Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2015., 22:19   #1301
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
Gle farenhajt, pratim te od kada si napisao da trošiš 500 m 3 plina na grijanje plastenika 2000 m2, jer sam ja napisao da je vani -24 C, i bilo je te godine, a sad kad si pokazao taj svoj plastenik,ilovaču i kaj tu sve kemijaš da uzgojiš nešto, svaka čast, i kad te gledam kaj pišeš, ili si puka il ti noge smrde (tak se kod nas to veli).
I nemoj se ljutiti, al nisi ti najpametniji čovjek na svijetu, niti je biljka, on je malo , mrvicu, ako ne dvije.... Ali jebote di ćeš ilovaču navoziti pa s benasi frezat u profi proizvodnji ?
Mislim, nemoj me krivo shvatiti, al dobio sam dojam da je to sve ipak na malo višem nivou, barem kaj se zemlje tiče.
Jer sam čak i ja, seljo, shvatio da je ipak sve u zemlji i strukturi tla. Ipak sam si ja zamislio da je to nekak malo drugačije kod tebe.......

Diši duboko, uzmi zrak i polako prije neg me napadneš s odgovorom, jer ja imam nadnaravne ljute moći što mi je moja ženica prenjela spolnim odnosom.......ak me razmeš....
Malo si me pobrkal s nekim drugim,ne grijem na plin,niti sam ikad grijao...
A za frezu si me pak pobrkal sa SAS-om,on je ak se ne varam nedavno kupil Benassi frezu...
Plastenik sasvim uredno služi svrsi,u njemu uzgajamo flance u kontejnerima,imam još jedan gde je još veći "beton" i navoz,sad sadimo papriku i biti će vrhunska čak i u ilovači...
F@@hrenheit is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 22:27   #1302
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
A zakaj si ti SAS uletil u moj pola post ?
Kaj ne gledaš TV ?
Imaš opciju edit i dopiši što si još mislio dopisat, a ne pisat tri posta u nizu kroz 5 min.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 23:26   #1303
Quote:
F@@hrenheit kaže: Pogledaj post
A čega bi me to trebalo biti sram?
Pa stalno pišeš bedastoće,samo kaj ljudi to ne kuže i misle kak ti nekaj znaš...
Nabrojati ću zadnje koje sam zapamtil:
Na temi Jagode si tvrdil kak modra galica štiti od botritisa...
Sad na temi Bolest na rajčici čovjek ima početnu fazu napada botritisa,a ti tvrdiš da to nije to,nego nekaj drugo...
A ja recimo takve stvari imam u malom prstu,jer od toga živim i meni nemreš prodavat maglu kao ostalima...
Trebal bi se sramiti gluposti koje sipaš samo tako, kao iz rukava.

Da, i dalje tvrdim da če modra galica pomoći kod napada botritisa. Da si dovoljno educiran onda bi znao da je botritis gljivična bolest, da se gljivične bolesti suzbijaju fungicidima i da je modra galica fungicid. Osim toga, napisao sam da nije učinkovita poput botricida ali može pomoći. Barem kao preventiva.

Nije botritis. Pjege na plodovima su previše pravilne i nisu sive.
Jasno mi je da se baviš poljoprivredom no isto tako mi je jasno da nisi školovani poljoprivrednik. Kaj se prodavanja magle tiče, ti ju prodaješ. Ili ju barem pokušavaš prodati. To kod amatera pali ali ne kod mene. Na krivog si se namjerio.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 14:50   #1304
Htio sam eko cesnjak kak i sve prijasnje godine pa sam ove godine skoro ostao bez njega zbog hrde. Cak i baka veli da sam vise cesnjaka posadio nek sto sam ga sada izvadio. Tocnije imam samo 1m2 cesnjaka koje sam poslagao na povrsinu ili u prijevodu 10kg. Bilo bi jos manje ili ga uopce nebi bilo da nisam kraj 5mj. pospricao protiv hrde. Istina stvarno prekasno, al eto to mi je skola. Inace trebao sam izvaditi minimum 3m2 ili u prijevodu 30kg cesnjaka.

