Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2008., 10:27   #21
nemam pojma-hvala na odgovoru

razmišljala sam da onda za tjedan dana dam urin na običnu pretragu-valjda se iz nje vidi dali ima bakterija pa ako ima-nadam se da neće biti- ću raditi urinokulturu.

Cvjetić ti si iz čistog mira išla raditi pretrage?
Kako si dala urin-na običnu ili urinokultura pretragu?
__________________
I nogom u guzicu je korak naprijed
inana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 22:59   #22
Quote:
inana kaže: Pogledaj post
nemam pojma-hvala na odgovoru

razmišljala sam da onda za tjedan dana dam urin na običnu pretragu-valjda se iz nje vidi dali ima bakterija pa ako ima-nadam se da neće biti- ću raditi urinokulturu.

Cvjetić ti si iz čistog mira išla raditi pretrage?
Kako si dala urin-na običnu ili urinokultura pretragu?
inana, ja sam iz čistog mira odlučila napraviti pretrage jer sam čitala da su urino infekcije vrlo česte kod beba, da se znaju zakoplicirati a roditelji to tek tada saznaju i da treba provjeriti krv radi željeza...pa sam tražili uputnicu nešto prije njenih 9 mjeseci, iako moja pedica to radi svima s godinu dana.
zbog nekog svog odgašanja smo otišli tek dva mjeseca poslije, dali krv i urinokulturu. odmah je bila loša, ali je pedica htjela ponoviti u slučaju da je krivo ulovljena,pa je prvo kod sebe pogledala urin s nekim trakicama, koji je pokazao bakterije, pa smo ulovili drugu urinokulturu.
jako je bitno ako sama ljepiš vrećicu, da na piši nema kreme, i da je očišćena, mi ju pošpricamo octeniseptom da pobijeme sve moguće što bi moglo zagaditi nalaz.
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 14:05   #23
Koji su simptomi upale?

Mene samo brine sto piski dosta cesto.. Izmedju podoja (cca 4h) par puta se popiski .. Paket pelena od 46kom mi traje cca tjedan dana..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 14:26   #24
može i ne mora biti simptoma upale...
kad se upala već razbukti i krene prema bubrezima dolazi temperatura, a prije ti mogu reći da jedino pratiš da li se mijenja miris urina.
Escherihiju imamo svi, a upala često dođe pri padu imuniteta, npr. kod nicanja zubića i slično.
vi pijete probiotic za imunitet pa je valjda sve ok, nadam se, ali ako hoćeš uvjek možeš odnjeti urin na kontrolu i biti sigurna.
koliko dugo pije probiotic i u koliko vode ga mutiš?
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 14:47   #25
Od njegovog 2mj... 1xdnevno 2g sa malo mog mlijeka.. Vrlo mala kolicina..

