Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2010., 22:51   #1821
Pozdrav,ja sam isto k.grupa A+ , i vjerojatno imam slične probleme s želučanom kiselinom. Malo sam guglala pa sam pronašla da za one koji imaju nisku ž.kis je jako dobro popit svaki dan dvi žlice jabučnog octa razrijeđenog u vodi, a i isto tako povećan unos vit C, kao i što više jest citrusa.
ivančicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 18:30   #1822
Našla sam još nešto što pomaže bar u spriječenju širenja vitiliga. Kupila sam to i krenula s konzumacijom pa ćemo vidjeti. Primjetila sam pune tri tamnije točkice na sebi pa sam sretna ali to ide taaakoooo jaaakoooo sporo. To mislim da mi je od kombinacije dermovata+heliocera+cinka +magnezija.
A ova nova stvar se zove ulje crnog kima. ima ga za kupiti u ljekarnama, ne mozda bas u svima, ali u onim malo većim i boljim ima. Ja sam ga kupila na Viškovu, u ljekarni gornji sroki. Košta oko 200 kn. To mi je preporučila jedna žena (zove se Snježana Matešić i br. moba je 091/ 543 6777). Nju sam zvala na prijedlog frendice koja pak ima psorijazu i njoj je isto preporučila neko drugo ulje i malo joj je bolje. Samo to isto naravno ide sporo, ali valjda vrijedi čekati. Ja pijem 30 kapi jedan put dnevno. Pakiranje je u malim bočicama i bočica traje oko mjesec dana. To ulje jača imunitet i tako spriječava da se vitiligo širi. Pa ćemo vidjeti. Samo se ne mogu sjetiti koji je proizvođač jer nemam bočicu pored sebe, ali čim stignem doma i pogledam, javim...
miss spot is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 19:14   #1823
Smile

ja mislim da je ulje crnog kima isto što i curokotovo ulje, ako jeste onda se za njega kaže da je veliki lijek za razne bolesti...
ja sam jedno vrijeme koristila curokot ulje, ali sam brzo prestala pa valjda zato i nije bilo reakcija na vitiligo...a čitala sam na jednom forumu da ga je jedna djevojka mazala po flekama i sunčala, te da joj se vitiligo povukao...

eto, pa sretnoooo..
sunce5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 22:22   #1824
dragi svi,

mojem sinu je upravo diagnosticiran vitiligo.... ima 6 godina.... nakon svega pročitanog ne znam od kuda da krenem...

bio sam kod dokotrice Vukadin i mažemo njezinom kremom... koristimo je cca. 2 mjeseca ali ne vidim nekakve specijalne rezultate... Načuo sam da postoji šansa da se Vitiligo povuče u pubertetu...

Bilo bi mi drago da mi se javite ako ste dobili Vitiligo u ranoj mladosti te kako ste se nosili sa njih i kakva je bila progresija... Isto tako me zanima iskustva sa kremama (vitix, novitil i slične).

pozdrav
tataratira is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 20:31   #1825
i ja mislim da je problem u zeldcu i preradi hrane.
sikeba is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 09:11   #1826
Quote:
crni_vrh kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima na forumu i onima koji su me kontaktirali putem mail-a.

Nakon dugo testiranja i traganja, gotovo sa sigurnošću mogu reći šta se meni događa. Uz vitiligo, simptome lagane alergije, nedostatak željeza u krvi...simptomi potpuno odgovaraju nedostatku želučane kiseline.

