Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li što naslijedili?
Nisam ništa i ne očekujem 23 42.59%
Još nisam,ali očekujem 13 24.07%
Jesam,ali uz puno truda 7 12.96%
Jesam,uz malo uloženog truda 11 20.37%
Glasovatelji: 54. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2016., 22:40   #21
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
Davorček, jedan moj bivši kolega često bi na tu temu znao reći: bogat buš ak ti je deda bil bogat.

ok, kod tebe pradjed, ali to je to
Ne mora biti točno, mnogi su prodavali zemljišta po moru u razdoblju od 1999. do 2007. za masne pare, a sadašnje stanje je 50-50. Neki su sve spičkali, neki su dobro uložili, nema baš nekog pravila.

Quote:
ror007 kaže: Pogledaj post
Zato treba ženit cure sa mora jer ove iz unutrašnjosti ništa nemaju
Ako su imali što naslijediti i ako nije sve išlo muškom dijelu populacije.

Recimo, kod mojih se sve dijelilo podjednako, svaka parcela na jednake dijelove i slično, samo je kuća išla muškom potomku, a žene su dobijale opet neke parcele. Na kraju je to sve ispalo podjednako, jer su i te parcele bile vrijedne za prodaju, građevinsko zemljište i slično.

Šteta što su moji tako radili, jer sam potomak muške strane obitelji, a majka je jedinica, pa...

Inače, imaš mjesto Drašnice, na Makarskoj Rivijeri, tamo je velika posolica uz more, pa su sinovi naslijeđivali parcele uz brdo i iznad magistrale, a kćeri uz more, pa su sve najskuplje naslijedili zetovi.

No, što se tebe tiče, taj vlak je prošao, uglavnom.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 23:35   #22
Na ovoj temi ima milijunaša.

Quote:
ror007 kaže: Pogledaj post
Možda tebi to izgleda puno, ali kad gledaš i nije.Recimo moj bratić će nasljedit 2 stana od oca i 3 apartmana u Opatiji od mame, a ja neću ništa od mame

Tako da baš žalim što mi je majka iz Slavonije a ne iz Opatije kao i otac Jer svi tu domaći ljudi imaju dobre kuće dosta tog građevinskog zemljišta koje je na dobroj cijeni(iako je već 80% toga rasporodano strancima)Recimo moja susjeda da rasporoda svu svoju zemlju može dobit sigurnih 2 milijuna eura.
Imaš 800 m2 građevinskog zemljišta 100 metara od mora i tebi to nije nešto? Znaš onu staru židovsku "dabogda imao pa ne imao"? Možda bi onda shvatio što imaš. Da se razumijemo, ne želim ti to, ali ono, malo skromnosti ne bi škodilo.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 23:46   #23
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Na ovoj temi ima milijunaša.



Imaš 800 m2 građevinskog zemljišta 100 metara od mora i tebi to nije nešto? Znaš onu staru židovsku "dabogda imao pa ne imao"? Možda bi onda shvatio što imaš. Da se razumijemo, ne želim ti to, ali ono, malo skromnosti ne bi škodilo.
To zemljište se nikad neće prodavat, jer jednog dana ako budem imao djecu tamo će se kuća napravit, tako da novac od toga neću nikad vidit.

Recimo kod mene ima jedan susjed(gastarbajter) toliko je bogat da je jači od Zdravka Mamića Ima dvije vile 2 metra od mora koje vrijede preko 10 milijuna eura, kuću na površini od 10.000m2 i 5 stanova, a firme u Njemačkoj mu vrijede preko 50 milijuna eura.To je ono što se zna, a ko zna što još sve ima, čak je ulagao u nekakav naftni biznis u Venecueli, a vozni park mu vrijedi par milijuna kuna https://www.youtube.com/watch?v=SahpP3IrkOg

E i ima kćer mojih godina koja je jedinica tako da će sve ona to naslijedit.Treba to uhvatit, ali bit će puno konkurencije
ror007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 23:46   #24
Ma on je dijete, vidi se iz pisanja.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 23:52   #25
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Na ovoj temi ima milijunaša.
Ovisi što smatraš pod tim. Onako, svako tko ima milijun je milijunaš? I kad potroši 1 više to nije?

