Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2006., 12:50   #1
C.I.O.S. - uspjeh ili nešto drugo?

Quote:
U Jankomiru otvoren pogon za preradu metalnog otpada
Autor VOJISLAV MAZZOCCO


Najsuvremeniji pogon za recikliranje metalnog otpada otvoren je jučer u Jankomiru. Uloživši 230 milijuna kuna, hrvatsko-njemačka tvrtka CIOS sagradila je pogon sposoban preraditi 85 tisuća tona metala godišnje, što će zadovoljavati cjelokupne hrvatske potrebe.

Kockice za izvoz
Kada smo 1991. godine osnovali tvrtku, bilo nas je samo četvero zaposlenih, a danas zapošljavamo 1200 radnika pohvalio se Petar Pripuz, suvlasnik i direktor tvrtke CIOS koja je napustila stare pogone u podsusedskoj cementari kako bi sagradila novi pogon u Jankomiru. Za preseljenje su dobili 55 milijuna kuna od grada koji je otkupio zemljište. Iako je bilo prigovora da će novi pogon zagaditi izvore pitke vode u Jankomiru, Pripuz to odlučno odbija.

Pokraj tvornice imamo ukrasni ribnjak s iznimno osjetljivim vrstama riba koje sigurno ne bi preživjele kad bismo zagađivali okoliš rekao je Pripuz i dodao da upravo njegova tvrtka ima važnu ulogu u održavanju Zagreba čistim. Naime, u CIOS-u je prošle godine završilo 1649 automobilskih olupina koje su komunalni redari i Zagrebparking maknuli s gradskih ulica. U CIOS-u su ih isprešali u kockice i prodali kao sirovinu željezarama, na žalost uglavnom stranim.

CIOS band
Nadam se da će ubuduće veći dio željeza iz ovog pogona odlaziti u domaće željezare rekao je Branko Vukelić, ministar gospodarstva. Bez obzira na to kamo sirovina odlazila, posao sa starim željezom i te kako se isplati, a to se ponajbolje moglo vidjeti prema spektaklu koji je organiziran u povodu otvaranja tvornice. Gostima je povijest CIOS-a ispričao glumac Rene Bitorajac u kratkom filmu Tomislava Rukavine, zabavljali su ih Baruni, Nina Badrić i CIOS band predvođen Alanom Bjelinskim, a cijeli je program režirao Krešo Dolenčić. No, to je samo kap u moru zarade CIOS-a koji godišnje okrene oko milijardu kuna.
Na prvi pogled, super, ekološki projekt kojim se naša zemlja napokon uključuje u svjetske tokove. Eto, namirisali poduzetnici da se u rješavanju otpada krije zarada, super.
Onda mi je to prezime zazvonilo. Da li taj suvlasnik ima ikakve veze sa poznatim kriminalcem Pripuzom? Kakve veze ima ta tvrtka sa gradom - otkup zemljišta naveden u članku? Od malene firme sa 4 zaposlena, postaje se gigant koji će moć prerađivat metal iz područja cijele Hrvatske? Da li imaju monopol i ekskluzivni ugovor s gradom za preradu metala?
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2006., 13:02   #2
Quote:
crtica kaže:
Da li taj suvlasnik ima ikakve veze sa poznatim kriminalcem Pripuzom? Kakve veze ima ta tvrtka sa gradom - otkup zemljišta naveden u članku?
To mu je brat. I ostalo mi negdje u sjećanju da su imali tvrtku za pogrebne usluge "Palma" ili tak nekaj, a i čula sam nekaj da su u talu s gradom.
__________________
"I have nothing to declare except my genius." - Oscar Wilde
roberta carlos is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2006., 13:07   #3
A u vrlim nam novinama o tome nema ništa. Razvlači se Latin, Vesnin "Hlapićgrad", dok braća Pripuz, a s njima i ostatak ekipe s Knežije, prelaze zadnje stepenice procesa preobrazbe u punopravne članove društva, velike poslovnjake i buduće dobitnike nagrada "Menadžer godine".
Što je sljedeće, izlazak na burzu? O tome novinari mogu pisat bez straha
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2006., 13:21   #4
zato sto mu je brat kriminalac i njega bi trebalo diskriminirati?
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2006., 14:20   #5
ne, ali ne i privilegirati. jer to u nas ipak smrdi na dil one vrste.
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2006., 14:21   #6
Quote:
crtica kaže:
A u vrlim nam novinama o tome nema ništa. Razvlači se Latin, Vesnin "Hlapićgrad", dok braća Pripuz, a s njima i ostatak ekipe s Knežije, prelaze zadnje stepenice procesa preobrazbe u punopravne članove društva, velike poslovnjake i buduće dobitnike nagrada "Menadžer godine".
Što je sljedeće, izlazak na burzu? O tome novinari mogu pisat bez straha
pripuz:ime je znak
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2006., 14:22   #7
ako su ulozili 230 milijuna kuna ne izgleda mi kao muljaza. privilegirani su dobili tvrtke za kunu plus otpis dugova.
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2006., 14:23   #8
Quote:
7nationarmy kaže:
zato sto mu je brat kriminalac i njega bi trebalo diskriminirati?
Svakako da ne....trebamo se pravit mutavi.....
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2006., 14:26   #9
Quote:
spy kaže:
Svakako da ne....trebamo se pravit mutavi.....
hrvatsko-njemacka tvrtka, 1200 zaposlenih - gdje je problem?
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2006., 14:44   #10
Quote:
7nationarmy kaže:
hrvatsko-njemacka tvrtka, 1200 zaposlenih - gdje je problem?
u porijeklu početnog kapitala?
__________________
"I have nothing to declare except my genius." - Oscar Wilde
roberta carlos is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2006., 14:47   #11
Quote:
roberta carlos kaže:
u porijeklu početnog kapitala?
A otkuda ti znaš porijeklo kapitala
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2006., 14:50   #12
Quote:
7nationarmy kaže:
hrvatsko-njemacka tvrtka, 1200 zaposlenih - gdje je problem?
Ah.... onda dobro... ako je hrvatsko-njemačka tvrtka....

