Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2013., 11:28   #461
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Koje veze ima njegova biografija sad sa samim filmom? Mislim OK, ako posveta znači da film smjestiš u razdoblje "divljeg zapada" i da kaubojci mašu pištoljima, da, onda je to stvarno posveta špagetijima, Leoneu, Samu P. i ostalima ...
Posvete dolaze u različitim formatima. Ako je direktna posveta špageti westernu onda je bezlični plagijator, ako se udalji i napravi svoju verziju onda previše udovoljava nekim svojim hirovima, itd., itd..
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 11:45   #462
Quote:
Stronger Free kaže: Pogledaj post
Posvete dolaze u različitim formatima. Ako je direktna posveta špageti westernu onda je bezlični plagijator, ako se udalji i napravi svoju verziju onda previše udovoljava nekim svojim hirovima, itd., itd..
To čak i nije bilo moja tvrdnja. Meni se film sviđa, da se razumijemo, uz ono što mi smeta i što sam opisao. Ali mi još nitko nije objasnio u kojem obliku je to posveta špageti westernima? Po čemu? Ja to ne vidim ni u stilu filma, niti u kameri, niti u glazbi, niti u razradi likova, a pogotovo ne u raspletu i akcijskom dijelu filma. Zar je dovoljno da mu u autobiografiji piše da voli vesterne i da je film smjestio sredinom 19. stoljeća na američkom teritoriju, pa da to proglasimo posvetom?
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 12:05   #463
meni je ovo fenomenalno. maestralno režirano, napisano, glumljeno, soundtrackirano i što je najvažnije, duhovito. pre jebeno duhovito. nekih 9.9.
Yurinov is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 12:05   #464
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
To čak i nije bilo moja tvrdnja. Meni se film sviđa, da se razumijemo, uz ono što mi smeta i što sam opisao. Ali mi još nitko nije objasnio u kojem obliku je to posveta špageti westernima? Po čemu? Ja to ne vidim ni u stilu filma, niti u kameri, niti u glazbi, niti u razradi likova, a pogotovo ne u raspletu i akcijskom dijelu filma. Zar je dovoljno da mu u autobiografiji piše da voli vesterne i da je film smjestio sredinom 19. stoljeća na američkom teritoriju, pa da to proglasimo posvetom?
Za nekoga će i to možda biti dovoljno, ali osim smještaja radnje i okruženja ima centralnu temu i motive koji odgovaraju špageti westernu, osveta, antiheroji, pohlepa, nasilje, cinični i pomalo karikaturni likovi, crni humor... Glazba sadrži skladbe Morriconea Ortolania i Bacalova koji su skladali za originalne špageti westerne. Tu su i ekstremni close upovi kamere. Koliko toga treba za posvetu?
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 15:51   #465
Film ima dobru pricu i odlicne sporedne uloge, ali ga je Tarantino uspio unistiti pretjeranim nasiljem i hektolitrima krvi...moja ocjena 6/10

Zadnje uređivanje jure31 : 03.02.2013. at 16:18.
jure31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 16:20   #466
Quote:
Stronger Free kaže: Pogledaj post
Glazba sadrži skladbe Morriconea Ortolania i Bacalova koji su skladali za originalne špageti westerne. Tu su i ekstremni close upovi kamere. Koliko toga treba za posvetu?
Zbog ove skladbe Riza Ortolania I giorni dell'ira .....

....sam odlučio pogledati istoimeni film Day of Anger (1967)



I mogu reći da mi se čak svidio više od Django Unchained


.
religula is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 23:43   #467
Čini se kao o.k. špageti western, a sad me hvata gušt za dodatnim istraživanjem žanra.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 21:24   #468
Po meni najkilaviji Tarantino do sada. Ostavio je sebi više nego dovoljno prostora da se razmaše najviše što može, ali nije poletio - nego je ostavio dojam umišljenog seronje. Sada kada razmislim, bilo je puno situacija, takvih kritičnih točaka u scenariju gdje se pored mnoštva potencijalnih (zanimljivih) smjerova za razvoj priče skoro pa namjerno skrenulo u slijepu ulicu; i onda kada misliš da nema dalje, Waltz izvuče iz džepa novu potjernicu, pištolj ili vreću dolara, što uopće nije neka fora, te moje zanimanje za film splasne, even more. Iako se može tumačiti i na neki drugi način, za moj pojam, samim time što se odlučuje na ovakve poteze, Tarantino pokazuje koliko nema volje da stvori nešto živo i autentično (isti problem kao i sa njegovim prethodnim filmom). I ako je imao par zanimljivih ideja, nekako mu se izjalovilo. Izmedju ostalog, npr. ni trademark scena sa čekićem i lubanjom nema onaj poseban efekat koji bi trebala da ima jer je totalno... misplaced. Da ne znam, mogao bih čak reći da se radi o filmu drugog redatelja koji je kopirao Tarantinov stil na vrlo bukvalan način; a neko će reći baš suprotno. Neko je tu lud... :klap:

@593
Nisi me baš uvjerila zašto ti se film svidio
stumper is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 22:07   #469
Pogledao film i odusevljen! Nesto najbolje sta sam gledao u zadnje vrijeme
Dobar film za opustit se, nasmijat, ne vidim razloga tolikom seciranju i trazenja dlake u jajetu al haj
Flyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 23:04   #470
Quote:
stumper kaže: Pogledaj post
Tarantino pokazuje koliko nema volje da stvori nešto živo i autentično (isti problem kao i sa njegovim prethodnim filmom).
Ako želiš autentičnost ona živi svoj život a nemoj gledaj filmove......


