Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2016., 19:41   #61
Quote:
polkagaist kaže: Pogledaj post
A da ih probaš reklamirat?
Reklamirala sam, al baš sam razočarana kvalitetom.

Quote:
charlizeos kaže: Pogledaj post
ako su iz shoostera oni uvaže reklamacije i dobiješ novi par, ne moraš to isto uzeti nego u toj vrijednosti
Nisu iz Shoostera, iz Shoe-be-do-a su.
yuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 22:03   #62
Quote:
miss burleska kaže: Pogledaj post

bila sam prije desetak dana u zari na trgu, nisam kupila ništa ali vidjeh hrpu žena kako nešto vraćaju, mijenjaju i sl. kaže mi sestrična kako njena kolegica s posla doslovno svaki tjedan visi u zari u ilici, kupuje nešto, nosi tri-četiri puta i onda to vrati jer se zasitila, traži povrat, zamijeni za neke nove stvari koje su tek došle sl. dakle ona u zadnje dvije godine samo rotira robu iz zare koja se onda nama običnim smrtnicima prodaje pod novo.
Ovakvo mi je ponašanje kupaca stvarno očajno, mislim da to dovoljno govori o njihovoj kulturi i pristojnom odgoju

Nego, meni ja jedna druga stvar naprosto fascinantna...

Često sam viđala po trgovinama odjeću tj. majice iz kojih je potpuno izvučeno ili rašiveno i po nekoliko niti tako da su ostale one crte/rupe duž materijala tako da je ta odjeća zapravo potpuno nenosiva.

Ovdje u H&m-u već skoro godinu dana drže jedan stalak s takvim predmetima, valjda čekaju da to netko kupi??

Nedavno sam u Pull&bearu vidjela jako lijep model svjetlucave majice, međutim na svim 5, 6 komadima koji su bili izloženi su bile baš očito izvučene niti (još je cijena nekih 150 kn)

Ali mislim da ovo ne spada ni pod odjeću s nedostacima jer se ovakva oštećenja naprosto ne mogu kamuflirati.
mercury3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 00:56   #63
Meni čak neudobna obuća i nije problem jer su mi prvih par nošenja očekivani žuljevi kod obuće ali Aldo cipele! Dala sam im par puta šansu i nakon nekoliko nošenja su bile pred raspadom, a jednom su mi čak balerinke i pustile boju. Istina hodala sam kroz neku rosu i nisam očekivala da će dugo poživiti nakon toga ali već nakon 3. nošenja su izgledale ofucano pa mi nije bilo žao s njima kroz rosu, doduše crno stopalo nisam očekivala. Da su skroz jeftine i nebi mi bilo žao ali ovako su defintivno no go .
andalejbt is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 09:43   #64
Reserved: vesta (bas sam napisala na "sto se danas kupili), toliko loša kvaliteta, nakon DVA nošenja je puna mucica, ali cijela. To mi je prvo iz tog dućana i mislim zadnje.
veka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 23:28   #65
Quote:
Ani2306 kaže: Pogledaj post
To sa vracanjem robe nakon nosenja, nije slucaj samo u zari, ali u ostalom, pa vidimo sto kupujemo, pa necu kupiti nesto sto je naocigled noseno.
I ja vecinu stvari narucujem on line i sve do sada sam dobila lijepo slozeno i zamotano u papir pa u najlon, sigurno nije niti probavano.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Potpis na ovo!


A meni su sumnjive ove priče da cure kupe u Zari, nose za vikend pa vrate jer meni kad god sam vraćala (nenošeno, s pričvršćenom etiketom) uvijek su mi dobro pregledali artikl. Naprosto ne vjerujem da prihvaćaju vidno nošeno i bez etikete.
Edit: u H&M-u sam nekoliko puta naletila da ljudi pokušavaju vratiti s otkinutom etiketom i nije im prihvaćeno.
aliceocean is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 00:28   #66
Upadam kao padobranac ali cim sam vidjela naslov teme morala sam.
Najgora kupnja ikada u mom zivotu. Pepe jeans cizme, vracala ih jednom i kupila druge u nadi da ce biti bolje no isti vrag samo s drugom nogom.
Problem je bio u kozi valjda jednu cizmu nisu dobro ispolirali i izlomila se doslovno nakon 10minuta hodanja, kad sam dosla doma nisam mogla vjerovati pa ljeva cizma mi je izgledala kao da je stara i nosena 2 godine barem. Dosao novi par kad ono bas nemam srece isti problem al s desnom, i eno ih stoje u ormaru od prosle zime. A cijena piff sta je to.

A cizme iz pitarella za 200kn su izdrzale 2 godine svakodnevnog nosenja prek zime i led i snjeg i buru i nemaju jos ogrebotine. Toliko.
__________________
I don't shackle myself to people I don't know.
sarNevera is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 01:04   #67
Quote:
mercury3 kaže: Pogledaj post
Nego, meni ja jedna druga stvar naprosto fascinantna...

