Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2016., 22:33   #61
Quote:
bata konj harmonikas kaže: Pogledaj post
i uostalom miljon posto se potvrdio moj prvi upis, umjesto konstruktvne rasprave i akcije ja i ti se posvadismo. e pa nazdravlje.
Pa sta se cudis forumskim svadjama. A vidi nam tek vrhusku. Ko 2 male djece. Koju treba navuci za usi i poslati na hladjenje. Na silu.
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 22:35   #62
Quote:
tabanšaban kaže: Pogledaj post
Jel te mogu pitati, zašto visiš na ovom forumu? Zašto nisi na forumu koji ima domenu zemlje u kojoj se nalaziš? Šta radiš ti tu?
Zasto? Je li potrebna dozvola za odraziti se?
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 22:42   #63
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
Zasto? Je li potrebna dozvola za odraziti se?
Dobra, dobra.

Poanta je - nemoj biti dežurna "potencirateljica" odlaska. Radije piši što fali državi u kojoj se nalaziš.
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 22:49   #64
Balkanske duse?

(Nikad zadovoljni )
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 22:55   #65
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
Balkanske duse?

(Nikad zadovoljni )
Pravo pitanje je, bi li ti visila na ovom forumu, da si zbilja zadovoljna?

Super mi je kako vaša emigrantska paranoja stimulativno utječe na vaše vlastite mozgove - čak i forumaše koji žele diskutirati s vama, emigrantima, prozivate zavidnim i jalnim, na osnovu ničega.

Koja je, točno, tvoja uloga na ovoj, pa onda i na karakterno sličnim temama?

Jesi li plaćena za potenciranje odlaska i širenje populističkog, nasilnog globalizma na ovom forumu?
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 23:53   #66
Ti se salis?

Nisam zadovoljna sto vidim kad god se vratim i to javno kazem. Rekla sam i sto, iako je razgovor odvrludao utotalno krivom smijeru.

Zaokret je isao od poprilicne nostalgije, preko zasicenosti, iritiranosti do nekog ravnodusja. Svi ovi osjecaji poslhedica su onoga sto sam nabrojala. Covjek se jednostavno umori i otupi.

Privatno je to znacilo zaokret od ponovnog kucenja u hrvatskoj, preko perioda dvoumljenja, do povlacenja u potpunosti. U RH mi je ostao stan, nesto zemlje na moru itd. Nebitno, ali povratka nema bez obzira i na to. Povukla sam sve novce. Pozatvarala racune, I usmjerila se u skroz drugom smjeru. Ovo je prvo ljeto da ne idem u RH na godisnji, po vlastitom izboru. I uopce se ne osjecam lose. Dapace.. Puno mi je lakse ovdje odkad sam usmjerena samo na jednu stranu.

Mislim da bi ti bio zadovoljan odgovorom tek kada bi ti podastrla konkretne dokaze. Tipa imovinska kartica i sl. Tako da odustajem od nadmudrjivanja. Vjeruj u sta god zelis vjerovati. Ovo vidtualno mjesto je dovoljno veliko za sve razlike u misljenjima.
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 04:20   #67
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Ide se zbog svoje djece. U svakom slučaju u Americi i u Australiji imaju bolje šanse za život. I najgori bezperspektivac tamo ako ništa drugo ide u vojsku, mornaricu i tamo ima sve pokriveno od zdravstvenog do mirovinskog. U Hrvatskoj vezu moraš vući da bi išao i u vojsku. Eto tolika je prčija Hrvatska. Da bi bio klošar ovdje, moraš imati vezu. Beznadna zemlja.
Slažem se.
Budimo realni, ovo što je naveo forumaš da su neki uspjeli ovdje i imaju dobar život je ipak iznimka a ne pravilo kod nas.
A da su prosječni ljudi bez debelog zaleđa.
Znate ono, nije da se ne može, ali koliki je postotak.
U mnogim razvijenim zemljama ekonomski i socijalno, taj je postotak obrnut.
Koliko si roditelja može ovdje priuštiti da im djeca uz školu idu na hrpu aktivnosti, imaju uvijek za odjeću, hranu, servisirati više automobila, imati za redovita putovanja bilo vikendima bilo za godišnji da ne nabrajam dalje.
Ima ih i ovdje, ali u jako malom postotku.

