Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2016., 16:16   #1161
Meni ÄŤe (01.04.) biti dvije godine od kad sam na HEPI, i sve je ok...
nicky2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 17:19   #1162
Quote:
fanny7 kaže: Pogledaj post
Iz HEP-a mi telefonski nude Hepi tarifu, ako sklopim s njima ugovor. Plus zahtjev za samočitanje svaki mjesec. Već jesam kod HEP-a, rate su mi male (zimski mjeseci 180, ljetni 160 kuna), jer samo rasvjeta i mali potrošači su na struju. Pa me zanima, zašto sad love ljude telefonski i insistiraju na sklapanju novog ugovora, kod ionako minimalnih rata. Ušteda bi bila minimalna, a ne želim potpisivati nikakne nove ugovore, jer koliko sam shvatila, ako danas-sutra prijeđeš novom opskrbljivaču imaju ti pravo naplatiti sve beneficije (popust po kilovatu i popust za samoočitanje) koje dobivaš sklapanjem novog ugovora.
Pa me čisto zanimaju vaša iskustva s tim novim 'Hepi' ugovorima...
Svi mogu ugovoriti samoočitanje, to je usluga HEP ODS-a a ne HEPija
__________________
Perfection
Pistons4ever is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 16:07   #1163
Opet lopovi iz HT-u muljaju. Lijepo mi je pisalo u ugovornoj ponudi iz 12.2014. da ne naplaćuju mjesečnu naknadu za opsrkbu el. en od 9.25kn. Imam ugovor na dva mjesta koji nisu istekli i na jednom od njih sada za račun od 4/2016 su lijepo uvalili tu naknadu a na drugom nisu.

Quote:
Svi korisnici koji na dan 31.12.2014. imaju aktivnu uslugu opskrbe električnom energijom kao i svi oni koji su zaključno s 31.12.2014. podnijeli Zahtjev za uslugu opskrbe električnom energijom (uz uvjet da im se usluga realizira najkasnije s 1.3.2015.), ostvaruju posebnu pogodnost u vidu neobračunavanja naknade za opskrbu do kraja 2015. godine – naknadu za opskrbu počet će se obračunavati od 1.1.2016. Korisnicima koji imaju pravo na ovu pogodnost, a koji na dan 31.12.2014. imaju potpisan Ugovor odnosno podnesen Zahtjev za opskrbu električnom energijom uz minimalno obvezno trajanje Ugovora na 12 ili 24 mjeseca, te datum isteka minimalnog obveznog trajanja Ugovora nastupa nakon 31.12.2015., naknada za opskrbu će se početi obračunavati tek nakon isteka minimalnog obveznog trajanja Ugovora.
__________________
Moj blog (o kineskim mobitelima)
ag007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 16:13   #1164
U HT-u kao da rade ljudi s ogranicenim intelektualnim sposobnostima pa se desavaju ovakve stvari. Nisu svi takvi, ali ih ima.. desavaju se preveliki propusti, cesto i na racun samog HT-a, a precesto na racun korisnika. I ja imam slicno iskustvo (negativno), potroseno hrpa zivaca i truda na objasnjavanje, ali i dalje ne stima sve. Naprosto je nevjerojatno kakvi propusti se tamo desavaju.
Ako treba, mogu i detaljno sve opisati pa da se svi uvjere kakvi nesposobnjakovici tamo rade.
Na kraju, zao mi je sto sam predavao zahtjeve za prelazak (da, mnozina).
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2016., 17:01   #1165
i jel na kraju u HT-u naplaćuju solidarnu ili ne?
DigitalJesuus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 14:55   #1166
Ne naplaćuje više.
__________________
Moj blog (o kineskim mobitelima)
ag007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 14:59   #1167
Tocnije, naplacuju, ali odmah na istom racunu i refundiraju (isto kao sto radi i HEP).
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 15:37   #1168
Lopovi iz HT-a!
Naplate mi 9.25kn mjesečno "naknadu za opskrbu" koju dok mi važi ugovor ne bi smjeli naplatiti. Žalim se još prošli mjesec.
Dobijem lijepo da se prigovor riješen u moju korist Račun broj * otpisali smo u znosu 9,25 kuna sa PDV - om. Budući da ste račun za 04 / 2016 podmirili u cijelosti odobreni iznos prebaciti ćemo...
I danas dobijem račun za 5 mjesec i niti je umanjen već je opet dodana naknada od 10kn
Što reći?
__________________
Moj blog (o kineskim mobitelima)
ag007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 16:50   #1169
Quote:
ag007 kaže: Pogledaj post
Lopovi iz HT-a!
Naplate mi 9.25kn mjesečno "naknadu za opskrbu" koju dok mi važi ugovor ne bi smjeli naplatiti. Žalim se još prošli mjesec.
Dobijem lijepo da se prigovor riješen u moju korist Račun broj * otpisali smo u znosu 9,25 kuna sa PDV - om. Budući da ste račun za 04 / 2016 podmirili u cijelosti odobreni iznos prebaciti ćemo...
I danas dobijem račun za 5 mjesec i niti je umanjen već je opet dodana naknada od 10kn
Što reći?
jednom lopovi, uvijek lopovi. bjezite od lopova. pobjegla sam od t-com cim sam mogla (imala sam njihov telefon). ne pada mi na pamet imati struju preko njih, sad sam samo svoje stavove prema njima ucvrstila
supersenivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 20:28   #1170
Na hepu sam a mislim prijeći kod geni-a. Nisam u zadnje vrijeme izucavao ali oni su tad bili najpovoljniji. Jel to jos tako? Jel mozda jos imaju akciju prvi mjesec bespla?
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2016., 10:58   #1171
navodno je geni u problemima i već se povlači sa nekih tržišta. možda će otići i iz RH.

