Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2015., 23:16   #241
Post

Pozdrav,
prije cca mjeseca dana sam primjetio neobične senzacije u ušima (još nisam siguran jesu li oba ili samo jedno), nešto kao pulsiranje/pucketanje, ne znam kako bih to adekvatno opisao (podsjeća me na onaj zvuk pucketanja što se može proizvesti s čepom od pago sokića, ako netko zna o čemu se radi ), i to isključivo prilikom vanjskog zvučnog podražaja. Primjetio sam da se javlja kod udaranja metalnih objekata, recimo žlicom po metalnom posuđu, čak i po tvrdom plastičnom objektu. Izgleda da mi zvukovi samo određenih frekvencija izazivaju takve senzacije u uhu/ušima.

Prije par dana sam bio kod dr. primarne zaštite, pregledao je vanjsko i srednje uho i kazao da ne vidi ništa neobično. Uz to naručio me je audiologu i spomenuo da se može raditi o mogućem oštećenju sluha.

Zna li itko kojim slučajem nešto više o ovom specifičnom slučaju? Hvala.
Yenkungu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2015., 02:35   #242
Quote:
Yenkungu kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
prije cca mjeseca dana sam primjetio neobične senzacije u ušima (još nisam siguran jesu li oba ili samo jedno), nešto kao pulsiranje/pucketanje, ne znam kako bih to adekvatno opisao (podsjeća me na onaj zvuk pucketanja što se može proizvesti s čepom od pago sokića, ako netko zna o čemu se radi ), i to isključivo prilikom vanjskog zvučnog podražaja. Primjetio sam da se javlja kod udaranja metalnih objekata, recimo žlicom po metalnom posuđu, čak i po tvrdom plastičnom objektu. Izgleda da mi zvukovi samo određenih frekvencija izazivaju takve senzacije u uhu/ušima.

Prije par dana sam bio kod dr. primarne zaštite, pregledao je vanjsko i srednje uho i kazao da ne vidi ništa neobično. Uz to naručio me je audiologu i spomenuo da se može raditi o mogućem oštećenju sluha.

Zna li itko kojim slučajem nešto više o ovom specifičnom slučaju? Hvala.
Pucketanje može nastati radi blage bakterijske infekcije koja uzrokuje pomicanju odredjenog volumena cerumena , a to se dešava radi promjenegustoće cerumena ... (obično su bakterije streptokoke... ili sl.)
Zna se desiti da je to sekundarna infekcija (pogotovo ako već imaš neko žarište kao npr. potkožni prišt kojeg si dirao) koju si slučajno ili nesvjesno donio u blizinu uha ili u samo uho rukama tj prstima (skoro svaki čovjek takne svoje lice preko 100 puta tijekom dana radi raznih razloga).
Zna se desiti da prodje samo od sebe (pogotovo ako tijelo ima jak obrambeni mehanizam od ranije ili imunitet) medjutim mislim da se češće baš mora tretirati...
u slučaju da se nastavi, odeš doktoru ovaj te pošalje na otorinu i tada se rade ili antibiotske kure (ako si jedan od onih koji vjeruju samo "Pravim" doktorima tj zapadnoj medicini);
Ili sa hydrohen Peroxidom..
Ili sa tzv. Čuvarkućom ako se radi o običnoj upali uha...

Jedan od pokazatelja što je može biti ako te boli (to je obično indikacija da se radi o običnoj upali) ali u rijetkim slučajevima može nastati od maxilarnog sinusa (iza obraza) kojeg je zahvatila infekcija od jednog od Zuba sa gornje vilice...
Ukoliko te NE boli tada je moguća bakterijska infekcija i što je apsurdno tada je to kompliciranije liječiti i riješiti se toga...
Takodjer ako je cerumen žućkasto svijetlo smedje boje ili ima neugodan miris to isto upućuje na bakterijsku infekciju..

