Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2008., 13:14   #1
Emo klinci

Neki dan sam u novinama citala o fenomenu emo djece, tragala sam na internetu ali sam nasla jako malo informacija. STa je to, da li nas takva djeca okruzuju, kako im pomoci?!
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 13:24   #2
Zasto bi im trebalo 'pomoci'?
Oni su ti samo emocionalni

Emo su ti sminkeri sa lijepim friziricama - friz je od esencijalne vaznosti....a kako pretendiraju da su subgenre hardcora puncka, punckeri se jako ljute...
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 16:52   #3
^o Skupina "vrhunskih intelektualaca" koji su zeljni malo paznje pa se usput samoozljeduju.
__________________
Old skul Art
Gestapo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 21:56   #4
Ima dosta toga o emo pokretu na netu, samo treba traziti. To je kao danas najaktualnija subkultura mladih koja se fura na depresiju, patnju, tugu, emocije...Skloni su autodestruktivnosti. Ma ima toga....
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 22:13   #5
Djeca koja su Emo su ona djeca o kojima ljudi na Forum.hr nemogu prestati otvarat teme.

Pustite djecu na miru, neka se režu, zaraste će rane - ožiljak će nastati.
__________________
"Ljepotu svatko lijepom drži,
baš u tom je rugoba njena."
Lao - tse
Steppenwolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 09:42   #6
to je ista špreha ko s "darkerima" otprije 20-ak god., ma blah, klinci samo privlače pažnju, ništa neobično...i traže svoju grupicu s kojom se žele poistovjetit...ništa novo.
__________________
lajf šouz no mrsi
back to black is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 02:12   #7
Quote:
SSDM kaže: Pogledaj post
Neki dan sam u novinama citala o fenomenu emo djece, tragala sam na internetu ali sam nasla jako malo informacija. STa je to, da li nas takva djeca okruzuju, kako im pomoci?!
Sve je počelo od ponžanra glazbe. Onda ti jedan glazbenik se malo nalicka na neki fensi način, i odjednom cijela raja za njim. Nazovu se popularno emo, a razlog uopće pridruživanja tako reći klanu jest da se nisu eto za života mogli već negdje pridružiti bilo iz nekih osobnih razloga bilo iz praktičnih, i sada eto troše svu lovu na najskuplje lance od bog te pitaj čega napravljenih, a one frizure naprave na foru vuk lisica.

Kod njih je isto karakteristično to REZUCKANJE, ali da se žele ubit, to bi već napravili. Pa, na kraju krajeva, nisu toliko zakinuti da se ne mogu ubiti??
EMERI nemojte mi se sada zainuatiti
Ali inače ja njih jako poštujem, i ja znam par takvih, i svatko će reći neku svoju verziju za rezanje. Već ovakvih tema ima, ako se ne varam.
Ako ti kaže da voli gledati lokve krvi kako se sljevaju niz njegovu utrnutu bespomoćnu ruku - to su POZERI hehe. Ima takvih slika dosta na internetu. Ako kažu da žele svoju mentalnu bol manifestirati na taj način, u tome ima istine. Ali moj frend to radi da ima na svom tijelu zapisano kako se osjeća, i da izgradi svoj vlastiti princip kada recimo sam sebi kaže da MORA imati duge rukave, jer da ima kratke, ožiljci bi se vidjeli.


Pa ti reci...
__________________
-- some people are not people enough for me --
-bulldog- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 11:47   #8
nedavno sam imala priliku sjedit u vlaku kraj jednog...
decko, sav u crnom, kožni ili plastični crni kaput, crne hlače i majica, cipele sa đonovima od nekih 10 centimetara. na đonovima su bile izbušene rupe promjera od oko jedan centimetar. frizura kao u onog lika iz tokio hotela: crna kosa sa puno gela i u stranu... ako se tko sjeća reklame za taft: troje tinejđera sjedi u autu, svaki ima svoju frizuru kojom su iznutra izdubili krov auta.
lik je sa tim petama bio visok nekih dva metra, mršav i kao malo dijete stisnut u čošak vagona. izgledao je kao da će se u svakom trenu rasplakati. enivej, uslikala sam ga pa se i danas smijem...

imao je naravno i duge rukave, da se ne vide porezotine...

eh ta današnja mladež

Zadnje uređivanje huškakuša : 15.03.2008. at 12:07. Reason: gram
huškakuša is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 14:00   #9
Quote:
SSDM kaže: Pogledaj post
Neki dan sam u novinama citala o fenomenu emo djece, tragala sam na internetu ali sam nasla jako malo informacija. STa je to, da li nas takva djeca okruzuju, kako im pomoci?!
To je samo reakcija na trenutno stanje u drustvu...otudjenost svih pa tako i klinaca koji to jos vise osjecaju....pa se pronalaze u glazbenom pokretu koji to izrazava, i industrije koja je to odlucila iskoristiti

Kako im pomoci? Mozda obratiti paznju na njih, pogotovo ako su nasa vlastita djeca.
Lila_sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 05:52   #10
Zar oni nemaju razlog zbog čega su depresivni i autodestruktivni? Netko je malo višlje napisao da samoozljeđivanjem kanaliziraju unutarnju bol. Što je uzrok te boli? Što im se dogodilo da toliko pate?
__________________
..slaven sam belac,
slobodni strelac..
..i dalje još uvek samo svoj..
slobodni strelac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 16:56   #11
Pubertet im se dogodio...kud ćeš više.

