Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2014., 14:29   #221
I ja sam dobila 2 kg od kad pijem kefir.
Jucer sam prvi put stavila mlijeko iz mlijekomata i nije se napravio kefir, ostalo je rijetko i blijedo. U čemu je fora? Jesam li trebala prokuhat mlijeko? Mozda sam zrnca šokirala nedostatkom kemije...


Sent from my iPhone using Tapatalk
rijeka511 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2014., 09:42   #222
Quote:
rijeka511 kaže: Pogledaj post
I ja sam dobila 2 kg od kad pijem kefir.
Jucer sam prvi put stavila mlijeko iz mlijekomata i nije se napravio kefir, ostalo je rijetko i blijedo. U čemu je fora? Jesam li trebala prokuhat mlijeko? Mozda sam zrnca šokirala nedostatkom kemije...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Istina, Trebalo bi ga prokuhat , ovako sirovo neće nikako, ne znam u čemu je kvaka, ali ako ga prokuhamo ne znam da li ima isti učinak kao od sirovog mlijeka. Sa mlijekom domaćim (koje nije stavljeno u mljekomat uspjela sam dobit nekakav kefir ,ali mi nije iste gustoće kao sa ovim kupovnim u tetrapaku. Čak najfiniji i najsličniji jogurtu je onaj koji dobijem od svježeg zbregov mlijeka 3,2 %
Erin5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2014., 10:26   #223
Danas sam dobila gljivu...evo je u teglici u malo mlijeka u frižideru.
sad sam na poslu nadam se da je netko neće bacit

malo sam zbunjena šta se mlika tiče...na blogu od anite šupe i na fejsu u grupi lchf svi preporučuju sirovo mljeko iz mljekomata. neprokuhano.
ja sam svjesna da i svježe mljeko koje kupiš u dućanu je daleko od svježega
ali i da se odlučim na ovo iz mljekomata nekako me strah da to ne prokuham.

kakvo vi mliko koristite?

zena koja mi je dala gljivu, ona to radi u velikoj teči jer radi velike količine
ja planiram pola litre u početku do max 1 litru ako se svidi mojima doma

ja ću pit radi mršavljenja ujutro za doručak jednu šalicu.

jel ovo ok proces:

u jednu teglu ću stavit pola litre hladnoog svježeg mlika i jednu jušnu ipo žlicu tih zrnaca,
ostavit na sobnoj temperaturi 24 h, tu i tamo u prolazu ću promješat.

cijedim preko gaze ili može ono cijedilo za juhu?

jel ta zrnca prsnu ako ih se malo jače pritisne žlicom?

ova žena mi spominje sirutku koja nastaje...kako ću to prepoznat u teglici

sorry na glupim pitanjima ali za mene je ovo znastvena fantastika
anela is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2014., 21:31   #224
Quote:
Erin5 kaže: Pogledaj post
Istina, Trebalo bi ga prokuhat , ovako sirovo neće nikako, ne znam u čemu je kvaka, ali ako ga prokuhamo ne znam da li ima isti učinak kao od sirovog mlijeka. Sa mlijekom domaćim (koje nije stavljeno u mljekomat uspjela sam dobit nekakav kefir ,ali mi nije iste gustoće kao sa ovim kupovnim u tetrapaku. Čak najfiniji i najsličniji jogurtu je onaj koji dobijem od svježeg zbregov mlijeka 3,2 %

Bas mi je zao da ne funkcionira to sa mlijekom iz mlijekomata. Jucer nakon neuspjelog kefira sam opet stavila iz tetrapaka i jutros super! Šteta, koliko bi bilo zdravije... Probat cu jos jednom sa prokuhanim


Sent from my iPhone using Tapatalk
rijeka511 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 23:31   #225
Kefir se MOŽE praviti od svježeg mlijeka, neprokuhanog, i nema prepreke, nema potrebe prokuhavati mlijeko radi eventualnog uništavanja neželjenih bacila. Ja nekad naspem svježe, nekad prokuhano, kakvo imam u kući, i čak mi je ljepše s neprokuhanim, stvori se sloj vrhnja na vrhu.

Ne mora se cjediti preko gaze, cjediljke ... ja uzmem zrnca kašikom, običnom metalnom mada neki kažu da ne smije metal, i prebacim u drugu teglu, ili istresem kefir u neku drugu posudu, a zrnca vratim u istu-NEOPRANU teglu, ne perem ni zrnca, samo ih prelijem novom dozom. Ponekad ih operem, nikad ih ručno nisam cijedila i ne znam da li bi se raspali - nema potrebe cjediti. Kefir pijem nakog 2 dana od vađenja zrnca (znači, poslije vađenja zrnaca ostavim da "zri" još 2 dana pa tek onda pijem).

