Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2010., 12:54   #1001
Baš se pitam kako ću preživit kamp i to u 8. mjesecu
Ja ću ovaj tjedan predat prijavu,čim ozdravim.Onda se vidimo u Zg-u,valjda
Wolvin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 13:03   #1002
Quote:
Wolvin kaže: Pogledaj post
Baš se pitam kako ću preživit kamp i to u 8. mjesecu
Ja ću ovaj tjedan predat prijavu,čim ozdravim.Onda se vidimo u Zg-u,valjda
ma vidimo se mi već u kampu u Požegi jel
Jacqueline7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 14:16   #1003
Da da vidimo se
Wolvin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 23:43   #1004
Imam pitanje, ima li ikakve razlike između nekog tko zavrsi faks normalnin civilnim putem plus časničku obuku i kadeta, osim što kadet mora raditi prisilno?
Jel mogu ja npr. završit faks i časničku i radit isti posao kao da sam završio kao kadet?
Meni se to čini puno bolje jer nemoram živjet kod njih i nisam obavezan radit tamo.
Focker is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 14:51   #1005
Quote:
Focker kaže: Pogledaj post
Imam pitanje, ima li ikakve razlike između nekog tko zavrsi faks normalnin civilnim putem plus časničku obuku i kadeta, osim što kadet mora raditi prisilno?
Jel mogu ja npr. završit faks i časničku i radit isti posao kao da sam završio kao kadet?
Meni se to čini puno bolje jer nemoram živjet kod njih i nisam obavezan radit tamo.
U principu nema ... osim sto ti u drugom slucaju MORH financira(il bi makar trebao jel) faks te usput naucis neke osnove vojnistva.
Ali ako ne zelis u Kadete zavrsis faks koji vec studiras ,prijavis se za casnika kod njih ,prodes obuku(10 mjeseci cini mi se) ,potpises ugovor i to je to.
--> morh.hr <--
The_11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 15:57   #1006
A sto ako je netko odradio vojni rok prije, zavrsio fax i mladji je od 27 god. ??? Pitam ozbiljno jer me zanima... Samo casnicka i to je to???
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 17:59   #1007
Ako si završia faks i želiš u vojsku odma te ubace u viši čin,ali prvo treba proć neke obuke
Wolvin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 22:34   #1008
Quote:
Focker kaže: Pogledaj post
Imam pitanje, ima li ikakve razlike između nekog tko zavrsi faks normalnin civilnim putem plus časničku obuku i kadeta, osim što kadet mora raditi prisilno?
Jel mogu ja npr. završit faks i časničku i radit isti posao kao da sam završio kao kadet?
Meni se to čini puno bolje jer nemoram živjet kod njih i nisam obavezan radit tamo.
imaš razlike.
mi, kao kadeti, smo karijerni časnici, što znači da možemo doći do čina generala.
a ako završiš faks, pa odeš na vojni rok i završiš temeljnu časničku, možeš doć najviše do višeg časnika, plus, to su uglavnom stožerni časnici.
barem tak su nama nešt pričali.


Quote:
Jacqueline7 kaže:
plavooki ne varaš se pitali smo mi ovu trojicu što su nam bili na prezentaciji i rekli su naravno da ima
kak ti znaš da ja imam plave oči?! O.o
dobro, jest da sam to napisal ranije, ali puno ranije, a i ako si to pročitala, zajebala si se.
da si dobro čitala, napisala bi "plavooki dečko koji sluša heavy metal"
__________________
Sometimes, when I'm alone... I try to move s**t with my mind.
m-m-mirDa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 10:42   #1009
Quote:
m-m-mirDa kaže: Pogledaj post
kak ti znaš da ja imam plave oči?! O.o
dobro, jest da sam to napisal ranije, ali puno ranije, a i ako si to pročitala, zajebala si se.
da si dobro čitala, napisala bi "plavooki dečko koji sluša heavy metal"
hahahahahahaha...da čitala sam sve stranice prije pa mi je ostala u glavi ta karakteristika...i znala sam ovo i za heavy metal al mi je to bilo predugačko za pisat
Jacqueline7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 18:33   #1010
Čitajući ovih 26 stranica pronašla odgovore na neka pitanja...
ipak, ja se i dalje nadam dobitku na lotu kako ne bih morala u kadete
__________________
Take me away from all the pressure, and all the pain. Show me some happiness again.
Trollkvinnan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 21:51   #1011
Quote:
m-m-mirDa kaže: Pogledaj post
imaš razlike.
mi, kao kadeti, smo karijerni časnici, što znači da možemo doći do čina generala.
a ako završiš faks, pa odeš na vojni rok i završiš temeljnu časničku, možeš doć najviše do višeg časnika, plus, to su uglavnom stožerni časnici.
barem tak su nama nešt pričali...
Di si to cuo??? ako je tako baca mi na totalnu diskriminaciju...
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 00:00   #1012
Citam malo sta tu pisete... I nakon puno kolebanja, ipak sam odlucio poruciti vam nesto, pogotovo vama koji razmisljate o dolasku u vojsku, o dolasku u kadete, o tome kako cete postati casnici.

