Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi

Ostali sportovi Svi ostali sportovi
Podforumi: Borilački sportovi, Rukomet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2009., 16:33   #201
Ako nekoga interesira, u subotu 27.06.2009, od 14h nadalje, turnir amaterske lige u Ground Zero biljar klubu (Avenija Dubrovnik 10, nasuprot južnog ulaza u Velesajam).

Disciplina 9-ball, kotizacija 50kn, prijave u klubu do 13:30 istog dana.

Zadnje uređivanje Sorongil : 24.06.2009. at 16:35. Reason: typo
Sorongil is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 19:47   #202
ovako počeo sam se malo zanimati za biljar onak krenulo mi je napokon
pa zanima me dali je biljar sport koji se može naučit igrati bilokad ili ima npr ko košarka svoje uzvanike od 10/11 godine
(btw ja imam 15)
a ovo zaključio sam da mi ide jer polako mi je krenulo ja i frend smo išli u jonny il johny kak se več piše igrat
i sad me znaima bili bilo pametno uložit neku početnu svotu u nekakav biljarski štap jer ovi u jonnyu su za mlatit nekog jedino i ak mi neko može objasnit kolko taj štap mora bit dugaćak i sl...

Zadnje uređivanje Joint : 24.08.2009. at 19:56.
Joint is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 01:26   #203
Stapovi su vise manje isti. Imas u mlaki za kupiti, i do 500 kn se da nac super stap. A nije to losa investicija ni ako malo igras. On traje desetljecima, osim ako se neces mlatiti s njime, ako ces imati futrolu (100 kn) i ako ces za razbijanje kuglica ko kreten ipak uzeti stap od kluba u kojem igras.

Nikad nije kasno za nauciti, ali kao i sve, treba ti saaaati i saaati igre. Za to ili trebas u neki klub se uclaniti, ili imati i stol kod kuce, jer nije bas jeftino placati punu cijenu da bi se ucio. Biljar je vise za zabavu, jer zna frustrirati kada igras protiv nekog profica, i onda gledas kako uzme 5-6-7 partija za redom u devetki, bez da si ti dosao na red. To vise onda nije zabavno, a novaca u tome bas i nema, pa ti ne preporucujem da mastas o tome kako ces gaziti Putnika ili O'Sullivana.
husky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 12:49   #204
ne znam postoji li organizirana škola.

ali ima dosta materijala po internetu i filmova i tako.
Je da će ti trebati duže, možda ćeš i neke stvari krivo naučiti.
ali računaj da ti je sad privatnih instrukcija cca 10 €.

štap od 500 kn ne bi nikom preporučio, imam ga ja

meni je špica predebela i premekana, a i vrh mi je preširok.
dobro ja nisam početnik
__________________
"Snovi se ostvaruju. Da nije tako, priroda nas ne bi poticala da ih imamo" - John Updike
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 02:18   #205
organizirane škole ima u zagrebu već 3 i po godine, ali treba znati gdje kod koga i kada... sa interneta i iz filmova se jako malo nauči, i jako sporo...najbolje je učlaniti se u klub i igrati s igračima koji su jači za klasu dvije tri, a onda nakon par godina treninga, ovisi koliko čestog, koliko kvalitetnog i koliko talenta imaš, iako je glava najvažnija, će počet padat jači igrači... govorim iz osobnog iskustva, iako je to jako individualno
Cypress Hill is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 13:02   #206
Quote:
husky kaže: Pogledaj post
Stapovi su vise manje isti. Imas u mlaki za kupiti, i do 500 kn se da nac super stap. A nije to losa investicija ni ako malo igras. On traje desetljecima, osim ako se neces mlatiti s njime, ako ces imati futrolu (100 kn) i ako ces za razbijanje kuglica ko kreten ipak uzeti stap od kluba u kojem igras.

Nikad nije kasno za nauciti, ali kao i sve, treba ti saaaati i saaati igre. Za to ili trebas u neki klub se uclaniti, ili imati i stol kod kuce, jer nije bas jeftino placati punu cijenu da bi se ucio. Biljar je vise za zabavu, jer zna frustrirati kada igras protiv nekog profica, i onda gledas kako uzme 5-6-7 partija za redom u devetki, bez da si ti dosao na red. To vise onda nije zabavno, a novaca u tome bas i nema, pa ti ne preporucujem da mastas o tome kako ces gaziti Putnika ili O'Sullivana.
ova zadnja rečenica
pa jebeš ti onda takav sport bez ikakve motivacije
Quote:
Mladenac kaže: Pogledaj post
ne znam postoji li organizirana škola.

ali ima dosta materijala po internetu i filmova i tako.
Je da će ti trebati duže, možda ćeš i neke stvari krivo naučiti.
ali računaj da ti je sad privatnih instrukcija cca 10 €.

