Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2011., 22:43   #1
Udruga za dobrobit i zaštitu životinja "Mijau-Karlovac" *

Dragi Plavošapičari

obavještavam vas da je u Karlovcu osnovana Udruga za dobrobit i zaštitu životinja "Mijau-Karlovac".

Primarni ciljevi i djelovanje Udruge "Mijau-Karlovac" je sterilizacija slobodno živućih (uličnih) mačaka i omogućavanje građanima našeg Grada i Županije sterilizacije maca po povoljnijim i akcijskim cijenama.

U suradnji sa Veterinarskom stanicom Karlovac i potporom Grada Karlovca dogovorili smo prvu turu sterilizacija za mace koje imaju vlasnike po Akcijskim cijenama (koja je već počela) u kojoj cijena sterilizacije ženki iznosi 190 kn, a mužjaka 130 kn.

(Ovo je naše prvo javljanje, a kasnije ćemo vam podrobnije pisati naše akcije, djelovanje i eventualne potrebe Udruge. )
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 22:56   #2
Bravo!
__________________
Udruga Argus - http://www.facebook.com/pages/Argus/176934782321047
Jelena-82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 23:18   #3
Udruga i ja (već) jesmo prijatelji-ce na FB i linkala sam "vas"
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 02:01   #4
Za one koji koriste facebook stavljam link na našu stranicu:
http://www.facebook.com/pages/Udruga...07670139314151
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 08:58   #5
Prekrasna vijest Napokon i koja udruga za naše cica-mice ( ima ih sigurno još ) ali nisam upoznata. I ove akcijske cijene za sterilizacije to je odlično e da bar i drugim gradovima se takvo šta organizira za naše cica mice
zivotinjskazas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 09:13   #6
Bravo ljudi, puna podrška za sad moralna, a ako bude u mojoj mogućnosti štogod konkretno bit će mi drago. Kamo sreće da "Mijau" zarazi cijelu državu
__________________
Spasite život...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 09:16   #7
:klap::klap::klap::klap::klap::klap::klap::ce rek:
__________________
Dali vjerujete ljudima koji ne vole životinje?

PROTIV
mala khala is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 09:18   #8
Bravo Arvena sad nećemo samo mi u Veterinarskoj stanici Karlovac praviti gužvu biti će i mijaukanja.

veselim se što ćemo se viđati, puno sreće i podrška od UMK
Yacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 09:54   #9
Bravo!
Mačke su jadnice prave žrtve inflacije: mnoštvo ih je, te većina ljudi više niti ne pogleda kako su to raznovrsna zanimljiva i potencijalno predivna bića (potencijali se ne razvijaju na kontejnerima ).
Zamislite ovo: za 3-5 godina Karlovčani skroz sluđeni zovu naokolo ne bi li našli nekakvu mladu macu. Boja nije bitna. to je, na žalost, daleki san, jer i dalje ima onih koji mačke drže "prirodno".
St Vanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 08:05   #10
Bravo Arvena!
Vidjela na FB , i oduševljena osnivanjem ove udruge. Koliko znam, u Karlovcu je to jedina udruga takve vrste, i nadam se i želim uspješan rad udruzi. A sad je sve postalo službeno, iako je Arvena sve to i do sada radila.
Sretno!
__________________
Svi smo Božja stvorenja
NovaNera is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 21:38   #11
Bravo Arvena
Vec dugo pratim tvoj angazman oko maca, svaka cast
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2011., 08:05   #12
Samo čista ljubav i ništa više vodi je sve dalje i dalje,uvijek u još veće poduhvate. To je naša Arvena.Bravoooooo!
nina.73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2011., 09:46   #13
Hvala svima na podršci

Mi radimo sve ono što smo radili bez Udruge, i dalje za sada sa svojim sredstvima (trebamo čekati natječaje da se raspišu)
Sada "čistimo" jednu lokaciju (sterilizacijama), tamo imamo oko 5 - 6 starih prekaljenih maca - kotilica.
Nakon hvatanja i sterilizacije dolaze na oporavak meni u apartman
(Na slikici je jedna koja je sterilizirana prekjučer, nadam se da će mi danas stići još dvije.)