Od kefira se može udebljati ako jedete ostale hrane u većim količinama, ali od samog kefira se ne može udebljati.
__________________
" Nikad ne možeš vidjeti dugu ako gledaš dolje. "
"Strpljen - spašen!"
mimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2014., 11:20   #226
Evo sa prokuhanim mlijekom mi je došao gusti kefir, doduše dosta jače ima miris na kiselo od onog napravljenog iz tetrapaka. Nisam jos probala, hladi se...


Sent from my iPhone using Tapatalk
rijeka511 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2014., 11:30   #227
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Tzv.gljiva se u pravilu ne treba prati nakon svake ture kefira. Pranje pomaže da brže raste ( da možemo dati dalje ) ali malo usporava brzinu stvaranja novog kefira.
Usput, ja svoje kefirne gljivice zamotam u mali komad mokre gaze 15x15 cm, zavežem na vrhu čvrstim koncem, odrežem višak gaze iznad veza i tako taj "paketić" samo selim iz mlijeka u mlijeko. Operem otprilke svakih desetak ciklusa. Otpada dosadno procijeđivanje i traženje kefirnih zrnaca. Kad "paketić" nabubri tj. gljiva se dosta razmnoži, raspakiram, doniram višak zrnaca a ostatak natrag u gazu.
Kefir pijem svaki dan već skoro godinu dana, uglavnom za večeru uz šnitu, dvije raženog kruha. Najbolji način za smanjivanje tjelesne težine i reguliranje probave.
e ovo je zgodna šema, s vezanjem u gazu nema cijeđenja, pranja cjediljke, paziti da mi ne ispadne i sl. baš ću probat.

uglavnom, pijem gljivu već nekih pola godine i super mi je stvar. neki su znali govoriti da ih je ta gljiva preporodila, postali pametnije i te spike, ali daleko od toga. to je dobar probiotik, i to je to. nema ekstra super moći.

jedno pitanjce, prije mi je gljiva bila u jednom komadu, sada se počela "raspadat", sva je u desetak manjih komada. je li to nešto loše? da je mijenjam?
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2014., 12:25   #228
Koliko sam ja shvatila to raspadanje je razmnožavanje. Moja isto raste u komadu, a i ima tih komadića. Mozda se i odvoje miješanjem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
rijeka511 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 11:37   #229
Smile Tražim kefir gljivicu

Zbog problema sa probavom tražim kefir gljivu pa ako je netko u Zagrebu ili okolici voljan udijeliti mi dio gljivice bila bih jako zahvalna
ruzicasto is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 09:22   #230
Bok! Da li bi mi netko iskusniji mogao reći u čemu griješim da kefir koji pravim odjednom ispada nekako kao da se ukiselio.
Prilično je rijedak i dosta kiseo, uopće nema kefirast okus i razmišljam da ga bacim.
Koristim istu vrstu svježeg mlijeka od početka pa ne vjerujem da mu to smeta.
Može li problem biti to što je previše gljivice? Kad sam startala sa istom količinom mlijeka(0,5l) imala sam jedva dvije žlice kefirne gljivice, a sad imam tri pune. Mada, onda mi se kefir znao napraviti već nakon nekih 16h a sada ni 24h nisu pomogla da dobijem ono što sam ranije uspjevala.
Kefir sve vrijeme držim u sličnim uvjetima (eventualno je temp.nešto niža jer je hladnije), stvarno mi nije jasno koji element se poremetio da odbija poslušnost.
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 12:09   #231
jel ima netko za podijeliti kefirna zrnca? Zagreb. tnx
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 12:35   #232
Quote:
kachunchica kaže: Pogledaj post
Bok! Da li bi mi netko iskusniji mogao reći u čemu griješim da kefir koji pravim odjednom ispada nekako kao da se ukiselio.
Prilično je rijedak i dosta kiseo, uopće nema kefirast okus i razmišljam da ga bacim.
Koristim istu vrstu svježeg mlijeka od početka pa ne vjerujem da mu to smeta.
Može li problem biti to što je previše gljivice? Kad sam startala sa istom količinom mlijeka(0,5l) imala sam jedva dvije žlice kefirne gljivice, a sad imam tri pune. Mada, onda mi se kefir znao napraviti već nakon nekih 16h a sada ni 24h nisu pomogla da dobijem ono što sam ranije uspjevala.
Kefir sve vrijeme držim u sličnim uvjetima (eventualno je temp.nešto niža jer je hladnije), stvarno mi nije jasno koji element se poremetio da odbija poslušnost.
Ja sam gljivicu uvijek otkidala i davala nakon što bi narasla duplo od dobivene količine. I držala sam ju uvijek u istoj staklenci, ne premaloj, niti prevelikoj. Negdje od 700 ml. I neko vrijeme sam ju držala nepoklopljenu pa mi je imala čudan okus, otkad sam ju poklopila, okus je normalan.
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 21:12   #233
Imam dvije porcije kefir gljive, šaljem Tiskom bilo gdje.
Ako tko hoće, neka mi se javi na pp.
Zlogermo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 19:24   #234
kefirna zrnca

