Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet > Navijači

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2017., 23:49   #8581
Quote:
stwhiskey kaže: Pogledaj post
Samo cu reagirat na zadnji dio..glupost,kao prvo ta poruka je najobicnija navijacka provokacija a drugo nismo mi s tom porukom aludirali da su ljevicari tako da ti usporedba ne stoji
Ljevičari koji navijaju za klub u privatnom vlasništvu? Desničari koji zagovaraju društveno vlasništvo? Mislim da je to zbrka i nerazumijevanje što je ljevica a što desnica. Rijeka je desniji klub od Hajduka i Dinama po tome. Desnica zagovara privatno vlasništvo i manje demokracije ako govorimo o ekstremnijoj varijanti desnice a klasična desnica inzistiranje na privatnom vlasništvu pa je samim time društveno vlasništvo opreka istoj,pogotovo neka diktatura proletarijata navijača. Imamo navijače koji imaju tako nešto sa bogatim klubovima ali koliko se to uklapa u "against modern football"? Koji Hrvat imal ove da iskešira lovu za pojačanje u Bayernu ili da plaća skupe karte? Većinom bi to bili oni jači slojevi gdje nema toliko nereda i sve je skuplje.

Quote:
prva i osnovna razlika je da drustveno vlasnistvo podrazumijeva da radnici upravljaju kolektivom sto u socios-modelu nije slucaj..
Ako je klub socios tj. društven,hrvatska riječ za socios je društveni klub. Navijači su u tom klubu radnici,pitaj navijače Varteksa da li je to tako. To je interesantno,tvrtka Varteks je nastala u komunizmu i klub je igrao niže lige kao društven a danas je osnovan klub koji igra niže lige ali je tvornica u privatnom vlasništvu. Oni ti organiziraju akcije kad treba nešto farbati,postaviti ogradu,kopati nešto na terenu da se zakrpa. Problem je u tome što oni rade zabadava tj. volontiranje. Dakle ako je klub vaš što sa Hajdukom nije baš neki slučaj jer su još to novci grada a sad me ti ispravi ako griješim,mislim da navijač na privatizacijskoj osnovi po sadašnjoj vrijednosti nemaju love da kupe većinsko vlasništvo kao što mislim da klub bez neke privatizacije barem djelomične 40% npr. ne može naprijed. Uglavnom,ako je to vaš klub onda ste vi ti koji se trebate organizirati da radite pa imaš radnički klub na principima smaoupravnog socijalizma.

Quote:
drugo,socios model upravljanja klubovima je stecevina zapadne demokracije a ne komunizma
Pa demokracija je povezana sa socijalizmom,najviše demokracije žele upravo komunisti a Marx je hvalio Francusku revoluciju tj. liberalnu demokraciju.
Po istoj logici kao što se uništavaju bivše društvene firme se uništavaju i klubovi i najjači klub postaje onaj koji ima najviše love. Neće niti Dinamo moći tu utrku s Rijekom izdržati ako neće biti privatiziran. Oni čak mogu napisati natječaj za dionice ali navijači neće biti većinski vlasnici baš kao što i nisu u Rijeci a dd funkcioniraju na većinskom vlasništvu gdje npr. ako ja koji imamo 80% dionica a 2000 navijača 20%,moj glas kao pojedinca vrijedi više od 2000 navijača.

Javni klubovi se mijenjaju putem državna vlasti izborima na lokalnoj i višoj razini a privatni sukladno poslovanju privatnika.


btw pitajte nekog navijača koji ima privatnu firmu da li ima što protiv da radnici smiju glasati u njegovoj firmi da odlučuju o budućnosti poslovanja. Baš me zanima odgovor.