Ovaj cesnjak vise nemogu upotrijebiti za ponovnu jesensku sadnju. Dali znate gdje ima za kupit domaci cesnjak, a da nije cistokrvni kinez ?
Ove spike kupi na placu... nevjerujem da je to domaci jer mi vecina cesnjaka izgledaju kao oni uvozni iz kine koji se nude po trgovackim centrima.

Cesnjak mi treba za pacat meso.


Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 17:20   #1305
@SAS, probaj ovdje.

http://www.toplice-lesce.com/kulinar...camalesce.html
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 14:23   #1306
@Biljka112

Jel taj češnjak proljetni, jesenski ili kombinacija toga ?
Ne znam kakav ima uopće okus i dali je prikladan za meso.
Jednom je otac prije 10 godina kupio od kolege s posla nekakav domaći češnjak od par kilograma i kad smo narezali nije ništa mirišalo, no kad smo snjime napacali domaću svinjetinu za roštilj onda je meso doslovno smrdilo !

Zato se raspitujem za normalan domaći češnjak.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 16:07   #1307
Ovaj je odličan. Probao...
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 14:47   #1308
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
Ali jebote di ćeš ilovaču navoziti pa s benasi frezat u profi proizvodnji ?
Mislim, nemoj me krivo shvatiti, al dobio sam dojam da je to sve ipak na malo višem nivou, barem kaj se zemlje tiče.
Jer sam čak i ja, seljo, shvatio da je ipak sve u zemlji i strukturi tla. Ipak sam si ja zamislio da je to nekak malo drugačije kod tebe.......
Inače,ilovača je super zemlja za uzgoj povrća,dobro zadržava i otpušta vlagu,jebački zadržava hranjive tvari,u nekim drugim vrstama tla ne možeš postići rezultate sa istom agrotehnikom i gnojidbom kao ja u ilovači...
Tlo u vrtu je samo medij u kojem nešto uzgajaš i ono jako malo utječe na urod,najbitnije je kaj si posadiš u vrt,da li znaš koliko i kakvog hranjiva imaš u tlu,ph zemlje i ph vode kojom zaljevaš,te ono najvažnije,dati odgovarajućeg hranjiva onoliko koliko je biljci potrebno u određenoj fazi razvoja direkt pod korijen...
Ima samo jedan problem kod ilovače,teško se obrađuje i potrebna je profi mehanizacija,od koje si ti pogodio samo prvo slovo...kod mene nije "benasi" u pitanju nego BCS...
http://i.imgur.com/y5iMVtr.jpg
http://i.imgur.com/2gMfvgO.jpg
http://i.imgur.com/yncFNdr.jpg

Zadnje uređivanje F@@hrenheit : 02.07.2015. at 14:58.
F@@hrenheit is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2015., 13:02   #1309
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Ovaj cesnjak vise nemogu upotrijebiti za ponovnu jesensku sadnju. Dali znate gdje ima za kupit domaci cesnjak, a da nije cistokrvni kinez ?
Ove spike kupi na placu... nevjerujem da je to domaci jer mi vecina cesnjaka izgledaju kao oni uvozni iz kine koji se nude po trgovackim centrima.

Cesnjak mi treba za pacat meso.
Sad kad nebude otkupa flaša - bit će još više sirotinje i još više prekupaca kineskog, argentinskog...

Šparoge iz Egipta, Ekvadora, Maroka, Perua, Kine ili Čilea, jagode, maline i kupine iz Tanzanije, Meksika, Urugvaja, Argentine, cikla iz Kameruna i Tajlanda, grah iz Kirgistana, Uzbekistana, Madagaskara, Etiopije, Egipta i Mijanmara, slatke paprike iz Ugande, Jordana i Izraela, bademi iz Salvadora, lješnjaci iz Gruzije, orasi iz Bjelokosne Obale..., samo su neki od apsurda koji su obilježili i lanjski uvoz voća i povrća u Hrvatsku težak čak 1,5 milijardi kuna – gotovo dvije trećine izravnih poticaja koje je država lani upucala u “konkurentnost” domaće proizvodnje.

Sve zbog brze zarade

Za oko 275 milijuna kilograma uvezenog voća i povrća trebalo nam je gotovo 12.500 šlepera, što je kolona od Zagreba do Splita, a čak i ako mislite da znate odakle je, “zelenjava” prepakirana u Hrvatskoj nerijetko dobiva i “hrvatsko” podrijetlo.


