Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2010., 14:02   #1
Svako dijete može naučiti spavati

Drage forumašice, molim ako netko ima iskustva s ovom metodom iz knjige? Ja sam probala i uspjeli smo naučiti zaspati, a samo smo jednu noć odspavali u komadu. Sad se opet počeo buditi po noći, ali puno puno rjeđe.
__________________
...i onda sam se probudila...
ivanahumpalot is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 14:28   #2
ma sve su ti to rješenja koja mogu, ali ne moraju upaliti
kod nas je funkcioniralo 2-3 mjeseca, onda opet sve po starom pa onda još i gore
svako dijete može naučiti spavati. da, s vremenom. moja je s dvije godine počela spavat cijelu noć, krmi k'o zaklana sad.
najbolje je ne očekivati ništa i tako si dodatno nabijati frustracije. da,da, znam kako je grozno biti neispavan, ali nema čarobne metode. nažalost.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 15:36   #3
ovo je rješenje gdje se dijete pusti plakati dok ne zaspi?
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 17:27   #4
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
ovo je rješenje gdje se dijete pusti plakati dok ne zaspi?
Ne baš doslovno, ali u metodi (Ferber) ima i toga. Drugim riječima, u metodi ima i elemenata "svaki roditelj može naučiti spavati dok mu dijete plače".

U biti, dvije "škole mišljenja": jedna koja zastupa, kao, "kratkotrajnu fazu plakanja, dok se beba ne navikne" nakon koje je sve super-duper, i drugu koja zastupa "želim da moje dijete odraste s osjećajem da sam tu za njega uvijek kad mu trebam - a vjerujem da noću ne plače zato što mu je dosadno".
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 22:28   #5
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ne baš doslovno, ali u metodi (Ferber) ima i toga. Drugim riječima, u metodi ima i elemenata "svaki roditelj može naučiti spavati dok mu dijete plače".

U biti, dvije "škole mišljenja": jedna koja zastupa, kao, "kratkotrajnu fazu plakanja, dok se beba ne navikne" nakon koje je sve super-duper,
i drugu koja zastupa "želim da moje dijete odraste s osjećajem da sam tu za njega uvijek kad mu trebam - a vjerujem da noću ne plače zato što mu je dosadno".
ja sam definitivno za ovu drugu!
moja su dva starija sina od prvog dana po povratku iz rodilišta spavala u svom kindiću, uz 1-2 obroka po noći. Prvi je prospavao prvi puta noć s mjesec i pol(on nije dojio,da ne bude zabune). Drugom je za to trebalo oko 5 mjeseci, s time da je on dojio,a s 3,5mj se budio samo jednom, oko 1 noću.

A ovaj mali cicoljubac spava s nama u krevetu od prvog dana(mislim da je u kindiću bio nekih 4-5 puta,po max sat i pol), a noću se budi(zapravo ne budi,nego cendra tražeći cicu) po nekoliko puta.
Slijedeći tjedan mu je prvi rođendan
Na samu pomisao da ga stavimo u kinderbet počinje bunjenje i plač. Ista priča ako ne dobije cicu.

Već nekoliko mjeseci ga staviti na spavanje mogu MM ili braća, ali ako sam ja u blizini,nema uspavljivanja bez cice.
Isto i kad dođem u krevet, valjda me nanjuši!

I linijom lakšeg otpora ja sam naučila spavati dojeći, u kojekakvim položajima,a MM je naučio da se spavati može i na rubu kreveta! :-D
Često mi se dogodi da skužim da se sisavac prištekao-po principu samoposluge. Samo ponekad promjenim stranu
Nije baš da ne iščekujem prospavanu noć(iako mislim da ću se buditi da vidim je li s njim sve ok ),ali ni ovako nije neizdrživo.
Neće trajati vječno!
I zato uživamo u tome
2xmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 00:01   #6
Moje zlato spava cijelu noc od kad je imao mjesec i pol i od kad smo otisli na more. I sigurna sam da tu nema moje zasluge niti da nije naucio spavati od 21h -7h ujutro. Jednostavno imam ludu srecu
Ali on se i kao novorodjence budio 2x prvi tjedan, nakon toga 1x i prvu noc koju je prespavao na moru nakon puno setnje po rivi je zaspao u 21h i probudio se u 6:30h. I odonda tako pici dalje. Hocu rec, ne znam kako bi ga mogla pustiti duze od minutu da place jer ako ne dobije utjehu, ako me ne cuje, ne vidi i ne osjeti blizinu, plac krece u dernjavu i onda ga vise nista ne da smiriti. Ne bi ja to mogla, nema sanse.
mybabyborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 14:36   #7
Kod nas nije upalilo. Uspjeli smo ukidati neko buđenje, ali se javljalo drugo buđenje u drugom vremenskom periodu...
Ni dan danas ne zna spavati i budi se minimalno jedanput, nekad i više puta (2 godine, 5 mjeseci).
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 14:46   #8
Kod nas još ništa nije upalilo da spava
__________________
Gledam te dok spavaš, slušam kako dišeš....
Nespavalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 00:42   #9
Quote:
Manch kaže: Pogledaj post
Kod nas nije upalilo. Uspjeli smo ukidati neko buđenje, ali se javljalo drugo buđenje u drugom vremenskom periodu...
Ni dan danas ne zna spavati i budi se minimalno jedanput, nekad i više puta (2 godine, 5 mjeseci).
Moj sin se nocu budio do 3 i kusur godina i to vise puta.