najrijedje što može biti je da si u zadnjih nekoliko dana ili prenaglo izronio ili da si prejako napravio kopresiju zraka stišćući nos kada si silazio sa veće na manju naadmosrsku vidinu ... ali i to se zna desiti i to znači da je došlo do blagog pucanja sluzokože ali .. vjerovatno niej to....
Leonard Orr is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2015., 13:08   #243
Prije otprilike godinu dana najednom su mi se stvorili problemi sa ušima. Cerumen mi se zaglavio unutra i nije htio van kad mi je doktorica prvi put ispirala uši. Nakon toga sam morao stavljati neko ulje i kapljice u uši par tjedana (ako se dobro sjećam) i nakon toga sam opet išao na ispiranje i sve je izašlo. Od tada odlično po starom čujem, ali koji mjesec nakon toga mi se počelo događati to da me na dan svako toliko lijevo uho iznutra vrlo svrbi što mi traje 30ak sekundi i onda odjednom samo od sebe prođe ili si izvana počinjem s prstom onako svrbiti & pritiskati uho ako mi je svrbež jaka da sam probam to zaustaviti. I to samo lijevo uho, a s desnim je sve u redu. A s oba uha odlično čujem. Imate li možda kakvu ideju što mi je. Možda gljivice?
djzuza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 14:33   #244
Izraslina na uhu

Poštovanje znaci neki vrag mi izbio na uhu ima vec mjesec dva, koga god pitam kaže da izgleda ko bradavica . Može mi ko pomoć otkriti šta bi to moglo biti i šta napraviti sa time usput na dodir je tvrdo isto koda diram nekakvu krastu. Šaljem sliku toga da vidite kako izgleda : http://imgur.com/nzoNAqt
Maximir92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 16:47   #245
Quote:
Maximir92 kaže: Pogledaj post
Poštovanje znaci neki vrag mi izbio na uhu ima vec mjesec dva, koga god pitam kaže da izgleda ko bradavica . Može mi ko pomoć otkriti šta bi to moglo biti i šta napraviti sa time usput na dodir je tvrdo isto koda diram nekakvu krastu. Šaljem sliku toga da vidite kako izgleda : http://imgur.com/nzoNAqt
Izgleda kao virusna bradavica. Trebas do dermatologa da je spali ledom.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 23:06   #246
Jako uvučeni bubnjići - pitanje za stručnu osobu

Pozdrav.

Molim odgovor stručne osobe ili osbe s iskustvom.

Prošli sam tjedan bio kod specijalista otorinolaringologa na pregledu i rekao mi je da imam jako uvučene bubnjiće (tako mi je napisao u nalazu).

Posebno mi je skrenuo pozornost na putovanje zrakoplovom - naime, rekao mi je da zbog uvučenih bubnjića ne bih smio putovati zrakoplovom, jer bi moglo doći do pucanja bubnjića i gluhoće.

Zanima me postoji li neka operacija ili neki drugi način da se riješi problem uvućenih bubnjića?

Već dugi niz godina imam šum u oba uha (tinitus), pa me zanima je li to isto zbog toga?

Tražim više mišljenja i iskustva.

Hvala, lp.
__________________
Respira... Aguanta un segundo y respira... Cierra los ojos y mira... Mientras te duela, respira conmigo el dolor...
uzurpator is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 03:29   #247
Mora se utvrditi uzrok zbog cega su vam uvuceni bubnjici, a lijecenje ce biti prema uzroku. Da let zrakoplovom moze uraditi probleme, ali zato vi naucite Valsavin manevar i bude to ok. Svakako odite audiologu (subspecijalistu ORL).
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 09:44   #248
Meni su bili zbog upale sinusa i dekompresije koju sam radila da si odcepim nos.
Tako da ne mora biti nista terminalno.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 09:50   #249
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Meni su bili zbog upale sinusa i dekompresije koju sam radila da si odcepim nos.
Tako da ne mora biti nista terminalno.
Zaboravio sam napomenuti da imam kronični sinusitis. Muče me i alergije, tako da mi je nos začepljen, niz grlo se slijeva sekret, ugl. koma sam
__________________
Respira... Aguanta un segundo y respira... Cierra los ojos y mira... Mientras te duela, respira conmigo el dolor...
uzurpator is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 09:51   #250
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Mora se utvrditi uzrok zbog cega su vam uvuceni bubnjici, a lijecenje ce biti prema uzroku. Da let zrakoplovom moze uraditi probleme, ali zato vi naucite Valsavin manevar i bude to ok. Svakako odite audiologu (subspecijalistu ORL).
Hvala. Lp.
__________________
Respira... Aguanta un segundo y respira... Cierra los ojos y mira... Mientras te duela, respira conmigo el dolor...
uzurpator is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 10:41   #251
Quote:
uzurpator kaže: Pogledaj post
Zaboravio sam napomenuti da imam kronični sinusitis. Muče me i alergije, tako da mi je nos začepljen, niz grlo se slijeva sekret, ugl. koma sam
Onda je vjerojatno to uzrok i kod tebe.
Nabavi si fluimucan. Strasna stvar za razrijedjivanje sekreta. Meni je to totorinac za sina preporucio posebno zbog cirkuliranja tekucine u srednjem uhu kako bi sprecili upale uha. Njemu je adenoid uz krajnike ogroman pa mu je zato svako malo nos strasno zastopan, a krajnici mu pritiscu i srednje uho sto sprecava cirkuliranje i onda upale nastaju.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 12:15   #252
Question Gubitak sluha

