Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2008., 14:59   #401
[QUOTE=anelamaza;16787558]mozete li da mi pojasni te nalaz urina:bjelancevine neg.,dosta epitela,10-15 Lkc,malo-nesto bakterija,3-4 Erc.posto pokusavam vec duze vrijeme da zatrudnim a uvijek mi kasni menstruacija pa tako i sad.jel moze takav nalaz da bude prije menstruacije.kakvi najcesce nalazi budu kod trudnica?

hvala unaprijed[/QUOTE
Imate infekciju mokraćnih puteva. Proporučam mikrobiološku analizu mokraće da se odredi o kojoj se bakteriji radi, jer kronične infekcije mogu ostaviti posljedice i poteškoće pri začeću, osobito ako se radi o E. colli. Nema neke razlike u urinu zdravih trudnica i zdravih žena.
zara2105 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 09:34   #402
bok ljudi!

bila sam na kontroli krvi- radi pilula, i sve je unutar referentnih vrijednosti, osim
inr koji je 1,02, a za refer. vrijedosti piše od 2-3,5
alp koji je 40 a treba biti 50 i više
te neki K koji treba biti od 3,90 i više a meni je 3,60....

najviše me bilo panika za taj inr jer mi se činilo veliko odstupanje, ali pronašla sam na netu da je normalan inr od 0,9 do 1,2, ali zašto onda pišu ove ref.vrijednosti

može li netko prokomentirati?
mighty_aphrodite is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 17:16   #403
Quote:
mighty_aphrodite kaže: Pogledaj post
bok ljudi!

bila sam na kontroli krvi- radi pilula, i sve je unutar referentnih vrijednosti, osim
inr koji je 1,02, a za refer. vrijedosti piše od 2-3,5
alp koji je 40 a treba biti 50 i više
te neki K koji treba biti od 3,90 i više a meni je 3,60....

najviše me bilo panika za taj inr jer mi se činilo veliko odstupanje, ali pronašla sam na netu da je normalan inr od 0,9 do 1,2, ali zašto onda pišu ove ref.vrijednosti

može li netko prokomentirati?
inr se koristi za praćenje osoba koje su na terapiji oralnim antikoagulansima i ta referentna vrijednost odnosi se isključivo na njih..Dakle imate super nalaze..K je kalij koji je malo snižen, ali koja bananica i rajčica i bit će super..Snižene vrijednosti alp-a uglavnom nemaju nikakvo dijagnostičko značenje
zara2105 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 09:11   #404
Zara, hvala puno!!

znači kalij, banane i rajčice, jel... svakako ću se potrudit da to nadoknadim

skužila sam i ja da nešto ne štima sa tim inr-om, kad sam čitala da su normalne vrijednosti oko 1, a tamo piše onaj drugi raspon...

uglavnom, hvala na odgovoru
mighty_aphrodite is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 15:08   #405
taj INR je svima bio nizak ...najbitnije je da se svima sve napiše na uputnicu za vadit krv, kao i ovaj famozni INR koji je bitan samo kod ljudi koji piju antikoagulanse i ni za koga više...ali eto, panika yasmina čini svoje pa ni doktori više ne znaju šta rade.
davor9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 18:59   #406
visok GGT može biti znak nealkoholnog steatohepatitisa, malo izraženije masne promjene jetre.
K je kaliji, koji treba držat strogo u granicama normalnih vrijednosti, međutim ako ti nemaš nikakvih smetnji, slabost, trnci... onda je vjerojatno nije ništa strašno i tijelo će samo kompenzirat, ali ako npr koristiš diuretike onda svakako trebaš nadoknadit kalij, najedi se dobro banana. ako se baviš sportom tkđ kalij pretjeranom fizičkom aktivnošću lako sklizne, pa pripazi i na to da se pravilno hraniš ovisno o tjelesnim zahtjevima.
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 18:59   #407
visok GGT može biti znak nealkoholnog steatohepatitisa, malo izraženije masne promjene jetre.
K je kaliji, koji treba držat strogo u granicama normalnih vrijednosti, međutim ako ti nemaš nikakvih smetnji, slabost, trnci... onda je vjerojatno nije ništa strašno i tijelo će samo kompenzirat, ali ako npr koristiš diuretike onda svakako trebaš nadoknadit kalij, najedi se dobro banana. ako se baviš sportom tkđ kalij pretjeranom fizičkom aktivnošću lako sklizne, pa pripazi i na to da se pravilno hraniš ovisno o tjelesnim zahtjevima.
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 19:38   #408
Pozdrav svima i svaka cast ljudima na odgovorima,dobri savjeti i lijepa rijec svakako dobro dodju.
Naime kod obicnog provjeravanja hormona stitnjace frendica mi je tutnula i kontrolu svega i svacega ,sasvim slucajno saznah evo nesto i nije u redu.Inace pila sam kontracepcijske pilule 3 godine i prestala prije 3 mjeseca jer eto odlucili smo raditi na bebi.Unazad par godina imala sam ceste gnojne angine 2 puta godisnje i pomagale su mi samo injekcije penicilina ,ima li to kakve veze sa nalazima? E sad sam se sjetila ginekolog mi je dao i Diflucan i to mislim prije jedno mjesec i pol.
Uglavnom napisat cu samo stvari koje odstupaju od ref.intervala.