Često sam viđala po trgovinama odjeću tj. majice iz kojih je potpuno izvučeno ili rašiveno i po nekoliko niti tako da su ostale one crte/rupe duž materijala tako da je ta odjeća zapravo potpuno nenosiva.

...
Mene je to podsjetilo na nešto što je meni fascinantno, a ne znam dal se događalo i vama.
Rupe od onih magneta za zaštitu odjeće od krađe.

Kupovala sam neke ljetne majce u New Yorkeru i ajd, nije neka cifra, ali ostale su doslovne rupice i to je kao okej?

Iskreno, u tom trenutku sam bila toliko zblenuta da nisam znala kak reagirat, a s druge strane šta uopće napravit? Osim ne kupit išta jer ti magneti su po svim majcama i kad ih skinu... Na svakoj će biti rupa.
__________________
"You know, a long time ago being crazy meant something. Nowadays everybody's crazy"
horadic_cube is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 13:00   #68
Quote:
aliceocean kaže: Pogledaj post
Potpis na ovo!


A meni su sumnjive ove priče da cure kupe u Zari, nose za vikend pa vrate jer meni kad god sam vraćala (nenošeno, s pričvršćenom etiketom) uvijek su mi dobro pregledali artikl. Naprosto ne vjerujem da prihvaćaju vidno nošeno i bez etikete.
Edit: u H&M-u sam nekoliko puta naletila da ljudi pokušavaju vratiti s otkinutom etiketom i nije im prihvaćeno.
To je potpuno točno. Osobno poznajem djevojku koja svaki petak ode u drugu Zaru ( šara da ju baš ne skuže ) kupi garderobu za vikend, iznosi sve i vrati u ponedjeljak. Samo ponekad nešto zadrži ako joj se baš jako svidi. Plaća gotovinom i bez problema dobije novac nazad. Jedino je bitno da nije prljavo i da se donese deklaracija koja je visila na odjeći. To je kćer moje prijateljice.
Ispočetka sam se zgražala ali sada krivim Zaru za to. Jedino je nezadovoljna što nošene cipele ne primaju baš tako lako.
BANANAFISH is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 13:22   #69
Znači etiketa može biti skinuta ili šta?
I svejedno se može vratiti? Ma meni nije jasno, zapravo i ne kupujem nešto u Zari, ali prođem, vidim na vješalicama visi odjeća koja je zamazana i puderom tekućim i ruževima. Zašto to stoji u prodaji? Tko će to kupiti? I isto tako poderana roba po šavovima...
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 14:31   #70
Nedavno sam u H&M-u mijenjala pidžamu za veci broj. Znaci, nenošeno i imalo je etiketu. Djelatnica ju je svejedno detaljno pregledala i cak pomirisala u međunožju

Tako da stvarno ne kužim od kud te priče da se može vratiti nešto nošeno Ili to vrijedi samo za Zaru? Nemoguce da stvar nošena vani za vikend nema neki miris (ili znoj ili cigarete).
c.c. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 15:06   #71
Quote:
c.c. kaže: Pogledaj post
Nedavno sam u H&M-u mijenjala pidžamu za veci broj. Znaci, nenošeno i imalo je etiketu. Djelatnica ju je svejedno detaljno pregledala i cak pomirisala u međunožju