Citirat ću post jedne osobe sa drugog foruma koja je to objasnila bolje nego što bih ja:

Pročitala sam nešto zanimljivo vezano uz ovu temu pa kopiram
(V. Boutenko: Zeleno za zdravlje)


Niska kiselost u želucu (hipoklorhidrija) stanje je koje se javlja kad ljudsko tijelo nije sposobno proizvoditi odgovarajuće količine želučane kiseline. Niska kiselost u želucu neizbježno i dramatično utječe na probavu i apsorpciju većine hranjivih tvari neophodnih za zdravlje. Većina minerala, uključujući i tako važne kao što su željezo, cink, kalcij i vitamine B kompleksa (folnu kiselinu i druge) treba određenu količinu želučane kiseline da bi uopće mogli biti apsorbirani. Bez želučane kiseline, neizbježno dolazi do nedostataka hranjivih tvari koji vode do bolesti.
Pored apsorpcije, želučana kiselina ima mnoge druge važne funkcije. Na primjer, želučana kiselina trebala bi uništavati sve štetne mikroorganizme, patogene bakterije, parazite i njihova jajašca, te gljivice koje uđu u tijelo kroz usta. Zbog toga, kod nedostatka želučane kiseline ne postoji barijera protiv parazita.

Razgovarala sam s gastroenterologom koji uzima uzorke želučane kiseline od svojih pacijenata i često pronalazi raznovrsne parazite koji bujaju upravo tamo gdje bi trebali biti uništeni. Već samo zbog tog razloga htjela bih da je moja želučana kiselina jaka.
Želučana kiselina pomaže kod probavljanja velikih molekula bjelančevina. Ako je razina želučane kiseline niska, nepotpuno probavljeni dijelovi bjelančevina apsorbiraju se u krvotok i izazivaju alergije i imunološke poremećaje.
Prirodna razina solne kiseline (HC1) opada sa starošću osobe, posebno nakon četrdesete. Tada većina ljudi počinje dobivati sijede dlake kao rezultat nedostatka hranjivih tvari uzrokovanog sniženom razinom želučane kiseline. Razina solne kiseline može se početi smanjivati i ranije ako zlostavljamo svoj probavni trakt, ili cijelo tijelo, suvišnim količinama hrane, upotrebom kemikalija i stresom. Prejedanje, posebno pretjeran unos masti i bjelančevina, iscrpljuje stanice
stjenke želuca koje luče HC1…

…Razgovarala sam s jednim liječnikom iz Rusije i zaintrigiralo me kad sam otkrila kako tamo testiraju hipoklorhidriju. Zatraže od ljudi da popiju četvrt šalice soka od cikle i provjere hoće li se boja njihovog urina ili stolice imalo promijeniti prema boji cikle. Pazite sad! Ako se promijene, onda da, vaša razina želučane kiseline je niska.
Imam vitiligo i višak želučane kiseline i sad sam povezala to dvoje. Upravo kad mi se pojavio taj gastritis. nakon nekog vremena mi se pojavio i vitiligo. a pouzdano znam da je to od stresova i nakupljene nervoze. Ima logike da je problem upravo u toj kiselini bilo manjku ili višku.
Marola is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 09:15   #1827
vitiligo

Imam vitiligo i višak želučane kiseline i sad sam povezala to dvoje. Upravo kad mi se pojavio taj gastritis. nakon nekog vremena mi se pojavio i vitiligo. a pouzdano znam da je to od stresova i nakupljene nervoze. Ima logike da je problem upravo u toj kiselini bilo manjku ili višku.
Marola is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 03:14   #1828
Interesantna prica !!!

Quote:
Marola kaže: Pogledaj post
Imam vitiligo i višak želučane kiseline i sad sam povezala to dvoje. Upravo kad mi se pojavio taj gastritis. nakon nekog vremena mi se pojavio i vitiligo. a pouzdano znam da je to od stresova i nakupljene nervoze. Ima logike da je problem upravo u toj kiselini bilo manjku ili višku.
Molim Vas, procitajte pricu ove devojke koja je izlijecila vitiligo.Interesantno, i ona povezuje vitiligo sa hranom i nacinom hrane,zivota itd.
>>>>>>>>>>>>>
Hi everybody, my name is Zaklina, and I have Vitiligo. Well I can say that it's almost gone now, and I will tell you how did I manage to cure it. No drugs, no creams, no gels… only a diet. I am on this diet for 3 months now, and believe it or not, the white patches are hardly noticeable. I went to many doctors and they couldn't do anything, so I went to a man who works with herbs and alternative medicine, and he helped me. I will tell u the diet… try it, there is nothing to lose.