MCHC 363 H g/l
NEUTROF.SEG.GRANULOCITI 1.64 L
bazofilni granulociti 0.07 H
neutrofilni seg.granulociti 36.7 L rel%
limfociti 49.9 H rel%


napomena: NEUTROPENI


AST 31
ALT 41
GGT 30
alkalna fosfataza 47
glukoza 6.1


MOram napomenuti da sam prije vadjenja krvi popila cedevitu,kavu i pojela bananu jer nisam znala da cu imati te krvne pretrage mislila sam samo kontrolirati hormone stitnjace.


Bila sam kod svoje lijecnice koja mi je za 3 tjedna dala uputnicu za GUK,bilirubin,Kolesterol,AST,ALT,GGT.E sad me panika hvata jer me nekako cudno gledala,a mozda i nije tko zna uglavnom ovaj intenet koliko je super stvar toliko i ubije psihicki panicare kao sto sam ja.
Sinoc odmah sam isla traziti sve o jetri,bolestima i naravno sve je pretrpano hepatitisom.Uf,cijelu noc nisam spavala tko ce docekati 3 tjedna.

Zadnje uređivanje provokator : 07.11.2008. at 19:48.
provokator is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 17:28   #409
Quote:
FARGO NEW kaže: Pogledaj post
Što znači kad je GGT iznimno visok npr 100 a ostale AST, ALT i sl u granicama normalnog? Ima li preboljena mononukleoza prije 10 godina veze s time?
Mogu li ga samo primjerice sa uzimanjem Sylimarina svesti u normalu?
Problem nema veze s preboljenom mononukleozom.

Povišen GGT može , zapravo najčešće je indikator alkoholnog oboljenja jetre.

Može se povečeti i usljed nekih drugih toksičnih tvari.

Ako pijete alkohol, odmah prestanite u potpunosti i idite na ultrazvuk jetre.
Pray is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 23:38   #410
Quote:
Pray kaže: Pogledaj post
Problem nema veze s preboljenom mononukleozom.

Povišen GGT može , zapravo najčešće je indikator alkoholnog oboljenja jetre.

Može se povečeti i usljed nekih drugih toksičnih tvari.

Ako pijete alkohol, odmah prestanite u potpunosti i idite na ultrazvuk jetre.
Ne pijem..tek pivu dvije u mjesec dana....zato i pitam..hvala na svim odgovorima..Počeo sam piti sylimarin ak to pomogne..škodit nemre valjda pa ću nakon dvije kutije napraviti opet jetrene probe...
__________________
Spavanje je gubljenje korisnog vremena - odmorit cemo se kad umremo:-)
FARGO NEW is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 01:11   #411
Quote:
provokator kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima i svaka cast ljudima na odgovorima,dobri savjeti i lijepa rijec svakako dobro dodju.
Naime kod obicnog provjeravanja hormona stitnjace frendica mi je tutnula i kontrolu svega i svacega ,sasvim slucajno saznah evo nesto i nije u redu.Inace pila sam kontracepcijske pilule 3 godine i prestala prije 3 mjeseca jer eto odlucili smo raditi na bebi.Unazad par godina imala sam ceste gnojne angine 2 puta godisnje i pomagale su mi samo injekcije penicilina ,ima li to kakve veze sa nalazima? E sad sam se sjetila ginekolog mi je dao i Diflucan i to mislim prije jedno mjesec i pol.
Uglavnom napisat cu samo stvari koje odstupaju od ref.intervala.