štap od 500 kn ne bi nikom preporučio, imam ga ja

meni je špica predebela i premekana, a i vrh mi je preširok.
dobro ja nisam početnik
pa nemogu izdvojiti više od 500kn za štap tako da slobodno preporuči jedan
Joint is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 13:19   #207
ak se već misliš ozbiljnije primiti igranja biljara, onda ti je neophodan kvalitetan štap...ovi kolcevi po 500kn su ti smeće, bolje ti je zapiti te novce...neg dati za kolac...
Dega76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 13:26   #208
Quote:
Dega76 kaže: Pogledaj post
ak se već misliš ozbiljnije primiti igranja biljara, onda ti je neophodan kvalitetan štap...ovi kolcevi po 500kn su ti smeće, bolje ti je zapiti te novce...neg dati za kolac...
jedan kaže da se može nać ti sad kažeš da se nemre nač dobar štap...
pa hoču samo imati ok štap za početak netreba mi najbolji najkvalitetniji itd
Joint is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 13:33   #209
obzirom da igram dosta, ali ne biljar nego snooker...definitivno dobar štap puno znači...jednom kad se navikneš na jedan štap, teško se je naviknuti na drugi...potpuno drugi osjećaj, što je jako važno...taj kaj ti je preporučio takav kolac, očito je igrač iz neke lokalne birtije...možeš ga poslušati, ali će ti biti krivo kasnije...ako se zaozbiljno prihvatiš igranja...i da, bez poduka nema šanse da ćeš išta dobroga postići...
Dega76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 13:43   #210
Quote:
Dega76 kaže: Pogledaj post
obzirom da igram dosta, ali ne biljar nego snooker...definitivno dobar štap puno znači...jednom kad se navikneš na jedan štap, teško se je naviknuti na drugi...potpuno drugi osjećaj, što je jako važno...taj kaj ti je preporučio takav kolac, očito je igrač iz neke lokalne birtije...možeš ga poslušati, ali će ti biti krivo kasnije...ako se zaozbiljno prihvatiš igranja...i da, bez poduka nema šanse da ćeš išta dobroga postići...
ajde daj mi jedan štap
firmu i cijenu napiši
Joint is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 13:48   #211
glupo mi ti je nekaj preporučiti za biljar kad ga ne igram...ja sam svoj štap za snooker naručio iz engleske...cijenu ti neću spominjat...malo je poveća
Dega76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 14:14   #212
Quote:
Dega76 kaže: Pogledaj post
glupo mi ti je nekaj preporučiti za biljar kad ga ne igram...ja sam svoj štap za snooker naručio iz engleske...cijenu ti neću spominjat...malo je poveća
neću se pravit pametan al biljar i snooker su nebo i zemlja
Joint is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 01:23   #213
Quote:
Dega76 kaže: Pogledaj post
obzirom da igram dosta, ali ne biljar nego snooker...definitivno dobar štap puno znači...jednom kad se navikneš na jedan štap, teško se je naviknuti na drugi...potpuno drugi osjećaj, što je jako važno...taj kaj ti je preporučio takav kolac, očito je igrač iz neke lokalne birtije...možeš ga poslušati, ali će ti biti krivo kasnije...ako se zaozbiljno prihvatiš igranja...i da, bez poduka nema šanse da ćeš išta dobroga postići...
molim te šta jebeš čovjeka... ja sam mu rekao da za prvih pola godine do godinu dana može kupit štap za 500-600 kn... neki tipa fury ili tako nešto... šta će čovjek sad dat 700 € za štap a još ne zna igrat kak spada i šta ako skuži da to ne ide? govorim ti iz iskustva jer sam prvi štap platio 600 kn, bio mi je dobar prvih godinu dana, sad igram sa štapom od 700 € dvije godine i naravno da je tu razlika, ali shvati da nije stvar u štapu koliko je u igraču ( i kapici :P )
btw snooker i pool su prerazličiti da bi ti kao "snookeraš" (makar sam 100% siguran da bih te dobio i snookeru i u poolu) mogao govoriti o pool štapovima
Cypress Hill is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 10:35   #214
Quote:
Cypress Hill kaže: Pogledaj post
molim te šta jebeš čovjeka... ja sam mu rekao da za prvih pola godine do godinu dana može kupit štap za 500-600 kn... neki tipa fury ili tako nešto... šta će čovjek sad dat 700 € za štap a još ne zna igrat kak spada i šta ako skuži da to ne ide? govorim ti iz iskustva jer sam prvi štap platio 600 kn, bio mi je dobar prvih godinu dana, sad igram sa štapom od 700 € dvije godine i naravno da je tu razlika, ali shvati da nije stvar u štapu koliko je u igraču ( i kapici :P )
btw snooker i pool su prerazličiti da bi ti kao "snookeraš" (makar sam 100% siguran da bih te dobio i snookeru i u poolu) mogao govoriti o pool štapovima
a znam te...tko te ne bi skužio po pisanju priznajem puno si bolji od mene, obzirom koliko boraviš za stolom nije ni čudo...uskoro se otvara prvi snooker klub u zagrebu...onda će i snooker napokon nešto napredovati...slabi smo u snookeru, u odnosu na pool...ali kakvi su uvjeti trenutno, nije niti čudo...