Forbidden food: salt, sugar, white wheat, white bread, pasta, cooking oil, olives, oranges, milk and milk products, meat, vinegar, hot spicy food, water from tap, fizzy drinks.

Allowed food: olive oil, lemon vinegar, sea salt, whole wheat bread, nuts, goat cheese, sea food, mineral water (still or sparkling), fruits, vegetables, honey, rice, mushrooms, onion, garlic, and everything else which is not mentioned in the forbidden food

Food that should be consumed more than regularly: carrots, courgettes, pumpkin, unbaked nuts.

These are the ingredients (herbs) of both kinds of tea:

first one: b.alba, ch.majus, th. majus, th. chamaedrus, h. perforatum, a. eupatorija ( in one litter boiled water add one tea spoon of the tea, cover the teapot and leave it for 2 hours, then drain (extract) the herbs, and drink it during the day).

second one: bh. glabra, m. piperita, b. pendula, s.montana, u. dioica, r. frukuosus, h. perforatum (in one litter boiled water add one big spoon of the tea, cover the teapot and leave it for 2 hours, then drain (extract) the herbs, and drink it during the day).

Take one pill beta carotene each day. And noooo stress

I would also recommend girls to go to gynaecologist, because it can be related to some inflamation or infection of, u know where

Hope this will help

Greetings, Zaklina
albanikus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 17:30   #1829
albanikus jel ova ova priča s nekog foruma, ako možeš reć kojeg da prošvrljam malo . Hvala-))
ivančicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 13:36   #1830
VITILIGO

Ivančice,
to ti je na ovoj adresi.

http://www.mdjunction.com/forums/vit...cured-vitiligo
__________________
Zvonex
Zvonex is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 14:34   #1831
Teško bih se prilagodio na takvu prehranu ako uopće ne bih smio jesti meso, mlijeko, sireve ni slatko.
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 23:42   #1832
sol,šećer,brašno, tjestenina, mliko... pa šta jest? Ko će jest neslanu spizu? A tjesteninu obožavam........
ivančicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 08:58   #1833
VITILIGO

Stellaa,
da li si prije probala što koristiti kako bi izliječila vitiligo? Da li si uvijek bila puno na suncu? Što si odlučila sada koristiti?

Kod mene je slično kao i kod tebe. Pojavio mi se s 18.g. malo oko oka, i to nakon smrti u obitelji. Nije se širio dvadesetak godina a onda opet veliki stres i kroz par mjeseci nakon njega se mi proširio po šakama. Kako je stres s vremenom slabio, tako se vitiligo prestao širiti. Ja sam mislio da sam te stresove stoički podnio ali čini se da su me ipak sredili.

Pozdrav,
__________________
Zvonex
Zvonex is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 12:13   #1834
E dragi moji......treba se samo pogledati u ogledalo i zapitati se šta želimo. Čak i da nemamo vitiligo ovu hranu ili djetu šta nam preporučuju u gornjem postu bi trebalo jesti , pa sam sigurna da bimo se bolje osjećali. To mogu sigurno potvrditi jer sam probala mjesec dana ne jesti slatko , brašno, mljeko i tako ne pijem već 3 godine ni jogurte,meso bilo kakvo......bilo je jako teško, ali sam osjećala da imam puno snage. Jako volim slano, pa sada pokušavam polako smanjivati...pa možda ako netko hoće probati, sigurno bi bilo lakše polako smanjivati ono loše a sve više jesti ono šta bi trebali, naročito voće i povrće...po mogućnosti domaće /iz svog vrta/...i naravno puno volje i snage .....
sarabanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 13:30   #1835
Dosta ljudi je bilo koji su rekli da su naručili vitamine i da će pokušati s fenilalaninom. Bilo bi lipo kad bi se javili i rekli kakvi su rezultati i ima li pomaka! Ja sam zadovoljna leđa se lipo točkaju ostralo malo sporije ali ide. Ne prekidam terapiju ni preko zime pa ćemo vidit šta će bit!
ivančicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 01:07   #1836
za Ivancicu

Quote:
ivančicaa kaže: Pogledaj post
albanikus jel ova ova priča s nekog foruma, ako možeš reć kojeg da prošvrljam malo . Hvala-))
Ivancicaa, ja sam pronasao ovu pricu u jednom interesantnom forumu, gde ima i ostalih slucajeva koje mozete procitati.Link je:
http://www.experienceproject.com/sto...itiligo/590308
albanikus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 13:16   #1837
Thumbs up Hm.. izlječio... ne u potpunosti..

Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Svi u svijetu tvrde da nema lijeka, ali mnogi u nas vjeruju da ga ima, pa se baca novac na nepotrbne stvari. Dobro je biti optimista, ali za to mora imati i nekih osnova.

Da li se je netko izlijecio od forumasa?
Quote:
crni_vrh kaže: Pogledaj post
Kako izgleda je RedHawk, str.32.
Dragi forumaši, nisam vas čitao ni pisao vam duuugo vremena.
Ovako, idem redom.

1. S koliko godina si dobio vitiligo, koliko imaš godina?
- dobio sa nekih 14-15 godina; a sad ih je već 29

2. Boluješ li od neke kronične bolesti?
- kroniči gastritis (i kronična ljenost )

3. Ima li netko od članova obitelji također vitiligo, tko?
- nema (srećom)

4. Koja su područja zahvaćena?
- lijevi kapak, laktovi, koljena i područje genitalija

5. Širi li se, ako da koliko često?
- srećom NE!

6. Je li nastupila repigmentacija nekih područja, ako da uz kakvu terapiju?
- je!! ovo da malo pojasnim i dam svima malo sunca!!

Pitanje gore je bilo da li se tko izlječio. Pa ja bih se usudio reći da je sad puuuno bolje ali se nisam "izlječio".
U srednjoj školi, kada se otprilike i pojavio "Vito" , starci me natjerali da pijem B vitamine. Naravno, najbolje koncentrat nekakav a gdje ga ima više nego u Pivskom kvascu?! Obzirom da sam to ozbiljno shvatio primio sam se trpanja tog bljakavog "brašna s okusom pive" u sebe. Ne sjećam se točno koliko dnevno (samo pamtim da je bilo bljak). Nakon toga nije bilo puno reakcija ali sam dosta vremena provodio na suncu i nastavio to piti.

Onda sam dobio i taj "pošteni" gastritis. Obavio 3 gastroskopije u 3 godine i staaalno mjenjao terapiju za želudac. Naravno, srednja škola i blesava mladost.. kutija cigareta dnevno, 5 kava i alkohola u neograničenim količinama (to su bili dani).

Krajem srednje škole, kad sam se malo uozbiljio, me Vito počeo smetati. I dalje je bio tu.

Onda sam se primio slijedećeg.. samo B vitamin. (prvenstveno pivo u veeeelikim količinama)
Ali ozbiljno, opet počeo piti pivski kvasac. I to svaki dan 1 jušnu žlicu sa nekim sokom (da isperem okus). Naravno, i sunčanje uz to. Izbjegavao sam one ljetne vrućine od 11:30 do 16h!! Ali obavezno jutarnje sunčanje.. koliko se moglo.

Prije 2 godine sam kupio Vitix. Čitao sam tu po forumu vaša iskustva pa odlučio da nemam što za izgubiti. Dao tih 300-tinjak kuna (ako se dobro sjećam) i mazao. Uz sve to, (soooory što to stalno spominjem al mislim da je važno ili čak ključno) pio i dalje B komplekse. Isto tako, malo si posložio život po pitanju posla, redovite prehrane (pa se i želudac malo primirio), prestao pušiti još prije 4 godine i počeo se više baviti sportom i rekreacijom.

Sad sam uspio doći do slijedećeg:
1) na kapku je u potpunosti nestalo i ne vraća se već 2 godine (daj Bože da tak i ostane)
2) na laktovima i koljenima se skrooz povuklo i ne vraća se također 2 godine ali sad primjećujem maaaale male točkice i samo se preznojavam da se opet ne vrati..
3) na genitalijama nikako da se vrate pigmenti.. Proveo sam 2 tjedna na nudističkim plažama; mazao sa Vitixom i sunčao to mjesto ali bez nekog pomaka ove godine. prošle godine isto sam mazao Vitixom i sunčao i počele su se po rubovima pojavljivati smeđe flekice ali malo.

