Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Vlada nakon 100 dana
odličan (5) 14 5.98%
vrlo dobar (4) 5 2.14%
dobar (3) 7 2.99%
dovoljan (2) 30 12.82%
nedovoljan (1) 58 24.79%
toliko je loše da nema tako niske ocijene 120 51.28%
Glasovatelji: 234. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2016., 09:16   #61
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Da malo analiziramo.
Onaj koji ima ispodprosječnu i prosječnu plaću neće dobiti ništa.
Bogati će biti i još malo bogatiji, uz bitnu napomenu da to vrijedi samo za one koji rade za državu i lokalce - znači liječnici, profesori, saborski zastupnici, pročelnici i ina sranja, gradonačelnici i načelnici uprava... Onaj koji radi u privatnika ima u 99% slučajeva dogovorenu neto plaću tako da će ta lova ostati gazdi.
Sirotinja neće osjetiti pozitivne mjere, ali će ikako osjetiti negativne kad ju,uz sve ostalo, opletu porezom na nekretnine.
Kojom bi ti mjerom povećao male plaće?
I zar se ovo ne odnosi i na rasterećenje obrtnika i sl?
Plaće pročelnika i ostalih bi se trebale ograničiti izmjenama zakona koji se odnose na lokalnu samoupravu (jer spominju ograničavanja plaća - iako naravno, pitanje što će biti od toga s obzirom kakva nam je lokalna samouprava).
A plaće profesora i liječnika treba povećati, do njih je državi ipak teže doći nego do radnika na blagajnama trgovačkih centara.


Btw kako točno sirotinja (dakle, netko malih primanja i bez imovine) pati kad se uvede porez na nekretnine?
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Old 22.10.2016., 09:19   #62
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
I meni se čini da će poslušni briselski đak i potrčko pristati na hot spot, za razliku od Milanovića. Ne sumnjam da su u Briselu presretni što je Plenković premijer.
koga briga za imigrante, riješili smo se komunista i nema više nikakvih problema
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 22.10.2016., 10:01   #63
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
I meni se čini da će poslušni briselski đak i potrčko pristati na hot spot, za razliku od Milanovića. Ne sumnjam da su u Briselu presretni što je Plenković premijer.
Hrvatska je preslaba da bi se oduprijela Europskoj uniji i postali bi hot spot bez obzira tko je premijer (i Plenković i Milanović bi morali prihvatiti to i ne bi se bunili).
Tomo1972 is online now  
Old 22.10.2016., 10:08   #64
kako je ovaj Tolušič glup - prvo napadal Milanovićevu vladu da nije povlaćila lovu uz fondova, onda kad ga je voditeljica pitala da se ni on nije proslavio tj. da ni on nije povukao nikakvu lovu iz fondova, onda se počeo izvlačiti, ma marš
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Old 22.10.2016., 10:09   #65
Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
Hrvatska je preslaba da bi se oduprijela Europskoj uniji i postali bi hot spot bez obzira tko je premijer (i Plenković i Milanović bi morali prihvatiti to i ne bi se bunili).
sjetimo se Kamarkovog busanja u prsa i postavljanja vojske na granicu sa SRB, kad je došao na vlast, vojska na granicama na treba
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Old 22.10.2016., 10:13   #66
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
sjetimo se Kamarkovog busanja u prsa i postavljanja vojske na granicu sa SRB, kad je došao na vlast, vojska na granicama na treba
Pa vojska i treba biti na granicama kao ispomoć policiji koja ne može sama regulirati imigrantsku krizu.Tako da se tome ne protivim,ali ni Karamarko se ne bi mogao oduprijeti kvotama i prihvaćanju imigranata.
Tomo1972 is online now  
Old 22.10.2016., 10:29   #67
Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
Pa vojska i treba biti na granicama kao ispomoć policiji koja ne može sama regulirati imigrantsku krizu.Tako da se tome ne protivim,ali ni Karamarko se ne bi mogao oduprijeti kvotama i prihvaćanju imigranata.
Plenković se neće ni pokušavati oduprijeti.
Martian7 is offline  
Old 22.10.2016., 10:36   #68
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Plenković se neće ni pokušavati oduprijeti.
Nažalost,izgleda da je tako.
Tomo1972 is online now  
Old 22.10.2016., 10:53   #69
Zanimljiv je podatak koliko je ministara nove Vlade iz Zagreba.