Trebali biste znati da vojska nije zanimanje, nije samo radno mjesto. Vojska je poziv. A ako ste, kao sto jeste, dovoljno drski da sebe vidite kao casnika/casnicu, onda morate pogotovo biti svjesni te cinjenice.

Ako je vas stav o vojsci otprilike ovakav (ili slican): "dobra prilika za zaposlenje, prosjecna al redovita placa, drzavna sluzba, malo valjnja po prasini (nuzno zlo) pa topli ured i racunalo, benificije, svjetlucave odorice, besplatna prehrana... --> sto hoces bolje??"
...ako tako razmisljate o vojsci, ucinite uslugu sebi, meni i voljenoj nam Hrvatskoj i nemojte dolaziti u vojsku.

Dragi moji, cure i decki, buduci kadeti, casnici, kolege! Osjecam se duzan priopciti vam: vojska=zrtva! ...i ako zelite biti dobar vojnik, kadet ili pogotovo casnik, mora vam biti jasno da cete puno vise "davati" nego sto cete "dobiti". Nemojte se dovesti u situaciju da vas sad privuku privilegije koje vojska nudi, a da nakon nekoliko godina uhvatite sebe kako radite posao koji mrzite, kako imate narušene obiteljske odnose, kako imate narušeno zdravlje i kako želite otići iz vojske i spasiti se, a nemozete jer imate 4 kredita i neznate gdje cete se drugdje zaposliti.
Zato, zapitajte se dali je to bas ono sta vi stvarno zelite od svojeg zivota, pa ako "bas i nije", tada nemojte pogrijestiti u odabiru.

U reklami za kadetsku kazu "prihvati izazov, postani kadet"... Vjerujte mi, postati kadet nije nikakav izazov! ...izazov je postati dostojan vojnik (kadet/casnik/docasnik)!

Evo ja vam kazem, prihvatite izazov, postanite dostojni vojnici!

...ali znajte:
Dostojni vojnik ne pita "koliko dugo moram ostati u sustavnu?" nego "koliko najduze mogu koristiti sustavu?".
Dostojni vojnik ne pita "sto i koliko cu dobiti?" nego "sto i koliko mogu dati?".

Biti dostojni vojnik (a pogotovo casnik ili docasnik) znaci stoicki trpjeti nepravdu, cesto zanemarivati privatni civilni zivot i sa smjeskom na licu riskirati vlastitu glavu za druge, za drugo i za stvari koje se civilima cine banalne, a da jedina prava naknada za ta djela bude osjecaj ponosa, pripadnosti timu i ovisnosti o avanturi!

...i da. Ovo sve mozda zvuci kao fraze, poput onih koje narednici izvikuju nad "gusterima", ali uvjeravam vas, te "fraze" treba shvatiti sasvim ozbiljno jer su realnost!

...pa vi sad birajte... ili se "nadjite", ili se obrukajte, ili trazite neko drugo rjesenje za zaposlenje.


Hvala na pozornosti!

Pozdrav!
Guardian is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 11:00   #1013
Quote:
Guardian kaže: Pogledaj post
...
slažem se sa svim što si rekao ,ali...

ja sam svjesna toga svega,imam u obitelji nekoga tko je sve to prošao i dogurao daleko, koji mi je to sve već ispričao i koji i dalje svoj privatni život podređuje tj.prilagođava svojemu pozivu stoga mislim da bi bilo bolje kad bismo za vojnički poziv rekli da je to LIFESTYLE iliti stil života...jer ti praktički živiš to,nenamjerno zanemaruješ onaj "stvarni" život,obitelj,djecu - zbog toga se ja često i dvoumim o odlasku u kadete (jbt.kad ću se udat-iako do negdje prije nisam znala jel to uopće hoću xD ,kad ću imat djecu,kad ću sjedit s mužem pred telkom i gledat neki dobar film,kada cu biti obična žena,supruga kao i sve ostale - za vas muške je to malo lakše jel...u krajnjem slučaju kad ću biti i obična cura,ok dok si u kadetima je moguće,ali kasnije kad se zaposliš )
i sve mi je jasno (a nadam se i ostalim) da ćeš jednog dana ti biti taj koji će odgovarati za tuđe živote,živote onih kojima si zapovijednik,moraš biti discipliniran,ozbiljan,autoritet...a oni kojii idu za novcem moraju biti svjesni toga da će im plaća biti dobra, ali vjerojatno će im kolege u struci imati bolje plaćen posao