Sad se držim svog provjerenog recepta: U pivi ima B vitamina pa uživam!
Jedem što zdravije mogu i nastojim se ne uzrujavati oko NIČEGA! I bolje mi je općenito u životu.

Eto. Ako ima pitanja - tu sam da pomognem koliko mogu.

Eh da, soooooooooooooooooory kaj sam vas udavio pričom!!
ViX01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 18:40   #1838
Smile

evo samo da javim da za vitiligo ima lijeka, meni se sa brade skroz povuklo a oko očiju ima još malo
a na rukama i nogama još nema reakcije, al za sad sam zadovoljna, ipak lice mi je bilo prioritet...pošto krema koju koristim zahtjeva sunčanje, a u sarajevu ga sve manje, ne znam kako će dalje terapije reagovat, al je namjeravam koristit i bez sunca sa čajem i sušit ću fenom, pa kako bude....
uglavnom lijek postoji i nikad se ne zna koji će lijek kako i kome reagovat....
sunce5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 13:52   #1839
Quote:
Zvonex kaže: Pogledaj post
Stellaa,
da li si prije probala što koristiti kako bi izliječila vitiligo? Da li si uvijek bila puno na suncu? Što si odlučila sada koristiti?

Kod mene je slično kao i kod tebe. Pojavio mi se s 18.g. malo oko oka, i to nakon smrti u obitelji. Nije se širio dvadesetak godina a onda opet veliki stres i kroz par mjeseci nakon njega se mi proširio po šakama. Kako je stres s vremenom slabio, tako se vitiligo prestao širiti. Ja sam mislio da sam te stresove stoički podnio ali čini se da su me ipak sredili.

Pozdrav,
Kao cura sam pokusavala mazati neke kreme ali brzo sam od toga odustala. Sad ustvari prvi put lijecim vitiligo. I mogu ti rec da sam ajme... Pola vitamina zaboravim popiti , uzas. Ali popravit cu se. Naravno, od danas. Uzimam vitamine , fenilalalalin, pabu, b-12,folnu, bakar i mazem sa onom kombinacijom koju sam dala u apoteci napravit- betnovate i doloben.
U Splitu zivim i cijeli zivot sam na suncu i ne stitim se , pa ni u podne kad idem.
Stresovi nas ipak kad tad sustignu, valjda se kumuliraju pa onda kad se ne nadas fino te zateknu.
A sta da radimo , treba pokusavati. Ja se bolje osjecam kad nesto pijem , mazem , bar ne kukam nad svojom sudbinom bez borbe.
Eto, pozdrav i tebi , javit cu se sa rezultatima , bilo dobrim bilo losim.
stellaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 17:04   #1840
draga ivančice,

Quote:
ivančicaa kaže: Pogledaj post
Dosta ljudi je bilo koji su rekli da su naručili vitamine i da će pokušati s fenilalaninom. Bilo bi lipo kad bi se javili i rekli kakvi su rezultati i ima li pomaka! Ja sam zadovoljna leđa se lipo točkaju ostralo malo sporije ali ide. Ne prekidam terapiju ni preko zime pa ćemo vidit šta će bit!
drago mi je što imaš dobre rezultate i što ti se vitiligo povlači,ja sam isto koristila vitamine i fenilanin cijelo ljeto i samo mi je se istočkalo po laktovima i ramenima.Nažalost morala sam prekinut terapiju jer sam u među vremenu zatrudnijela.Pa neznam šta da radim očajna sam zbog vitiliga a sretna zbog trudnoće,ali izgleda da ću moć tek nekad iduće godine nastavit sa ovom terapijom.Bilo bi mi drago da javljaš rezultate kako napreduješ...veliki pozdrav svima...
anny... is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:35.