Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2007., 13:23   #61
Quote:
stela25 kaže: Pogledaj post
A mi smo sve blize tome da odustanemo od ugradbenih kliznih, kolko god ona bolje estetski izgledala... i stavimo harmo vrata...
Ne znam, ovaj tjedan cemo malo obici te salone pa cemo se odluciti
stela mislim da je najbolje radit sam privatno nego uzet sve od nekog salona..istina da se više namučiš i iživciraš al manje košta i dobiješ toćno ono što želiš...nama su recimo u eduru dali istu cijenu za nešto što ni upola nije ovako dobro kao ovo (barem meni)....nedostatak toga da to radiš u svojoj izvedbi je što ti nitko za to ne garantira...
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 13:37   #62
super, hvala, čekam fotku.

a reci, dali bi mi se isplatilo da ostavim sve kako je, znači tu stijenu ne diram, i vrata koja sam skinula samo stavim na šine.
misliš da je to uopće moguće?
Tia Dalma is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 13:46   #63
Quote:
Tia Dalma kaže: Pogledaj post
super, hvala, čekam fotku.

a reci, dali bi mi se isplatilo da ostavim sve kako je, znači tu stijenu ne diram, i vrata koja sam skinula samo stavim na šine.
misliš da je to uopće moguće?
moram priznat da si nikako nemogu vizualno zamislit tu tvoju varijantu...pa neznam ni što bi ti točno htjela...
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 14:52   #64
da ovako napisano malo čudno zvuči
dakle od ulaznog hodnika prema boravku je staklena stijena širine cca 1,50 m i u sklopu / nastavku nje su vrata.
budući mi je bilo previše vrata na tako malom prostoru ta sam skinula i sad su u garaži. stijena je naravno ostala.
e sad sam ja mislila ako je moguće ta stara - obična - vrata staviti na šine.
stavit ću foto pa će ti biti jasnije
Tia Dalma is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 07:14   #65
Quote:
porte kaže: Pogledaj post
Već je bilo nekih tema o tome, ali ok.
Obzirom da i ja u stanu imam neka klizna vrata koja se otvaraju u zid, ovaj put ću probati malo detaljnije opisati moj slučaj.
Kad sam se upuštao u uređenje stana ni ja nisam imao pojma o ničemu, ali korak po korak čovjek nauči dosta.
Prije svega odlučio sam se da mi neka od vrata budu klizna s otvaranjem u zid radi uštede prostora i praktičnosti. Tako sam saznao da za to postoje gotovi sistemi tj. kazete za klizna vrata. Te kazete mogu biti za knauf ili za žbukanje, ovisno o kakvom se zidu radi (ja imam one za knauf). Kazete ugrađuju knauferi (ili zidari) kada rade i sam zid, a vrata se montiraju na kraju kada je sve gotovo (dakle kad su i podovi postavljeni). U te kazete se mogu ugraditi bilo koja vrata jer je to sve standardizirano (ja recimo imam i drvena i staklena vrata, a kazeta je ista). Dakle najbitnija stvar je da se kazeta ugradi na vrijeme, tj. dok se gradi zid.
Ova druga varijanta koja se spominje, tj. bez kazete, je improvizacija koja nije dobro osmišljena, pa sam odmah odustao od takve mogućnosti. Jer u tom slučaju se montirana vrata više ne mogu ni podešavati ni skidati bez rušenja zida i još niz problema, a i prilično je zeznuto sve to izvesti donekle dobro.
U svakom slučaju preporučam kazete koje su osmišljeni sistemi i ima ih raznih varijanti. Jedna moja kazeta je naprimjer model koji u sebi predviđa električne instalacije, tako da na njoj imam postavljene prekidače i utičnice, obzirom da se nisu mogli postaviti nigdje drugdje.
Što se tiče pitanja o cijenama, mislim da su moje kazete bile oko 2000 kn, a ona predviđena za električne instalacije je mislim duplo skuplja. A što se tiče cijene vrata zavisi koja se odabere jer tu cijene imaju jako veliki raspon, ali koliko se sjećam cijene su startale od nekih 2500 kuna za ona najjednostavnija vrata (krilo, štok, lajsne, tj. sve kompletno) pa na više. Ja sam recimo uzeo neka srednja vrata koja su koštala oko 5-6000 kuna.
Obzirom da sam vrata kupovao u iglassu, onda sam od njih uzeo i kazete. Oni imaju kazete eclisse za koje sam vidio da su jedna od najboljih marki, a može se naručiti bilo koju kazetu po želji. A da, internet stranica im je www.ecliisseworld.com

reci i molim te slijedeće ... ako dam postaviti kasetu za knauf, mogu li naknadno postaviti bilo kakva vrata ili moram odmah znati da li ću postavljati staklena ili drvena vrata? Odnosno, da li su te kasete standardizirane ... thnx
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 12:32   #66
evo svježe slike...ispred središnjeg zida ide knauf...isto kao što će sa obe strane doći još knauf zidovi....i spušteni strop sa hodnika koji će završit u dnevnom ispred vrata i imat će indirektni rasvjetu (fluo cijevi u maski)
ma znam da zvući nejasno al poslikat ću kad bude gotovo...ovo je samo da steknete dojam...