Neki kažu nije med i mlijeko u Australiji ili u Švedskoj, Finskoj, nekim drugim razvijenim zemljama.
Ne, nigdje nije med i mlijeko za one koji misle ne raditi ništa i imati novaca i dobar život.
Svuda se treba debelo potruditi i raditi.
Ali opet, ne bi nordijske zemlje oduvijek bile na glasu kao najrazvijenije po tom pitanju niti bi Australija bila proglašena čini mi se prošle godine kao najbolja zemlja za život po puno kriterija bez razloga.

Za jezičnu barijeru ne znam što bih rekla, to ovisi od pojedinca do pojedinca koliko je prvo obrazovan općenito, a onda koliko je ulagao u jezike, koje jezike i da li želi iseliti u državu u kojoj zna jezik.
I o tome bi se dalo koliko se ovdje ulaže u obrazovanje, da nam je engleski skoro jedini jezik koji znamo a svi ostali su sastrane, eventualno njemački.
I opet zašto je tomu tako, sve to košta naravno, plus tu je i pitanje našeg mentaliteta općenito.
Dalo bi se o svemu, ali baš reći da su jednake prilike za stvoriti dobar život ovdje(a svi gledamo tv i pratimo stanje, znamo kako je "dobro kod nas") i u nekoj nordijskoj zemlji, Australiji i slično... moramo biti ipak realni.

Tko želi ostati ostaje zbog svojih razloga i to je potpuno ok.
Samo nemojmo zbog toga gledati stvari nerealno i uvjeravati sebe i/ili druge da su prilike svuda jednake i da su sve države jednako razvijene.
Moramo biti i realni.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 06:45   #68
Vremena su se dosta promjenila i za odlazak. Nije više ni otići vani što je nekad bilo. Danas se moraš boriti s morem imigranata koji su došli tko zna odakle i s tko zna kakvim obrazovanjem.

2010. se u Norveškoj čak moglo naći posao bez znanja jezika, i ljudi su odgovarali na mail-ove za posao. Danas u oglasniku ne možeš naći upis gdje ne piše poznavanje Norska. Istu praksu danas prakticiraju i Švedska i Danska. I jezik JEST barijera - itekakva, ako ne radite u IT sektoru ili najniže šljakerske poslove. 2013. sam radio u Kanadi preko IEC programa, danas taj program uopće ne postoji. Jedina tržišta gdje se može probit su Njemačka (samo ako znaš njemački) i Irska.

Tko ima nikakvo do nekakvo obrazovanje - nema se što misliti. Ako nema ništa posebno u RH neka odmah ide vani jer šljakanje vani je bolje plaćeno nego u RH, i to ne može nitko osporiti a poslodavci su poslodavci - svugdje isti. Onaj tko ima imalo obrazovanja, za njega je priča drugačija i varira od zanimanja do zanimanja. Velika je vjerojatnost da neće naći posao u struci već spast na šljakanje, čiji je minimalac možda čak i veći od hrvatske inženjerske plaće, ali baziranje karijere isključivo na visini plaće vodi cestom koja te može odvuć u vrlo loš smjer.

Mene u Hr isključivo smeta idiotski i pasivni mentalitet naroda i stambeno pitanje. No dok sam bio u Kanadi uvidio sam da ljudi nisu nimalo poduzetniji a kamoli pametniji od naših. Samo su... drugačiji. Politika, sport i nacionalizam, dogovori i preporuke, sve isto. Stambeno pitanje nisam ni onda imao rješeno, već jedan ok sobičak za 500CAD u okolici grada, jer ni tamo ne pada kuća s neba, a cijene su veće nego u nas. Sad više nisam pametan... otišao bih isključivo jer je tamo lakše, a ne jer je ovdje nešto nemoguće kako puno ljudi tvrdi.

Po mom mišljenju, Hrvatska se sad nalazi na najnižoj točki u kojoj je napokon definirano što ustvari jest na snazi - kapitalistička EU orijenitrana zemlja s velikim naglaskom na turizam i razvoj malog poduzetništva. I u puno boljoj poziciji nego prije 10ak godina za stvaranje nečeg od čega se može ugodno živjeti.