U biti pelene mi traju I krace od 1 tjedna.. A kakav miris (ne)treba biti
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 15:11   #26
a ne znam kako ti opisati miris. znam da su me u ordinaciji pitali da li sam osjetila neobičan miris pelene i kad sam poslije vrtila film sjetila sam se da je baš čudno smrdilo ali sam mislila da je zato jer stoji cijelu noć.
čekaj, koliko često mu mijenjaš pelene? zar svaki put kad malo popiški ili količinski puno piški?
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 15:14   #27
Piski cesto. I kad god primjetim, promjenim pelenu.
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 15:15   #28
e da...mojoj curici se to dogodilo pri izbijanju 1. zuba. drugi loš nalaz je bio kod izbiijanja 2. zuba nakon toga nam je uz kapi sve ok.
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 22:42   #29
bok cure
moja mlada je imala cetiri upale u osam mjeseci...sve do godine dana i vjerojatno bi i sad bilo problema s tim(neiskorjenjena bakterija) da nismo naisli na doktoricu koja je preporucila furadantin(mislim da je tako) kapi...kod nas sam ih mogla nabaviti samo u apoteci na dolcu ili u italiji...ali, nakon njih, problema vise nije bilo.....
vandea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 12:13   #30
vandea, kakav je okus tih kapi? mi smo bili na urodin kapima, koje su odvratne, u ništa ih nisam mogla uvaliti ni zakamuflirati. nego samo dati na silu. uz opiranje pljuvanje i sl. a ja sam se nadala da bar dio ostaje u ustima. nedavno je jadna dušu izrigala nakon njih i sad radimo pauzu....
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 23:15   #31
cure, help.
veceras ga presvlacim i na peleni mala rozkasta mrlja, otvaram predzadnju pelenu i ista stvar.
pretpostavljam da je krv u urinu i urinoinfekcija...
nema temperaturu pa nisam isla na hitnu, a sutra ujutro idemo dat urin...
ono sto mene jako brine je to sto je danas jako slabo piskio, a pio je puno tekucine (stalno sam ga natakala jer je bilo vruce), pelene skoro suhe
da su bubrezi imao bi temp? ima li mama s iskustvom?
setzerka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 08:31   #32
Quote:
setzerka kaže: Pogledaj post
cure, help.
veceras ga presvlacim i na peleni mala rozkasta mrlja, otvaram predzadnju pelenu i ista stvar.
pretpostavljam da je krv u urinu i urinoinfekcija...
nema temperaturu pa nisam isla na hitnu, a sutra ujutro idemo dat urin...
ono sto mene jako brine je to sto je danas jako slabo piskio, a pio je puno tekucine (stalno sam ga natakala jer je bilo vruce), pelene skoro suhe
da su bubrezi imao bi temp? ima li mama s iskustvom?
evo mi nažalost imamo iskustvo sa akutnom upalom bubrega, ona je ima nerednovno temperaturu...imala je dva puta u razmaku od tjedan dana, pred kraj drugog tjedna je počela povraćati ali nikad nije imala krv u urinu, niti sam primjetila da je muči kad piški, da je manje piškila ili bilo što drugo...tada je imala 14 mjeseci i imala je urinoinfekt i akutnu upalu bubrega i 10 dana bolnice...svakako daj urin na kontrolu
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 08:32   #33
a to što malo piški ne mora ništa značiti jer su velike vrućine, puno se znoji i tako gubi tekućinu...evo moja cura pije jako puno a malo piški preko dana ali se zato jako znoji, trči itd.
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 08:35   #34
evo stavila sam mu vrecicu i cekam. one ne cendra, pretpostavljam da ga ne pece kad piski, al mene muci tako malo mokrace, i jutros skoro suha pelena.
idemo privatno pa cemo valjda ubrzo znat. hvala ti
setzerka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 16:02   #35
setzerka jesi možda jela ciklu ili nešto crveno..
MIha je iamo 3 mokre crvene pelene nakon što sam ja jela ciklu
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 16:39   #36
nije jeo nikakvo crveno voce ni povrce, zadnje prije te rozkaste mrlje su bile mahune na meniju (ja ne dojim).
po urinu pedica kaze da ne vidi infekciju, sad opet ima vrecicu pa nosimo u klaicevu na urinokulturu. nadam se da cemo uspjet jer do 6 primaju.
moramo dat i uzorak stolice jer ima i proljev. i dalje nema temperaturu, al nece nis jest ni pit (inace je zderonja), a i zbog urina i proljeva bi trebao puno piti.
pokusavam uvalit i rehidromix i prolife i hipp od mrkve i ne uspijevam. probat cu sa spricom.
i dva zuba izlaze i... sto muka
setzerka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 22:17   #37
Ne znam jel prava tema, ali mislim da bi mogla biti pa da pitam ako netko zna. Curica mi ima prehladu već desetak dana, uz to joj izrastao i prvi zubić. imala je laganu temeraturu od 37,5-38,4 svako toliko. Danas je zaozbiljno zakurila - 39.2. Na putu smo pa smo otišli na hitnu u mjestu gdje se nalazimo. Provjerila je dr. pluća, uši, grlo i nije ništa od toga pa nas je poslala za svaki slučaj napraviti urinokulturu i krv. Uspjela sam skupiti urin i sad je u frižideru, čekamo jutro. Curka je inaće tih desetak dana jako nervozna i cvilkava što sam naravno pripisala izlasku prvog zuba. Po noći se stalno budi. Urin joj, nema nikakav poseban miris, osim naravno noćna pelena koja smrdi.Ugl. noćas sam primjetila da stalno miče nogice, ne znam kako bi to opisala, kao nemirne noge i stalno se stišće nešto. Jel netko zna jel to fakat može biti zbog urinarne infekcije. I zanima me kako se to liječi, antibiotici, bolnica?
lola1415 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 22:45   #38
Ja imam klinca koji se borio prvih 8 mjeseci scog zivota s E.Coli. Mogu samo rec da su nas spasile kapi od brusnice
MartinaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 23:44   #39
Quote:
lola1415 kaže: Pogledaj post
Ne znam jel prava tema, ali mislim da bi mogla biti pa da pitam ako netko zna. Curica mi ima prehladu već desetak dana, uz to joj izrastao i prvi zubić. imala je laganu temeraturu od 37,5-38,4 svako toliko. Danas je zaozbiljno zakurila - 39.2. Na putu smo pa smo otišli na hitnu u mjestu gdje se nalazimo. Provjerila je dr. pluća, uši, grlo i nije ništa od toga pa nas je poslala za svaki slučaj napraviti urinokulturu i krv. Uspjela sam skupiti urin i sad je u frižideru, čekamo jutro. Curka je inaće tih desetak dana jako nervozna i cvilkava što sam naravno pripisala izlasku prvog zuba. Po noći se stalno budi. Urin joj, nema nikakav poseban miris, osim naravno noćna pelena koja smrdi.Ugl. noćas sam primjetila da stalno miče nogice, ne znam kako bi to opisala, kao nemirne noge i stalno se stišće nešto. Jel netko zna jel to fakat može biti zbog urinarne infekcije. I zanima me kako se to liječi, antibiotici, bolnica?
Iz iskustva znam da ako je visoka temp. a nema drugih nedaća tipa upaljeno grlo, kašalj, uši i to, da je onda vjerovatno infekcija mokraćnih puteva...pogotovo ako je prije toga bila angina...
Ako se stišće ili plače dok piški sigurno je upala m.p...ko d dečkića još može značiti i fimozu..
Liječi se antibiotikom, ako ne dođe do težeg slučaja npr. upale bubrega (naš slučaj), kod kuće a ako ipak dođe onda u bolnici...
Toplo preporučam cran actin brusnicu tj. koncentrat brusnice koji je dobar pogotovo ko E.colli...i daj joj da puuuuno pije...vode, čaja (od suhe brusnice), čak postoji i trava mislim da se zove medvjetka a vjerovatno ima i drugih naziva, koja je dobra za to...
idi što prije kontrolirati urin i urinokulturu...
Jedino mi nije jasno ovo skupljanje i čuvanje urina u hladnjaku...mislim da traže svježi urin...

