Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2011., 14:58   #1
Red face Postoji li povezanost između nepravilnih zubiju i nejednake duljine ekstremiteta?

Imam poprilično nepravilne zube, valjda otvoren zagriz, liječila sam to kao klinka ali jaaako aljkavo i kod aljkavog ortodonta. Kad sam bia malo dijete starci su mi dali valjda nekakav loš sok il pitaj boga šta tak da su mi mliječni zubi kasno narasli i dosta kasno ispali. Mislim da, kada mi je gornja desna četvorka (jel se to tak kaže? ) ispala kao mliječni zub, nikad nije narasla kao trajni. Al to fakat nisam sto posto sigurna (i danas fali, naravno). Kad sam ošla zubaru sa 11 godina i vidio je to, nije imao ništa za reći .
10ak godina kasnije shvatila sam da mi je ta desna strana čeljusti nekako više položena od lijeve, koja je niže. Također, desni kuk mi je položen malo više nego lijevi i zato su mi kukovi nekako nagnuti, a desna noga mi je viša, a bome i malo deblja. Je li moguće da je to posljedica problema sa zubima? Ako je, imam jak filing da mi nema spasa.
Al *ebiga. Bolje ikakvi zubi i noge nego nikakvi zubi i noge
Ima li netko nekakvu drugu ideju?

Zadnje uređivanje meow_meow : 17.11.2011. at 15:01. Reason: zvjezdica
meow_meow is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 09:28   #2
Quote:
meow_meow kaže: Pogledaj post
Imam poprilično nepravilne zube, valjda otvoren zagriz, liječila sam to kao klinka ali jaaako aljkavo i kod aljkavog ortodonta. Kad sam bia malo dijete starci su mi dali valjda nekakav loš sok il pitaj boga šta tak da su mi mliječni zubi kasno narasli i dosta kasno ispali. Mislim da, kada mi je gornja desna četvorka (jel se to tak kaže? ) ispala kao mliječni zub, nikad nije narasla kao trajni. Al to fakat nisam sto posto sigurna (i danas fali, naravno). Kad sam ošla zubaru sa 11 godina i vidio je to, nije imao ništa za reći .
10ak godina kasnije shvatila sam da mi je ta desna strana čeljusti nekako više položena od lijeve, koja je niže. Također, desni kuk mi je položen malo više nego lijevi i zato su mi kukovi nekako nagnuti, a desna noga mi je viša, a bome i malo deblja. Je li moguće da je to posljedica problema sa zubima? Ako je, imam jak filing da mi nema spasa.
Al *ebiga. Bolje ikakvi zubi i noge nego nikakvi zubi i noge
Ima li netko nekakvu drugu ideju?
Krivi položaj kukova najčešće nastaje kao posljedica krivog prvog vratnog kralješka (atlasa) i ne bi trebao imati veze sa zubima. Proguglaj si malo o ispravljanju atlasa pa će ti možda neke stvari biti jasnije
malee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 20:58   #3
Quote:
meow_meow kaže: Pogledaj post
Imam poprilično nepravilne zube, valjda otvoren zagriz, liječila sam to kao klinka ali jaaako aljkavo i kod aljkavog ortodonta. Kad sam bia malo dijete starci su mi dali valjda nekakav loš sok il pitaj boga šta tak da su mi mliječni zubi kasno narasli i dosta kasno ispali. Mislim da, kada mi je gornja desna četvorka (jel se to tak kaže? ) ispala kao mliječni zub, nikad nije narasla kao trajni. Al to fakat nisam sto posto sigurna (i danas fali, naravno). Kad sam ošla zubaru sa 11 godina i vidio je to, nije imao ništa za reći .
10ak godina kasnije shvatila sam da mi je ta desna strana čeljusti nekako više položena od lijeve, koja je niže. Također, desni kuk mi je položen malo više nego lijevi i zato su mi kukovi nekako nagnuti, a desna noga mi je viša, a bome i malo deblja. Je li moguće da je to posljedica problema sa zubima? Ako je, imam jak filing da mi nema spasa.
Al *ebiga. Bolje ikakvi zubi i noge nego nikakvi zubi i noge
Ima li netko nekakvu drugu ideju?
Moguce je...ali za bilo kakav ozbiljan razgovor treba napraviti izuzetno ozbiljnu i opsirnu funkcijsku dijagnostiku. Tj, moguci su pomaci u odnosu na idealnu posturologiju tvog tijela, ali ako je noga kraca, dslovno kraca...to sa zubima nema veze.
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:02.