Sreća da je samo jednom u životu...
Leela is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 17:41   #12
Quote:
Leela kaže: Pogledaj post
Pubertet im se dogodio...kud ćeš više.

Sreća da je samo jednom u životu...
Ne znam jel to bas tako jednostavno...Antropologinja Margaret Mead radila je tamo negdje 70-ih ako se ne varam komparativnu analizu zapadnog drustva i plemena s otocja Samoa po pitanju puberteta...Naime ispalo je da "pubertetlije" na tom otocju ne prolaze pubertet na nacin emocionalnih poteskoca na koji se on manifestira u "zapadnim" drustvima, nego da uopce nemaju tih problema ...Istina da su je kasnije pokusali osporiti, ali ipak ima nesto u tome da pubertet na nacin na koji ga dozivljavaju danasnji klinci ima neke veze s drustvenim okvirom u kojem se događa. Ne znam jel rijec o otudjenosti mozda...

Pa pogledajte samo te trendove u glazbi...nisu emachi prvi...80ih je bio punk, 90ih grunge, sad ga je naslijedio emo...Ocito je stalno prisutna ista stvar samo mijenja oblike izrazavanja...
Lila_sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 20:36   #13
haha, pade mi na pamet tadukepa kako bi ona uletjela na ovaj topic s spikom o dobrobiti batine i čelične discipline
__________________
.
cap_insanio is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 18:56   #14
hmm...emo klinci su sasvim u redu. svi su oni zapravo narmalni kao i svi mi, možda imaju nekih problema (kao i svi mi) al nemožemo ih osuđivati. istina,traže pažnju.
da budem iskrena, i ja sam emo. meni je biti emo normalno.priznajem,malo je...zastrašujuće, a ljudi koji te ne poznaju osuđuju te,što je najgore.
ona emotivnost, to me živcira, jer sam vrlooo emotivna. neki dan lajk tata mi kaže da neidem više na taekwondo jer sam dosta zaostala, i ja se rasplačem. zatim sam se neš bila pogoršala u ponašanju (zato jer sam uvijek bila dobra,mala,slatka,mirna,neprimjetna djevojčica,odlikašica itd., i sad je to kao 'pogoršanje') i mama ti dođe meni da pričamo,neš mi govori kak sam bila dobra (mala,slatka,mirna,neprimjetna djevojčica,odlikašica itd.,) kad sam bila mala, i ja se rasplačem. OPET. bez razloga.
×××××
onda, bio je tu jedan dečko. jako sam ga voljela.........bila opsjednuta s njime. stariji je od mene 3 godine,i nikada nisam mogla pomisliti da ću mu se možda sviđati. međutim,jesam.
i mislim da otkad smo prohodali,ja sam postala emo.
sve je bilo u redu...voljeli smo se..bla bla..prava sapunica. dok najednom,sasvim bezrazložno, moja ljubav preme njemu je isparila.
govorila sam sebi i pravila se da ga volim, ali nešto nije bilo kao prije. kao da mi je netko iščupao srce, nisam ga više mogla voljeti. i ne samo njega, bilo koga. osjećala sam takvu prazninu u srcu...a kad nebi bila s njim nedostajao bi mi i činilo mi se da će mi srce eksplodirati od ljubavi prema njemu, ali onda sve bi išlo ispočetka.
da ne duljim, ja mislim da svaki emos ima razlog zašto je to postao. i ne,nama ne treba pomoći, jer vjerujte mi bit će nam još gore.
okay nećemo baš pustit da se režu i to...tu već možemo pomoći. moje rezanje je prestalo samo od sebe,a radila sam to jer sam vidjela od 'prijateljice'. i uopće me nebi bolilo, jer mi je veća bol bila u srcu.
i don't cut to give myself pain, i cut to control the pain.
.little_girl. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 19:04   #15
Quote:
SSDM kaže: Pogledaj post
Neki dan sam u novinama citala o fenomenu emo djece, tragala sam na internetu ali sam nasla jako malo informacija. STa je to, da li nas takva djeca okruzuju, kako im pomoci?!
gay luđaci koji izgledaju kao da su suprotnogo spola a uz to se vole rezat
ST! is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 19:08   #16
Quote:
slobodni strelac kaže: Pogledaj post
Zar oni nemaju razlog zbog čega su depresivni i autodestruktivni? Netko je malo višlje napisao da samoozljeđivanjem kanaliziraju unutarnju bol. Što je uzrok te boli? Što im se dogodilo da toliko pate?
da, imaju (imam i ja). svakome je uzrok boli drugi. npr. ja mislim da su to problemi u obitelji (svađe roditelja, nasilje...), zatim problemi u društvu ( moj slučaj: odkad znam za sebe imala sam puno prijatelja i nikada nisam bila sama. ali kad postoji tako jadnih i dvoličnih ljudi na nemreš bilivit. i onda ti dođe meni neki jadni imbecil-->pederčić, i okrene cijelu školu protiv mene. razlog tome je što ja kopiram njegovu frendicu darkericu, a toliko su neobrazovani da peder nezna da sam ja emo, a ne darkerica, i tu ti nastane cijeli problem.s.v.i. m.e. z.a.m.r.z.e!!)ilitiga neki ljubavni problem. i ono,osjećaj mane vrijednosti, beskorisnosti, da si svima na teret...ili neki zdravstveni problem (ja imam HIPERHIDROZU šugavu!!!)
tak. eto to bi bilo to. da nemislite da emosi samo žele pažnju ili šta več...
.little_girl. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 19:15   #17
stoka... 2 frenda su mi emo i svi ih sprdamo, ima i par emo cura, jedna je vec par puta vodena iz skole na hitnu jer glumata i samosakati se stalno, pada u nesvjest, ima napadaje...
Cakleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 20:31   #18
Bila sam i ja darkerica, i sličnog ponašanja kao Emo, nisam se rezala ali sam bila beskrajno tužna i kad nije bilo gledajući unatrag povoda za tim, i družila sam se baš kao i oni samo sa ljudima koji su kao ja...
podržavam ja to, i taj stil i to "tužan sam", jer nitko sretan sigurno nije odlučio biti tužan nego to stvarno i je,tako da podržavam izražavanje osjećaja i na taj način...
koji je očito trendy