Samo da napomenem da su karlovačke sterilizirane slobodno živuće mace (bar većina) označene tetovažom u uhu.
Mi ne zarezujemo uho nego tetoviramo lijevo uho.
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2011., 14:14   #14
Kao što je bilo i za očekivati "dobronamjerni ljubitelji mačaka" su oduševljeni osnivanjem ove Urduge, tako da nam je maloprije dostavljen MUŠKI mačak bez većeg broja zubi i sa vrlo upaljenim desnima.
Zauzeo mi je jedan od 2 kaveza koji mi sada trebaju za smješataj ovih 5 - 6 ženki za koje se nadam da ćemo uspjeti pohvatati i sterilizirati ovih dana
Šta i kuda sa njime?
Večeras ga odvezem vetu da ga pregleda i da mu neki antibiotik i onda ga moram odvesti natrag na cestu, jer ja zaista nemam uvjete za prihvat mačaka.
Ono što zabezeciram pokastrirati to uz krvave muke smjestim kod sebe na oporavak a opet na uštrp kompletne obitelji i mojih životinja
Ja za kastraciju ovog jadnog mačora nemam para, jedino da se ovdje sakupi tih 100 kn za taj zahvat, ako vet zaključi da je micek zdravstveno sposoban podnjeti zahvat.
Inače micek je navodno bio kućni mačak, dok ljudi nisu morali seliti iz podstanarskog stana i onda ga šutnuli na cestu



__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2011., 20:39   #15






Bili smo kod veterinara, pregledao ga je, dobio je antibiotik.
Micek ima paradentozu, fali mu dosta zubeka , a dosta klimavih ćemo morati povaditi kad se smiri upala desni
Operacija čišćenja zubi je zakazana za ponedjeljak ukoliko mu se do tada smire upale desni od ovog antibiotika koji je dobio.
Kombiniramo da ga uz put i kastriramo, ali postoji opasnost da si liže ranicu i prenese bakterije otraga
Vidjeti ćemo kakva će situacija biti u ponedjeljak
Meni ovo jako komplicira situaciju, jer sam ta 2 kaveza imala namjenjena za oporavak maca nakon sterilizacije, za što mi gori pod petama, jer praktički vani nema sada ženke koja nije u nekom stadiju skotnosti
Otvoriti ću i posebnu temu za njega jer će mi trebati pomoć forumaša u pokrivanju troškova liječenja (za koje vjerujem da neće biti veći od 300 kn), a i nada da bi ga netko možda mogao prihvatiti do udomljenja jer ovakav bez zubeka nema šanse na cesti.

Raspitali smo se po susjedstvu i saznali da je taj micek star oko 2,5 god i imao je vlasnike sa kojima je živio u podstanarskom stanu.
Kada su se ljudi selili miceka su jednostavno iskipali na cestu i otišli u neki drugi stan

I onda se postanari jako uvrijede i osjete diskriminirani kada jako dvojimo i važemo da li im dati životinju na udomljenje
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 20:46   #16
Imali smo uspješan vikend u ulovu slobodno živućih (uličnih) maca, tako da smo danas sterilizirali 3 mace i ako Bog da sutra bi trebali još jednu.
S te 4 mace bi nam bila očišćena jedna od manjih, ali po zlostavljanju maca kritičnijih lokacija.
Na žalost u jesen je tu brojnost maca bila puno veća, ali dio ih je uginuo od hladne zime i ne pružanja veterinarske pomoći, dio je stradao pod kotačima, a dio je otrovan

Jako, jako puno slobodno živućih maca nam je umrlo ove zime

Slikice s današnjih zahvata:






Od danas zahvate radimo na dug
Ne možemo čekati da se mace okote i onda eventualno dobijemo neka sredstva od Grada.