Zadnje uređivanje Detektor : 16.04.2017. at 00:12.
Detektor is offline  
Old 16.04.2017., 02:29   #8582
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Ljevičari koji navijaju za klub u privatnom vlasništvu? Desničari koji zagovaraju društveno vlasništvo? Mislim da je to zbrka i nerazumijevanje što je ljevica a što desnica. Rijeka je desniji klub od Hajduka i Dinama po tome. Desnica zagovara privatno vlasništvo i manje demokracije ako govorimo o ekstremnijoj varijanti desnice a klasična desnica inzistiranje na privatnom vlasništvu pa je samim time društveno vlasništvo opreka istoj,pogotovo neka diktatura proletarijata navijača. Imamo navijače koji imaju tako nešto sa bogatim klubovima ali koliko se to uklapa u "against modern football"? Koji Hrvat imal ove da iskešira lovu za pojačanje u Bayernu ili da plaća skupe karte? Većinom bi to bili oni jači slojevi gdje nema toliko nereda i sve je skuplje.
ti si napisa da je poruka sa zadnjeg derbija hajduk rijeka besmislena jer rijeka je po vlasnistvu desni klub a hjaduk livi..al neznan kakve veze ta poruka ima sa livo/desno,poruka nije bila u tom kontekstu

diktatura proleterijata navijača??nema nikakve diktature proleterijata navijača nego članski model upravljanja klubom..ovo je forum i svoje animozitete i konstrukcije ostavi za kucnu raspravu ako cemo normalno diskutirat..ako ne samo reci,nije problem

Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Ako je klub socios tj. društven,hrvatska riječ za socios je društveni klub. Navijači su u tom klubu radnici,pitaj navijače Varteksa da li je to tako. To je interesantno,tvrtka Varteks je nastala u komunizmu i klub je igrao niže lige kao društven a danas je osnovan klub koji igra niže lige ali je tvornica u privatnom vlasništvu. Oni ti organiziraju akcije kad treba nešto farbati,postaviti ogradu,kopati nešto na terenu da se zakrpa. Problem je u tome što oni rade zabadava tj. volontiranje. Dakle ako je klub vaš što sa Hajdukom nije baš neki slučaj jer su još to novci grada a sad me ti ispravi ako griješim,mislim da navijač na privatizacijskoj osnovi po sadašnjoj vrijednosti nemaju love da kupe većinsko vlasništvo kao što mislim da klub bez neke privatizacije barem djelomične 40% npr. ne može naprijed. Uglavnom,ako je to vaš klub onda ste vi ti koji se trebate organizirati da radite pa imaš radnički klub na principima smaoupravnog socijalizma.
Navijači u tom klubu nisu nikakvi radnici..njihova je dobra volja da besplatno pomazu klubu jer su financijski skromni..nadan se da ce za koju godinu doc u poziciju da ce moc bez problema platiti nekoga za izvodit radove

zanimljivo to o gradskin novcima..trenutno hajduk puni budzet bez ikakve love od grada a zanimljivo da privatnoj rijeci grad pokriva troskove odrzavanja omladinske skole..jesmo li sad mi opet desniji od njih posto privatnin novcima financiramo klub?

ovo da klub nemoze naprid bez privatnika je opet samo tvoje misljenje

da imamo radnički klub na principima samoupravnog socijalizma onda bi se složija s tobon da bi sami morali volontirat oko radova..posto nemamo takav oblik upravljanja niti cemo ga ikad imat onda ne



Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
pa demokracija je povezana sa socijalizmom,najviše demokracije žele upravo komunisti a Marx je hvalio Francusku revoluciju tj. liberalnu demokraciju.
Po istoj logici kao što se uništavaju bivše društvene firme se uništavaju i klubovi i najjači klub postaje onaj koji ima najviše love. Neće niti Dinamo moći tu utrku s Rijekom izdržati ako neće biti privatiziran. Oni čak mogu napisati natječaj za dionice ali navijači neće biti većinski vlasnici baš kao što i nisu u Rijeci a dd funkcioniraju na većinskom vlasništvu gdje npr. ako ja koji imamo 80% dionica a 2000 navijača 20%,moj glas kao pojedinca vrijedi više od 2000 navijača.