otvorena vrata
http://img206.imageshack.us/my.php?image=img3448vc5.jpg

zatvorena vrata
http://img263.imageshack.us/my.php?image=img3449gh2.jpg

http://img443.imageshack.us/my.php?image=img3452nz2.jpg
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 12:48   #67
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
evo svježe slike...ispred središnjeg zida ide knauf...isto kao što će sa obe strane doći još knauf zidovi....i spušteni strop sa hodnika koji će završit u dnevnom ispred vrata i imat će indirektni rasvjetu (fluo cijevi u maski)
ma znam da zvući nejasno al poslikat ću kad bude gotovo...ovo je samo da steknete dojam
wow! bit će ti to super!!
stvarno ta klizna užasno štede prostor
Tia Dalma is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 14:17   #68
Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
reci i molim te slijedeće ... ako dam postaviti kasetu za knauf, mogu li naknadno postaviti bilo kakva vrata ili moram odmah znati da li ću postavljati staklena ili drvena vrata? Odnosno, da li su te kasete standardizirane ... thnx
i mene to zanima...
mimimimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 14:20   #69
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
stela mislim da je najbolje radit sam privatno nego uzet sve od nekog salona..istina da se više namučiš i iživciraš al manje košta i dobiješ toćno ono što želiš...nama su recimo u eduru dali istu cijenu za nešto što ni upola nije ovako dobro kao ovo (barem meni)....nedostatak toga da to radiš u svojoj izvedbi je što ti nitko za to ne garantira...

molim te reci mi, kakvo je staklo i koliko debelo ... i dimenzije, firmu i cijenu, ako može, makar na PM .... ja ću dati pripremiti kazetu za ugradnju u knauf, ali bi staklo uzela tek kad stan bude gotov. thnx
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 14:23   #70
ako misliš na klizna ugradbena u zid, to ne bih preporučila jer je gotovo nemoguće čistiti prostor u utoru u zidu za vrata, a prašina se definitivno skuplja.
mislim da su klizna vrata kakva god fenomenalna stvar, ali ugradbena u zid su malo zeznuta po pitanju te prašine.
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 14:39   #71
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
ako misliš na klizna ugradbena u zid, to ne bih preporučila jer je gotovo nemoguće čistiti prostor u utoru u zidu za vrata, a prašina se definitivno skuplja.
mislim da su klizna vrata kakva god fenomenalna stvar, ali ugradbena u zid su malo zeznuta po pitanju te prašine.
ne bih rekla... osim toga su to vrata koja se često otvaraju i ne mislim da je održavanje problem!
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 15:06   #72
obićno sa unutarnje strane dođu koliko sam ja shvatila neke četkice koje sprječavaju ulaz prašine i sl. tak da isto mislim da to neće biti problem...
Elegant staklo je napravljeno kod stakla piletić...to je 1cm debelo kaljeno staklo nagriženo nekom kiselinom (zato je mutno)... svako krilo je 115 široko i 240 visoko (težina oko 90kg)...cijena za oba krila sa bušenjem rupa (umjesto kvakica) je bila cca 6000 kn...možda mrvu više ili manje...
to je bilo jeftinije i od pjeskarenog i od onog duplog sa folijom u sredini...
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 15:22   #73
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
obićno sa unutarnje strane dođu koliko sam ja shvatila neke četkice koje sprječavaju ulaz prašine i sl. tak da isto mislim da to neće biti problem...
Elegant staklo je napravljeno kod stakla piletić...to je 1cm debelo kaljeno staklo nagriženo nekom kiselinom (zato je mutno)... svako krilo je 115 široko i 240 visoko (težina oko 90kg)...cijena za oba krila sa bušenjem rupa (umjesto kvakica) je bila cca 6000 kn...možda mrvu više ili manje...
to je bilo jeftinije i od pjeskarenog i od onog duplog sa folijom u sredini...
ja ću trebati staklo 90 širine, 210 visine ... no ne znam kakva je potrebna obrada, pošto će moja vrata ići u knauf ... no valjda ću naći nekoga tko će staklo znati postaviti u postojeću kazetu
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 15:33   #74
dali si računala svjetli otvor....naše je 115 al 110 je vani (svijetli otvor)...dakle ako ti je širina samog otvora vrata 95 vrata moraju biti 95...i kad su vrata ful orvorena tih 5 je vani...
što se tiće obrade jedino što je najbitnije jest da je staklo kaljeno...a sad dal je pjeskareno, prozirno ili neš drugo je stvar odabira...a rubovi stakla su obrađeni.

i moja vrat idu u knauf...samo taj dio se tek počinje radit...knauf mislim...prvo smo morali stavit vrata da bi mogli definirat dimenzije knaufa a i logičnim redosljedom u mom slučaju prvo vrata i okovi a tek onda knauf...
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 16:04   #75
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
dali si računala svjetli otvor....naše je 115 al 110 je vani (svijetli otvor)...dakle ako ti je širina samog otvora vrata 95 vrata moraju biti 95...i kad su vrata ful orvorena tih 5 je vani...
što se tiće obrade jedino što je najbitnije jest da je staklo kaljeno...a sad dal je pjeskareno, prozirno ili neš drugo je stvar odabira...a rubovi stakla su obrađeni.

