Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2013., 22:14   #201
pozdrav, molim za savjet..
10 dana me boli uho. Propara me,pa boli 15-tak sekundi, pa prode. Tako konstantno,već 10 dana. Bila sam kod liječnika, ne vidi upalu, kaže da postoji mogućnost ISTEGNUĆA LIGAMENATA u uhu??!! Sutradan ga zovem opet i žalim se na bol, daje mi Klavocin bid 1g. Već sam pri kraju kure, međutim ništa se nije promijenilo. Usput čitam novine i naletim na članak kako je ženu bolilo uho, rekli joj da ima upalu,liječili je antibioticima, a na kraju umrla od tumora na mozgu.
Nisam hipohondar, ali pomalo se bojim. Upale i bolovi prosječno prođu kroz 3-4 dana, meni se stanje ne mijenja. Ne znam što mi je dalje činiti, kapala sam i čuvarkuću ali ništa ni od toga. Nadam se da mi netko može pomoći?
flyby is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2013., 22:59   #202
Da se još nadovežem na samu sebe, jednu sam stvar danas primijetila...dakle, kad se bol pojavi, ona traje, sve dok ne dobijem nagon za flatat (probavit), tad dolazi do onog laganog pritiska u oba uha- i tad redovito bol prestane. Možda će netko misliti da sam luda, ali ja sam zaista zabrinuta... molim vas za savjet, i unaprijed zahvaljujem svima..
flyby is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2013., 00:07   #203
Quote:
flyby kaže: Pogledaj post
...sve dok ne dobijem nagon za flatat (probavit), tad dolazi do onog laganog pritiska u oba uha- i tad redovito bol prestane....
Kaj ti je to "flatat"? Gutanje? Podrigivanje? Vjetrovi?

Al to ti može biti problem sa eustahijevom cjevčicom. Slijedeći put kad te tako počne bolit uho, začepi nos i probaj puhnut u njega da ti se otčepe eustahijeve cjevčice. Za to treba malo prakse. Vidi da li to rješava problem. Ako da, onda ti je bol posljedica neusklađenog tlaka u srednjem uhu, a to je povezano s nefunkcionalnim eustahijevim cijevčicama, koje bi se trebale otvarati gutanjem.

http://en.wikipedia.org/wiki/Ear_clearing

P.S. Nemoj ništa kapat u uho bez da ti je doktor to propisao. A posebno ne "čuvarkuće" i slične bedastoće. Bubnjić je vrlo osjetljiva stvar i ne želiš da sprčkati.
__________________
Živio Predrag Raos!

Zadnje uređivanje MilkyWay : 16.09.2013. at 00:17.
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2013., 17:40   #204
Ako je liječnik pregledao uho, i nije vidio cerumen , ni upalu zvukovoda, to još uvijek ne znači da nije možda neki proces pod kožom ili ligamentom, ili oko kostiju.

Možeš pokušat s ovim kapima, kupe se bez recepta, a ako ne daju nikakav rezultat onda ćeš vjerojatno morati na pretrage i orl