Pozdrav,
prije 2-3 mjeseca imala sam jake vrtoglavice i povracanje, a uz to i zacepljeno uho i znatno slabiji sluh. U pocetku se nisam pretjerano obazirala na usi, ali vrtoglavica je bila toliko jaka da sam zavrsila na hitnoj. Tamo sam im rekla za uho, međutim nisu ga pogledali. Zato sam nakon par dana otisla kod svoje doktorice. Pogledala je usi, rekla da nemam puno cerumena unutra i da imam upalu srednjeg uha, dala mi je malo hidrogena i rekla da ce proci nakon par dana. Međutim, proslo je vec vise od 2 mjeseca i vrtoglavice i povracanje su naravno prosli, ali jos uvijek jako lose cujem i sumi mi u oba uha. Vec sam se pocela jako brinuti da ne izgubim sluh. Što da radim?
__________________
She`s addicted to the song lyrics that spill her heart out of her. <3
kidrauhl54 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 13:06   #253
Pred sedam dana mi je počela izlaziti žuta,smrdljiva tekućna na lijevo uho,jučer sam bila kod doktorice i ona kaže vjerovatno gljivice i upala ,poslala me kod OTR u petak.
Sad mene zanima dali kod takvih upala mogu zubi boliti,naime kutnjak me boli na dodir i cijela čeljust.
__________________
lola
Lola 27 is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 15:11   #254
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Pred sedam dana mi je počela izlaziti žuta,smrdljiva tekućna na lijevo uho,jučer sam bila kod doktorice i ona kaže vjerovatno gljivice i upala ,poslala me kod OTR u petak.
Sad mene zanima dali kod takvih upala mogu zubi boliti,naime kutnjak me boli na dodir i cijela čeljust.
Moguće je kako se radi o dva različita entiteta/procesa (pretpostavljam, kako se radi o istoj strani glave/lica).

No, isto tako treba razlučiti, radi li se ipak o jednom procesu koji se širi per continuitatem te je svakako, uz obavezan pregled, bris, indicirana i ciljana radiološka obrada zahvaćenih regija.
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 15:40   #255
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Moguće je kako se radi o dva različita entiteta/procesa (pretpostavljam, kako se radi o istoj strani glave/lica).

No, isto tako treba razlučiti, radi li se ipak o jednom procesu koji se širi per continuitatem te je svakako, uz obavezan pregled, bris, indicirana i ciljana radiološka obrada zahvaćenih regija.
Zubi su slikani ,nema upale,ono šta sam trebala raditi na zubima sam napravila.Izludila sam zubarku jer sam uvjerena bila da je nešto pogrešno napravila.
Ono šta sam primjetila je kad me uho počinje boliti počinje i vilica.Često dok pušem nos mi pucketa u ušima i ponekad ko da netko pretače vodu u uhu.
Kad kažeš radiološka misliš na slikanje il CT glave?
__________________
lola
Lola 27 is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 18:26   #256
Svakako bi bilo mudro klinički pregledati i temporomandibularni zglob uz po potrebi i ciljanu snimku istog- uz ranije navođeno.

Uho ( u širem smislu) je, ipak, najveći "sumnjivac" za opisano stanje.

Kakakv je sluh?
Ima li razlike u sluhu sa lijeve i desne strane?
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 09:12   #257
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Svakako bi bilo mudro klinički pregledati i temporomandibularni zglob uz po potrebi i ciljanu snimku istog- uz ranije navođeno.

Uho ( u širem smislu) je, ipak, najveći "sumnjivac" za opisano stanje.

