Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2007., 17:08   #41
ma znam da 0-100 nije neko mjerilo,al oktavia sa 90 ks ima 13 sec ubrzanje,a manje momenta...ovih 15 me nebi tak bolo u oci da se ne sjetim lade 2105,golfa 1.6d i ostalih u toj klasi
useless is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 21:17   #42
odličan auto...iako ja ne volim dizelaše...nemam ništa protiv ali preferiram benzince vozim elantru i hyundai je odličan auto...svi koji seru neka se pokopaju a ima ih nažalost još uvijek dosta...jbg ali i30 pre jebeno izgleda...posebno stražnji kraj...svaka čast
car_iz_Osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 21:25   #43
kod Gašparića. zapravo nisam ga kupio već mi je to službeni auto pa su bili naručeni od strane firme puno ranije, tako da smo mi dobili skoro prve primjerke. inače je slabiji dizel u pitanju. stvarno puno bolje potegne nego što je obećanih slabih 15 sekundi, ima dosta manje konja od high power izvedbe ali nema puno manji okretni moment, čini mi se svega 20 nm, tako da su međuubrzanja solidna.
nisam mjerio kolko mu treba do stotke, ali subjektivno mi se čini da je definitivno manje od 15 sec.
Pozdrav!
don giovanni is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 21:38   #44
Quote:
wasx kaže: Pogledaj post
sve super, al šta je ružan odozada...ceed je puno ljepsi meni, inače odličan auto
Sjela sam u ceed,meni se učinio dosta nepreglednim odostraga,ali sve ostalo mi se svidjelo, pogotovo kontrole za radio na volanu jerbo nevolim čačkati negdje dolje po playeru usred vožnje i još kad su sitne tipkice pa moraš buljiti u to,a ispred tebe neravna cesta...
Verona_V is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 23:38   #45
Quote:
sogor31 kaže: Pogledaj post
pa pitam te jel ga imas na autu?ja ga imam i kazem ti da mi nicem nesluzi,vjeruj mi da mozes bez toga i da ti netreba
To sam i ja mislio, dok nisam uletio u zavoj sa 90 km/h. Po mojoj slobodnoj procjeni maksimum maksimuma bi bio 60 km/h. ESP
Antimon2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 13:13   #46
Quote:
don giovanni kaže: Pogledaj post
Auto je super. U ponedjeljak podigao svojeg. Isto 1,6 crdi, ithink oprema, vivid blue. danas prešao 1000ti km.
Daj nešto napiši o svojim subjektivnim osjećajima u vožnji, ja sam isto zainteresiran za i30, čak mi je i ljepši od cee'd-a (izvana), iako većina ljudi na ovom forumu kaže obratno. Ah čudna mi čuda, o ukusima se ne raspravlja...
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 15:14   #47
Quote:
@Purger@ kaže: Pogledaj post
Hyundaiji su odlični, ja sam tri godine vozio Hyundai Accenta GT kojeg sam novog kupio 2002. godine i u te tri godine jedino što sam mijenjao su bile žarulje farova. Stvarno dobar auto. Međutim, sad ipak vozim Renault Clio III koji me već na 30000 km iznevjerio ostavivši me na parkingu kod frendove zgrade - nije htio upaliti jer mu je riknuo akumulator. To su sredili pod garancijom, ali je trebalo platiti šlep službu... Ali nadam se da je to to od kvarova.
To ti nije do Clia već akumulatora, koji je ipak potrošni dio.
Dženan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 21:43   #48
Teško mi ga je uspoređivati sa cee'dom, ali moj općeniti dojam o i30 je da je auto dobro pogođen, amortizacija kompromis između sportskog i komfora, može se dosta brzo prolaziti kroz zavoje, s obzirom na snagu dobra ubrzanja, zvučna izolacija ok, motor skoro da se i ne čuje prilikom ravnomjerne vožnje, jedino kotrljanje guma. stabilnost pri višim brzinama ok. Nisam vozio druge auto iz tog segmenta, npr golfa da bi mogao reći kolko je dobar ili loš i30. unutrašnjost je dobro izrađena, dobra funkcionalnost i ergonomija. klima dobro funkcionira. preglednost iz vozila je isto u redu. moj je ithink i mislim da ima sve što treba. potrošnja prema putnom računalu je za sada 5,4 l.
Eto tolko.
Pozdrav!
don giovanni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 09:45   #49
Čestitam na odabiru. kad se sve uzme u obzir definitivno najpametnija kupnja. Želim da ti dugo služi. I ja imam u nekim kombinacijama 1.4 model sa onim drugim paketom opreme po redu ali me muče ti rokovi isporuke. bojim se da nisam voljan toliko čekati.
hercegovac1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 09:43   #50
ako se odlucis za kupnju tesko da ces doci do vozila prije nove godine,navala je na auto,prva serija od 170 komada je prodana,sad je naruceno oko 130 komada koji dolaze za 20-tak dana,ja sam uletio u tu seriju i prije 10-tak dana samo jos 4 nisu bila bezecirana,,do kraja godine dolazi jos jedna tura od 250 komada i to je to za ovu godinu
sogor31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 14:35   #51
Quote:
sogor31 kaže: Pogledaj post
to mi nije toliko bitno,u voznji se to drugacije osjeti i puno bolje nego na papiru,dosta je tezak auto
cestitam ti na kupnji novog auta!!!