Tko se nije prilagodio, magarac je bio
__________________
--- WIKI IS YOUR FRIEND ---
mako is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 08:15   #69
Quote:
tabanšaban kaže: Pogledaj post
Jel te mogu pitati, zašto visiš na ovom forumu? Zašto nisi na forumu koji ima domenu zemlje u kojoj se nalaziš? Šta radiš ti tu?
A zašto ne?
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 13:23   #70
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
Ti se salis?

Nisam zadovoljna sto vidim kad god se vratim i to javno kazem. Rekla sam i sto, iako je razgovor odvrludao utotalno krivom smijeru.

Zaokret je isao od poprilicne nostalgije, preko zasicenosti, iritiranosti do nekog ravnodusja. Svi ovi osjecaji poslhedica su onoga sto sam nabrojala. Covjek se jednostavno umori i otupi.
U RH događa se izmjena generacija, oldtajmerima je odbrojano. Svako tranzicijsko razdoblje je teško i mučno.

Quote:
Privatno je to znacilo zaokret od ponovnog kucenja u hrvatskoj, preko perioda dvoumljenja, do povlacenja u potpunosti. U RH mi je ostao stan, nesto zemlje na moru itd.
Predlažem da prodaš svu imovinu koju posjeduješ u Republici Hrvatskoj. Naprosto, ne vidim razlog, čak niti materijalni, zašto bi si komplicirala život po pitanju tih stvari. Riješi se tog križa i jednostavno zaboravi da postoji ova zemlja, upravo iz ovog razloga:

Quote:
Nebitno, ali povratka nema bez obzira i na to.
Pročitaj, još jednom, moj prijedlog.

Quote:
Povukla sam sve novce. Pozatvarala racune, I usmjerila se u skroz drugom smjeru. Ovo je prvo ljeto da ne idem u RH na godisnji, po vlastitom izboru. I uopce se ne osjecam lose. Dapace.. Puno mi je lakse ovdje odkad sam usmjerena samo na jednu stranu.
Još jednom - pročitaj i razmisli o mom prijedlogu. Tvoj identitet je u nestajanju, ti i tvoj suprug(ako je Hrvat) zadnja ste generacija u vašoj lozi koja je svjesna RH. Vašoj djeci, domovina nije Republika Hrvatska i nemojte ih slučajno slati na besplatni studij u RH jer ja ne želim plaćati njihovo školovanje, a ako vam je to plan - postoji jako puno privatnih fakulteta koji pune državni proračun.

Quote:
Mislim da bi ti bio zadovoljan odgovorom tek kada bi ti podastrla konkretne dokaze. Tipa imovinska kartica i sl. Tako da odustajem od nadmudrjivanja. Vjeruj u sta god zelis vjerovati. Ovo vidtualno mjesto je dovoljno veliko za sve razlike u misljenjima.
Ti mene uopće ne shvaćaš. Mene niti najmanje ne zanima tvoje imovinsko stanje, niti sam te to pitao. Tvoj odgovor daje mi uvid u funkcioniranje mozga prosječnog emigranta, naime ti si pod "zadovoljstvo"(što sam i mislio da ćeš tako protumačiti) navela isključivo stvari materijalne prirode.

S ove strane ekrana nalazi se čovjek koji se cijeli život školuje, moje jedino zadovoljstvo jest znanje, i tako prokleto malo znam, no spoznao sam, provodeći određeni broj godina i mjeseci, na nekoliko lokacija u EU i na nekoliko kontinenata, da niti jedna svota novca ne može umanjiti činjenicu da sam upravo ja u tim zemljama stranac. Vlastitog identiteta ne želim se, niti mogu odricati, niti želim biti žrtva ekstremističkog materijalizma.

Smatram, da RH ulazi u zlatnu eru, ova država, postaje i kroz par godina postat će gospodarski raj. Naime, svi parametri pokazuju poboljšanje u SVE I JEDNOM sektoru. Napokon, malim, ali primjetnim koracima, dobivamo državu dostojnu budućnosti naše djece.
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 14:03   #71
Quote:
tabanšaban kaže: Pogledaj post
Jel te mogu pitati, zašto visiš na ovom forumu? Zašto nisi na forumu koji ima domenu zemlje u kojoj se nalaziš? Šta radiš ti tu?
Ako nisi znao, domene nisu u vlasništvu država.