Kakakv je sluh?
Ima li razlike u sluhu sa lijeve i desne strane?
Evo bila sam kod otr,uho je u redu ,isprao ga je i poslao me je kod makrofacijalnog kirurga .Spomenula sam bol u čeljusti nakon popravka zuba .PPitao me šta jedem i ispipao gornji dio čeljusti i rekao da gore nešto ne štima.
Sad mene zanima šta bi moglo biti jer ja ima jako puno bolova nakon vađenja zuba,rekli su mi da je to jer se kost upali,da se zna dogoditiI da se onda treba rana dobro sastrugati.
Sluh je dobar ne vidim neku razliku inače.
__________________
lola
Lola 27 is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 12:21   #258
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Evo bila sam kod otr,uho je u redu ,isprao ga je i poslao me je kod makrofacijalnog kirurga .Spomenula sam bol u čeljusti nakon popravka zuba .PPitao me šta jedem i ispipao gornji dio čeljusti i rekao da gore nešto ne štima.
Sad mene zanima šta bi moglo biti jer ja ima jako puno bolova nakon vađenja zuba,rekli su mi da je to jer se kost upali,da se zna dogoditiI da se onda treba rana dobro sastrugati.
Sluh je dobar ne vidim neku razliku inače.
ja sam "rješavala" zube prije dvije godine, imam 4 mosta i zna mi se desiti , istina rijetko, da me propara bol na donjem lijevom mostu, koja se spušta sve do vrata. ova tri mosta su ok, ali spomenuti mi nikako ne "sjeda". kad pogledam u ogledalu čini mi se kao da mi se ta strana, taj most malo uvukao prema unutra. rekla sam zubarici za to, pa mi je rekla da je sve u redu.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 16:57   #259
dakle, imam problema sa pritiskom u ušima tijekom leta, toliko da me bole jako bubnjići i taj isti dan imam zaglušenost
kao dijete sam imala česte upale uha koje su nastajale zbog visoko svedenog nepca koji sam riješila za aparatićem,no zbog tih silnim upala u ušima mi je ostala tekućina i jako reagira na pritisak
par dana nakon zadnjeg leta imala sam priličan poremećaj ravnoteže koji je trajao par dana i sa prvom prehladom sam dobila jaku upalu uha od koje mi je došlo do puknuća bubnjića i nakon što mi je zarastao mi je rečeno da mi je ostao blago uvućen, osjećam često pucketanja na njega i promijene tlaka, iako od tada ne reagira tako agresivno na pritisak, malo se zaštopa i ubrzo odštopa
čitam gore kako nije preporučljivo letjeti sa uvućenim bubnjićima, a ja eto ubrzo moram letjeti
postoji li ikakav način za smanjenje tog pritiska u letu osim zijevanja, puhanja ( slabo mi to pomaže )?
da uradim timpanometriju opet?
i da, imam one neke čepiće za let, ali pomažu samo na onim kratkim relacijama od pol sata
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 13:08   #260
Imam virusnu upalu grla i kao posljedica začepila mi se eustahijeva tuba. Dr. mi je prepisala hidrogen i naručla za ispiranje sljedeći tjedan. Meni je to besmisleno jer uzrok problema nije cerumen. I što ću sad, kome da se obratim, gluha sam već tri dana i jako mi zuji u uhu. Dr mi je rekla da stavljam sprej za nos (nije pomogao) i pijem Bisolex (ne pomaže) i da će proći s vremenom. Ali ja se bojim da će mi, ako budem predugo čekala, sluh na tom uhu ostati trajno oštećen.


Quote:
kidrauhl54 kaže: Pogledaj post
Pogledala je usi, rekla da nemam puno cerumena unutra i da imam upalu srednjeg uha, dala mi je malo hidrogena i rekla da ce proci nakon par dana. Međutim, proslo je vec vise od 2 mjeseca i vrtoglavice i povracanje su naravno prosli, ali jos uvijek jako lose cujem i sumi mi u oba uha.
Ajoj. Vidim da je ovakav pristup raširen po ordinacijama RH. Znači, preostaje nam samo da se uzdamo u hidrogen i molimo Boga da se stanje spontano povuče
__________________
All is vanity and grasping for the wind.

Zadnje uređivanje Blanche Dubois : 23.11.2016. at 13:19.
Blanche Dubois is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:53.