Javni klubovi se mijenjaju putem državna vlasti izborima na lokalnoj i višoj razini a privatni sukladno poslovanju privatnika.


btw pitajte nekog navijača koji ima privatnu firmu da li ima što protiv da radnici smiju glasati u njegovoj firmi da odlučuju o budućnosti poslovanja. Baš me zanima odgovor.
pardon,krivo san procita sta si napisa,sad cu se ispravit..mi ne zelimo drustveno vlasnistvo,neznan odakle ti to..mi zelimo postat vecinski vlasnici kluba i da samo mi upravljamo,nikako cilo društvo

ovo da dinamo nece moc izdrzat bez privatizacije je opet samo tvoje misljenje
stwhiskey is offline  
Old 16.04.2017., 02:31   #8583
Dobro, a kakve veze za Boga miloga imaju vlasničke strukture tvrtki i korporacija s nogometnim klubovima, pogotovo iz perspektive navijača nogometnih klubova
WilsonEduardo28 is offline  
Old 16.04.2017., 03:10   #8584
Quote:
stwhiskey kaže: Pogledaj post
ti si napisa da je poruka sa zadnjeg derbija hajduk rijeka besmislena jer rijeka je po vlasnistvu desni klub a hjaduk livi..al neznan kakve veze ta poruka ima sa livo/desno,poruka nije bila u tom kontekstu
Znamo dobro zašto je došla ta poruka i da je to nivo prosjerčnog hrvatskog desničara. Inače i sam spadam na desnu stranu. Riječane se cijelo vrijeme provocira zbog postotka Srba koji žive u tom gradu a budimo realni,ti Srbi nisu bježali jer nisu imali potrebe i radi se o boljim slojevima društva ako su iz "crvene" županije,imaš primejr crvenih županija na sjeveru sa etnički najčistijih područja i to samo zato zbog desnog primitivizma. Ta provokacija je valjda tko je veći Hrvat a Riječani su i crvene županije drže Hrvatsku jer su razvijenije.


Quote:
diktatura proleterijata navijača??nema nikakve diktature proleterijata navijača nego članski model upravljanja klubom..
Kako komentiraš da navijački klub Zagreb041 brije na to kojeg su osnovali antifašisti i tumače to kao primjer neke klasne borbe? Da taj klub podržava Radnička fronta? Antifa zastave,azilanti,dakle klub je čisto osnovan na komunističkoj liniji samoupravljanja i ideologije.

Quote:
Navijači u tom klubu nisu nikakvi radnici..njihova je dobra volja da besplatno pomazu klubu jer su financijski skromni..nadan se da ce za koju godinu doc u poziciju da ce moc bez problema platiti nekoga za izvodit radove
Teško,jedva da ima love za nekog boljeg igrača a kamoli za tako nešto. Radnik je onaj koji radi a on irade samo volonterski,to je čista radnička spika ali je bila na njihovom primjeru jedini izlaz samo što to nije desno riješenje problema. Desno riješenje je privatizacija. Alternativa je npr. ostaviti većinsko vlasništvo i privatizirati što ja znam 30% dionica da se zadrži taj model. Bilo je prijedloga da se ujedine i kapitalisti tipa da se taj klub privatizira i pretvori u dd spajanjem dvaju klubova ali je odbijeno.

Quote:
zanimljivo to o gradskin novcima..trenutno hajduk puni budzet bez ikakve love od grada a zanimljivo da privatnoj rijeci grad pokriva troskove odrzavanja omladinske skole..jesmo li sad mi opet desniji od njih posto privatnin novcima financiramo klub?
Svaka čast ako sve financirate privatnim novcima bez gradske pomoći,to nisam znao do sad. Niste desniji još od Rijeke jer imate više uključene navijače u vođenje tipa Naš Hajduk koliko stignem pratiti. Desnica nije da većina odlučuje kao što radnici ne odlučuju u firmi. Mislim da Hajduk ne zaslužuje biti na toj poziciji gdje je ejr se od njega očekuje da bude zamjenski klub Dinamu a to su vam rezultati ljevičarenja. Rijeka je napravila desno riješenje i može uzeti dvije titule. Dinamo ima neko umjereno ljevičarenje gdje masa nije uključena u rad kluba.

Quote:
ovo da klub nemoze naprid bez privatnika je opet samo tvoje misljenje
Može ako imate love ko Bayernovi navijači,pošto to hrvatski navijači nemaju,onda ne može. Koliko para,toliko muzike.

Quote:
da imamo radnički klub na principima samoupravnog socijalizma onda bi se složija s tobon da bi sami morali volontirat oko radova..posto nemamo takav oblik upravljanja niti cemo ga ikad imat onda ne
Pa želite što veću uključenost navijača,nije nikakva sramota samoupravljanje dakle da sami vladate sobom . Ok,imate love za radnike,svaka čast ali jeftinije bi vam bilo da volontirate,manji troškovi a i ima vas.