Quote:
tabanšaban kaže: Pogledaj post
Ja se nadam da ćeš jednom svoje milijune uložiti u RH, ponavljajući identičnu kapitalističku mantru, istu onu koja te odvela 1000 km dalje od ove rupetine.
Nada je kurva.

Quote:
tabanšaban kaže: Pogledaj post
Pravo pitanje je, bi li ti visila na ovom forumu, da si zbilja zadovoljna?
Ja baš mislim suprotno, da je nezadovoljna, dala bi sve snage u to da stanje popravi, a ne visila na forumu sa likovima poput tebe.

Quote:
mako kaže: Pogledaj post
Vremena su se dosta promjenila i za odlazak. Nije više ni otići vani što je nekad bilo. Danas se moraš boriti s morem imigranata koji su došli tko zna odakle i s tko zna kakvim obrazovanjem.
S jedne strane, nikad lakše, s druge, nikad teže.

Cijene putovanja i seljenja, nikad manje, no zato je konkurencija nikad veća. Opet, ovisi što nudiš, a u ovom slučaju, kolega nudi nešto što se ipak, još uvijek, dosta traži i deficitarno je.

Quote:
Po mom mišljenju, Hrvatska se sad nalazi na najnižoj točki u kojoj je napokon definirano što ustvari jest na snazi - kapitalistička EU orijenitrana zemlja s velikim naglaskom na turizam i razvoj malog poduzetništva. I u puno boljoj poziciji nego prije 10ak godina za stvaranje nečeg od čega se može ugodno živjeti.

Tko se nije prilagodio, magarac je bio
Ha, gle, u ekonomiji dno nije baš tako visoko.

S ovim zadnjim ću se složiti.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 14:08   #72
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Ako nisi znao, domene nisu u vlasništvu država.
Epic fail. Ja ovo nisam niti tvrdio u postu. No kada već imputiraš; što je nacionalna domena, i čije je vlasništvo domena .hr?

Pazi, lik navodno radi u IT sektoru.

Quote:
Ja baš mislim suprotno, da je nezadovoljna, dala bi sve snage u to da stanje popravi, a ne visila na forumu sa likovima poput tebe.
Ozbiljno spuštaš na osobnu razinu. Insinuiraš. Kakav sam JA to lik?
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 14:09   #73
Zapravo, u ničijem.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 14:11   #74
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Zapravo, u ničijem.
Prestani se sramotit. Čovjek bi očekivao da barem znaš google koristit.
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 14:24   #75
Kakav si odgovor očekivao, da je svačije, a ničije? Onako, jebena razlika.

Tko je vlasnik domene tabansaban.hr?

Forum.hr može biti u vlasništvu bilo koga tko kupi domenu, a to ti ima veze s Hrvatskom kao i ja sa Marsom.

Znam da je tebi nemoguće shvatiti moj način razmišljanja, ali svatko je slobodan komentirati na ovom forumu što god hoće, bez obzira na domenu, dok god poštuje pravila foruma, a ta pravila, recimo, nemaju veze s Hrvatskom.

E sad, ako si shvatio, shvatio si, ako nisi, ni nećeš.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 14:32   #76
Koja jeftina demagogija. Ti mene zbilja smatraš idiotom ili ti se samo prosipa pamet? Opet te pitam, što je NACIONALNA DOMENA i koja je država vlasnik .hr-a, a koja .ie? Italija? USA? Japan?

Uopće ne želim raspravljati o ovakvim trivijalnostima.

Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Znam da je tebi nemoguće shvatiti moj način razmišljanja...
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 14:36   #77
Vlasnik domene je onaj tko je registrira, ok, uz ponešto registriranih, premium domena, ostale uopće ne postoje. Tko je vlasnik toga? Apsolutno nitko, jer ne postoje.

Izuzeci su one domene koje su stvarno u vlasništvu Vlade i državnih institucija.

Svejedno, nije baš da je to tema.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 14:37   #78
Gle, nemaš pojma što te pitam. Slažem se. Kraj rasprave o nacionalnim domenama.

Jednostavno, prestani oftopičarit, ako nemaš ništa pametno napisati, jednostavno nemoj ništa.
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 15:07   #79
odustao sam od odlaska kad sam upoznao one koji su se vratili.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 15:09   #80
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
odustao sam od odlaska kad sam upoznao one koji su se vratili.
Slobodno napiši malo više, osim ako nisi sarkastičan.
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:34.