ja sam se upravo sa geni prebacio na HEP.
prečko jug is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 17:06   #1172
Quote:
ag007 kaže: Pogledaj post
Lopovi iz HT-a!
Naplate mi 9.25kn mjesečno "naknadu za opskrbu" koju dok mi važi ugovor ne bi smjeli naplatiti. Žalim se još prošli mjesec.
Dobijem lijepo da se prigovor riješen u moju korist Račun broj * otpisali smo u znosu 9,25 kuna sa PDV - om. Budući da ste račun za 04 / 2016 podmirili u cijelosti odobreni iznos prebaciti ćemo...
I danas dobijem račun za 5 mjesec i niti je umanjen već je opet dodana naknada od 10kn
Što reći?
HT je što se tiče korisničke podrške katastrofa i užas, 5 puta ih moraš kontaktirati da bi se riješio neki problem. Prije godinu dana sam imao nekih problema sa računima na kojem nije bio obračunat popust i tek nakon 3 mjeseca su to riješili. Najnoviji slučaj je da evo već 6 tjedna čekam da mi dostave najobičniji ugovor na potpis. Prije 15-ak dana odgovor korisničke službe je bio da su stopirali zahtjev za produženje ugovora jer nisu zaprimili potpisanu dokumentaciju koju "genijalci" nikada nisu niti poslali! Tražim da mi pošalju aneks ugovora mailom i da im ga odmah vratim potpisan na isti način ali to ne mogu i traže strpljenje koje je pri kraju...
Ico_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 18:04   #1173
Saga se nastavlja- treći mjesec otkako mi HT zaručanava naknadu koju po ugovoru ne bi smio.
I opet stave naknadu od 9.25kn, rečeno da će umanjiti račun za prethodna dva koja sam uplatio (i uložio prigovor) i ništa.
Doduše, sada su stavili naknadu i odmah je ispod oduzeli ali o vraćanju preplaćenog računa ništa.
Pa sam sam uplatio manje i poslao prigovor (opet)
__________________
Moj blog (o kineskim mobitelima)
ag007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 21:43   #1174
Nije tema,ali nije ni daleko od teme...Danas sam vidio da mi je HEP zamijenio mjerač el.energije pred vratima stana.Do sada sam imao dvotarifni,jeftinu i skupu struju,a na novom ne vidim dva brojača,već samo jedan (šest brojeva i dvije decimale)...pa se pitam,da li su meni sada stavili jednotarifni mjerač potrošnje,premda na mjeraču piše da je trotarifni...Zvao sam u HEP ali gđa. koja mi se javila nije mi znala reći više o tome,osim da će mi javiti krajem tjedna,kada vidi u papirima o čemu se radi...A ja bi htio što prije saznati,da li su bili toliko bezobrazni da mi postave jednotarifni mjerač ili nisu,a ako eventualno jesu,prelazim što prije T-Com-u,da se više nikad ne vratim na HEP...Nadam se ipak da se radi o dvotarifnom mjeraču...Zna li netko nešto više o tome?Hvala unaprijed.
izdvojeno m is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 21:50   #1175
Kakve su te brojke? Mehaničke (ono, crna slova na bijeloj pozadini, a decimale su crvene) ili digitalne (ono, LCD display)? Naime, zvuči kao novo-novcato elektroničko brojilo koje se ne očitava "očigledno" kao stara već treba pričekati da se na displayu prikaže broj registra (nešto tipa 1.8.1) koji predstavlja višu tarifu, pa bi onda nešto tipa 1.8.2 bila niža tarifa ili tako nekako.