I stalno se pitam kak je moguće prodati svu hranu, ali ne i domaću?
komar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2015., 15:52   #1310
Quote:
komar kaže: Pogledaj post
I stalno se pitam kak je moguće prodati svu hranu, ali ne i domaću?
Jer su ljudi telad i ne zanima ih uopće kaj jedu,ne zabrinjava ih činjenica kaj im kg paradajza u 6-tom mjesecu košta 5,00kn i tehnologija kojom je uzgojen da bi uopće mogao biti tako jeftin...svakodnevno veselo nose pune vrećice takve hrane kući i misle kak su dobro prošli,jer su kupili "jeftino i kvalitetno"...
F@@hrenheit is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2015., 16:35   #1311
Je samo hrvati proizvode zdravo a cijeli ostali svijet jede smeče...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 00:33   #1312
@Biljka112

Hvala budem se raspitao za taj češnjak.



No što se tiće skupih i jeftinih proizvoda ljudi kupuju jefinije proizvode jer nemaju para. Pogotovo ne u ovo vrijeme kada ljudi krpaju iz mjeseca u mjesec.
A to da samo Hrvati proizvode zdravo, a cijeli ostali svijet jede smeće naravno da nije točno.
Npr. čuo sam se s jednim forumašem koji je išao na tečaj za održivu uporabu pesticida, pa poslije na ispit u Zlatar Bistricu... I što se dogodilo ?
Od 85 ljudi koji su bili na ispitu njih 80% nisu znali što je karenca !
Sada vjerojatno možete dobiti dojam kakvu hranu jedemo kada naši poljoprivrednici u srcu Hrvatskog zagorja poznato po poljoprivredi ne znaju što je karenca.

Zatim još u vrijeme prije ulaska u EU Slovenci su bili prisiljeni vratiti svu robu mandarina nazad proizvođačima iz doline Neretve jer su proizvodi imali preveliku količinu ostataka pesticida od dozvoljene !

Vani u svijetu se strogo pazi na karencu i kod ostataka pesticida zbog drastičnih kazni- Dok kod nas naši proizvođači mogu danas pošpricati, sutra pobrat plodove da bi mogli prekosutra stavili proizvode u promet za prodaju i nitko nebude za to odgovarao sve dok se nešto nedogodi. A i kad je bilo nezavisno istraživanje kolika je količina ostataka pesticida u hrani, onda su ustanovili da dobra većina proizvoda ima povećanu razinu pesticida od dozvoljene.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 01:15   #1313
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Je samo hrvati proizvode zdravo a cijeli ostali svijet jede smeče...
Ja sam napisao da smo mi kanta za smeće,jer jedino takva hrana se u Hrvatsku uvozi (jeftina i nekvalitetna)...dobar dio naših poljoprivrednih proizvoda ode za izvoz,da bi se isti ti proizvodi (jeftiniji i lošije kvalitete) uvozili...pa nije pogon za preradu žitarica smješten bez veze u najvećoj i najmodernijoj nam luci na moru...
F@@hrenheit is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 08:59   #1314
Nismo mi nikakva kanta za smece jer se proizvodacima neisplati proizvoditi dvije kategorije, jednu vrhunsku i drugu smece.
Trebali ste vidjeti proizvodnju u Izraelu na onoj htv poljoprivrednoj emisiji sto se vikendom prikazuje. Oni su od pustinje napravili plodnu zemlju i slozili kompjuterski najmoderniji sustav navodnjavanja koji tocno dozira potrebnu kolicinu vode i prihranu, sve to preko onih brdo senzora za tlo. Neki nasi agronomi su isli dolje da vide tu prezentaciju !
Problem je nasih proizvodaca sto ne zele zivjeti od proizvodnje vec od poticaja. I onda imamo to sto imamo, a to je neisplatljivu proizvodnju jer su cijene previsoke od uvozne konkurencije pa od domacih ljudi nekupuje "nitko", kad ima jeftinije kod konkurencije.

