Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2017., 10:20   #1
Dan antifašističke borbe

Dan antifašističke borbe je državni blagdan u Republici Hrvatskoj koji se slavi 22. lipnja.

Obilježava se u znak sjećanja na 22. lipnja 1941. kad je u šumi Brezovica kod Siska osnovan Prvi sisački partizanski odred, ujedno i prva antihitlerovska postrojba u tadašnjoj okupiranoj Hrvatskoj i Jugoslaviji.

Quote:
Na obilježavanje Dana antifašističke borbe došli i predstavnici nove braniteljske udruge: Ono što su napravili Hitler i Musollini, napravio je i Milošević!
http://www.slobodnadalmacija.hr/dalm...je-i-milosevic


E pa antifašistkinje i antifašisti moje čestitke.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is online now  
Old 22.06.2017., 11:10   #2
Sretan vam dan antifašističke borbe. Hrvati su, zajedno uz svoje sugrađane Srbe, imali najjači antifašistički pokret u Europi. Znam da to nije danas popularno reći kao što je ZDS, ali neka se i to kaže.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Old 22.06.2017., 11:15   #3
Cestitke svim antifasistima.
Kako onima koji su se borili protiv fasizma prije 70i nesto godina, tako i ovim mladjima, koji su se borili protiv srpskog fasizma prije 20i nesto god.
Cestitke svim hrvatskim domoljubima.
Sadokann is offline  
Old 22.06.2017., 11:20   #4
Antifašizam je jedna zdrava ideja, jer fašizam je nešto krajnje bolesno i zločinačko.

Problem je što se danas pojam antifašizam dosta zlorabi.

Antifašizam je u globalu bio krajnje koristan na nivou svijetu, međutim u stvaranju RH tu ima dosta stvari koje bi trebalo artikulirati, naime SRH nije baš bila jako slobodna nakon rata.


I još jedna primjedba na naše domaće antifašite, zašto se ne priznaje kardinala Stepinca kao anifašistu, mislim da mu nije bilo rata sa oltara govoriti protiv ustaškog režima.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 22.06.2017., 12:33   #5
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post

I još jedna primjedba na naše domaće antifašite, zašto se ne priznaje kardinala Stepinca kao anifašistu, mislim da mu nije bilo rata sa oltara govoriti protiv ustaškog režima.
Ja ga konkretno smatram takvim.

Općenito, odnosom Crkve za vrijeme WW2 se manipulira sa svih strana po meni, jer to odgovara svim stranama. Crkvi da bi imala političku ulogu, HDZu da bi pridobili i "Hrvate" i "katolike", SDPu da bi opravdalo kontriranje crkvi.
Moj praujak je bio svećenik, a ubili ga ustaše. Sumnjam da je bio jedini.
__________________
Netko jede grožđe i programira na kompjuteru, a jebemu pas, nar je tu za ukras...

Volim party, volim mali parking!
Čekkić is offline  
Old 22.06.2017., 13:06   #6
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Antifašizam je jedna zdrava ideja, jer fašizam je nešto krajnje bolesno i zločinačko.

Problem je što se danas pojam antifašizam dosta zlorabi.

Antifašizam je u globalu bio krajnje koristan na nivou svijetu, međutim u stvaranju RH tu ima dosta stvari koje bi trebalo artikulirati, naime SRH nije baš bila jako slobodna nakon rata.


I još jedna primjedba na naše domaće antifašite, zašto se ne priznaje kardinala Stepinca kao anifašistu, mislim da mu nije bilo rata sa oltara govoriti protiv ustaškog režima.
Nisam te razumio u vezi Stepinca.
Kad je on govorio protiv ustasa?
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 22.06.2017., 13:15   #7
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Nisam te razumio u vezi Stepinca.
Kad je on govorio protiv ustasa?
Bilo je dosta rasprava na tv i dokumenata, pisma poglavniku, svjedočenja itd itd.

I kao takav, zaslužio je da ga se spominje u pozitivnom kontekstu!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 22.06.2017., 13:56   #8
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Bilo je dosta rasprava na tv i dokumenata, pisma poglavniku, svjedočenja itd itd.