http://www.gljz.hr/userFiles/upload/...ho_4%20_3_.pdf
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2013., 21:06   #205
Milky way- flatat - podrigivat
Hvala vam na odgovorima od <3 , danas sam opet bila kod dr orl, tek sad vidi popriličnu upalu, crven bubnjić, te nateknuće ulaska u eustahijevu. A od noćas sam i zaglušena poprilično, bol je ista, ma osjećam se katastrofalno. Kao u balonu pod pritiskom. Dođe mi da
Začepila bih nos i puhala, ali se ništa ne događa.. Dao mi je još jednu kuru Klavocina, ja se iskreno nadam da će krenuti na bolje, ovo mi je prva upala uha u životu i mogu reć da je uf,uf gadno..
Dali da koristim kapi koje ste mi savjetovali, obzirom da još 6 dana nastavljam sa antibiotikom? pozz svima
flyby is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2013., 21:32   #206
Quote:
flyby kaže: Pogledaj post
Začepila bih nos i puhala, ali se ništa ne događa.. Dao mi je još jednu kuru Klavocina, ja se iskreno nadam da će krenuti na bolje, ovo mi je prva upala uha u životu i mogu reć da je uf,uf gadno..
Antibiotik bi trebao riješiti upalu. Slabije čuješ jer ti je srednje uho upaljeno i tlak u uhu nije kako treba. Možeš malo probati to otčepiti s kapljicama za nos. S obzirom da se kapi za nos ne mogu dugo koristiti (ne više od pet dana), može se isto probati i s fizikalnom otopinom. Sterimar ili neš slično. Baciš glavu unatrag, nakapaš jednu stranu nosa i držiš glavu u toj poziciji minutu dvije tako da ti kapljice oteku u dno nosa. Nakon toga drugu stranu. Višak kapljica možeš ispuhati u maramicu. Kad se uspraviš pričekaj jedno par minuta i onda probaj s ovim začepljivanjem nosa i puhanjem.
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 08:45   #207
hvala Milky Way, danas ću ići po kapi za nos, strah me reći, ali mislim da mi je jutros malo bolje što se tiče zaglušenosti
:
flyby is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 10:17   #208
unazad 6 godina imam šum u uhu (lijevom9. Ne boli, ne svrbi, samo iritira. I zadnjih par mjeseci obilaim liječnike. Konačno dijagnoza "otosclerosis", i preporučuje se operacija. Malo sam se zainteresirala, pročitala par članaka i sad sam u dilemi.
Molim ako je netko imamo ovakav problem da mi da malo svog iskustva.
ljevator962 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 16:33   #209
Ako imate problema sa uhom da vas boli, blizite se nekoj upali prije antibiotika pod obavezno kupite OTOGAL i s njim probajte rijesiti mogući upolni proces. Nije skup, a možda se spasite od antibiotika
HPC is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 13:57   #210
Quote:
HPC kaže: Pogledaj post
Ako imate problema sa uhom da vas boli, blizite se nekoj upali prije antibiotika pod obavezno kupite OTOGAL i s njim probajte rijesiti mogući upolni proces. Nije skup, a možda se spasite od antibiotika
Ovo nema veze s ničim. Ovakvi savjeti su šuplji i bez ikakve koristi. Ovakve kapi mogu koristiti samo i isključivo kod upale vanjskog uha.

Bez pregleda uha, od strane LOM-a ili Otorinolaringologa se ništa ne kapa u uho. NIŠTA! A posebno ne nikakvi kućočuvari, topla ulja i slično smeće koje dužim korištenjem može bubnjić napraviti rigidnim i oštetiti sluh. Pa makar vaša stara baba rekla "mi smo to delali stoljećima tak i ništ nam ne fali".
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 22:45   #211
pozdrav svima.. opet ja..

dakle, popila sam 2 doze Klavocina, a bol u uhu još nije prošla. Nije to ona bol toliko jaka kao prije, ali nije zanemariva. Ponovo sam bila kod liječnika orl, kaže da upala još nije prošla, ali da više ne trebam antibiotik, već da u nos kapam operil kapi, cuclam bombone i žvačem žvake. Sad sam već ozbiljno zabrinuta, zaista mi se čini čudno da upala uha može toliko trajati.. pa već mjesec dana.. i k tome nije prošla, na 2 doze antibiotika... savjetujte me molim vas...
...i svako malo u uhu osjetim lagano pucketanje, a zaglušenost je već davno prošla.. podsjećam, bol mi naglo prođe kad podrignem.. (?)
flyby is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 22:44   #212
večer, neznam dali je pravo mjesto za pitat, ali eto:

naime, oko lijevog uha kod trčanja i skakanja čujem klikanje, napravim korak - klik, skočim - klik. kad čvrsto stisnem vilicu istog časa prestane. ako netko zna otprilike o čemu se radi, kome da se uputim, bio bi zahvalan
Juiced is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2013., 11:08   #213
Quote:
flyby kaže: Pogledaj post
pozdrav svima.. opet ja..

dakle, popila sam 2 doze Klavocina, a bol u uhu još nije prošla. Nije to ona bol toliko jaka kao prije, ali nije zanemariva. Ponovo sam bila kod liječnika orl, kaže da upala još nije prošla, ali da više ne trebam antibiotik, već da u nos kapam operil kapi, cuclam bombone i žvačem žvake. Sad sam već ozbiljno zabrinuta, zaista mi se čini čudno da upala uha može toliko trajati.. pa već mjesec dana.. i k tome nije prošla, na 2 doze antibiotika... savjetujte me molim vas...
...i svako malo u uhu osjetim lagano pucketanje, a zaglušenost je već davno prošla.. podsjećam, bol mi naglo prođe kad podrignem.. (?)
Nema to veze sa želucem, ako misliš da je podrigivanje samo po sebi neka magična radnja koja ima veze sa ušima osim što mišići grla otvore eustahijeve cjevčice.

2 doze antibiotika su morale riješiti stvar.

Ne brini, ja sam imao upalu jedno 6 mjeseci dok mi nisu otkrili cholesteatomu u srednjem uhu. Doduše meni se bubnjić nakon nekog vremena počeo deformirati.

Tako da, kapi za nos, sterimar, oprati nos i otčepiti srednje uho i to je to.