Npr. kod nas su nase jabuke po 10kn/kg, tresnje 20-30kn/kg, kruske petrovke i zimske kruske nisu ispod 18kn/kg !
Kila voca za jednu obitelj nije nista, i tako svaki dan u prosjeku kupac daje 15kn za kilu voca i dojdes do 450kn/mj. a nisi se niti najeo !
I sad ti jedi domace voce svaki dan izdvojivsi barem 900kn/mj za 2kg voca za 4 ili 5-clanu obitelj kako preporucuju doktori. A prosjecna mjesecna placa radnika je 3-4000kn.
A di je tu jos povrce i meso za neki normalan rucak ?
Naravno povrce i meso isto mora biti preskupo od nasih proizvodaca.

Recimo nasi proizvodaci se kunu da im je prsut najbolji na svijetu i onda ga cijene 200kn/kg, a talijan za tu istu kvalitetu napravi prsut po cijeni od 80-120kn/kg !
Probao sam talijanski prsut po cijeni od 80-120kn/kg i tako je dobar da se moze mjeriti u klasi kao onaj nas od 200kn/kg kojeg sam isto probao i sad kupujem samo talijanski prsut. Dosta je slan i ukusan ko domaci kojeg drzimo na tavanu/podrumu.

Nasi poljoprivrednici su isti kak nasi dalmatinci koji iznajmjuju apartmane po visokim cijenama pa su mnogi turisti se zaputili ljetovati u Grcku, Tursku, Tunis jer im je jeftinije ljetovati i nemoraju se brinuti o kisnom tijednu kao kod nas pa da ljetovanje produ pod kisobranom.


Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 11:10   #1315
Quote:
F@@hrenheit kaže: Pogledaj post
Ja sam napisao da smo mi kanta za smeće,jer jedino takva hrana se u Hrvatsku uvozi (jeftina i nekvalitetna)...dobar dio naših poljoprivrednih proizvoda ode za izvoz,da bi se isti ti proizvodi (jeftiniji i lošije kvalitete) uvozili...pa nije pogon za preradu žitarica smješten bez veze u najvećoj i najmodernijoj nam luci na moru...
Ne baš. Ono što proizvedu Španjolci ili Talijani nije ništa manje kvalitetno od tvojih proizvoda.
A šta mi to izvozimo? Eventualno morsku ribu.

Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Nismo mi nikakva kanta za smeće jer se proizvodacima neisplati proizvoditi dvije kategorije, jednu vrhunsku i drugu smece.
Trebali ste vidjeti proizvodnju u Izraelu na onoj htv poljoprivrednoj emisiji sto se vikendom prikazuje. Oni su od pustinje napravili plodnu zemlju i slozili kompjuterski najmoderniji sustav navodnjavanja koji tocno dozira potrebnu kolicinu vode i prihranu, sve to preko onih brdo senzora za tlo. Neki nasi agronomi su isli dolje da vide tu prezentaciju !
Problem je nasih proizvodaca sto ne zele zivjeti od proizvodnje vec od poticaja. I onda imamo to sto imamo, a to je neisplatljivu proizvodnju jer su cijene previsoke od uvozne konkurencije pa od domacih ljudi nekupuje "nitko", kad ima jeftinije kod konkurencije.

Npr. kod nas su nase jabuke po 10kn/kg, tresnje 20-30kn/kg, kruske petrovke i zimske kruske nisu ispod 18kn/kg !
Kila voca za jednu obitelj nije nista, i tako svaki dan u prosjeku kupac daje 15kn za kilu voca i dojdes do 450kn/mj. a nisi se niti najeo !
I sad ti jedi domace voce svaki dan izdvojivsi barem 900kn/mj za 2kg voca za 4 ili 5-clanu obitelj kako preporucuju doktori. A prosjecna mjesecna placa radnika je 3-4000kn.
A di je tu jos povrce i meso za neki normalan rucak ?
Naravno povrce i meso isto mora biti preskupo od nasih proizvodaca.

Recimo nasi proizvodaci se kunu da im je prsut najbolji na svijetu i onda ga cijene 200kn/kg, a talijan za tu istu kvalitetu napravi prsut po cijeni od 80-120kn/kg !
Probao sam talijanski prsut po cijeni od 80-120kn/kg i tako je dobar da se moze mjeriti u klasi kao onaj nas od 200kn/kg kojeg sam isto probao i sad kupujem samo talijanski prsut. Dosta je slan i ukusan ko domaci kojeg drzimo na tavanu/podrumu.