Quote:
ror007 kaže: Pogledaj post
To zemljište se nikad neće prodavat, jer jednog dana ako budem imao djecu tamo će se kuća napravit, tako da novac od toga neću nikad vidit.

Recimo kod mene ima jedan susjed(gastarbajter) toliko je bogat da je jači od Zdravka Mamića Ima dvije vile 2 metra od mora koje vrijede preko 10 milijuna eura, kuću na površini od 10.000m2 i 5 stanova, a firme u Njemačkoj mu vrijede preko 50 milijuna eura.To je ono što se zna, a ko zna što još sve ima, čak je ulagao u nekakav naftni biznis u Venecueli, a vozni park mu vrijedi par milijuna kuna https://www.youtube.com/watch?v=SahpP3IrkOg

E i ima kćer mojih godina koja je jedinica tako da će sve ona to naslijedit.Treba to uhvatit, ali bit će puno konkurencije
Mlad si, naučit ćeš. Nikad ne reci nikad u životu, to zapamti. Tako je i moj stari za mnoge stvari govorio nikad, pa je mišljenje o njima prvo promijenio, jer se situacija mijenjala.

U biti, nekako sam uvjeren da trolaš.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 23:54   #26
Kakva je ovo anketa?
Kako možeš nešto naslijedit uz puno truda?
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 23:56   #27
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Kakva je ovo anketa?
Kako možeš nešto naslijedit uz puno truda?
Hahah Valjda na ovaj način: http://www.jutarnji.hr/spektakli/ups...cipela/876814/

Inače, imam nisko mišljnje o ovoj temi, nisam glasao u anketi.
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 00:26   #28
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Ne mora biti točno, mnogi su prodavali zemljišta po moru u razdoblju od 1999. do 2007. za masne pare, a sadašnje stanje je 50-50. Neki su sve spičkali, neki su dobro uložili, nema baš nekog pravila.
Moje selo je uz more, i u zadnjih 15tak god se dosta prodalo. 1997 je prosjek bio 20-30DEM. 2000god oko 40-50DEM. 2007 prvi red je išao za 200-250e. Sad su cjene pale ali prvog reda više nema, zabetoniran je.
Oni što su prodali su uglavnom napravili po 2-3 apartmana i kupili auto, nitko nije otvorio neki biznis. A i uglavnom su do sada prodavale kćeri i zetovi te njihovi nasljednici (koji većinoim nisu ni znali di se zemlja nalazi).

Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Na ovoj temi ima milijunaša.



Imaš 800 m2 građevinskog zemljišta 100 metara od mora i tebi to nije nešto? Znaš onu staru židovsku "dabogda imao pa ne imao"? Možda bi onda shvatio što imaš. Da se razumijemo, ne želim ti to, ali ono, malo skromnosti ne bi škodilo.
Pa, to je samo jedno gradilište. On bi htio barem 4 takva, 2 proda pa sa novcem sagradi 2 kuće :P

Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Kakva je ovo anketa?
Kako možeš nešto naslijedit uz puno truda?
Lako, npr doživotno uzdržavanje nekog člana obitelji koji će ti ostavit nešto.
A bez truda i pameti je kad npr umre tetka bez djece, koja nasljedi svu tetkovu imovinu, tetak umre prije tetke, pa tetkine braća i sestre naslijede zemlju za koju nisu ni znali da postoji. Onako, fino ti s neba padne 100-200 000e.
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 00:54   #29
Quote:
Gilmour kaže: Pogledaj post
Ma on je dijete, vidi se iz pisanja.
Upravo tako, zato mu ni neću odgovarati.

Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Ovisi što smatraš pod tim. Onako, svako tko ima milijun je milijunaš? I kad potroši 1 više to nije?
Pa, otprilike.