MCHC 363 H g/l
NEUTROF.SEG.GRANULOCITI 1.64 L
bazofilni granulociti 0.07 H
neutrofilni seg.granulociti 36.7 L rel%
limfociti 49.9 H rel%


napomena: NEUTROPENI


AST 31
ALT 41
GGT 30
alkalna fosfataza 47
glukoza 6.1


MOram napomenuti da sam prije vadjenja krvi popila cedevitu,kavu i pojela bananu jer nisam znala da cu imati te krvne pretrage mislila sam samo kontrolirati hormone stitnjace.


Bila sam kod svoje lijecnice koja mi je za 3 tjedna dala uputnicu za GUK,bilirubin,Kolesterol,AST,ALT,GGT.E sad me panika hvata jer me nekako cudno gledala,a mozda i nije tko zna uglavnom ovaj intenet koliko je super stvar toliko i ubije psihicki panicare kao sto sam ja.
Sinoc odmah sam isla traziti sve o jetri,bolestima i naravno sve je pretrpano hepatitisom.Uf,cijelu noc nisam spavala tko ce docekati 3 tjedna.
koliki je ukupni br leukocita, i molim te pogledaj ponovno te neutrofile, ako su 1.6 onda čim prije kod hematologa.
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 12:07   #412
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
koliki je ukupni br leukocita, i molim te pogledaj ponovno te neutrofile, ako su 1.6 onda čim prije kod hematologa.
leukociti su 4.48

neutrof.seg.granulociti su 1.64 L

a oni sa postotkom su 36.7

Sad si me uplasio,sto to znaci?
provokator is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 15:12   #413
odg sam na pp
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 16:32   #414
Quote:
FARGO NEW kaže: Pogledaj post
Ne pijem..tek pivu dvije u mjesec dana....zato i pitam..hvala na svim odgovorima..Počeo sam piti sylimarin ak to pomogne..škodit nemre valjda pa ću nakon dvije kutije napraviti opet jetrene probe...
Da li pijete neke ljekove?

Imate li povišeni kolesterol i trigliceride?

Radite li s nekim toxičnim tvarima? Boje, lakovi?

Silimarin će vam svakako dobro doći, neće škoditi, no ipak bi bilo dobro otkriti zašto je GGT povišen.
Pray is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 22:34   #415
Question

Već par mjeseci se mučim s pitanjem odakle povišen kortizol? Na početku sam mislila da je vezano uz kontr. pilule, skinula sam se s njih ali i nakon 5 mjeseci i jutarnji i popodnevni su mi povišeni (8h=803, 16h=410). Napravila sam kontrolu i drugih hormona koji su ok. Čak sam napravila i CT nadbubrežne koji je isto ok. Sad me čeka dalje MR. Nigdje nisam našla odgovor da li postoji mogućnost da se čovjek rodi s povišenim kortizolom i kojim lijekovima se liječi, ako i MR bude ok?