Nasi poljoprivrednici su isti kak nasi dalmatinci koji iznajmjuju apartmane po visokim cijenama pa su mnogi turisti se zaputili ljetovati u Grcku, Tursku, Tunis jer im je jeftinije ljetovati i nemoraju se brinuti o kisnom tijednu kao kod nas pa da ljetovanje produ pod kisobranom.


Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2
Slažem se da naši poljoprivrednici gledaju samo gdje će dignuti kakav poticaj. Ali ne zamjeram im. Situacija je posložena tako da se domaćeg proizvođača cijedi a najviše profitira uvozni lobi.

što se pršuta tiče, naši ga definitivno znaju napraviti ali nije domaći. Istina, meso je sušeno kod nas ali su svinje iz Mađarske, bugarske, Poljske...Ista je stvar sa ostalim mesom i mesnim prerađevinama. Još nam lažu da je hrvatski proizvod. Uvozno meso prerađeno i pakirano kod nas.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 11:34   #1316
Prije nekih 10 tak godina bio sam voditelj njemačkog centra kod nas, pazeći na rezultate, pitam ja mesara,kako to da mu je u jednom mjesecu inventura ok, a u drugom lošija ?
On meni kaže, šefe dođite vidjeti. Odemo mi u hladnjaču i veli on baš nam je sad stigla roba iz Mađerske, prekrasne svinjske polovice, onda to oni rastrančiraju i prodaju.
OK, pitam ja u čemu je kvaka, pa kvaka je u tome da kad dođe roba iz Mađarske , nema vode u njoj, nema krvi, što se vidi po tome koliko se iscijedi po podu, dok vise u hladnjači, kvalitetnija je obrada, vjerojatno prehrana, itd. No kad naši dovezu polovice, to je katastrofa, krvi po podu, kaplje voda??, vidio ja kasnije, lošija prehrana, nemam pojma. Uglavnom, brojke ne lažu.
Neznam kakva je situacija sada, ali vjerojatno se popravila čak i na našem tržištu, al jebote di ćeš prodavat mrkvu po 12 kn kilogram, istovremeno vratina po 20 kn. Halo ?
Ta mrkva u ilovači sigurno nebu dobra...
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 11:52   #1317
rotenon+ amitraz, mirno spavanje, eventualno apiguard...spavanje na jedno oko.....sve ostalo bez spavanja...uz dosta nuspojava, moje iskustvo

Ovo je citat s jednog foruma koji prati jednu našu poljoprivrednu proizvodnju...
Nemoram ni reči da su obje supstance zabranjene i koristile su se kao bojni otrovi. Za jednu je dokazano da uzrokuje perkinsonovu bolest.
Toliko o našim zdravim proizvodima i stranom smeču...
interesantno kad njemac dođe kupiti taj proizvod i nudi višu cijenu od domačih otkupljivača rijetki žele prodati njemcu.. možda je razlog što njemac radi analizu dok naši ne, šta mislite o tome....
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 14:11   #1318
Jeste bio sam na jednom poljoprivrednom forumu i onda sam tako slicno citao. No recimo na tom forumu sam citao i vezano uz temu o breskvama i karence. Jedan proizvodac je rekao da do berbe sprica 12-13 puta, i onda su mu drugi proizvodaci bresaka rekli to ti je EKO !

Osim toga bila je i tema o bolestima. Proizvodac vidi neku bolest na plodovima i upotrijebi krivi preparat da suzbije tu bolest i naravno pita na forumu uz fotografiju sto je to i da je spricao stim i stim preparatom, no da nema pomaka na bolje. Onda su mu rekli da to nije pravi preparat za tu bolest vec mora upotrijebiti drugi preparat. I tada lik jos jednom posprica s pravim preparatom. Naravno on nije jedini slucaj, ima jos brdo foumasa profesionalnih proizvodaca koji nemaju pojma o nicemu.


A tek kolika je kvaliteta mandarina i klementina iz Neretve, osim sto ima brdo pesticida Rusi su vratili 10 vagona tih proizvoda nazad jer su bile prekisele za konzumaciju. A proizvodaci tada nisu rekli da su sami krivi za to vec su se zalili da im je rod propao zbog Rusa !