i moja vrat idu u knauf...samo taj dio se tek počinje radit...knauf mislim...prvo smo morali stavit vrata da bi mogli definirat dimenzije knaufa a i logičnim redosljedom u mom slučaju prvo vrata i okovi a tek onda knauf...
apsolutno se slažem s tvojim redosljedom, samo kod mene je to malo problem jer .... čekam novogradnju i tu gdje idu ta vrata, bio je zid, dakle otvor je po mojim mjerama. Željela bih da konačne dimenzije otvora budu 90 šir, 210 visina. Sa izvođačem ću dogovoriti da mi postave kazetu s tim da sam namjeravala kasnije postaviti vrata.
Molim te pomozi mi i reci, dali je potrebno posebno naglasiti koliko bi u konačnici trebale biti dimenzije vrata ili je dovoljno da mi otvor nakon postavljanja kazete bude dimenzija kao što želim da su i vrata? Ili je potrebno računati željene dimenzije vrata + 5cm???!!! thnx
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 16:17   #76
hm to sa tim kazetama baš ne kužim...čak neznam ni kak će ti postavit naknadno vrata pa neću ni pametovat o tome... jer nije problem da otvor bude 90 (ili neka druga dimenzija)...al ako su vrata isto 90 koliko minimalno trebaju biti da zatvore otvor u potpunosti kad ta ista vrata zatvoriš tj. gurneš u knauf neće ti ništa ostat vani...tj. treba ti vani ostat onaj dio gdje je ručkica ili rupa za otvaranje...dakle po mom 90+5cm...tako će ti vrata uvijek tih 5 cm ostati u knaufu kad ih zatvoriš ili 5 cm vani kad ih gurneš u knauf...a i kad vrata zatvoriš minimalno ti 2 cm mora ostati u knaufu da se ne vidi taj izlazak iz vrata..oprosti ako sam zapetljala al neznam kako da objasnim...
al ono kaj meni nije jasno kako ćeš onda naknadno montirat vrata od 95 a otvor će ti biti 90...
obavezno priupitaj izvođaća kako to misli izvesti...
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 16:35   #77
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
hm to sa tim kazetama baš ne kužim...čak neznam ni kak će ti postavit naknadno vrata pa neću ni pametovat o tome... jer nije problem da otvor bude 90 (ili neka druga dimenzija)...al ako su vrata isto 90 koliko minimalno trebaju biti da zatvore otvor u potpunosti kad ta ista vrata zatvoriš tj. gurneš u knauf neće ti ništa ostat vani...tj. treba ti vani ostat onaj dio gdje je ručkica ili rupa za otvaranje...dakle po mom 90+5cm...tako će ti vrata uvijek tih 5 cm ostati u knaufu kad ih zatvoriš ili 5 cm vani kad ih gurneš u knauf...a i kad vrata zatvoriš minimalno ti 2 cm mora ostati u knaufu da se ne vidi taj izlazak iz vrata..oprosti ako sam zapetljala al neznam kako da objasnim...
al ono kaj meni nije jasno kako ćeš onda naknadno montirat vrata od 95 a otvor će ti biti 90...
obavezno priupitaj izvođaća kako to misli izvesti...

ma baš si mislim ... pa staklo ionak radim naknadno ... mislim da ću napraviti otvor možda čak i 100 cm, pa tome prilagoditi staklo ... čini se najjednostavije
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 16:38   #78
da al ako napraviš otvor 100 staklo ti mora biti 105...kužiš? nije stvar u veličini otvora nego stakla...staklo uvijek mora bit veće od otvora...al možda sam ja ti krivo polovila dok su nam objašnjavali...svakako provjeri...
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 16:41   #79
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
da al ako napraviš otvor 100 staklo ti mora biti 105...kužiš? nije stvar u veličini otvora nego stakla...staklo uvijek mora bit veće od otvora...al možda sam ja ti krivo polovila dok su nam objašnjavali...svakako provjeri...

ne ne sve 5 ... samo velim, na kraju će onaj koji će staklo postavljati, doći izmjeriti otvor i reći koje dimenzije stakla ... i to bu to
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 23:22   #80
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
eto i ja sam pisala na tom drugom topicu o svom iskustvu...imam dvije klizne staklene stijene i dvija drvenih lkiznih vrata...i nismo uzeli sistem tih kazeta nego okove...nisam sigurna da bi te kazete izdržale moja staklna vrata koja imaju 90kg...samim time smo uzeli okove za 120 kg. isto su u knaufu...s time da niti jedna vrata nemaju štokove i šine po podu...i staklo nije unutar okvira...
Kazete imaju standardno nosivost od 80 kg, ali se može na upit dobiti i od 120 kg. Drvena vrata su puno lakša od staklenih pa je za njih dovoljna nosivost od 80 kg, a ako su staklena veća ili teža onda se uzima nosivost od 120 kg.
porte is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:52.