Ali u nekoj valuti ne lošijoj od kune. Tipa, milijunaš sa zimbabweanskim dolarima baš i nije neki milijunaš.

I ja sam bio milijunaš u Bjelorusiji. Sada više nisam, jer su maknuli četiri nule.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 01:03   #30
nadam se da cu otkriti da imam nekog bogatog rodaka u dalekoj australiji za kojeg nisam znala da postoji
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 01:09   #31
Moja baba ima sestru u Kanadi, koja nema djecu. Nikada nas nije zvala tamo, baku zove skoro svaki dan otkad joj je muž umro, prije je zvala ako jednom u dvije godine. Mutna mi je ženska, s jedne strane govori babi da je kuću ostavila crkvi, s druge strane šalje fotografije kuće babi(ogromna kućerina u elitnom dijelu Toronta). Iskreno, ne bi se bunio.
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 07:36   #32
Moja frendica prije mjesec dana naslijedila katnicu na Krku, od svoje krsne kume, a vidjela ju je samo par puta u zivotu (kuma zivjela vani). Ne bih vjerovala u takve varijante naslijedjivanja i takve spike, ali eto, sad sam se uvjerila. .
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 15:41   #33
Quote:
tabanšaban kaže: Pogledaj post
Moja baba ima sestru u Kanadi, koja nema djecu. Nikada nas nije zvala tamo, baku zove skoro svaki dan otkad joj je muž umro, prije je zvala ako jednom u dvije godine. Mutna mi je ženska, s jedne strane govori babi da je kuću ostavila crkvi, s druge strane šalje fotografije kuće babi(ogromna kućerina u elitnom dijelu Toronta). Iskreno, ne bi se bunio.
moj jedan rođak je u dilemi. misli da bu besplatno dobijo od gerijatrije kuču u emeriki. ja sam mu reko da bu to dobro zaradio. inače gerijatrija svako malo dođe da bi našla nekog za pranje guzice. obvezatno se maše kučom i poslovima koji se sami nude "sure, 40 bucks na sat, just dođi..."

ko da ne znamo miltona i njegovu: nema besplatnog ručka.
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 15:51   #34
3 stana u Zagrebu (2 u Centru), kucu u Zagrebu, kucu u Zagorju, 2 kuce u Dalmaciji, kucu u Dubrovniku. Postoje i neka zemljista, sume i vinogradi.
angelic blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 16:40   #35
U jednu ruku to naslijeđivanje je debilno, nasljednici se kad to dobe ne trude oko ničeg..
najbolje je nakon 18-e šup kartu roditelji iz kuće pa se snalazi, a starci sve do kraja života rasprodati.
ovako imamo naciju nesposobnjakovića koja ionako previše ne zna šta bi s nekretninama koje naslijedi jer ih nije ni stekla, nije razvila poduzetnički duh.
Vrhunac im je biznisa prodaja strancu koji bi valjda trebao doć s koferom punim para i moljakat ga da proda, a on bude lupa cifre u milijunima.
Nacija je statična na jednom mjestu jer je vezana uz te nekretnine.
Često i ostanu takvi neoženjeni/neudane pa ioanko sve propadne, jer nemaju ambicija, dobili su sve na pladnju i uživaju, šta će njima tamo neki brak, biraju previše..
To nasljedstvo je ujedno i prokletstvo.
Zato je najbolje ne imati ništa i sam sve steći ako se može svojim rukama, slađe je, što je opet teže u ovoj gov..ari od države ali u normalnim državama funkcionira.
Nemožete se vjenčati za ciljane materijaliste i stječete oba dvoje jednako od starta. Starci ako vam ne daju prije života, onda vam ne treba ni poslije ili netom prije njihove smrti jer vam nisu ni mislili dati za života, to je samo prebacuju teret na vas..
ico1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 17:13   #36
Quote:
dumb blond kaže: Pogledaj post
3 stana u Zagrebu (2 u Centru), kucu u Zagrebu, kucu u Zagorju, 2 kuce u Dalmaciji, kucu u Dubrovniku. Postoje i neka zemljista, sume i vinogradi.
Sad će ti inbox biti zatrpan bračnim ponudama.