I sad ocemu mi govorimo ?
Da nasi proizvoaci em nemaju pojma sto je karenca, em neprepoznaju bolesti pa spricaju s koje cime, em nisu upuceni u proizvodnju jos bi oni primali svake godine nove poticaje da bi mogli prezivjeti.



Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 14:29   #1319
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Trebali ste vidjeti proizvodnju u Izraelu na onoj htv poljoprivrednoj emisiji sto se vikendom prikazuje. Oni su od pustinje napravili plodnu zemlju i slozili kompjuterski najmoderniji sustav navodnjavanja koji tocno dozira potrebnu kolicinu vode i prihranu, sve to preko onih brdo senzora za tlo. Neki nasi agronomi su isli dolje da vide tu prezentaciju !
A kak bi drugačije uzgajali povrće u pijesku,pijesak baš ne zadržava najbolje hranjiva,mada nekolicina vas ovdje si njime "popravlja" zemljište u svojim vrtovima...

Quote:
Naravno povrce i meso isto mora biti preskupo od nasih proizvodaca.
Naravno da mora,jer nije jeftino uzgojiti kvalitetno i zdravo povrće,neki ljudi imaju malu djecu i paze kaj im kupuju za jelo...
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Ne baš. Ono što proizvedu Španjolci ili Talijani nije ništa manje kvalitetno od tvojih proizvoda.
A šta mi to izvozimo? Eventualno morsku ribu.
Pa ne bih baš rekao,ima nas nekolicina proizvođača u mojoj županiji koji ovo ne sadimo...
http://www.povrce.com/index.cgi?A=AKS&SIF=10008&V=
...jer jednostavno takvu robu nemamo kome prodati...kupci bi mi bacili u glavu takav paradajz i nikad se više ne bi pojavili kod mene i otišli drugome...da ne govorim kaj bi bilo da im prodam flance paradajza od takvog sjemena da si ih posade u vrt...
Ovakve sorte jabučara i rozih paradajza nema za kupiti na veleprodajama,mogu se kupiti samo direktno kod proizvođača...
http://i.imgur.com/2m9URxs.jpg
Pa nije prošlo tako puno vremena od kad su nam robne zalihe žitarica netragom nestale iz Đakovštine i otišle za izvoz...ili si ti toliko naivan,pa misliš da jedeš kruh i ulje od domaćih sirovina?
Quote:
Slažem se da naši poljoprivrednici gledaju samo gdje će dignuti kakav poticaj. Ali ne zamjeram im. Situacija je posložena tako da se domaćeg proizvođača cijedi a najviše profitira uvozni lobi.
Proizvođači su si sami krivi za takvo stanje,tko ih je tjerao da grade mega farme?...mogli su si za puno manje novaca organizirati vlastitu maloprodaju i doći sa svojim proizvodom direkt do krajnjeg kupca...
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
al jebote di ćeš prodavat mrkvu po 12 kn kilogram, istovremeno vratina po 20 kn. Halo ?
Ta mrkva u ilovači sigurno nebu dobra...
I ti si nam stigao,jesi se otreznio?
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
[B]
Ovo je citat s jednog foruma koji prati jednu našu poljoprivrednu proizvodnju...
Nemoram ni reči da su obje supstance zabranjene i koristile su se kao bojni otrovi. Za jednu je dokazano da uzrokuje perkinsonovu bolest.
Toliko o našim zdravim proizvodima i stranom smeču...
Dazomet je isto bojni otrov (plin),pa je dozvoljen kao sredstvo za sterilizaciju tla u plastenicima...

Zadnje uređivanje F@@hrenheit : 12.07.2015. at 14:56.
F@@hrenheit is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 15:09   #1320
Nije stvar u tome jel je ili nije bojni otrov nego što je u ovom djelu proizvodnje zabranjeno korištenje jer ostaju rezidenti u svemu. Kumifos se koristi u poljoprivredi ali u određenim koncetracijama i određenim djelatnostima...
Kod na seljak smješa sve kaj ima u ormaru i onda šprica....
Zato ja više vjerujem u strano smeče koje se kontrolira i nadgleda nego u naše zdravo koje je proizvela kumica s 2 mala odmora...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:19.