...ali ipak mislim da dosta toga ni ti ne shvaćaš

no isto tako...ima puno onih čiji roditelji ne mogu plaćati fakultet,nema se i to ne treba biti sramota...jbg država nam je u takvom kurcu...i onda je program Kadet ono najbolje za izabrati!
a i drugima ,jer i danas kada završiš fakultet lako možeš završiti na zavodu za zapošljavanje a vojska ti nudi siguran posao
i što još želim nadodati,mi smo dakle obavezni za njih raditi 6 godina (ili duplo od onoga koliko vam traje prediplomski) dakle poslije toga možeš jednostavno otići iz vojske ako ti se ne sviđa i ako ti je muka...i ako si štedio nastavi diplomski studirat,a onda ćeš vjerojatno naći i posao

kako god...mislim da je bitnije pitanje ako želiš u kadete...možeš li ti izdržati život po disciplini?poštuješ li autoritete?buđenje u 6 ujutro,da/ne??jesi li spreman na to da moraš učiti,MORAŠ,inače padaš godinu i vraćaš sva sredstva??? itd,itd
Jacqueline7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 13:20   #1014
@Guardian, Jacqueline7

pa upravo to i je problem današnjih ljudi koji žele u vojsku (u bilo kojem smislu). Vojska je jedinstvena po tome što pruža prvenstveno SIGURNOST u vidu smještaja,hrane,zaposlenja itd. i to ljude podsvjesno privlači jer misle kako će rješiti sve te probleme odjednom, vrlo jednostavno...ulaskom u vojni sustav, ne razmišljajući pri tome da ništa zapravo nije "besplatno" i da sve te beneficije koje imaju plaćaju zapravo odricanjima u životu. To je ono što ste vi naveli tako da neću ponavljat.Ugl., vojska= ograničen civilni život. I zato bi također apelirao na sve koji razmišljaju o tome da dobro još promisle žele li oni to zbog prirode posla ili zbog te sigurnosti koju sam naveo gore.

@Jacqueline7
što se tiče ovog da se nema love za platit školovanja.(dobro ove godine je super kaj je izglasano besplatno školovanje) Istina, situacija je takva da je školovanje skupo, a nema se kinte, ali to ne znači da se nemože sklepat. Netreba čekat starce da sve preuzmu. Uvijek se nekako može zaradit, samo treba imat volje i uvijek se nešto nađe...
Inesy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 13:59   #1015
Najbolje rjesenje mi se nekako čini završit faks, diplomski po mogućnosti i onda vidjet kakvo ce bit stanje u državi, hoće li bit posla u struci ili ne.
Ako bude gore nego sad i nebude posla onda završit tu časničku obuku i u vojsku.
Focker is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 16:18   #1016
Quote:
Inesy kaže: Pogledaj post
@Guardian, Jacqueline7

pa upravo to i je problem današnjih ljudi koji žele u vojsku (u bilo kojem smislu). Vojska je jedinstvena po tome što pruža prvenstveno SIGURNOST u vidu smještaja,hrane,zaposlenja itd. i to ljude podsvjesno privlači jer misle kako će rješiti sve te probleme odjednom, vrlo jednostavno...ulaskom u vojni sustav, ne razmišljajući pri tome da ništa zapravo nije "besplatno" i da sve te beneficije koje imaju plaćaju zapravo odricanjima u životu. To je ono što ste vi naveli tako da neću ponavljat.Ugl., vojska= ograničen civilni život. I zato bi također apelirao na sve koji razmišljaju o tome da dobro još promisle žele li oni to zbog prirode posla ili zbog te sigurnosti koju sam naveo gore.

@Jacqueline7
što se tiče ovog da se nema love za platit školovanja.(dobro ove godine je super kaj je izglasano besplatno školovanje) Istina, situacija je takva da je školovanje skupo, a nema se kinte, ali to ne znači da se nemože sklepat. Netreba čekat starce da sve preuzmu. Uvijek se nekako može zaradit, samo treba imat volje i uvijek se nešto nađe...
jep...ali pogle,mi iz sustava možemo izaći jednostavno nakon 6 godina jel
a što se tiče ovoga o lovi,opet se ne slažem,jest da se ne plaćaju akademske godine...al tu su dodatni troškovi-smještaj,prehrana,odjeća vamo-tamo...a danas se uz bolonju baš i ne može radit i bit student kao prije
Jacqueline7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 18:14   #1017
e ja imam pitanje vidio sam ima 26 strana to mi je brat bratu previše za citat tak da sory sto pitam....JEL SE SMIJE IMAT TETOVAŽA ?
fudjy_jug2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 22:38   #1018
Quote:
fudjy_jug2 kaže: Pogledaj post
e ja imam pitanje vidio sam ima 26 strana to mi je brat bratu previše za citat tak da sory sto pitam....JEL SE SMIJE IMAT TETOVAŽA ?
ne na vidljivom mjestu , odnosno na mjestu na kojem se vidi kad nosiš uniformu
Inesy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 01:24   #1019
Quote:
Inesy kaže: Pogledaj post
ne na vidljivom mjestu , odnosno na mjestu na kojem se vidi kad nosiš uniformu
znaci na rame velicine oko 10 cm bi mogo stavit super..hvala <3
fudjy_jug2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 10:08   #1020
hahahahahaha...ja isto stvaljam ali dosta niže od ramena
i mislim da ću dvije jer mi je propo pirs samo zbog kadeta
Jacqueline7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:00.