Nitko.

Baš niti jedan jedini.
Plenković (koji jest iz ZG) je uspio kroz život izvesti to da nikoga iz tog ZG ne poznaje, a tko bi bio za mjesto ministra.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 22.10.2016., 11:09   #70
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
I nakon jučerašnjeg Otvorenog imam totalni crush na Marića
Nije prvi put da čujem takvo nešto. Zdravko tihi zavodnik.

Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
NO, jedno mi i dalje bode oči:

Na potezu od Dubrovnika do Rijeke imamo 8 ministara.

Sa sjevera Hrvatske niti jednog.

Eh, sad, koliko je jug uspješan u gospodarstvu, a koliko sjever, ne moram objašnjavati.
Slabo si obaviješten, više ih je od 8.
Pretpostavljam da kada pričaš o "sjeveru" misliš na Varaždin i Međimurje.
Nije ti reprezentativno razmišljanje jer se radi o maloj regiji s koliko? 250 tisuća stanovnika sveukupno? Dok od Dubrovnika do Rijeke ima preko milijun stanovnika.
A i nema nekog utjecajnog hdzovca sa samog sjevera, onaj Horvat je izvisio.

Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Marića ne, iako je stručan, on je čovjek krupnog kapitala privremeno na radu u vladi. Jasno je da ne namjerava čitav život biti u vladi, čeka ga opet radno mjesto kod krupnih kapitalaca.
Zdravko Marić je najbitniji ministar Hrvatske u zadnjih 10-15 godina.
Radi se o ozbiljnom stručnjaku koji će po svemu sudeći uvesti ozbiljnu fiskalnu disciplinu. Ako uspije postići da nam poboljšaju kreditni rejting, za državu će to značiti milijarde, a samim time će i poduzetnici imati jeftinije zaduživanje. Trenutno nam proračun opterećuju skupe kamate.
Oni što nisu "sluge krupnog kapitala" obično zaseru s fiskalnom disciplinom pa im se države vrlo brzo nađu u blatu zbog ogromnog deficita i nekontroliranog duga.

Dalićka je veći problem. Ona mi već djeluje kao jedna od onih naivnih ekonomista koji su čvrsto za totalno liberalno tržišno gospodarstvo, a pritom ne shvaćaju da su se velike države osigurale određenim mehanizmima no malima to ne daju pa ih uvijek drže pod nogama.

Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
Nemam pojma kakav je kao liječnik i ima li znanja za vođenje ministarstva, al ne bi ga trebalo previše davat na tv
Kikaš je to, mislim da ga je Plenki zato i odabrao. Zdravstvo je sustav gdje se vrte ogromni novci, svakakvi lobiji.
Kujundžić je premazan svim mastima i dobro zna koga treba "zadovoljit" kako bi Plenki imao miran mandat.

Quote:
I dalje moju punu podršku imaju svi koje prozivaju za "pogodovanje krupnom kapitalu"
Z.Marić i Ćorić su dobri ljudi, G.Marić će ako ništa drugo valjda pazit na malverzacije s državnom imovinom.
Za Dalićku ćemo vidjeti, svi Škegrini su mi sumnjivi sami po sebi.
__________________
“When I think of asses, a woman’s ass, somethin’ comes outta me.”
Winter Snake is offline  
Old 22.10.2016., 11:27   #71
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Zanimljiv je podatak koliko je ministara nove Vlade iz Zagreba.

Nitko.

Baš niti jedan jedini.
Plenković (koji jest iz ZG) je uspio kroz život izvesti to da nikoga iz tog ZG ne poznaje, a tko bi bio za mjesto ministra.


-Stipe
Zašto se stalno govori hoće li biti u vladi žena,Istrana,Slavonaca,Ličana i ostalih?Jel tražimo sposobnu vladu ili vladu sa ispunjenim ženskim, lokalnim i drugim kvotama?
Tomo1972 is online now  
Old 22.10.2016., 12:23   #72
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Da, trtljavac.
Moja kći imala ga je kao voditelja nekoliko kolegija na faksu.
Mislim da se u predavaonici pokazao jednom ili dvaput, a ni ispite niej održavao.
uglavnom, kao i većina "uglednih" profesora, samo kupi plaću za svoju profesuru.
Nadam se da neće tako biti i s ministarstvom.