A nekima se njihov život ne sviđa pa ...... uživamo u svijetu filmske iluzije....
religula is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 23:19   #471
Nije njegovo najbolje djelo, ali to je Tarantino, a on me uvijek uspije zabaviti. Doduse, nekako mi djeluje razvodnjeno i blijedo, nedovoljno tarantinovski. Pogledat cu ga jos jednom, mozda bolje sjedne
__________________
Tragedy is when I cut my finger. Comedy is when you fall into an open sewer and die.
Space-dementia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 23:25   #472
Tarantino je ciljano išao napraviti all time klasik i uspio u tome. Odlična tematika.
Griffs is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 08:56   #473
Gledo jučer i film mi je bio meh, ocjena 7/10

Film ima mi potencijala da bude super, gledajuci jos da sam fan špageti westerna ali fali mu nešto, neću ni počinjat pričat kako Django od prve postane uber strijelac s puškom i pištoljima starinskim koji su štrajfali cijev ko zna kolko, ovo je neki kvazi western, da ne velim krv od onoga lika po pamuku sta padne aka cista kopija krvi po snjegu iz inglorius bastardsa
Krscho is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 09:37   #474
Quote:
Krscho kaže: Pogledaj post
Gledo jučer i film mi je bio meh, ocjena 7/10

Film ima mi potencijala da bude super, gledajuci jos da sam fan špageti westerna ali fali mu nešto, neću ni počinjat pričat kako Django od prve postane uber strijelac s puškom i pištoljima starinskim koji su štrajfali cijev ko zna kolko,
ZA bit dobra stijelac ti treba ošto oko mirna ruka i dobri refleksi.....

Tako izgleda crnac kad mu daš oružje......i kad mu daš košarkašku loptu.....i kad mu daš golf palice ....i kad ga staviš u ring........ili atletsku stazu.......
(Molio bih da pogledate ovaj skeč Kako bi izgledao golf kad bi ga crnci počeli igrati....? sa Jimom Carreym snimljen nekoliko godina prije Tigera Woodsa)



I zato ja kažem kako Tarantino u svoja zadnja filma (u Bastardsima) jasno i glasno naglašava rasne razlike i superiornost jedne rase (germanski intelekt) nad drugima u nekim pogledima (ispitivanje, igra sa kartamana čelu) .....

Mnogi si takvo naglasavanje nazvali rasizmom....ali se ili boje priznati ili ga ne prepoznaju.....u ovom filmu.....
religula is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 09:49   #475
Quote:
religula kaže: Pogledaj post
I mogu reći da mi se čak svidio više od Django Unchained


.

Aha, kako da ne. Da mi je vidjeti komentare na taj film kad bi se danas našao u kinima.
Nikolajevna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 09:59   #476
Quote:
Nikolajevna kaže: Pogledaj post
Aha, kako da ne. Da mi je vidjeti komentare na taj film kad bi se danas našao u kinima.
Znam...znam.....Katastrofalna montaža špice na početku .....još gora gluma Guliana Gemme..... zbog toga sam nekoliko puta odustao od tog filma već na samom početku.......

Ali sam ostao iznenađen i oduševljen .... kad sam ga neki dan pogledao......

Možda mi se svidio zbog Tarantina i muzike i nostalgije.......i što sam propustio ovaj epski western (na IMDB-u je krivi plakat i film traje skoro 2 sata)

Jedini zaključak je valjda da postoji vrijeme u tvom životu kad ti neki film može biti sranje , i kad ti isti film može biti remek djelo.....

.
religula is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 10:59   #477
Pogledala film .Nisam procitala ni jednu kritiku da ne bi bila influencirana . Izgubila tri sata bez veze .

Nista novoga u svjetu Tarantina .Uvjek iste jeftine teme ,tipa rasizam ,malo muzike, ovaj puta promasene totalno . Moram da priznam da su mi se dopale boje i kostimi . Njegova navika da se pojavi malkice u svakom filmu . Sve u svemu nista novo na zapadu . Razumijem njegovu ljubav naspram western spaghetti i zivot pionira na zapadu ,ali ovaj puta je za mene to much .
Imamo uvjek sukob divlja Amerika i kuturna Europa . Moram samo da priznam da me je Waltz kao uvjek odusevio .
cinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 22:33   #478
Neki pišu da je DiCaprio loš odabir? Kako da ne, vjerojatno najbolji glumac mlađe generacije

Film pravi Tarantinov, da ima nešto novo, ne bi bio Tarantino. Ja ga volim, i njega i njegov stil. Meni dosta.
__________________
"Miss Golightly, I must protest!"
limelight is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 00:08   #479
A neki opet pisu da je J.Foxx los odabir. Meni je glumacka ekipa dobra, posebno C.Waltz.
Neda 88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 09:45   #480
Svjestna sam da se ne treba o ukusima debatirati . Svako dozivljava film na svoj nacin . Ako uzmemo primjer DiCapria u sceni gdje dokazuje lobotomijom inferiornost crnaca i ispoljava njegovu legendarnu bjes, koja je sasvim realna ,posto mi se cini da DiCaprio ima nesta infentilno u sebi,i njegov bjes me podsjeca na jedno histricno djete kojem je odbijena igracka a on je jedno histericno djete . Po mome misljenju posto ima sekundarnu ulogu u ovome filmu jako lose mu stoji uloga jednoga kralja plantaze . Lik je slabic u ovome filmu . Razmazeno deriste da se ovako izrazim .
cinna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:08.