvo privatno je poprilično jednostavno

HNS ako želi biti liberalna stranka u tržišnom smislu ne bi ubacivanjem svojih ljudi u javna poduzeća pumpala javni sektor jer se svaka liberalna stranka bori protiv velike i skupe države.
A privatni sektor nije privatan zašto što ubacuje ili prima ljude iz javnog sektora. To nije ono što ga određuje kao privatni sektor
vojvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 19:59   #35
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
HNS ako želi biti liberalna stranka u tržišnom smislu ne bi ubacivanjem svojih ljudi u javna poduzeća pumpala javni sektor jer se svaka liberalna stranka bori protiv velike i skupe države.
A što ako u javna poduzeća ubaciš neke druge ljude, onda nije više javno, jel?

Privatnik je privatnik jer ne prima javne radnike valjda imaju javne gene pa ne pašu
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 20:49   #36
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
A što ako u javna poduzeća ubaciš neke druge ljude, onda nije više javno, jel?

Privatnik je privatnik jer ne prima javne radnike valjda imaju javne gene pa ne pašu
Privatno je nešto jer je u vlasništvu privatne fizičke ili pravne osobe, pojedinca ili nekoliko pojedinaca, grupe ljudi. To je njihovo privatno vlasništvo, ne moje, ne tvoje, ne naše nego vlasništvo nekoga s imenom i prezimenom. Koga će privatnik primiti je njegova stvar i to ga ne definira kao privatnika

Javno je nešto što je kako bi se reklo vlasništvo "svih nas"
I koga će javno poduzeće primiti, zaposliti ne definira ga kao javno poduzeće.


Jel kužiš međede??
Javno ni privatno nisu definirani tko gdje radi ni tko je od kuda došao ni tko kakve gene ima, ni koga ćeš gdje ubaciti ili izbaciti

Liberalne pro-tržišne stranke ne pumpaju javni sektor i kraj
Al ti teško to razumiješ jer si se sam na početku izjasnio kao ljevičar
vojvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 21:02   #37
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
Privatno je nešto jer je u vlasništvu privatne fizičke ili pravne osobe, pojedinca ili nekoliko pojedinaca, grupe ljudi. To je njihovo privatno vlasništvo, ne moje, ne tvoje, ne naše nego vlasništvo nekoga s imenom i prezimenom. Koga će privatnik primiti je njegova stvar i to ga ne definira kao privatnika

Javno je nešto što je kako bi se reklo vlasništvo "svih nas"
I koga će javno poduzeće primiti, zaposliti ne definira ga kao javno poduzeće.


Jel kužiš međede??
Javno ni privatno nisu definirani tko gdje radi ni tko je od kuda došao ni tko kakve gene ima, ni koga ćeš gdje ubaciti ili izbaciti

Liberalne pro-tržišne stranke ne pumpaju javni sektor i kraj
Al ti teško to razumiješ jer si se sam na početku izjasnio kao ljevičar
Kužim ja to, samo ne znam kakve veze ima s s mojim upisom.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 09:38   #38
Odlična tema medo

Ja ovo godinama govorim, čak i pobrao kartone što sam se usudio primjetiti da su HDZSDP i njihovi sateliti izraziti ljevičari, graniče na socijalističke stranke koje bi bile radikalna ljevica na zapadu.

Nemamo ekonomsko liberalne stranke iz više razloga. Kult ličnosti, ostaci socijalizma u mentalitetu i zakonima, etatistička indoktrinacija djece kroz državni monopol nad obrazovanjem, etatistički i trashljevičarski mainstream koji svakom prilikom blati i prezire slobodu izbora, politička klasa koja je odvojena od društva i prepuna socijalističkih parazita i ekonomista koji su do jučer veličali redikula Marxa i njemu slične trećerazredne teoretičare ali i kultura u kojoj je etatizam glavna vodilja političkog razmišljanja - "treba zabranit ovo", "treba zabranit ono", "treba nam novi diktator", "treba nam više zakona" i "političari su sebični, trebamo izabrati pravedne i "poštene političare koji neće krast!"

Djetinjaste bajke koje upravo idu u prilog raznim političkim aparatčicima i parazitima, omogućuje im nezaslužen utjecaj i moć a da ništa ne stvaraju. Neće se valjda zalagati za manji aparat, veću slobodu, manji utjecaj političara na živote ljudi i manji protok tuđeg novca kroz njihove šape...neće sami sebi rezat granu na kojoj sjede.
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 11:20   #39
[QUOTE=satnik;64397851Kult ličnosti, ostaci socijalizma u mentalitetu i zakonima[/QUOTE]

Poljska i slovačka su imale još jači socijalizam i kult ličnosti, pa su krenuli putem liberalizacije tržišta
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 11:24   #40
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Poljska i slovačka su imale još jači socijalizam i kult ličnosti, pa su krenuli putem liberalizacije tržišta
Imale su i lustraciju i konačni raskid s nasljeđem komunizma, u Poljskoj su čak zabranili i isticanje komunističkih znakova te ih (pravedno) izjednačili s onim fašističkim.
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:24.