Nego, Superhik vlada kreće:

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...ez.../5169680/

"Istovremeno će se ukinuti stopa poreza na dohodak od 40 posto i uvesti nova stopa od 36 posto, po kojoj će se oporezivati svi zaposleni čija porezna osnovica iznosi više od 20.000 kuna. Sada se po najvišoj poreznoj stopi od 40 posto oporezuju svi čija je porezna osnovica veća od 13.200 kuna. Novost bi, kako neslužbeno doznajemo, trebalo biti i oporezivanje tzv. drugog dohotka (autorskih honorara, bonusa direktora itd.) koji se sada u cijelom iznosu oporezuju po stopi od 25 posto, a koji bi se ubuduće trebali oporezivati jednako kao i osnovni dohodak.

sadašnja plaća u kunama buduća plaća u kunama

5686 5686

8000 8224

12.000 12.316

18.000 19.021

25.000 27.086"

Da malo analiziramo.
Onaj koji ima ispodprosječnu i prosječnu plaću neće dobiti ništa.
Bogati će biti i još malo bogatiji, uz bitnu napomenu da to vrijedi samo za one koji rade za državu i lokalce - znači liječnici, profesori, saborski zastupnici, pročelnici i ina sranja, gradonačelnici i načelnici uprava... Onaj koji radi u privatnika ima u 99% slučajeva dogovorenu neto plaću tako da će ta lova ostati gazdi.
Sirotinja neće osjetiti pozitivne mjere, ali će ikako osjetiti negativne kad ju,uz sve ostalo, opletu porezom na nekretnine.

Bravo. Krenuli ste upravo onako kako i očekujem od HDZ-a.
Nije stvar u tome da ce netko nesto dobiti, nego u tome da ce drzava manje uzimati. S 3750 kn neoporezivog i jos 1300 i 1800 za prosjecnih dvoje djece, skoro pola ljudi uopce nece placati porez na dohodak. Ako tu nema promjene za pojedinca, onda znaci da ni do sad nisu placali porez, pa sto se onda bune da im POREZNA promjena nece nista donijeti?

Meni ce sasvim sigurno znaciti puno da se netko s placom od 2000 eura ne opeljesi sa 40% kao da je nekakav bogatas, jer je upravo takav sustav tjerao visokoobrazovane van. Sada ce biti puno lakse placati ljude u visokotehnoloskim zanimanjima. A prisutnost takvih poslova je motor ekonomije.

A sad koliko ce svatko od nas biti zahvacen porezom na dohodak je manja stvar. Meni osobno ce biti nekakvo poboljsanje od 500 kuna, sto mi je petina stambenog kredita, sto mi je mozda jedan ekstra kolac mjesecno u lokalnoj slasticarnici, mozda jedno vise kazaliste, mozda kila vise ribe. Bitno je da se lova vrti, ako je drzava pronasla prostora da zbog rasta ekonomije moze smanjiti stope, a ne odmah trositi i dizati standard proracunskim korisnicima, totalno podrzavam.
lukarak is offline  
Old 22.10.2016., 12:37   #73
Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
Zašto se stalno govori hoće li biti u vladi žena,Istrana,Slavonaca,Ličana i ostalih?Jel tražimo sposobnu vladu ili vladu sa ispunjenim ženskim, lokalnim i drugim kvotama?


Tja, ionako je najvaznije da ce se ispuniti srpska kvota.

Evo Pupovac na rtsu "potvrdio" da ulaze i u drzavni ured za stambeno zbrinjavanje.