Boze,kad se samo sjetim...
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 15:43   #10
ne, ovo je rješenje gdje dijete nauči zaspati bez pomagala i u krevetiću (tak da kad se se dogodi jedno od normalnih malih noćnih budđenja ne doživi šok jer je na nekom desetom mjestu od onog na kojem je zaspalo i ne počne plakat već se promeškolji i nastavi spavat dalje) + smirivanje aktivnosti prije spavanja + stroga pred spavanje rutina
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 15:46   #11
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ne, ovo je rješenje gdje dijete nauči zaspati bez pomagala i u krevetiću (tak da kad se se dogodi jedno od normalnih malih noćnih budđenja ne doživi šok jer je na nekom desetom mjestu od onog na kojem je zaspalo i ne počne plakat već se promeškolji i nastavi spavat dalje) + smirivanje aktivnosti prije spavanja + stroga pred spavanje rutina
ali temelji se na načelu - pusti ga da plače samog u sobi, najprije 3 minute pa 5 pa 7 pa 10. to za mene je "pusti da plače" metoda malo upakirana.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 15:49   #12
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
ali temelji se na načelu - pusti ga da plače samog u sobi, najprije 3 minute pa 5 pa 7 pa 10. to za mene je "pusti da plače" metoda malo upakirana.
da, ja sam isto mislila da je to to.

jovančević u onoj "prve godine, zašto su važne", također to savjetuje, kao - svako dijete može samo zaspati, pa ne treba od toga raditi drame.


ali nije napisao od kada krenuti s tim. ako je od rođenja, onda je to glupost, jer moj ima 4 mjeseca pa mu ne znači ništa baš kad ga samo pomazim ako plače, on samo plače dalje
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 11:26   #13
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
ovo je rješenje gdje se dijete pusti plakati dok ne zaspi?
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
ali temelji se na načelu - pusti ga da plače samog u sobi, najprije 3 minute pa 5 pa 7 pa 10. to za mene je "pusti da plače" metoda malo upakirana.
Pa nije baš tako. Moj je jako malo plakao, ja bi ga pomazila, poljubila i on bi se smirio, a baš s tom metodom je naučio i zaspati sam. Evo već nam drugu noć spava u komadu. Preko dana ga legnem i bez problema zaspi. Kažu da dijete koje nauči samo zaspati se također i samo zna uspavati kad se noću probudi, a sva djeca se bude.
Ja smatram da na uštrb malo plača, dijete može naučiti spavati, a i majka je tada naspavanija i odmornija za igru sa svojim djetetom i nije na rubu živaca kao šta sam ja bila.
__________________
...i onda sam se probudila...
ivanahumpalot is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 16:32   #14
Sve ove metode super zvuče, ali meni je praksa nešto drugo. Ja sam svog pustila da plače i to ničemu nije vodilo. On je sve više i više urlao, izvijao se, okretao na stomak, a svaki put kad bi ga pomazila još je više urlao. Pa ne znam što bi mu više Čitav mi se dan svodi na njegovo uspavljivanje.
ančica11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 11:23   #15
Quote:
ančica11 kaže: Pogledaj post
Sve ove metode super zvuče, ali meni je praksa nešto drugo. Ja sam svog pustila da plače i to ničemu nije vodilo. On je sve više i više urlao, izvijao se, okretao na stomak, a svaki put kad bi ga pomazila još je više urlao. Pa ne znam što bi mu više Čitav mi se dan svodi na njegovo uspavljivanje.
Probaj ga uspavljivati na pilates lopti. Definitivno pomaže! Oni očito vole kad ih se malo jače ljuljka! Ili bar zamisli da si na lopti!
__________________
...i onda sam se probudila...
ivanahumpalot is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 15:47   #16
i koji su savjeti?

ovo s rutinom je slično kao "kako uspavati dijete bez plakanja", ima još koja ideja?

mi muku mučimo i s dnevnim spavanje, od danas odlučila probati sa zatvorski strogom rutinom, javim rezultate
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 15:50   #17
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
i koji su savjeti?

ovo s rutinom je slično kao "kako uspavati dijete bez plakanja", ima još koja ideja?
uf, mislim da sam onda možda pomiješala te dvije knjige!

idem sad guglat da vidim koju sam zapravo ja imala i provodila

edit: pomiješala sam knjige, ja sam imala ovu drugu, bez plakanja. ovu s plakanjem nisam provodila nit bih preporučila.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 16:01   #18
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
idem sad guglat da vidim koju sam zapravo ja imala i provodila
i znali niš do dvije godine?

hm ja ne mogu toliko izdržat sad sam u fazi da se noću budi svakih sat vremena, koma užasna.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 15:48   #19
jel se da nekome ukratko objasniti tu metodu, konkretno me zanima uspavljivanje bez ljuljanja...
__________________
♥♥ Filip 18.02.2010. ♥♥
žeeljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 16:10   #20
dobro, ima boljih i lošijih razdoblja..čekaj, pa tvoj je još sasvim mala bebica...
neki spavaju cijelu noć prije, neki kasnije. kažu da je do 3 godine normalno da se bude po noći.
zna se i moja probudit sad za pišanje, al to je više iznimka nego pravilo. i nakon dvije godine se baš vidjela promjena, baš je počela krmit k'o top.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:14.