Da li ti je otorinac napravio rinoskopiju? Uzme neku dulju šipkicu sa kamericom i svjetlom i prčka ti po nosu, da vidi pozadinu nosne šupljine...
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2013., 14:41   #214
Milky way, nije mi radio rinoskopiju. Već par dana kapam u nos kapi, pa ćemo vidjeti, hvala na odgovoru, svakako se javim za nekoliko dana.. pozdrav od srca
flyby is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 20:34   #215
pozdrav svima, evo dulje vrijeme se nisam javljala. bol je i dalje prisutna, ne stalna, već povremena koja traje nekoliko sekunda pa za par minuta opet.
rađena je rinoskopija, nalaz uredan. uba uha uredna... zaključak otorinca je da je bol refleksna, nema veze sa uhom, i ne zna od čega je. ja sam izludila, nije sto je problem trpiti bol, već sam se zaista zabrinula, ne znam što da radim. krvna slika uredna, ginekološki nalaz također- to je što sam slučajno usput obavila jer dugo nisam. ta luda bol u mene uljeva neki strah jer ne znam od čega potječe i ne znam u kojem smijeru da idem... molim vas -ponovo- za savjet...
flyby is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 20:58   #216
a da odeš na ispiranje uha?
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 13:37   #217
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
a da odeš na ispiranje uha?
kako kad lječnik kaže da ta bol nema veze sa uhom i da je refleksna od nečeg drugog. uho je potpuno uredno. može li biti od kralježnice, imam spondilozu i česte bolove u leđima?
flyby is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 12:47   #218
Imala bih pitanje pa ako netko ima iskustva...
najme, kćerka već duže vrijeme kao da ima basove u uhu, ponekad pritisak i povremene bolove. Bila je kod liječnika i rečeno joj je da ima jako oštećen zvukovod, moguće i oštećenje slušnog živca, dijagnoza je- nespecifičan poremećaj uha ( lat. stavio- " tinnitus aurum bil"???), inače otoskopski i audiogramski je sve ok, te joj je preporučeno da uzima "betaserc" tablete koje bi ev. mogle pomoći. Obzirom da je taj lijek vraški skup, a u apoteci mi vele da se uzima uglavnom za vrtoglavicu i tešku glavobolju, a ni nus pojave nisu zanemarive iako apotekarica veli da su jako rijetke, pa bi me zanimalo da li ga je netko trošio za ovakve ušne probleme i kakva su iskustva- jel pomogao?
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2013., 00:22   #219
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Imala bih pitanje pa ako netko ima iskustva...
najme, kćerka već duže vrijeme kao da ima basove u uhu, ponekad pritisak i povremene bolove. Bila je kod liječnika i rečeno joj je da ima jako oštećen zvukovod, moguće i oštećenje slušnog živca, dijagnoza je- nespecifičan poremećaj uha ( lat. stavio- " tinnitus aurum bil"???), inače otoskopski i audiogramski je sve ok, te joj je preporučeno da uzima "betaserc" tablete koje bi ev. mogle pomoći. Obzirom da je taj lijek vraški skup, a u apoteci mi vele da se uzima uglavnom za vrtoglavicu i tešku glavobolju, a ni nus pojave nisu zanemarive iako apotekarica veli da su jako rijetke, pa bi me zanimalo da li ga je netko trošio za ovakve ušne probleme i kakva su iskustva- jel pomogao?
Kako može biti otoskopski ok, ako ima oštećen zvukovod!?!? Čudno.

Al dobro. Tinnitus aurium je zvonjava u ušima uslijed oštećenja... recimo unutarnjeg uha ili slušnog živca. Neliječena upala ili glasni zvukovi. Uglavnom je pojava koja se ne može izliječiti. Ja imam tinnitus zbog problema s temporalnim kostima uha i to je neizlječivo. Treba naučiti živit s time.

http://en.wikipedia.org/wiki/Tinnitus
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2013., 13:48   #220
Meni već dulje vrijeme stoji uho nekako začepljeno vjerojatno od cerumena. Nikako da odem da mi se to ispere. Po ljeti sam stavljala ono Vaxol ulje u uho i uho mi se na neko vrijeme odčepilo. Sada mi se opet začepilo uho pa me zanima ako recimo neko dulje vrijeme ostane uho tako začepljeno mogu li se javiti neke trajne posljedice? Čujem i malo slabije na to uho. Inače sam sklona već od mlađe odrasle dobi jačem stvaranju tog cerumena. Sada imam 36 godina. Koliko sam pročitala u jednoj stručnoj američkoj knjizi niti to ispiranje nije baš idealno jer može doći do upale uha. Iako je to ispiranje nekada jedino rješenje.

Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:04.