I kao takav, zaslužio je da ga se spominje u pozitivnom kontekstu!
Ajde ne lupetaj. Osim, toga oftopičariš, nemoj nam gaditi temu.

Neka se nikad ne zaboravi kakvo je fašizam zlo i nek nam uvijek budu živi i zdravi antifašisti koji neće dopustiti ponavljanje krvave prošlosti!
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is online now  
Old 22.06.2017., 14:03   #9
Antifašizam je plemenita i dobra ideja, zapravo zdravorazumska, samo što su je svojim zločinstvima dobrano ogadili komunisti koji antifašizam koriste kao smokvin list za svoju nakaradnu ideologiju koja je na kraju, gle ironije, čovječanstvo koštala i više izgubljenih života i upropaštenih ljudskih sudbina od fašizma. I to naprosto zato jer je i duže vladala.
U svakom slučaju, dan je to koji treba dostojno obilježavati, jer ipak je onaj istinski antifašizam neogađen komunističkim zločinima, nešto vrlo pozitivno, trijumf čovječnosti nad bestijalnosti, pobuna čovjeka kao civiliziranog bića protiv čovjeka kao zvijeri.
gigapop is offline  
Old 22.06.2017., 14:42   #10
Quote:
gigapop kaže: Pogledaj post
Antifašizam je plemenita i dobra ideja, zapravo zdravorazumska, samo što su je svojim zločinstvima dobrano ogadili komunisti koji antifašizam koriste kao smokvin list za svoju nakaradnu ideologiju koja je na kraju, gle ironije, čovječanstvo koštala i više izgubljenih života i upropaštenih ljudskih sudbina od fašizma. I to naprosto zato jer je i duže vladala.
U svakom slučaju, dan je to koji treba dostojno obilježavati, jer ipak je onaj istinski antifašizam neogađen komunističkim zločinima, nešto vrlo pozitivno, trijumf čovječnosti nad bestijalnosti, pobuna čovjeka kao civiliziranog bića protiv čovjeka kao zvijeri.
Kakvi su ti to komunistički zločini?
U kojem dijelu komunističkog manifesta piše da treba praviti zločine?

To ti je kao da si rekao "kršćanski zločini" ili "islamski zločini"
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 22.06.2017., 14:53   #11
neka nam je na ponos.
i neka mladi nikad ne zaborave !
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Old 22.06.2017., 15:04   #12
Čestitam vam dan kad je narod rekao dosta kako je rekao prvi Hrvatski Predsjednik Dr. Franjo Tuđman borba za neovisnost Hrvatske države počiva na antifašističkom pokretu stvorenom na današnji dan
Još jednom čestitke svim domoljubima koji stoje na obrani slobode,pravde i istine
Davorček is offline  
Old 22.06.2017., 15:05   #13
Sretan dan antifašizma pa čak i onima koji viču zds!
Jadni ne mogu koncipirat da bi se sad kupali u Italiji.
Treba očito ponoviti: Antifašizam NIJE komunizam.
__________________
Podijelio bih s tobom otkrivenje koje sam ovdje doživio. Došlo mi je dok sam klasificirao vašu vrstu i shvatio sam...da vi zapravo niste sisavci. Svaki sisavac na ovom planetu nagonski razvija prirodnu ravnotežu s okolišem oko sebe. Ali vi ljudi ne. Dođete na neko područje i razmnožavate se...i razmnožavate dok ne potrošite sve prirodne resurse. Preživljavate jedino tako da se širite u novo područje. Na ovom planetu postoji još jedan organizam koji se isto ponaša. Znaš koji je to? Virus.
-doom is offline  
Old 22.06.2017., 15:05   #14
Quote:
Čekkić kaže: Pogledaj post
Ja ga konkretno smatram takvim.

