Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2016., 20:12   #1
BREXIT - Britanija izlazi iz EU

Jednostavan naslov (tema) uz moguće "katastrofalne" posljedice za našu gospodarsku zajednicu.

Ajmo komentirati aktualnu svjetsku temu za ovaj PDF.

Ja mislim da će Hrvatska profitirati izlaskom Engleza (namjerno ne Britanaca) iz Unije.

pozitivno:

Euro dosta pada u odnosu na sve značajnije valute i uz naš peg mi smo jeftiniji globalno.
Nijemci i Francuzi lakše vode Uniju kroz današnji ekonomski globalni svijet.

negativno:

nema negatinosti po naše gospodarstvo osim par tisuća Engleza kojima je sad pivo 67 kuna umjesto 39 kn.

Zajebavam se, ali želim vaša mišljenja.

Možda je ovo prekretnica a možda je miš prdnuo.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 20:22   #2
Ja mislim da Britanija 100,0000% ostaje u EU. Neće oni njima dozvoliti da rezultati izbora budu za izlazak iz EU. Cameron se malo prijetio kao da će izaći, dobio je tih par ustupaka što je htio i to je to, ovaj referendum je sad formalnost tek tolko za odraditi i rezultat će biti uvjerljivo za ostanak (ne 95%, ali nekih 65-75% za ostanak).
alcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 22:09   #3
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
Jednostavan naslov (tema) uz moguće "katastrofalne" posljedice za našu gospodarsku zajednicu.

Ajmo komentirati aktualnu svjetsku temu za ovaj PDF.

Ja mislim da će Hrvatska profitirati izlaskom Engleza (namjerno ne Britanaca) iz Unije.

pozitivno:

Euro dosta pada u odnosu na sve značajnije valute i uz naš peg mi smo jeftiniji globalno.
Nijemci i Francuzi lakše vode Uniju kroz današnji ekonomski globalni svijet.

negativno:

nema negatinosti po naše gospodarstvo osim par tisuća Engleza kojima je sad pivo 67 kuna umjesto 39 kn.

Zajebavam se, ali želim vaša mišljenja.

Možda je ovo prekretnica a možda je miš prdnuo.
Idite bre što pre!
bizon_9 mm is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2016., 00:24   #4
Mis je prdnuo.

Statisticki gledano sve se uvijek izbalansira u nekom vremenu . Korekcije koje slijede nisu samo steta nego i sanse. Manje vise si ionako sve sam rekao.

Takodjer o otvaranju teme mislim da nije iz altruistickih razloga i diskusije radi, nego da si se ili ces se 'kladiti' pa pecas



Mislim da nece izaci. Sapnula sam na forexu (napisala i obrisala ali moderator vidi - just for the record i bez poticanja diskusije ).

Ovo ubojstvo maltene kao da je poruceno od strane nekakvih psihopatskih proEU pristasa. A ne Brexitasha. Jer je jednim udarcem promijenilo sentiment i okrenulo jezicac lagano prema ostanku.

Podsjetilo me na od strane multinationala placena ubojstva eko-aktivista u Brazilu, koja se vec neko vrijeme desavaju na dosta velikoj skali (a zanimala su me samo u kontekstu dostupnosti commoditiesa na koje ima utjecaj nekontrolirana sjeca prasume odnosno zabrane iste)

No to bi vec bila teorija zavjere. Sto mi je najmanja namjera, nego samo zelim reci da cijeli slucaj ostavlja cudan okus u ustima.
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 00:20   #5
Znači, prdnuo je miš. Ulica i City slave.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 06:31   #6
Nakon slavlja dođe mamurluk s poznatim posljedicama

Samo nisam siguran tko će imati veći mamurluk Englezi, Škoti, Welšani ili Sjeverna Irska.

Vjerojatno sad možemo očekivati i Škotski ponovni referendum o izlasku iz GB. Problem Sjeverne Irske mogao bi ponovno ekspodirati u facu englezima. Pitanje je s kojim će se oni posljedicama susresti (koliko znam SF je već govorio da će biti i tamo referenduma samo je pitanje hoće li ga biti moguće provesti). A vidimo na burzama panika sve u šesnaest. Uglavno biti će jako veselo idućih godina.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 07:28   #7
Izgleda da porobljavanje eu od strane slinavog manijaka preko antlantika uz pomoć ttip-a ne ide prema planu, pa se krenulo europu razjebavat na druge načine.
bizon_9 mm is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 07:31   #8
I u stvari što će nam taj UK u EU? Što oni proizvode? Cijela njihova egzistencija temelji se na malverzacijama na burzama od strane londonskog city-a. Nek samo idu ionako su samo destabilizirajući/rušilački faktor unutar EU.

Ko ih je.e nek sad grade tunel London-NY ispod Atlantika...o svom trošku.
bizon_9 mm is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 07:39   #9
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
Nakon slavlja dođe mamurluk s poznatim posljedicama

Samo nisam siguran tko će imati veći mamurluk Englezi, Škoti, Welšani ili Sjeverna Irska.

Vjerojatno sad možemo očekivati i Škotski ponovni referendum o izlasku iz GB. Problem Sjeverne Irske mogao bi ponovno ekspodirati u facu englezima. Pitanje je s kojim će se oni posljedicama susresti (koliko znam SF je već govorio da će biti i tamo referenduma samo je pitanje hoće li ga biti moguće provesti). A vidimo na burzama panika sve u šesnaest. Uglavno biti će jako veselo idućih godina.
Paničari se bezveze,po običaju :klap: sam će Brexit trajati barem 2 godine,do tada će se već ohladiti glave.Do ponedjeljka zapravo... short term prognoza.
__________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....