Dakle Vukovarac out, SDSSov kadar iz bivse tzv. RSK in.
agentRico is offline  
Old 22.10.2016., 13:04   #74
Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
Zašto se stalno govori hoće li biti u vladi žena,Istrana,Slavonaca,Ličana i ostalih?Jel tražimo sposobnu vladu ili vladu sa ispunjenim ženskim, lokalnim i drugim kvotama?
Zašto se nebi ispunio i jedan i drugi uvjet? I sposobna vlada i sa ispunjenim ženskim, lokalnim i drugim kvotama. Sposobnih žena ima to valjda nitko ne spori, pa ako dovoljno sposobnih muškaraca u vladi, neka bude nekakav reciprocitet sa sposobnim ženama. Ne vidim u čemu je problem...
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Old 22.10.2016., 13:43   #75
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Zašto se nebi ispunio i jedan i drugi uvjet? I sposobna vlada i sa ispunjenim ženskim, lokalnim i drugim kvotama. Sposobnih žena ima to valjda nitko ne spori, pa ako dovoljno sposobnih muškaraca u vladi, neka bude nekakav reciprocitet sa sposobnim ženama. Ne vidim u čemu je problem...
Ne kažem da ne treba imati žena u vladi (što se mene tiče vladu mogu činiti samo žene).Ali je potpuno nepotrebno tražiti da mora biti žena u vladi ili ljudi iz Istre,Zagreba...
Tomo1972 is online now  
Old 22.10.2016., 14:09   #76
Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
Zašto se stalno govori hoće li biti u vladi žena,Istrana,Slavonaca,Ličana i ostalih?Jel tražimo sposobnu vladu ili vladu sa ispunjenim ženskim, lokalnim i drugim kvotama?
Ne govori, tj. nije se govorilo do sada.

Ni od 2011. do 2015. nije puno ministara iz 3. izborne ( Čakovec, Krapina, Varaždin) kao niti iz iz 1. izborne (Zagreb) iako su im te jedinice donijele najviše zastupnika.

I tada su većina ministara bili ili rođeni u Dalmaciji ili su bili porijeklom iz nje, pa nikome nije smetalo niti se ikoga prozivalo.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 22.10.2016., 15:00   #77
Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
Hrvatska je preslaba da bi se oduprijela Europskoj uniji i postali bi hot spot bez obzira tko je premijer (i Plenković i Milanović bi morali prihvatiti to i ne bi se bunili).
S lakoćom se možemo oduprijeti da budemo hot spot, dovoljno je reći ne, a da bi se reklo ne dovoljna je politička volja. U Plenkovića je ne vidim.
Kexx is offline  
Old 22.10.2016., 15:06   #78
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ne govori, tj. nije se govorilo do sada.

Ni od 2011. do 2015. nije puno ministara iz 3. izborne ( Čakovec, Krapina, Varaždin) kao niti iz iz 1. izborne (Zagreb) iako su im te jedinice donijele najviše zastupnika.

I tada su većina ministara bili ili rođeni u Dalmaciji ili su bili porijeklom iz nje, pa nikome nije smetalo niti se ikoga prozivalo.
Premijer Zagrepčanin, Hajdaš Dončić Zabok, Čačić Varaždinec/Zagrepčanin (kak god oćeš), Opačić Zagreb, ministar turizma Istra, Anka Mrak Zagreb...

Ne možeš to ni uspoređivati realno....ovo sam nabrojio samo ministre kojih sam se sjetio iz glave....jel uopće bio koji dalmoš osim Grčića ili neki Hercegovac ?
Inžinjer ekonom is offline  
Old 22.10.2016., 15:13   #79
Nešto je u Karlovcu govorio o populistima i referendumu u Nizozemskoj koji je spriječio potpisivanja nekakvog ugovora s Ukrajinom te kako takve stvari treba spriječiti.


Još nismo ni svjesni što nas je snašlo... :dash:
agentRico is offline  
Old 22.10.2016., 15:37   #80
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Premijer Zagrepčanin, Hajdaš Dončić Zabok, Čačić Varaždinec/Zagrepčanin (kak god oćeš), Opačić Zagreb, ministar turizma Istra, Anka Mrak Zagreb...

Ne možeš to ni uspoređivati realno....ovo sam nabrojio samo ministre kojih sam se sjetio iz glave....jel uopće bio koji dalmoš osim Grčića ili neki Hercegovac ?
Anka Mrak Taritaš je iz Bjelovara ako se ne varam.

Ostojić ti je iz Splita,a Bauk s Brača. Mislim da nije bilo Hercegovca.
Tomo1972 is online now  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:08.