to je uvijek lijep dogadjaj!
ne zelim ti kvariti zadovoljstvo, samo napomena..
15 sec od 0-100 km/h....malo sporo, tezina 1395 kg., + 4 odrasle osobe, malo prtljage...hmmmmmm...kako bi izgledalo pretjecanje kamiona???? ...ali ako ti to ne smeta, super!
imanideju is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 23:14   #52
Quote:
imanideju kaže: Pogledaj post
cestitam ti na kupnji novog auta!!!

to je uvijek lijep dogadjaj!
ne zelim ti kvariti zadovoljstvo, samo napomena..
15 sec od 0-100 km/h....malo sporo, tezina 1395 kg., + 4 odrasle osobe, malo prtljage...hmmmmmm...kako bi izgledalo pretjecanje kamiona???? ...ali ako ti to ne smeta, super!

Hm.. mislim da ti nije jasnod a kod turbo dizelaša međuubrzanje i ubrzanje od nule nemaju baš odnos kao npr. kod benzinaca. Mogu se kladiti da taj i30 sa svojih 235Nm okretnog momenta baš i nema problema u pretjecanju kamiona.. medjuubrzanja su sigurno dosta bolja nego npr. kod nekog 1.6 benzinca od 100KS
Too_good is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 00:48   #53
Da nisam prije godinu dana kupio GTC sam bi Ceed, možda i30, to je sve isto samo izvana je Kia ljepša. Siguran sam da s tim auti neće biti problema, imam i Kiu staru 8 godina s njom bolje zadovoljan nego s GTC-ejem starim 1 god.
Luigi_- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 01:23   #54
da cudno mi to, ceed i i30 imaju iste motore...za 115ks pise 188km/h i 11.5sek 0-100, tako je i sa i30 jel? ili?

dok za 90ks za ceed pise 172km/h, 13.8sek 0-100 http://www.index.hr/auto/baza/prikaz...l=841&tip=3221
a i30 15sek 0-100 ?
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;)
dubrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 09:38   #55
Quote:
Luigi_- kaže: Pogledaj post
Da nisam prije godinu dana kupio GTC sam bi Ceed, možda i30, to je sve isto samo izvana je Kia ljepša. Siguran sam da s tim auti neće biti problema, imam i Kiu staru 8 godina s njom bolje zadovoljan nego s GTC-ejem starim 1 god.
i ja sam isto mislio uzet GTC ali sam odustao upravo zbog problema modela,i jos kad sam isao na test auto nije bio ispravan,takodjer sam clan opel kluba,kad sam se uclanio petljudi mi je odma nudilo svoje aute stare godinu dana ocu ih kupit,ipak odustao......ja imam hyundaija novog kupljenog 97 godine,nikad problem s njim,pouzdanost mi je bila jedna od glavnih faktora pri kupnji.......a sto se tice medju ubrzanja,mislim da auto sasvim solidno ide i odlicno vuce,probao sam i jaceg i slabijeg,s tim da me je slabiji iznenadio koliko je to mala razlika,ali normalno da pri vecim brzinama jaci odlazi bez problema
sogor31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 15:59   #56
Quote:
Too_good kaže: Pogledaj post
Hm.. mislim da ti nije jasnod a kod turbo dizelaša međuubrzanje i ubrzanje od nule nemaju baš odnos kao npr. kod benzinaca. Mogu se kladiti da taj i30 sa svojih 235Nm okretnog momenta baš i nema problema u pretjecanju kamiona.. medjuubrzanja su sigurno dosta bolja nego npr. kod nekog 1.6 benzinca od 100KS
ma jasno je meni!
jos kako....