Tako da stvarno ne kužim od kud te priče da se može vratiti nešto nošeno Ili to vrijedi samo za Zaru? Nemoguce da stvar nošena vani za vikend nema neki miris (ili znoj ili cigarete).
Ne znam za druge, znam za Zaru. Bitno je samo da nije baš prljavo i da imaš etiketu, ne na predmetu koji vraćaš već u ruci. Bila sam prisutna kada je u CC EAST jedna gospođa na dječjem odjelu došla vratiti sandale koje je kupila djetetu 14 mjeseci ranije. Sandale su bile zaista iznošene i pukao im je remenčić. Prodavačica je rekla da ne može primiti reklamaciju jer je već davno prošao rok a onda je došla šefica i rekla - Vrati novce -
Kasnije mi je prodavačica dok je naplaćivala rekla da sve živo primaju i da ne može doći k sebi. Tako da, ja ozbiljno promišljam da se počnem u Zari besplatno oblačiti.
BANANAFISH is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 15:25   #72
Quote:
veka123 kaže: Pogledaj post
Reserved: vesta (bas sam napisala na "sto se danas kupili), toliko loša kvaliteta, nakon DVA nošenja je puna mucica, ali cijela. To mi je prvo iz tog dućana i mislim zadnje.
tamo je doslovno kupnja hit or miss. nema između. imam par stvari kupljenih u reservedu koje su super, oprane puno puta i dalje izgledaju ko nove. al neke druge su se skroz ofucale nakon dva-tri nošenja. zato mi je i pukao film pa sam u rujnu vestu vratila. za mene je to roba s greškom.
Quote:
NeveCro kaže: Pogledaj post
Upadam kao padobranac ali cim sam vidjela naslov teme morala sam.
Najgora kupnja ikada u mom zivotu. Pepe jeans cizme, vracala ih jednom i kupila druge u nadi da ce biti bolje no isti vrag samo s drugom nogom.
Problem je bio u kozi valjda jednu cizmu nisu dobro ispolirali i izlomila se doslovno nakon 10minuta hodanja, kad sam dosla doma nisam mogla vjerovati pa ljeva cizma mi je izgledala kao da je stara i nosena 2 godine barem. Dosao novi par kad ono bas nemam srece isti problem al s desnom, i eno ih stoje u ormaru od prosle zime. A cijena piff sta je to.
ista situacija kao sa mojim tenisicama. pepe jeans baš ima nekvalitetnu obuću i više puta sam čula kako se ljudi žale da im je desna cipela različita od lijeve po kvaliteti.
Quote:
Fantasma kaže: Pogledaj post
Znači etiketa može biti skinuta ili šta?
I svejedno se može vratiti? Ma meni nije jasno, zapravo i ne kupujem nešto u Zari, ali prođem, vidim na vješalicama visi odjeća koja je zamazana i puderom tekućim i ruževima. Zašto to stoji u prodaji? Tko će to kupiti? I isto tako poderana roba po šavovima...
poznanica je radila u zari u ilici kao student neko vrijeme i doslovno sam znala plakati od smijeha na njene priče o ženama koje nose 44 al se svim silama žele ugurati u 38. još su je znale zvati da im pomogne haljinu zakopčati jer ne ide i ne ide. kad bi im sugerirala veći broj, onda bi se obrušile na nju jer valjda one znaju koji broj nose zato masa izloženih stvari ima ispucale i rasparane šavove. isto je i s puderom. dosta žena dolazi u shopping našminkane ko za izlazak i uopće ne paze na odjeću koju isprobavaju. neke dolaze i samo isprobavati te se u kabini fotkati za instagram bez ikakve najmjere da kupe. etikete isto tako skidaju i vraćaju. čini mi se čak da za povrat nije bilo nužno da neki odijevni predmet ima onu papirnu etiketu. uz račun dovoljna je i ušivena plastična na kojoj je ionako barkod. ne znam je li to još uvijek tako.
Quote:
c.c. kaže: Pogledaj post
Nedavno sam u H&M-u mijenjala pidžamu za veci broj. Znaci, nenošeno i imalo je etiketu. Djelatnica ju je svejedno detaljno pregledala i cak pomirisala u međunožju

Quote:
c.c. kaže: Pogledaj post
Tako da stvarno ne kužim od kud te priče da se može vratiti nešto nošeno Ili to vrijedi samo za Zaru? Nemoguce da stvar nošena vani za vikend nema neki miris (ili znoj ili cigarete).
vjerojatno je u zari najizraženiji ovaj obrazac ponašanja jer ipak imaju odjeću koja je najviše trendy i najviše pomahnitalih žena tamo kupuje, visi svaki tjedan i želi baš sljedeći vikend prošetati stvari iz najnovije kolekcije koja je tek došla.
__________________
pinterest
miss burleska is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 11:45   #73
Metalik cipele koje sam kupila u Zari su se počele ljuštiti nakon par nošenja. Šteta, jer baš su lijepe... Nosila sam ih prvi puta valjda nekoliko mj nakon kupnje, i još sam ih ubola na sniženju tako da mi se fakat nije dalo zezat s vraćanjem... al više ne kupujem obuću u Zari.
female trouble is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 17:35   #74
Ja imam jedno pitanje, koje ne znam na koju temu staviti. Ali evo možda bi prošlo tu.

Želim kupiti novu trenirku, dakle ovo što se u hm-u može naći pod nazivom joggera ili sweatpants ali ne znam koju da uzmem, tj. kakav sastav da se ne ufuca kao krpa nakon dva nošenja? Da li ima netko neki komad da mu je peri deri da mi pročita kakav je sastav. Ne mora biti hm.