držim fige da su ipak zubići u pitanju..držte se..
__________________
Wanting something is not enough. You must hunger for it. Your motivation must be absolutely compelling in order to overcome the obstacles that will invariably come your way..
lucylu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 23:55   #40
Quote:
lola1415 kaže: Pogledaj post
Ne znam jel prava tema, ali mislim da bi mogla biti pa da pitam ako netko zna. Curica mi ima prehladu već desetak dana, uz to joj izrastao i prvi zubić. imala je laganu temeraturu od 37,5-38,4 svako toliko. Danas je zaozbiljno zakurila - 39.2. Na putu smo pa smo otišli na hitnu u mjestu gdje se nalazimo. Provjerila je dr. pluća, uši, grlo i nije ništa od toga pa nas je poslala za svaki slučaj napraviti urinokulturu i krv. Uspjela sam skupiti urin i sad je u frižideru, čekamo jutro. Curka je inaće tih desetak dana jako nervozna i cvilkava što sam naravno pripisala izlasku prvog zuba. Po noći se stalno budi. Urin joj, nema nikakav poseban miris, osim naravno noćna pelena koja smrdi.Ugl. noćas sam primjetila da stalno miče nogice, ne znam kako bi to opisala, kao nemirne noge i stalno se stišće nešto. Jel netko zna jel to fakat može biti zbog urinarne infekcije. I zanima me kako se to liječi, antibiotici, bolnica?
moja D je imala urinoinfekciju sa 8 mjeseci i e.coli, bili 5 dana u bolnici, otkriven je refluks II stupnja i od tada je na profilaksi...hvala Bogu e.coli se više nije vraćala...svaki mjesec radimo urinokulturu...meni su rekli da se urin ne može tako dugo čuvati, znači da je ulovljen na večer a da se predaje u jutro, vrć max 2-3 sata
mallema25 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:10.