Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2010., 17:43   #1
Lišće na ravnom krovu i kvaliteta kišnice

Planiram graditi obiteljsku kuću koja će imati "skriveni krov": iznad zadnjeg kata je mali nadozid unutar kojega je skriven krov napravljen od padnog betona i prekriven onda Sika plan-om (ako se ne varam tako je naziv proizvoda za hidroizolaciju.)
odatle odvodnja s krova vodi u vodopsremnik kišnice koja se ima koristiti za potrebe sanitarija po kući (ne za piće).
Obzirom na blizinu jedne povisoke velike lipe (koja ima namjeru da tamo i ostane ) pretpostavljam da će se lišće na neki način nakupljati na krovu. znam da postoji sistem rešetke na prekidu cijevi koja prenosi vodu s krova u vodospremnik kojom se lišće izbaci iz toga vode prije nego završi u spremniku. pitanje je ipak mogućeg nakupljanja lišća na krovu oko "sifona" na krovu. Što to znači za održavanje krova (da se ne začepi?) i na kvalitetu vode (ako stoji više mjeseci lišće i struli) za sanitarne potrebe?

Iskustva, savjeti, preporuke?
hvala
damirk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 09:54   #2
ja bih na tvom mjestu tu veliku lipu srušio,jer je opasnost po objekt;znam da daje hladovinu i lijpo izgleda;ja sam imao lipu blizu objekta i prije adaptacije smo je srušili;dugo sam se nećkao,ali sad mirno spavam;lipa je bila izvana zdrava,ali kad smo je srušili vidjelo se da je po srži počela truljeti i da bi kad tad bila opasnost,a kad bi samo jedan njen vrh pao na objekt,koliko je ogromna bila,srušio bi pola objekta;sad kad je bilo olujno nevreme srušilo nam je jedan potpuno zdrav orah (srećom posred dvorišta bez štete)i dvije šljive,a vidio sam u okolici Varaždina da su trešnje padale na kuće;ja imam jednu ogromnu trešnju iza objekta koju ću isto srušiti da se ne dogodi "tras";lišće i granje radi štetu po krovištu i žljebovima,nakuplja se u žljebovima,čepi,truli i trule žljebovi i treba stalno čistiti kotliće žljebova pa ako imaš visok krov,to je onda tlaka
nemo01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 14:14   #3
pozz imenjače damirk


obzirom da već više od 2 godine živim u kući koja ima ravni krov s tzv "uzdignutoom atikom" (to je naziv tog zidića koji spominješ) možda ti mogu odgovoriti na pitanje.....


naš krov je pokriven folijom drugog proizvođača, ali u opravilu, to je ta "fora". Beton za pad, brana, termo pa hidro....skroz gore preko opšavnog kaširanog lima s okapnicom.

U blizini naše kuće nema nikakvog drveća. No, ipak, s vremena na vrijeme valja se popeti gore i malo očistiti, jer upravo je nevjerovatno kakvih se stvari sve nađe na krovu. Kiše, vjetrovi..bla bla...i svega gore se nakupi, tako da, bez obzira na drvo u blizini, imao ga ili ne, jednostavno, morat ćeš povremeno odlaziti gore i čistiti, pomesti...što već....

nije to neka prevelika obaveza, ali ipak, moraš biti svjestan da je to "danak" koji se plaća ravnom krovu s uzdignutom atikom

što se tiče same izolacije, to budi be brige. Iako će cijelo "selo" sprdati tvoj krov i vikati da bu kad tad procurio, ne obaziri se previše. Ako imaš ovlaštene izvođače i dobiješ garanciju na 10 godina (a očekivani vijek trajanja je 25 godina), mirno spavaj. Ljudi mijenjaju crijep i konstrukciju nakon 20, 30 godina, tako da......problem nevidim....
damir9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2010., 00:48   #4
lišće i ravni krov

hvala svima na komentarima.
- lipu namjeravam zadržati na način da joj olakšam krošnju - dakle npr. rasteretim ju za 50% krošnje, to bi trebalo dati dovoljnu snagu stablu da izdrži udare vjetra. Prilikom tog skraćivanja krošnje nadam se da ću vidjeti koliko je drvo zdravo ili ne za ostaviti ga.
- istina, ako i nema stabla baš tog, ima drugih po brijegu u okolici kuće s kojih će kad-tad ponešto doći. Pitanje je koliko često treba ići na krov pa dizati lišće? tijekom jeseni 2 puta ili češće?
damirk is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2010., 07:26   #5
smo pazi kad budeš pilao da ne oštetiš membranu jer bi inače mogao imati problema, a što se tiče čišćenja osobito u jesen malo češće dok lišće ne otpadne
hit me is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2010., 23:36   #6
pretpostavljam da misliš na neki dio debla stabla u presjeku. svakako ću se raspitati s nekim stručnjakom da me uputi na koji način to napraviti kako treba.
damirk is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 06:40   #7
mislio sam na hidroizolacijsku membranu
hit me is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 13:03   #8
da, kasnije je i meni sinulo na što si mislio. uglavnom, stablo bih skresao prije nego se izgradi krov tako da s tim neću imati problema. hvala!
damirk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:35.