Zadnje uređivanje torente33 : 24.06.2016. at 08:08.
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 07:44   #10
Pitanje je, može li Cameron ignorirati referendum ako sada poslije njega Bruxelles/Merkel počne nuditi Britancima brda i doline?!?!
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 07:54   #11
Quote:
Lex Luthor kaže: Pogledaj post
Pitanje je, može li Cameron ignorirati referendum ako sada poslije njega Bruxelles/Merkel počne nuditi Britancima brda i doline?!?!
Britanija je vec dobila sve moguce ustupke pred mjesec dva i to nije bilo dovoljno Cameronu i ekipi da uvjeri Brite da treba glasati ZA ostanak. Vise nema nazad !
S jedne strane im se divim - divim se njihovoj demokraciji i osjecaju za drzavotvornost i nezavisnost.
Nase politicke "kokosi" slijede bespogovorno impute raznih briselsko - berlinskih ficfirica bez imalo kritickog promisljanja. Doduse , ima casnih izuzetaka u EU parlamentu cak i medju nasim politicarima ali su debela manjina.

Mislim da ce ovo potaknuti mnoga pitanja o daljnjem smjeru u kome ce ici EU, I da je pitanje izlaska Britanije vise kljucno za EU nego za Britaniju samu.
Kratkorocno ocekujem porast nacionalistickih tendencija (Katalonija npr. , Madjarska, Grcka? ) ,nove slicne referendume... tja ovo je stvarno veliki vjetar u ledja svim "euroskepticima".

Na sirem planu znaci poraz prije svega Berlina i njegove ( tj. Merkelicine) vizije EU, a zatim i veliki uspjeh za Putina (Rusije ) kome je daljnje raslojavanje EU doslo ko kec na desetku.
__________________
Vojni kapelan prve klase
điđimiđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 07:57   #12
Quote:
Lex Luthor kaže: Pogledaj post
Pitanje je, može li Cameron ignorirati referendum ako sada poslije njega Bruxelles/Merkel počne nuditi Britancima brda i doline?!?!
Pa UK je ustvari manje članica EU od članica EFTA, toliko imaju nekih beneficija, u suštini su jedna velika porezna oaza 8to je po mome i razlog natezanja između EU i UK, a sad su u tom natezanju izgubili sami od sebe, jer su sve beneficije pale u vodu)
linch is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 07:59   #13
Da li je ovo idealno vrijeme za promijenit USD u EUR? Imam neku veću ušteđevinu u USD tako da ako bi EUR pao na 1:1 odmah bi napravio konverziju i iskoristio to za kupnju stana dok tržište nekretnina nije podivljalo.

Šta kažete?
opti2k4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 08:04   #14
ccc pogledajte kako se glasalo u Škotskoj i Sjevernoj Irskoj. Biti če tu još velikih političkih repova. U Škotskoj 62% za ostanak u EU a u SI 56%.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 08:14   #15
a evo već i najava

Quote:
U međuvremenu, neizvjesna je i sudbina same Velike Britanije nakon ove povijesne referendumske odluke. Čelnik Sinn Feina Martin McGuinness, koji obnaša funkciju zamjenika premijera Sjeverne Irske, pozvao je, kako je izvijestio BBC, na referendum o ujedinjenju Irske.

Škotska premijerka i šefica Škotske nacionalne stranke (SNP) Nicola Sturgeon dala je signal da bi mogla tražiti raspisivanje novog referenduma o otcjepljenju Škotske od Ujedinjenog Kraljevstva. U priopćenju nakon referenduma o Brexitu pohvalila je škotske birače koji su velikom većinom glasali za ostanak u EU te je naznačila kako je to dokaz da Škotska svoju budućnost vidi unutar Europske unije.

Dio ustavnih eksperata u Britaniji, doduše, tvrdi da Sturgeon nema pravo sazivati novi referendum, no ne treba sumnjati da će ta tema sljedećih dana biti u fokusu tamošnje javnosti.
http://www.jutarnji.hr/vijesti/svije...irske/4465790/
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 08:14   #16
Quote:
opti2k4 kaže: Pogledaj post
Da li je ovo idealno vrijeme za promijenit USD u EUR? Imam neku veću ušteđevinu u USD tako da ako bi EUR pao na 1:1 odmah bi napravio konverziju i iskoristio to za kupnju stana dok tržište nekretnina nije podivljalo.

Šta kažete?
Na mobu sam pa ne znam trenutni tecaj, ali sve oko 1.05:1 Eurusd je dobar ulaz.
Ne cekaj 1:1 jer mozda nikad ne dode...
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 09:15   #17
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
ccc pogledajte kako se glasalo u Škotskoj i Sjevernoj Irskoj. Biti če tu još velikih političkih repova. U Škotskoj 62% za ostanak u EU a u SI 56%.
baš gledam na Sky Newsu kartu i prema njihovom Škoti i Irci su glasali za ostanak u EU
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 09:20   #18
jedino što škota ima ko i hrvata, a sjeverna irska cca jednaka Zagrebu. Wales nešto manje od Beograda. tako da su Englezi odlučili da izlaze iz EU. Prije par godina dobili Škote da ne izađu iz GB na foru s EU. Ovo bi im se jako moglo obiti o glavu. Škotska skoro sigurno ide na referendum (nije za zanemariti da su u njihovim rukama naftna polja u sjevernom moru)
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 09:24   #19
17,4 milijuna za izlazak
16,1 milijun za ostanak u EU
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 10:00   #20
Quote:
alcro kaže: Pogledaj post
Ja mislim da Britanija 100,0000% ostaje u EU. rezultat će biti uvjerljivo za ostanak (ne 95%, ali nekih 65-75% za ostanak).
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
Mislim da nece izaci. .
Cyathea Roka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:59.