Ja se već zabrinuo da nije hrvatsko-junferskootočka....
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2006., 15:02   #13
Quote:
spy kaže:
Ah.... onda dobro... ako je hrvatsko-njemačka tvrtka....

Ja se već zabrinuo da nije hrvatsko-junferskootočka....
i gdje je problem? cak i da je pocetni kapital sumnjiv ne vidim razlog za ovakve upise jer nema jedne tvrtke u top 10 a da nije osnovana sumnjivim putem.
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2006., 15:06   #14
Quote:
7nationarmy kaže:
i gdje je problem? cak i da je pocetni kapital sumnjiv ne vidim razlog za ovakve upise jer nema jedne tvrtke u top 10 a da nije osnovana sumnjivim putem.
Ma nema nikakvih problema... sve pet.... prvobitna akumulacija prelazi u slijedeću fazu......

Ajd bok
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2006., 15:13   #15
i koja je na kraju svrha snebivanja nad uspjesnim poduzetnickim potezom?
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2006., 15:26   #16
Brankec, daj prestani spamat...otvori temu na kojoj ćeš se divit braći Pripuz, a nemoj zaboravit ni Jelavića i ostatak "Palme"
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2006., 15:26   #17
Quote:
Dunj@ kaže:
pripuz:ime je znak
Omen ist nomen bi se tvrtka trebala zvati
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2006., 15:28   #18
Quote:
crtica kaže:
Brankec, daj prestani spamat...otvori temu na kojoj ćeš se divit braći Pripuz, a nemoj zaboravit ni Jelavića i ostatak "Palme"
da ponovim pitanje: tko je brankica/brankec? ovo je drugi put. uostalom ako mislis da sam klon imas moderatore koji ti stvar mogu pojasniti.
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2006., 16:28   #19
Ja bih samo rekao jednu sitnicu: volio bih da je bar 90% poslovnih ljudi u Hrvatskoj posteno kao Petar Pripuz i ostatak ekipe iz CIOS-a. Radio sam dosta s njima prvih par godina od osnivanja i nikad mi se nije desilo da me zajebu i za jednu jedinu kunu. Posteno im napravi posao i posteno ti plate.
A "crna ofca" u familiji je samo to, crna ofca. U poslu nemaju nista zajednicko i posao im je potpuno odvojen.
Kapital im potice iz Njemacke (sto od ostatka familije koji jos uvijek zivi gore) sto od Scholza koji je i vecinski vlasnik CIOS-a.
Bas zato sto imaju "crnu ofcu" u familiji bolesno paze da im poslovanje bude cisto ko suza jer im ionako stalno neko visi za vratom.
Ne znam kako im izgleda novi pogon, ali stari u Podsusedu je bio jedan od najurednijih i najcistijih industrijskih pogona sto sam ih ja vidio.
Nemaju monopol u poslu, imate takvih fimi u HR ko šodera, jedino sto su ovi jako dobri u poslu koji rade.
Juraj2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 10:53   #20
Quote:
crtica kaže: Pogledaj post
A u vrlim nam novinama o tome nema ništa. Razvlači se Latin, Vesnin "Hlapićgrad", dok braća Pripuz, a s njima i ostatak ekipe s Knežije, prelaze zadnje stepenice procesa preobrazbe u punopravne članove društva, velike poslovnjake i buduće dobitnike nagrada "Menadžer godine".
Što je sljedeće, izlazak na burzu? O tome novinari mogu pisat bez straha
Zašto bi novinari pisali kad pravosuđe ne radi svoj posao,mogu samo dobit palicom po glavi jer ovi znaju da im nitko ništa ne može.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:59.