Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2009., 20:46   #1
napraviti ljudski kostur...

Naslov možda zvuči malo čudno , ali nije ono što mislite da jest...

Ugl. Trebao bih napraviti (na papiru, 2D), ljudski kostur u originalnoj veličini. Sad sam ja najprije kupio 2 hamer papira i mislim da bih to spojio, a onda bi to bile dimenzije 200cm/70cm i taman bi mi tu stao kostur u punoj veličini!
E sada, malo bi mi to bilo prekomplicirano za crtat ručno (iako to nemora biti profesionalno), pa šta bi mi preporučili gdje bih to mogao i kako napraviti a da bude u takvoj veličini i da to uspim iskombinirat na te hamer papire???
(Nadam se da ste shvatili šta tražim?!)
Honda fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 10:34   #2
Kakve ovo ima veze sa softverom?
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 12:16   #3
__________________
Ljubav je psihičko stanje poremećenosti ljudskog uma.
GoGs is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 12:27   #4
Ja nisam ništ shvatila , a najmanje kakav softver tražiš. Photoshop ili?
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 13:43   #5
Ja mislim da trazi pravog kostura, jer ga ne zna nacrtati.
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 16:31   #6
Pa preporućite mi softver u kojem bi to mogao izradit! I recite mi kako bih to uopče printao da mi bude u toj originalnoj veličini i da to onda mogu pripasat na ovaj veliki (hamer) papir!!!
Ili npr., jel bi se moglo s neta skinut neku manju sliku, pa u nekom programu povećat pa isprintat dio po dio???

Ako još niste shvatili....
Trebao bih nacrtat ljudski kostur, na papiru, ali ne običnom A4, nego hamer papiru, u originalnoj veličini! Sve kaj sam na netu našao su male slike, a nisam uspio pronaći slike djelova kostura, pa da su veći i da ih isprintam dio po dio i onda spojim!
Honda fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 21:30   #7
Pa pronađi slike na netu (evo primjer), iskoristi Photoshop ili programe specijalizirane za izradu wallpapera, alternativno imaš i online servise za tako nešto (vidi ovdje). Ako ti je sve to preteško, možeš krenuti s nečim lakšim, s kosturom Pac-mana primjerice..
__________________
The flower inside the fruit that is both its parent and its child.
pky44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 23:43   #8
Nacrtaj sve u nekom vektorskom programu (Adobe Illustrator, Corel Draw...), odfuraj nekome u tiskaru da ti isprinta kak treba na ploteru i to je to.
__________________
Come to the dark side, we have cookies.
Firestarter '87. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 11:02   #9
Da, baš to kak ti je Pky rekao, skini neku sliku (imaš ipak nekaj malo veće slike npr. klik , crtaj po tome u illustratoru, doslovno precrtavaj i možeš ga povećati kolko hoćeš..Kad si gotov trk u tiskaru..E sad, jedino ako znaš raditi u takvim programima, ako ne, onda, neznam
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 19:15   #10
Nađi sliku koju želiš, bilo bi dobro da je u vektorskom formatu, neda mi se sad objasnjavat zasto. Nađi na netu neki program za izradu postera, ne pada mi sad na pamet nijedan ali ima ih milijun. On će ti tu sliku podjelit na puno malih djelova i možeš ih tako isprinatat na A4 formatu pa ih posložit i poljepit. Možeš to i napravit pomoču većine alata za obradu slika al uz malo više truda jer treba i slike malo sredit da se nevide pixeli kao velike kockice. Možeš nać i neki grafički studio ili kopirnicu koja ima stroj za printanje u tolikom formatu. Npr. kad sam ja u školi radio nešto slično profesor je sredio da to isprintam na ploteru u brodogradilištu u ogromnom formatu.

I naravno, da nastavim tradiciju odgovaranja forumaša na pitanja koja imaju veze sa ikakvim printanjem, obradom slika i bilo čime uopće

tebi treba PHOTOSHOP
leslie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 20:12   #11
Quote:
leslie kaže: Pogledaj post
tebi treba PHOTOSHOP
Mislim da je bolje rješenje neki vektorski alat (Illustrator, Corel).

Quote:
leslie kaže: Pogledaj post
Možeš to i napravit pomoču većine alata za obradu slika al uz malo više truda jer treba i slike malo sredit da se nevide pixeli kao velike kockice.
Baš zato, vektore možeš beskonačno povečavat, a da je gubljenje kvalitete zanemarivo. A tak nešt s rasterom izvest, nemoguće. A pretvarat raster u vektore, nije to to. Ne valja.
__________________
Come to the dark side, we have cookies.
Firestarter '87. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 20:41   #12
Da, znam to. Ta moja izjava je zapravo trebala bit kao sprdačina na neke korisnike koji neznaju šta bi napisali al nešto naravno moraju pa napišu samo photoshop i eventualno daju link na neku stranicu sa tutorijalima. No hard feelings naravno
leslie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 21:10   #13
Koja drama! A od Honde Fana ni traga...

I kakve tiskare? Kakva brodogradilišta?

Je vama poznat pojam DIY?!?

Jebate, pred par godina ja i frend išli kod njegovog tetka u firmu isprintat maturalne radove na ploteru, na pausu i na onom pariru što smrdi. I jedna teta kad smo to isprintali uredno izda račun; meni 600 njemu 900 kn. Problijedili smo. Sva sreća njegov tetak je to sredio sam tako.

Lakše mu je isprintat veću sliku (kao primjer šta sam mu dao) na A4, polijepit to sve skupa i precrtat na parir. Stavi staklo na 2 stolice i ispod lampu (nema staklo? Nek skine prozor i posluži se njime. Za lampu neću komentirat.. 2 žice i žarulja i problem riješen.) Crtež ispod, hamer na njega i najprije olovkom lagano, da ako fula može ispravit, a poslije markerom.

I to je to, u roku sat i pol sve je gotovo i izgleda više kul nego da je išo printat! I bolje tako nego da ga neko oguli za 200, 300 kn.. za šta? Za nešto što je mogo i sam napravit!
__________________
The flower inside the fruit that is both its parent and its child.
pky44 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:29.