ali zaboga...čemu rezanje????
mislim, rezati se da si dokažeš kako te manje boli nego duša i srce?
pa dragi moji, to će vam svatko pametan reći, da je fizička bol ništa naspram duševne.
kakve su to gluposti..rezanje. mislim da bi onda to dokazivanje "ne boli me kada se režem" imalo više od pola stanovništva ovoga svijeta. jer svi mi imamo svoje životne drame (i komedije) pa bi svi trebali biti u zavojima?

nemojte govorit da rezanje nije privlačenje pažnje...već ste privukli pažnju sa svojim frizurama i stilom oblačenja, koji mi je cool da ne shvatite krivo.
pa ak imate problem onda rađe pričajte s roditeljima, ako ne možete, pričajte s nekim tko nije emo bili to vršnjaci ili netko stariji.
samo plašite okolinu, za bezveze...
mislim da nitko nije svjestan svoje unutarnje snage, i koliko toga čovjek treba izdržati, jer uvijek ali uvijek može biti i gore.
najlakše je rezati se i plakati u kutu.
daj malo budite pametniji...život je borba...
jel se vidite i u 40tima kako u kutu plačete izrezanih ruku??
lepidoptera is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 11:22   #19
Nije da sam nešto posebno uključena u tu problematiku, al imam ih nekoliko u razredu, pa da opišem situaciju. Svi ti "emo" koje znam(dakle srednjoškolci) su klinci iz sasvim normalnih obitelji, kaj se tiče ekonomskog statusa; starci im imaju posao, i bar kolko oni kažu nemaju financijskih problema, nije im se posljednje vrijeme dogodila nikakva tragedija, kaj mogu tvrditi sa poprilično velikom sigurnošću, niti nesreća koja je mogla utjecat na njihovo fizičko ili psihičko stanje, i svemu tome nemaju nikakav tjelesni ili mentalni nedostatak. I da naglasim, većini njih roditelji rade u školi(dakle, jednim dijelom su pedagozi). Ne kažem ja da sam ja isključivo točno informirana o situaciji svakog od njih, i da nisam pogriješila, da se nekom od njih stvarno nije dogodila neka tragedija, ali bože moj, nije se dogodila svima njima i to još u isto vrijeme.
Ono kaj mogu zaključit je da je to samo tinejdžerski pozerski hir i privlačenje pažnje, pogotovo zato jer imaju često momente dramatiziranja i durenja, ak slučajno nije po njihovom. Kad ih pitam zakaj se bodu s klamericama, zakaj si pišu sa žiletom po rukama i slične stvari, uglavnom dobijem odgovor "tak, baš je fora".
A ako kojim slučajem odgovor nije taj, onda je "zato da me ono kaj me muči manje boli".
Točno vidiš da je riječ o gluposti.

Kad bi imali stvarni problem onda bi znali da nikakva fizička bol ne može nadomjestiti psihičku.
all_I_have_to_say is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 11:35   #20
Emo, nemo, kremo...isti shit. Svi ti klinci traže sebe a samo pokazuju da imaju premalo dužnosti a previše prava. Dok roditelji driblaju da se održe na životu i progonih ih neman zarade, klinci im se rezucakaju u padaju u melankoliju.

Dosadnoj mladosti život je vražje igralište.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:16.