Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2008., 14:43   #201
Herpes

Može li mi netko reći kako se zovu one naljepnice za herpes na ustima (usnama)?
I da li to pomaže?
Hvala!
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 14:48   #202
bok, ja ti svako malo imam taj herpes na usnici i svaki puta koristim kremicu HERPLEX. i evo prije tjedan ,dana mi se je pojavio i cim sam ga osjetila da mi izbija odmah sam ga namazala sa tom kremicom, i danas ga vise nema... tako da ti ja preporucam tu kremicu,
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 14:55   #203
Quote:
bjelovarcanka kaže: Pogledaj post
bok, ja ti svako malo imam taj herpes na usnici i svaki puta koristim kremicu HERPLEX. i evo prije tjedan ,dana mi se je pojavio i cim sam ga osjetila da mi izbija odmah sam ga namazala sa tom kremicom, i danas ga vise nema... tako da ti ja preporucam tu kremicu,
Imam tu kermu ali mi baš i nije pretjerano pomogla. Baš sam se sjetila one reklame za naljepice (prozirne) protiv herpesa ali ne mogu se sjetiti kako se zovu.

Ako netko zna, hvala.
I tebi hvala svejedno, na brzom odgovoru.
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 17:01   #204
flastere compeed,evo saznala sam..pokusaj sa tim
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 19:21   #205
Quote:
bjelovarcanka kaže: Pogledaj post
flastere compeed,evo saznala sam..pokusaj sa tim
Hvala ti...kupila sam ih. Malo su skupi (68 kn za 15 komada), ali ako mi od toga prođe, neće mi biti žao.
Mrzim taj dosadni herpes.
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 19:30   #206
ajde super,a i ova kremica je malo skupa ima 2g, a kosta 36kn. ali meni je pomogla...ajde javi ako ti je pomogla
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 19:32   #207
Meni je super Virolex za herpes.
Cim osjetim peckanje, stavim malo kreme, i prođe za dan, dva, al se ne razvije onaj mjehur.
nana_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 13:38   #208
Quote:
bjelovarcanka kaže: Pogledaj post
ajde super,a i ova kremica je malo skupa ima 2g, a kosta 36kn. ali meni je pomogla...ajde javi ako ti je pomogla
Kaj se tiče herplexa, ISTOG JE SASTAVA ko i VIROLEX, a manji je i skuplji!!!
Osim što mi je to rekla žena u ljekarni, rekla mi je i doktorica, tako da stvarno nema potrebe kupovati herplex...jer je ista stvar i naravno pomaže...
valentina2204 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 22:28   #209
joj ne kupujte te flastere,iz iskusta kazem da su sranje-bacanje novca(barem u mom slučaju) Meni najbolje pomaže običan melem
__________________
Malum est mulier, sed necessarium malum
M@te0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 20:43   #210
bok, prije tjedan dana mi se je pojavio herpes na gornjoj usnici,da bi ga uspjela odmah rijesiti sa oblogom od svedske grencice, a nakon dva dana mi se je pojavio iznad usnice,, evo i njega lijecim sa oblogom od svedske grencice, i kremom herplexom,i kupila sam si vitamine za jacanje imuniteta,. pa kaj im je doslo da izbijaju..
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 13:16   #211
evo u guglanju o compeed flasterima nasla sam vas koji mucite istu muku. hm, nakon 4 godine pojavila mi se tri herpesa, jedan brzo prosao sa herplexom a ova dva su isto u roku 2,3 dana se osusila. sad se pitam ako ima netko tko je probao te compeed flastere, jel to sta valja? i ne mozes samom sebi prenijeti herpes s usne na genitalno podrucje, molim te bravo2zero kako bi ti to uspjelo? to su dvije razlicite vrste herpesa i hep 2 prenosi se spolnim putem.
marta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 15:41   #212
aaaaaa mglupi herpeees

prije tjedan dana mi se pokušao naseliti u desni kut usana... popila aspirin (to sam čula da pomaže sprečavanju), stavila herplex, pila vitamine. i spriječila sam ga.
i danas ujutro evo gada s lijeve strane
i sad opet herplex, doma moram apsirin, a ne želim kupovati compeed jer sam uvjerena da ću ga spriječiti

ali dooosadan je
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 20:51   #213
Herpalex za uklanjanje posljedica...
strijelac30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 21:35   #214
MA kad herpes vec izadje ne mozes mu nista osim sacekati 7 do 10 dana da sam od sebe zacijeli. ja ga imam od malih nogu i tacno znam kada i zasto ce mi iskociti. Zato se maksimalno pazim bilo kakve prehlade, uvijek operem casu i kad je cista prije nego se napijem vode, nastojim se ne ljubiti mnogo sa ljudima i tako uspijem se spasiti ali obavezno bar jedan put u zimskom periodu imam ga na usnama.
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 23:11   #215
ja ga mogu zaustaviti... isto točno osjetim kad će napasti, ali ako to mjesto mažem herplexom onda ne izađe. eventualno neki minimalni mjehurić... tako da sam sretna
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 15:25   #216
e... ovako... ne znam je li ovo itko napisao... stvarno mi se nije dalo čitat sve... ali vosak iz vlastitih ušiju vam je skroz dobar lijek za herpes... provjereno djeluje... u roku jedne noći... duplo se smanji... a slijedeći dan nestane...
__________________
Ja volim leptire... i sunčeve zrake
daso is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 22:57   #217
e to sam i ja upravo danas čula, po prvi puta. i sad još tu pročitam.
jel fakat djeluje? zanimljivo
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 16:14   #218
da... djeluje...
__________________
Ja volim leptire... i sunčeve zrake
daso is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 19:21   #219
herpes

vako. moja cura ima herpes na usni. Ja ga nemogu dobit (nikada dosada nisam dobio herpes pa predtpostavljam da sam imun na njega)... jos ga nikad nisam imao. Pitanje:
a) mogu li od nje dobit genitalni herpes? (npr oralnim sexom)
b) moze li ona dobit genitalni herpes preko oralnog sexa (ako smo se prije ljubili npr)
sikuama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 19:30   #220
Quote:
sikuama kaže: Pogledaj post
vako. moja cura ima herpes na usni. Ja ga nemogu dobit (nikada dosada nisam dobio herpes pa predtpostavljam da sam imun na njega)... jos ga nikad nisam imao. Pitanje:
a) mogu li od nje dobit genitalni herpes? (npr oralnim sexom)
b) moze li ona dobit genitalni herpes preko oralnog sexa (ako smo se prije ljubili npr)

a) da
b) da

Preporučuje se ne izvoditi oralni seks za vrijeme aktivne infekcije bilo na usnicama (nosu, licu) ili genitalno. Ako se seksate za to vrijeme - kondomi. Oprati ruke i ne dirati s tim rukama po licu jer možeš prenijeti genitalni herpes na lice, kroz sluznicu, konjunktive, sitna oštećenja na koži i obratno, možeš prenijeti oralni herpes prakticiranjem oralnog seksa na genitalije.
Bundevica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:39.