Quote:
xxGaladrielxx kaže: Pogledaj post
jel ima netko za podijeliti kefirna zrnca? Zagreb. tnx
Rado poklonim kefirna zrnca ako ste zainteresirani javite se !
Foška
Foška is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 13:56   #235
Quote:
mimo kaže: Pogledaj post
Kefir se MOŽE praviti od svježeg mlijeka, neprokuhanog, i nema prepreke, nema potrebe prokuhavati mlijeko radi eventualnog uništavanja neželjenih bacila. Ja nekad naspem svježe, nekad prokuhano, kakvo imam u kući, i čak mi je ljepše s neprokuhanim, stvori se sloj vrhnja na vrhu.

Ne mora se cjediti preko gaze, cjediljke ... ja uzmem zrnca kašikom, običnom metalnom mada neki kažu da ne smije metal, i prebacim u drugu teglu, ili istresem kefir u neku drugu posudu, a zrnca vratim u istu-NEOPRANU teglu, ne perem ni zrnca, samo ih prelijem novom dozom. Ponekad ih operem, nikad ih ručno nisam cijedila i ne znam da li bi se raspali - nema potrebe cjediti. Kefir pijem nakog 2 dana od vađenja zrnca (znači, poslije vađenja zrnaca ostavim da "zri" još 2 dana pa tek onda pijem).

Od kefira se može udebljati ako jedete ostale hrane u većim količinama, ali od samog kefira se ne može udebljati.
I meni je najbolji kad dozori! Ja svako veče cijedim u bočicu koju držim u hladnjaku...litrena, pa cijedim jedan na drugi, izmješam i ostavim. Ako mi se pije, tako izmješanog si izlijem (ipak ima i zrelog i friškog kefira tad) i smažem 3 dl uz tv. :klap: Zrnca ne perem,ali teglu da i to samo isperem toplom vodom.
__________________
Samo je nada jedina bez mane; točno je onakva kakvu želimo!
mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 10:39   #236
Ako netko u ZG ima za pokloniti, ja sam blizu Savske, bila bih zahvalna.
Da i ja probam to čudo!

Inače, negdje sam pročitala dobru foru, da se izbjegne ta tlaka s cijedjenjem i pranjem - staviti gljive u gazu, zavezati i onda samo taj "paketić" seliti iz posude u posudu...dobra ideja!
papricica2015 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 21:26   #237
Pozdrav svima,

ako ima netko da je voljan slati poštom ili da je iz KC

molila bih da se javi na pp

Puno hvala.
 
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 17:58   #238
probajte tu preko zelenog kvadratića

http://www.gazdarica.com/stranice/na...zdvojeno/Kefir
larlar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 08:36   #239
Quote:
papricica2015 kaže: Pogledaj post

Inače, negdje sam pročitala dobru foru, da se izbjegne ta tlaka s cijedjenjem i pranjem - staviti gljive u gazu, zavezati i onda samo taj "paketić" seliti iz posude u posudu...dobra ideja!
ja to radim :klap:
__________________
" Nikad ne možeš vidjeti dugu ako gledaš dolje. "
"Strpljen - spašen!"
mimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 12:50   #240
Quote:
Foška kaže: Pogledaj post
Rado poklonim kefirna zrnca ako ste zainteresirani javite se !
Foška
Ima li netko gljivu koja je narasla i da poklanja? U Zagrebu sam, dođem gdje god je potrebno
djus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:53.