Kad si već išla u detalje te spomenula koliko si toga naslijedila, da te pitam, jesi jedinica ili? To je već sve na tebi?
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 17:50   #37
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
U jednu ruku to naslijeđivanje je debilno, nasljednici se kad to dobe ne trude oko ničeg..
najbolje je nakon 18-e šup kartu roditelji iz kuće pa se snalazi, a starci sve do kraja života rasprodati.
ovako imamo naciju nesposobnjakovića koja ionako previše ne zna šta bi s nekretninama koje naslijedi jer ih nije ni stekla, nije razvila poduzetnički duh.
Vrhunac im je biznisa prodaja strancu koji bi valjda trebao doć s koferom punim para i moljakat ga da proda, a on bude lupa cifre u milijunima.
Nacija je statična na jednom mjestu jer je vezana uz te nekretnine.
Često i ostanu takvi neoženjeni/neudane pa ioanko sve propadne, jer nemaju ambicija, dobili su sve na pladnju i uživaju, šta će njima tamo neki brak, biraju previše..
To nasljedstvo je ujedno i prokletstvo.
Zato je najbolje ne imati ništa i sam sve steći ako se može svojim rukama, slađe je, što je opet teže u ovoj gov..ari od države ali u normalnim državama funkcionira.
Nemožete se vjenčati za ciljane materijaliste i stječete oba dvoje jednako od starta. Starci ako vam ne daju prije života, onda vam ne treba ni poslije ili netom prije njihove smrti jer vam nisu ni mislili dati za života, to je samo prebacuju teret na vas..
Eto, 100% pogođeno.
ono za šup kartu ti je možda malo prerigorozno, moj stav je da bi trebalo dati 5-6 godina fore pa onda procjeniti situaciju...
stvarno odličan post...
za razliku od onih na zlatu i forexu...tu se baš i ne slažem sa tobom svaki put
ar2d2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 18:49   #38
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Sad će ti inbox biti zatrpan bračnim ponudama.