kvalitetan štap može dići igru realno za nekih 5 do 10%, ali ima rijetkih slučajeva u kojima igrač počne igrati kao lud...slučaj sa snookera kod nas...lik nije mogao nikog dobiti, i onda s novim štapom pobijedi novaka
Dega76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 14:37   #215
Quote:
Dega76 kaže: Pogledaj post
a znam te...tko te ne bi skužio po pisanju priznajem puno si bolji od mene, obzirom koliko boraviš za stolom nije ni čudo...uskoro se otvara prvi snooker klub u zagrebu...onda će i snooker napokon nešto napredovati...slabi smo u snookeru, u odnosu na pool...ali kakvi su uvjeti trenutno, nije niti čudo...

kvalitetan štap može dići igru realno za nekih 5 do 10%, ali ima rijetkih slučajeva u kojima igrač počne igrati kao lud...slučaj sa snookera kod nas...lik nije mogao nikog dobiti, i onda s novim štapom pobijedi novaka
očito me ne znaš ako misliš da puno boravim za stolom pogotovo za snookerom kojeg igram samo na turnirima i to 2-3 puta godišnje, nadam se da ću ih sada više igrat... btw čuo sam za klub i kolko sam shvatio to se otvara negdje u gorici?! al neka i tamo, dok ima iše od 2 snookera dobro je za nas

stvar sa štapovima gdje je razlika u cijeni nekih 7-8 puta veća je čisto mentalna...ja sam npr znao da sa onim štapom od 600 kn neću ić dalje od jedne razine jer sam znao da ću si kupit novi i onda me ta činjenica kočila da dižem igru sa starim štapom...kad kupiš skuplji štap to ti daje jednu garanciju, i u glavi znaš da ćeš još nekih 10ak godina ako ne i duplo više igrat s tim istim štapom, pa imaš tu slobodu da se navikneš na to i si dižeš razinu igre...
s druge strane kako pool napreduje sve važnije su špice, pa bi ja rađe štap od 200$ s predatorovom 314 špicom i moori kapicom gore nego neki štap od 1000$ sa običnom špicom i elk master kapicom

a ovo sa snookerom, koji je to igrač dobio novaka s novim štapom?
btw novak ima loših dana, kao i svi mi smrtnici
Cypress Hill is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 15:16   #216
znam da igraš sam povremeno hsl...zadnji put si skoro novaka dobio..jel tak? klub je prvo trebao biti tamo, ali su se opametili na vrijeme i na kraju će biti na početku radničke, prek puta autobusnog kolodvora...tri riley turnirska stola, znači profi stola ona sa srebrnim nogama...biti će mjesečna članarina i neka mala cijena stola po satu...navodno 200kn/10kn...ak će biti tak...onda će biti krcato non stop...
ne znam jel ga znaš..ljubičić...dok nije dobio novi štap...acuerate cue kojega hendry isto koristi...nije baš nikog dobio...i onda pobjedi 6 puta u nizu...wtf?!
Dega76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 20:09   #217
nego jel ima kakav webshoop da malo pogledam štapove prije kupnje i to našo sam neki dalgent i još neki kojem stranica nije napravljena do kraja

Zadnje uređivanje Joint : 02.09.2009. at 20:31.
Joint is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 14:18   #218
Quote:
Joint kaže: Pogledaj post
nego jel ima kakav webshoop da malo pogledam štapove prije kupnje i to našo sam neki dalgent i još neki kojem stranica nije napravljena do kraja
nema...imaš jedino u velikoj mlaci dućan...ali možeš ih zatražiti da ti mailaju katalog...
http://www.billiard-plus.hr
Dega76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 11:43   #219
Billiard

davne 2001 sam htjela ici "trenirat" biljar i tada je jos taj biljarski klub drzao Vjeko Slisko i definitvno mi nije bas bilo drago biti u tom zadimljenom prostoru , zagusenog svjetla sa sumljivim i cudinim tipovima mafijaske proslosti i sadašnjosti.

Zna li netko kakva je situacija danas, da li se u Zagrebu moze negdje uciti igrati biljar, a da sredina nije mafijaška ili sta ti ja vec znam.

Vidim na netu da ima neki Hrvatski biljarski savez pa eto, ako ima netko neke info pisite

Takoder ako imate nekih informacija gdje se moze na netu naci nekih prirucnika, savjeta ili neceg za ljude koji volje biljar?

Thx
__________________
na repeatu
Zara.Zara is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 01:51   #220
zara imaš danas par većih klubova, ne birtija... mosconi - folnegovićeva 10, ground zero - avenija dubrovnik 10, 8ball u sesvetama, metalac - ilica 500, svi redom sa 10-15 turnirskih stolova, klupska atmosfera gdje igraju naši "profići", imaš i školu biljara, samo se javiš u klub i pitaš
Cypress Hill is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:45.