Općenito, odnosom Crkve za vrijeme WW2 se manipulira sa svih strana po meni, jer to odgovara svim stranama. Crkvi da bi imala političku ulogu, HDZu da bi pridobili i "Hrvate" i "katolike", SDPu da bi opravdalo kontriranje crkvi.
Moj praujak je bio svećenik, a ubili ga ustaše. Sumnjam da je bio jedini.
pogledaj kvarner, istru i gorski kotar tako da ovisi više manje u župi.
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Old 22.06.2017., 15:21   #15
Quote:
-doom kaže: Pogledaj post
Sretan dan antifašizma pa čak i onima koji viču zds!
Jadni ne mogu koncipirat da bi se sad kupali u Italiji.
Treba očito ponoviti: Antifašizam NIJE komunizam.
A komunizam nije antifašizam?
__________________
Francisco Román Alarcón Suárez, 21 de abril de 1992, Benalmádena, Málaga, mejor conocido como Isco...
Smislio sam potpis, možda nije za javnost,
al jebala vas vaša rodna ravnopravnost
IscoAlarcon is offline  
Old 22.06.2017., 15:25   #16
Quote:
IscoAlarcon kaže: Pogledaj post
A komunizam nije antifašizam?
Komunizam se u hrvatskoj jedini borio protiv fašizma

A kad pogledaš dublje, komunizam u biti jest je antifašizam, jer komunizam kaže da svaka osoba treba živjeti dostojanstveno a fašizam kaže da te treba ubiti jer ti je koža pretamna.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 22.06.2017., 16:43   #17
Mala napomena, jer izgleda nije baš posve jasno:

Ova tema je o hrvatskom blagdanu, Danu antifašističke borbe, proglašenom u skladu sa zakonskim i ustavnim odredbama Republike Hrvatske, a u spomen na osnivanje prve antifašističke i općenito antihitlerovske postrojbe na području cijele bivše države. Ako netko ima problema sa svjetlom tradicijom hrvatskog naroda i Republike Hrvatske neka to bolje zadrži za sebe, jer će vrijeđanje Hrvata i Republike Hrvatske putem obezvrijeđivanja njihove uloge u otporu nacizmu i fašizmu biti kartonirano. A, o eventualnim drugim stvarima koje se mogu općenito povezati uz pojam "antifašizma" na ovim prostorima - možete raspravljati na odgovarajućim temama.
KLCCLK is offline  
Old 22.06.2017., 17:24   #18
Quote:
IscoAlarcon kaže: Pogledaj post
A komunizam nije antifašizam?
Antifašizam = borba protiv fašizma i nacizma.
Komunizam = političko-ekonomska ideologija kontrolirane društvene jednakosti.

Ili smatraš da su i Amerikanci komunisti?

Ljudi to često brkaju kao da je to komplicirano ko nuklearna fizika.
__________________
Podijelio bih s tobom otkrivenje koje sam ovdje doživio. Došlo mi je dok sam klasificirao vašu vrstu i shvatio sam...da vi zapravo niste sisavci. Svaki sisavac na ovom planetu nagonski razvija prirodnu ravnotežu s okolišem oko sebe. Ali vi ljudi ne. Dođete na neko područje i razmnožavate se...i razmnožavate dok ne potrošite sve prirodne resurse. Preživljavate jedino tako da se širite u novo područje. Na ovom planetu postoji još jedan organizam koji se isto ponaša. Znaš koji je to? Virus.
-doom is offline  
Old 22.06.2017., 17:51   #19
Eto nikad mi nitko nije čestitao ovaj praznik na ulici.
prince lorang is offline  
Old 22.06.2017., 18:30   #20
Pa bilo vam svima sretno i bericetno na ovaj dan antifasizma.
Kako je da je, komunisti (partizani) su slomili fasizam u Hrvatskoj i time pridonijeli sveopcem krahu fasistickih rezima i ideologije u svijetu. Nikada se ne ponovilo !
Medjutim, dijalekticki gledano, to je bila samo jedna faza oslobadjanja Hrvatske, jer su nas potom nakon pola stoljeca HDZ & Co. oslobodili of jugokomunistickog jarma.
Jasno, s tim oslobadjanjima jos nije gotovo: valja nam u buducnosti jos osloboditi Hrvatsku of pljackaske mafije HDZ & Co.
Kako bi to mozebit strucnjaci za elektronicka racunala rekli, hrvatski narod se iterativno oslobadja, u nizu faza, i sam Bog zna da li ce Hrvati prezivjeti sve ovo, i konacno dozivjeti istinsku slobodu. .
celsus is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:57.