Trenutno imam jedne sive iz hm-a, doduše bile su jako jeftine, kupila ih kao za po doma. Mislim da su čak kupljenen kao "donji dio pidžame", tj. bile su u toj kategoriji na webu, ali kako su bile predebele i pomislih vruće mi u tome spavati prenamjenila ih ja za po doma i van po kvartu. Sastav 60 % pamuk 40 % poliester. To se toliko ufucalo nakon tjedan dana ljudi moji da ja ovo više kupila ne bih da je 2 kune. Tamno siva boja sa mislion svijetlo sivih muca po tome. Moram ih baciti u smeće.
__________________
When nothing is sure, everything is possible...
latica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 18:55   #75
Ja sam se šokirala kad sam u New Yorkeru uzela jedne hlače od trenirke. Mislila sam da će se s obzirom na cijenu brzo raspasti ali već godinama se drže jako dobro. No ne mogu ti reći sastav jer se etiketa isprala.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 11:48   #76
U C&A sam uzela trenirku, donji dio manji, gornji broj veci, mozes kombinirat,pred par godina i jos je dobra, peri deri, za doma, sastav pamuk, neki sitni novci, vjerojatno u Kopru. Kupila sam jednu u Lidlu, isto ok samo mi je malo kratka. Imam i nekoliko iz Italije, ova iz C&A nije nis losija.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 12:12   #77
Ja sam uzela u h&m, C&a, stradivariusu, bershki, conversu, lidlu... uvijek ista priča, razvuku se na koljenima i guzici, materijal kao da olabavi, mucice obavezno, ako je tamnije boje ispere se nakon par pranja... i onda kupim na pijaci u bosni za 50kn i bude odlična.
__________________
You better check yourself before you wreck yourself.
Ethan Tremblay is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 13:59   #78
Quote:
pupetta.maresca kaže: Pogledaj post
Usporedbe radi, kupila sam u importanne centru turski kaput za 150 eura, najbolja investicija IKADA. Do sada mi se potvrdilo pravilo da su marke tipa Zara, Mango i sl. govno losije kvalitete od one na placu 90ih i da je turska roba za sada medu najboljima koje kozes kupiti.
Apsolutno se slazem. Sto god tursko imam, oduševilo me. Kvalitetni materijali, vrhunska izrada, izdrzljivo i udobno. A turske domace dizajnerske marke, za koje nitko van Turske ne zna, pogotovo. Najbolje cipele, torbe, kožne jakne, svilena roba ikad.

Razočaralo me svašta. Sada mi pada na pamet Isabel Marant vesta. Unatoč pranju na 30 stupnjeva na programu za vunu, razvukla se za 3 broja i postala nenosiva. O prvom pranju govorimo.

S Guessom sam se vise puta opekla. Osobito torbice, žalosno loše izrade.

Zara milijun puta razočarala. S Zarom sam ili totalno oduševljena ili je totalno razočarana. Najlošije su mi njihove majice, topovi, košulje i đemperi. Baš ono što se spominjalo, nakon par nošenja izgledaju isprano ili se raspadnu.
__________________
tzv.blog:-D
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 23:12   #79
Koja god je otvorila temu, hvala joj Otvorim ormar ujutro i skužim da mi je pola odjeće nenosivo, uglavnom su mucice i rupice u pitanju ili stvari koje je nemoguće ispeglati lijepo, pa mi se ni ne da truditi. A najgora spoznaja je da je 90% odjeće kupljeno u posljednjih godinu dana, ako i toliko. Ne kupujem u preskupim buticima, uglavnom je to Bershka, Pull, Stradivarius, Waikiki, Zara i sl. Ali kad uzmem u obzir kvalitetu koju nude, čak su i preskupi. Ovdje bih izdvojila jedino Waikiki, odatle mi se samo raspala jedna majica od viskoze ali mislim da sam za to sama kriva, jer sam uzela XS, pa kad sam naglo digla ruke, sve se poderalo sreća bila sam doma Tako da još jedan + za tursku odjeću, često i na pijaci nađem lijepih i kvalitetnih stvari, jedino što dizajnom me puno rjeđe oduševe u odnosu na Zaru i sl.

Najviše mi glavobolja zadaje upravo ovo vrijeme, jer mislim da nemam pošten džemper/kardigan kojem apsolutno ništa ne fali, ili se končići izvuku ili su mucice. Kaputi isto. Jakne pretanke. Hlače sam doslovno kupovala svaka 3 mj, dok na pijaci nisam našla neke turske od 10€ i kupila u svim bojama koje su imali, znači nisu ni se ni milimetra razvukle, šteta samo što je izbor ograničen na 3-4 boje. Sa farmericama se još borim i tražim odgovarajuće. S košuljama imam najmanje problema, mada i tu bude loših pprimjeraka, posljednja je iz Pull-a koja se doslovno kida, šavovi se odvezuju. Kupljena je prije možda 2 mjeseca.

Odoh googlat kako naučiti šivati odjeću
Nevjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 14:58   #80
Odi na tecaj sivanja. Ja bila, naucila i ne sivam. Prije zato jer sam imala stakleni stol. Sad imam vec 12 godina drveni ali isprika i dalje vrijedi pa mi Visnja i Ruza fino odmaraju.

Da li ima netko iskustva sa Lunom iz Srbije?
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:23.