Quote:
pardon,krivo san procita sta si napisa,sad cu se ispravit..mi ne zelimo drustveno vlasnistvo,neznan odakle ti to..mi zelimo postat vecinski vlasnici kluba i da samo mi upravljamo,nikako cilo društvo
Pa niti nisam mislio da želite da to ujedno bude i klub cijelog društva ali to vam je lokalna razina,to je lijeva logika pasalo to nekome ili ne. Navijači Liverpoola i Manchestera su si osnovali takve klubove znaš zašto? Zato jer radnička klasa nije imala love za pratiti bogate klubove.

Quote:
ovo da dinamo nece moc izdrzat bez privatizacije je opet samo tvoje misljenje
Bit će oni pri vrhu ali Dinamo nije klub da sudjeluje nego da osvaja. Ako to želi,morat će se privatizirati. Ja ne vjerujem da će oni biti prvaci,živi bili pa vidjeli. Rijeka je to napravila na vrijeme i rezultati su tu.

Quote:
WilsonEduardo28 kaže: Pogledaj post
Dobro, a kakve veze za Boga miloga imaju vlasničke strukture tvrtki i korporacija s nogometnim klubovima, pogotovo iz perspektive navijača nogometnih klubova
Da li se ono što se događalo sa društvenim firmama preslikava na klubove? Da. Kao što radnici vide da nemaju više pravo neke pobune u nečem privatnom tako i navijači vide da nemaju pravo odlučivanja u nekoj blago lijevoj varijanti gradskog kluba. Kad se do desilo po firmama za vrijeme rata ,svi su šutjeli,kad se to desilo na najvažnijoj sporednoj stvari na svijetu,svi se digli na noge,hrvatski mentalitet.

Inače,ne želim promovirati komunizam ali podsjetit ću ekstremnije desničare na Hitlera koji je bio radnik i koji nije dozvolio samoupravljanje unatoč tome što je na vlasti bila radnička stranka. To je ništa drugo nego ideološka zbunjenost među ekstremnijom desnicom deklarativno što je dobar pokazatelj stanja na desnici tj. zašto nju gotovo i nemamo zašto idu porezi na nekretnine,zašto se štite kapitalisitčki kroneri tipa Agrokor il izašto imamo socijalisitčka rješenja nacionalizacija INE,autocesta... ne znam uopće zašto sam se uključio u temu kad se ne razumije što je ekonomija sa desnog stajališta,što sa lijevog a što sa liberlanog. Ovo je ipak tema navijači i politika pa se politika može povezati sa rješenjima unutar klubova npr. Rijeka,Hajduk,Osijek su isto korporacije,osnove korporacija su dionice. Npr. navijači Varteksa su pitali kandidata HDZa što misli o budućnosti kluba i ovaj je jasno izrazio desno stajalište o privatizaciji tj. da bez privatizacije neće moći u više rangove.


@kokorinta

Ove godine ti je 100 godina Crvene armije i Putin to slavi. Pogledaj ga na ovoj slici: https://zionistreport.com/wp-content...2052_43454.jpg

Ima li neki državni koji se nije tu poklonio? Oni pravi ekstremni desničari zapravo mrze Putina u Rusiji. Što misliš zašto? Tip ih gura u europski sukob na teritoriju države koja nije njegova i imamo ubilački rat europskih naroda umjesto ujedinjenja kao 41. Europljani će po statističkim pokazateljima do 2100. većina biti jedino u istočnoj Europi koja će propadati sporo zbog post-komunističke ekonomije velike države koja je problem u svim post-komunističkim ekonomijama. Slično stanje i u HRvatskoj gdje će Hrvati zbog toga sami sebe uništiti. Hoće li navijači navijati za klubove gdje će europljani biti manjina? Vjerojatno hoće. Hoće li prihvatiti takve jer će igrati za repku i biti na papiru Hrvati? Vjerojatno hoće. Ne vidim zašto ne bi kada je takvo stanje u Dinamu,Hajduku i td. što samo govori kako je neka ekstremna desnica u Hrvatskoj samo folklor i ništa više od toga.