ali...
1400 kg.+4 odrasle osobe+ prtljaga=1900 kg.
i30 od 0 - 100 km/ h, treba 15 sec. (sa vozacem!)
bez obzira na 235 nm okretnog momenta, tezina je tezina, a konja malo....
bilo bi lijepo vidjeti, za koliko sec. i30 ubrzava, od 80-120 km/ u IV i V stupnju prijenosa!

btw, i dalje mislim da je to malo konjica za tako tezak auto....!
imanideju is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 16:12   #57
a sta reci onda za golfa5 sdi sa 75 konja???
0-100 kmh za 17.2 sec iliti nikad!
130 ide samo nizbrdo

znam ja sta je ubrzanje,imam V6 stroj koji do 100 ide za 8 sec a nemozes vjerovati ima isti okretni moment od 235 nm,ovo sam uzeo cisto zbog obitelji,po autoputu neidem vise od 140,a to mi je i bio cilj,relativno brza voznja uz nisku potrosnju
sogor31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 23:29   #58
Quote:
imanideju kaže: Pogledaj post
ma jasno je meni!
jos kako....

ali...
1400 kg.+4 odrasle osobe+ prtljaga=1900 kg.
i30 od 0 - 100 km/ h, treba 15 sec. (sa vozacem!)
bez obzira na 235 nm okretnog momenta, tezina je tezina, a konja malo....
bilo bi lijepo vidjeti, za koliko sec. i30 ubrzava, od 80-120 km/ u IV i V stupnju prijenosa!

btw, i dalje mislim da je to malo konjica za tako tezak auto....!
ne mozes usporedjivati npr. 90 turbo-dizelskih "konja" i 90 benzinskih konja. Zbog razlike u okretnom momentu izmedju 1.6TD motora i 1.6 atmosferskog benzinca, dizelaš potegne značajno jače... o snazi najviše ovisi krajnja brzina. Ja sam uvjeren da je taj dizelaš elastičan barem kao 2.0 benzinac. Jedino su mu brzine kraće tj. ne da se rastegnuti kao 2.0 benzinac (koji sigurno ima više konja).

Uglavnom, mislim da potcjenjuješ elastičnost tog motora... to govorim iz iskustva sa Renaultovim 1.5dci od 65ks.. koji ide značajno bolje nego što bi čovjek rekao po snazi.. a to je zbog 160Nm okretnog momenta. Samo što su mu brzine kratke, pa recimo na jako zavojitoj cesti bez problema držiš tempo jednog 1.6 benzinca sa 110KS, ali čim dodje duza ravnica.. vidi se da benzinac ima duze brzine.
Too_good is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 09:26   #59
ma dobro,malo je imanideju pretjerao! 4 odrasle osobe po 100 kila trebas bit umjetnik da stavis u auto i jos 100 kg prtljage!pa necu vozit cement u gepeku
prije bi rekao ja i zena te dvoje djece i dvje putne torbe a to je kod mene
1x80 kg
1x55 kg
1x25 kg
1x17 kg
=177 kg
+
50 kg prtljage +50 dodatno(povest cu vrecu cementa samo zato da se vidi da i nju mogu povest )
sogor31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 11:08   #60
ja ovako racunam: (jer vjerujem proizvodjacima automobila )

auto je registrirano za prijevoz 5 odraslih osoba!
nepobitno!
e sad, oce li svaka od tih osoba imati 100 kg. ili 45 kg., u to ne bih ulazio!
cinjenica je, da je registrirano za pet odraslih osoba, a to je u europskim razmjerima (prosjek) cca 85 kg.
ako si u dalmaciji, racunaj da ti je to okruglo oko 100 kg....! (recimo, ekipa ide na utakmicu u zagreb!)
znaci urednih 500 kg!
jos nabacaj malo prtljage u auto, napuni pun rezervoar goriva i probaj preteci kamion uz klisku staru cestu (cesta sj. od splita)....!!!

bez uvrede, jeza me uhvati od te pomisli!
imanideju is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:17.