Kad si već išla u detalje te spomenula koliko si toga naslijedila, da te pitam, jesi jedinica ili? To je već sve na tebi?
Oba odgovora su da. Medjutim, nije zlato sve sto sja. Pozadinska prica je dosta mracna i tragicna. Sumnjam da bi se itko mijenjao sa mnom da zna pojedinosti.
angelic blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 23:00   #39
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
U jednu ruku to naslijeđivanje je debilno, nasljednici se kad to dobe ne trude oko ničeg..
najbolje je nakon 18-e šup kartu roditelji iz kuće pa se snalazi, a starci sve do kraja života rasprodati.
ovako imamo naciju nesposobnjakovića koja ionako previše ne zna šta bi s nekretninama koje naslijedi jer ih nije ni stekla, nije razvila poduzetnički duh.
Vrhunac im je biznisa prodaja strancu koji bi valjda trebao doć s koferom punim para i moljakat ga da proda, a on bude lupa cifre u milijunima.
Nacija je statična na jednom mjestu jer je vezana uz te nekretnine.
Često i ostanu takvi neoženjeni/neudane pa ioanko sve propadne, jer nemaju ambicija, dobili su sve na pladnju i uživaju, šta će njima tamo neki brak, biraju previše..
To nasljedstvo je ujedno i prokletstvo.
Zato je najbolje ne imati ništa i sam sve steći ako se može svojim rukama, slađe je, što je opet teže u ovoj gov..ari od države ali u normalnim državama funkcionira.
Nemožete se vjenčati za ciljane materijaliste i stječete oba dvoje jednako od starta. Starci ako vam ne daju prije života, onda vam ne treba ni poslije ili netom prije njihove smrti jer vam nisu ni mislili dati za života, to je samo prebacuju teret na vas..
Živio i radio u Njemačkoj taj sistem tamo jako dobro funkcionira jer večina nakon foksa ili srednje škole nađe posao i zatraži državni stan jer 80% njemaca živi u državnim stanovima
A zanimljiv im je i porezni sustav država sve oporezuje npr ako si neoženjen deru ti kožu sa leđa kad se oženiš odmah taj porez maknu dobiješ klinca još ti poreza smanje i još ti nagradno daju veči stan i automatski dobiješ doplatak na plaći za klince susjeda u stanu do mene u minhenu rodila dvojke gradski socijalci dofurali pelena,hrane,dječju sobu i još dobili neku lovu čak čuo za neku foru sa oproštenim porezom za 3 godine ili tak nešto
Uglavnom direktni poticaji ne izborna obečanja i onda tamo mladi mogu otići rano od staraca kod nas ako sa 35g jer jeb ga zona komfora je velika
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 23:09   #40
Brak u ozbiljnjijim godinamana 44 on 52.Ona razvedena sa stanom u centru Zagreba cca 100 m2 bez djece,on sa 3 kćeri,sa najmlađom u stanu(17 god.),druge dvije starije u stanovima koje im je otac udovac kupio,(u brakovima bez djece).Nakon 5 mjeseci njemu stiže dijagnoza:mialoma multipla,leukemija,presađivanjer koštane srži,alti e bassi,gljive,napitci,aloe vere i manje vere,prehrana po učenju dr Budvig -svaki dan svježe s ljubavi ,ona okreće nebo i zemlju.Borba traje 8 godina,prognoza s Rebra je bila 2 godine života max.Duge su to godine,nakon prvih entuzijastičnih fraza ostalo se bez riječi,briga o bolesniku je nakon mjesec-dva zamorila i kćeri i njegove roditelje koji su čak glasno nad umirućim pred kraj izgovorili "ma kad će već(umrijeti).Sigurna je bila da je mogao čuti nihove riječi u bolničkoj sobi,čvrsto im je stisnula nadlaktice i nijemo im izrazom lica pokazala svoje zgražanje.Da li su se postidjeli izgovoriti glasno takve riječi nad posteljom jedinog umirućeg sina,ne znam,samo su utihnuli i otišli van iz sobe bez riječi i pozdrava.Pred sam kraj do njegove bolesničke postelje u bolnici je bila od rana jutra do kasne večeri,noću su dolazile dvije kćeri po nekoliko sati do jutra.I nekako je uvijek bila nelagoda jer ju je netko (tu drugu ženu)sa drugog kraja grada trebao odvesti autom do bolnice (che noia,uf!) jer ona nije imala svoj auto.Kada je čovjek umro,nažalost u noći kada je uz njega bila najmlađa kćer,ona, (ta druga žena) predlaže da bude sahranjen u njenoj obiteljskoj grobnici na što stiže izjava njegova oca "dobro,bar se ne moram gnjaviti oko formalnosti pokopa u našoj (grobnici).Ta je žena u "naslijedstvo" dobila životno osiguranje (siću) koje bi dobio i muž da je žena umrla ranije ali bi njegova djeca naslijedila i svu njezinu imovinu.Poučak;on je ostavio oporuku da sve naslijeđuju njegove kćeri,ali...da ona - njegova supruga ima dobiti ....novaca nakon njegove smrti - no rečeno riječima - kćerima.po zakonu je žena mogla pobijati oporuku ali to nije učinila jer je to tako ponižavajuće,,,Sada slijedi zaplet;najstarija kćer pita svoju maćehu;"što ti je rekao tata(u smislu što ti ostavlja)?",maćeha;ne znam o njegovim poslovima (namjerno i svjesno to kaže kako bi stavila na probu poštenje i ljubav , ako toga ima.Pogađate- nije dobila ništa.Ali nema veze - see you on the other side.Btw- govorili su toj drugoj ženi-maćehi godinama da je njihov anđeo koji ih je ujedinio jer su bili izgubljeni i raspršenii da ih je njena ljubav ujedinila u vjeri.Toliko na temu što ste naslijedili.Ne očekujem komentare.God bless you.
ton-na-ton is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:17.