Zadnje uređivanje zara1428 : 09.11.2008. at 23:01.
zara1428 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 22:43   #416
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
visok GGT može biti znak nealkoholnog steatohepatitisa, malo izraženije masne promjene jetre.
K je kaliji, koji treba držat strogo u granicama normalnih vrijednosti, međutim ako ti nemaš nikakvih smetnji, slabost, trnci... onda je vjerojatno nije ništa strašno i tijelo će samo kompenzirat, ali ako npr koristiš diuretike onda svakako trebaš nadoknadit kalij, najedi se dobro banana. ako se baviš sportom tkđ kalij pretjeranom fizičkom aktivnošću lako sklizne, pa pripazi i na to da se pravilno hraniš ovisno o tjelesnim zahtjevima.
cula san da i od kalija rane ne zarastaju,inace imam ove siptome,ali i kronicno nisko zeljezo
kao i kad je krv pregusta

a ja imam taj problem,strano me svrbi i tek sto se pocesem,ono kraste odma se stvore,i ne zacjeljuju godinama

evo idem za koji dan na alergoloski test,da predlozim doktorici i te nalaze,za zgrusnjavanje i kalij?
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 00:01   #417
Quote:
Pray kaže: Pogledaj post
Da li pijete neke ljekove?

Imate li povišeni kolesterol i trigliceride?
Radite li s nekim toxičnim tvarima? Boje, lakovi?

Silimarin će vam svakako dobro doći, neće škoditi, no ipak bi bilo dobro otkriti zašto je GGT povišen.
Pijem Imunomax (možda supstanca shitake gljiva ne odgovara mojoj jetri?

Ovo boldano neznam...trebao bih izvaditi nalaze i za to..probam pa javim..hvala hvala hvala...

Inače ne pijem, ne pušim..ne lakiram...redovno spavam ali u zadnje vrijeme puno stresa i malo kretanja...ali sumnjam da bi tako visoko GGT bio samo od toga...
__________________
Spavanje je gubljenje korisnog vremena - odmorit cemo se kad umremo:-)
FARGO NEW is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 18:21   #418
Quote:
FARGO NEW kaže: Pogledaj post
Pijem Imunomax (možda supstanca shitake gljiva ne odgovara mojoj jetri?

Ovo boldano neznam...trebao bih izvaditi nalaze i za to..probam pa javim..hvala hvala hvala...

Inače ne pijem, ne pušim..ne lakiram...redovno spavam ali u zadnje vrijeme puno stresa i malo kretanja...ali sumnjam da bi tako visoko GGT bio samo od toga...
pa dobro, jesi se javila gastroenterologu?
lescolxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 09:34   #419
molim pomoć, što prije!

molim ako mogu odgovor dobiti što prije, već 2 godine imam povišene leukocite, kreću se od 13 do 20, usprkos sumamedu i raznim antibioticima, moja doktorica ne može utvrditi zašto se ne smanjuju, ujedno mi je i rdw-kv snižen, a ggt je 118, te crp 19.3.
imam dosta tegoba, astmu, migrene, hpv visokog rizika i pcos, pomalo se razvija i inzulinksa rezistencija. pila sam godinama yasmin a sada su me prebacili na cilest.
lijepo molim pomoć, jer više ne znam kome da se obratim, internist kod kojeg sam bila nije našao uzrok.
hvala unaprijed.
orchid8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 19:55   #420
Quote:
orchid8 kaže: Pogledaj post
molim ako mogu odgovor dobiti što prije, već 2 godine imam povišene leukocite, kreću se od 13 do 20, usprkos sumamedu i raznim antibioticima, moja doktorica ne može utvrditi zašto se ne smanjuju, ujedno mi je i rdw-kv snižen, a ggt je 118, te crp 19.3.
imam dosta tegoba, astmu, migrene, hpv visokog rizika i pcos, pomalo se razvija i inzulinksa rezistencija. pila sam godinama yasmin a sada su me prebacili na cilest.
lijepo molim pomoć, jer više ne znam kome da se obratim, internist kod kojeg sam bila nije našao uzrok.
hvala unaprijed.
Jeste li bila kod hematologa? CRP vam je povišen, GGt također, a i dalje vas zbog PCOS-a drže na hormonima? Jeste li radila testove za autoimuna oboljenja, reuma faktore? Kolika vam je sedimentacija?

Smatram da bi vaš ginekolog i vaš internista trebali više surađivati.

Osim astme, i ginekoloških problema, imate li neke druge tegobe? Bol u zglobovima? Jedno sam sigurna. Liječenje antibioticima bez pronalaska uzroka neće uroditi plodom.
Pray is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:38.