Zadnje uređivanje Detektor : 16.04.2017. at 03:48.
Detektor is offline  
Old 16.04.2017., 07:55   #8585
A koliko to portugalci imaju para,jesu li i oni bogatiji od nas??

Tvrdis kako hrvati nemaju para za placat toliko karte koliko je potrebno za clanski model..kako ce onda placat kad dode privatnik i udre jebene cijene(slucaj rijeka koja ima debelo najskupljr ulaznice???ti bi stvarno tija da splicani osjecani zagrebcani rjecani moraju osnivat svoje klubove za desetak godina i da nas japanci i kinezi izgnaju sa tribina??jeben si

P.s.kad vec spominjes hitlera i ekonomiju u smislu nogometnih klubova..koji su to klubovi koji su se privatizirali u njegovo vrime

Zadnje uređivanje stwhiskey : 16.04.2017. at 08:14.
stwhiskey is offline  
Old 16.04.2017., 12:10   #8586
Quote:
stwhiskey kaže: Pogledaj post
A koliko to portugalci imaju para,jesu li i oni bogatiji od nas??
Misliš Benfica? Ne stignem sve to pratiti ali treba imati love za to sve,za dovođenje takvih igrača. Mislim to je klub sa 220 000 članova,toliko ti ima negdje HDZ koji je najjača stranka u državi od 4 milijuna ali mislim da Hrvati nemaju love za to sve.

Quote:
Tvrdis kako hrvati nemaju para za placat toliko karte koliko je potrebno za clanski model..kako ce onda placat kad dode privatnik i udre jebene cijene(slucaj rijeka koja ima debelo najskupljr ulaznice???ti bi stvarno tija da splicani osjecani zagrebcani rjecani moraju osnivat svoje klubove za desetak godina i da nas japanci i kinezi izgnaju sa tribina??jeben si
Ha,skuplje u odnosu na koga,Rijeka je razvijena pa su njezinim navijačima pare manji problem. Privatnik u Rijeci nije isto kao privatnik u nekom drugom boljem klubu. NJima je uspjeh ako su prvi a kako će biti u Europi je druga stvar.

Quote:
P.s.kad vec spominjes hitlera i ekonomiju u smislu nogometnih klubova..koji su to klubovi koji su se privatizirali u njegovo vrime
Pojma nemam ali znaš neki da je funkcionirao po sociosu? Ja znam da je lijeva frakcija SA likvidirana u Noću dugih noževa zbog toga jer se kapitalisti nisu dali. Njemu je nogomet bio zadnji na pameti valjda kad je predratno stanje.

Da sumiram,kao što se samoupravni socijalizam na ovim prostorima pokazao kao krajnje loš potez,ne vjerujem da se modelom "jedan član-jedan glas" može stvoriti uspješan nogometni klub kod nas. Hrvati niti imaju interes niti love a ne imanje love je temeljni uzrok toga. Jako je teško voditi klub na taj način koji igra veliki nogomet. Ako je Hajduk četvrti,to je za takav klub neuspjeh. Armada je do kraja prihvatila privatizacijski klub,KOhorta isto,privatizacija ih je spasila da ne propadnu. Dilema je u tome želi li se jaki klub,makar privatni ili slabi klub i navijački a tako i tako netko bere lovu,u navijačkom su to igrači koji igraju za svoj džep već u nižim ligama a ne kao navijači kluba.

Zadnje uređivanje Detektor : 16.04.2017. at 12:29.
Detektor is offline  
Old 16.04.2017., 12:47   #8587
@Detektor

Nadrobio si dosta gluposti.To je tako kada netko odlijepi na politiku pa u sve mora umiješati istu tu politiku i ideologiju.
U svijetu nogometnih socios klubova postoje oni koji su na glasu kao lijevi i oni koji su desni.Ako želiš možeš se uvjeriti iz prve ruke pa navrati do Ultras Sura i reci dečkima da su prljavi komunisti jer im klub nije u vlasništvu nekog bogatog tajkuna.Ili su Nijemci SVI komunisti jer kompletna liga ne želi korporacijski nogomet?