Odaziv građana u monitoringu i popisivanju slobodno živućih mačaka nam je odličan

Ako dobro brojim ovo bi nam bilo 31 maca u protekla 3 - 4 mjeseca.
Biti će puno veći i brži tempo kada dobijemo bar koju kunu za sterilizacije od Grada, jer su nam jezive stavke i izdaci i sama hrana i pijesak za vrijeme oporavka maca te usputno liječenje (kojeg ima dosta ).
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 09:44   #17
Jedno pitanje... koliko dugo držice muce na "oporavku" i koliko je ludo "divljim" mučicama stavljati resorbtivne konce?
__________________
Spasite život...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 20:15   #18
Mace držim na oporavkui između 7 i 10 dana, ovisno kako rana izgleda (ako nije neka koja je toliko divlja da si ne da pogledati ranu).
Stvljamo isključivo resorptivne konce, jer ima mačaka koje bi trebali staviti pod sedaciju ili Sedalin da si daju skinuti konce.
Za sada su sve mace super, i nismo imali nikakvih problema sa koncima ili postoperativnim tijekom.
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 21:06   #19
Hvala!
__________________
Spasite život...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 23:33   #20
Danas smo imali vrlo "plodan" dan sa macama u Karlovcu

Jučer su me zvali da dođem pobrati jednog mačka i eutanizirati jer je šugav
Neeeee, mislim...to je moja dužnost i obaveza jer dobivam debelu plaću za to...
Otišla sam danas po njega, odvezla ga veterinaru koji je utvrdio da zaista ima šugu, jako je prehlađen, dosta je star, sa katastrofalnim zubima i granolomima oko njih.
Danas je dobio injekciju protiv šuge koju moramo ponoviti za 15 dana, za 5 dana ga vozim na antibiotske injekcije, jer bi ga danas ubile uz ovu injekciju, i kada to sve saniramo slijedi operacija zuba i kastracija.
Micek je inače potpuno bijeli, s jednim plavim i jednim zelenim okom i poludugom dlakicom. Kada mu naraste dlakica će biti predivan mačak za kojeg se nadam da ćemo ga i udomiti.



Nakon par sati je uslijedio poziv za miceka koji je nepokretan na stražnji dio tijela. Ne zna se da li ga je netko ili nešto udailo ili je otrovan. Smjestili smo ga kod frenda i tek sutra u 14 sati ga vozimo kod veta (nadamo se da će siroček preživjeti), jer nas niti jedan drugi vet neće primiti na dug, a posebno ne ovi vetovi iz Vet. ambulante Banija koji imaju dežurstvo 24 sata
Sinoć smi spasili i jednog psa, kojeg smo im divezli u 23 h na očitanje čipa i bili dobro izribani zbog toga, kako im usuđujemo u to vrijeme, tada pronađenog psa dovesti na očitanje čipa (a zaista nismoimali kuda sa njime). Srećom, bio je čipiran, lutao je 2 dana i pronašli smo mu presretnog vlasnika koji ga je očajnički tražio, ali valjda zato jer je mješanac nitko nije reagirao na njega i uzeo ga sa ceste da mu očita čip
(Prošli tjedan smo isto tako spasili 2 psa - i ako se udruga zove MIJAU)

Nepokretni micek



Dok smo preuzimali nepokretnog miceka smo pored kontejnera spazili, bolje rečeno zadrečalo je malo mače od cca 1,5 - 2 mjeseca.
Što smo mogli nego ga pobrati. Njega ćemo valjda brzo udomiti, ali što ćemo sa veterinarskim troškovima za ove miceke
Ja jedva sabirem više i za hranu, a kod veta već imam dug za sterilizacije one 3 mace, i ako uspijemo sutra uhvatiti i 4., danas nam je za dlaku izmaknula, ali hoće prići na hranu (a skotna je).

Mali micek (mislimo da je dečko):

__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:45.