Koje je to brojilo? Proizvođač, tip? Možda bi se onda moglo reći nešto više.

Inače, LOL u smislu bezobrazluka. Svašta, stvarno. Ako vas već srce vuče u T-Com, zamjena brojila teško da će biti kap koja je prelila čašu. A čak i u slučaju izbora nekog od opskrbljivača, živite u zabludi - HEP-a se nećete tek tako riješiti i od njega (trenutno) ne možete otići. Opskrbljivaču (T-Com, jel') ćete plaćati opskrbni dio, a HEP-u i dalje mrežni dio računa.
Littlefoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 22:25   #1176
Idem sada da pogledam,pa se javim...A što se tiče T-Coma,već sam bio kod njih nekih godinu i pol,privukli me bonusom od 200 kn,pa sam se opet vratio HEP-u,s tim da je mrežarina uvijek HEP-ova...a potrošnja može biti svačija...
izdvojeno m is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 22:36   #1177
Piše da je Električno trotarifno brojilo,tvrtka je RIZ,digitalno je,6 brojeva i 2 decimale i ima iznad brojeva T1T2T3T4 a neka mala strelica pokazuje prema T2...Možda bi i moglo biti dvotarifno,da istim brojilom mjeri skupu i jeftinu,a da se očitava tamo negdje u HEP-u,barem se nadam...Inače,dosta koristim jeftinu energiju od 22-08,tako da ne bi volio da su mi postavili jednotarifno...Ali ako jesu,T-Com daje bonus dobrodošlice i sada...
izdvojeno m is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 12:53   #1178
.
Malfetica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 21:05   #1179
@izdvojeno m, za zamjenu brojila Elektra ne treba vašu suglasnost. Za promjenu tarifnog modela (iz bijelog u plavi, nekadašnji dvotarifni u jednotarifni) trebali biste postaviti zahtjev, a i u tom slučaju ne bi trebalo zamijeniti brojilo; blokirao bi se drugi brojač, ili bi se i dalje oba vrtjela ali bi se sva registrirana potrošnja obračunavala po istoj cijeni.

Čemu tolika paranoja?
Littlefoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 10:48   #1180
GEN-i je katastrofa, ako zakasnite par dana sa plaćanjem računa, dok ste na moru npr šalju zadnju opomenu prije raskida ugovora iako je već plaćeno.
Mickey1982 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:19.