U svijetu u kojem se od nogometa napravila igračka bogatih arapa,rusa,amera i kineza koji se međusobno natječu i rade cirkus od svega,u takvom svijetu izlaz i kontra je upravo socios model kao poveznica kluba i zajednice.Na taj način zadržava se ona iskonska nit i povezanost kluba i navijača.Ali ti to ne razumiješ jer je tebi politika i ideologija na prvom mjestu.Da nije tako ne bi u sve miješao ideologiju.Rezultat i uspijeh prije svega ovise o upravi i njezinom radu,a ne o modelu kluba.U susjedstvu imaš Sarajevo u koji je ulupan privatni kapital malezijskog milijardera pa ih Zrinski šora.Kod nas imaš Mr.Glovera u Istri pa im je top domet sredina tablice.Ni Volpijevi euri ne bi jamčili uspijeh Rijeke da se u samome klubu ne radi kvalitetno.

p.s javi mi na pm kako si se proveo kod US nakon što si im došao filozofirati kako su kvazi desničari,ustvari komunjare jer im klub nije u vlasništvu jednog gazde.
I sve bi se dalo tolerirati ali di ćeš NS ići pisati kako pravi desničari mrze Putina.Ispada kako je on kvazi desničar.Nisi mu mogao napisati težu uvredu.I to na sami Uskrs,gdje će ti duša?Očekuj da će ti napisati cijelu ćitabu kad vidi što si mu napisao.

Poslano sa mog E2003 koristeći Tapatalk
bijesprvi is offline  
Old 20.04.2017., 21:17   #8588
[QUOTE=krešimir-;63233567]Mukte Kavga je ovdje odradio PR za Most. Odradio je to za plaću, u sklopu ugovora njegove agencije i Mosta. I to je sasvim legitimno, to je u opisu njegovog posla da piše pozitivno i reklamira Most. Tako da su tvoje želje za objašnjenjem besmislene.
Da li je to bilo moralno s obzirom da 99 % ljudi ovdje nije imalo pojma o njegovoj PR agenciji i Mostu, a dugi niz godina isti je ovdje pisao i izgradio status kao forumaš pisajući u svoje ime, je drugi par čarapa.
Nakon toga svega, njegovo mišljenje i objašnjenje kao pojedinca je sasvim irelevantno.
Mukte vas je zajebao.

frende, on je mali milijun puta rekao da više nema ugovor s njima i izgovorene gadosti kojima si je narušio kredibilitet su nevjerojatne, kao da nikad nije bio na tribini i među normalnim ljudima. za šaku kuna. fuj.
Vaniica is offline  
Old 20.04.2017., 21:18   #8589
Quote:
krešimir- kaže: Pogledaj post
Mukte Kavga je ovdje odradio PR za Most. Odradio je to za plaću, u sklopu ugovora njegove agencije i Mosta. I to je sasvim legitimno, to je u opisu njegovog posla da piše pozitivno i reklamira Most. Tako da su tvoje želje za objašnjenjem besmislene.
Da li je to bilo moralno s obzirom da 99 % ljudi ovdje nije imalo pojma o njegovoj PR agenciji i Mostu, a dugi niz godina isti je ovdje pisao i izgradio status kao forumaš pisajući u svoje ime, je drugi par čarapa.
Nakon toga svega, njegovo mišljenje i objašnjenje kao pojedinca je sasvim irelevantno.
Mukte vas je zajebao.
frende, on je mali milijun puta rekao da više nema ugovor s njima i izgovorene gadosti kojima si je narušio kredibilitet su nevjerojatne, kao da nikad nije bio na tribini i među normalnim ljudima. za šaku kuna. fuj.
Vaniica is offline  
Old 21.04.2017., 20:57   #8590
Hajde ,manite se Muktea i njegove floskularne retorike..., čovik već,.. poduže nije ovdje , te nije korektno niti pisati o njemu . (Dok djela,govore sama ,za sebe ..)
žaccko is offline  
Old 27.04.2017., 03:49   #8591
https://www.youtube.com/watch?v=-dbfXp8_qjo



in meanwhail, europa awakes.

https://www.youtube.com/watch?v=u7Z0incwC2w

https://www.youtube.com/watch?v=tZ-DNbz3wmA

https://www.youtube.com/watch?v=LQdDnbXXn20&t=23s
sardia is offline  
Old 27.04.2017., 04:11   #8592
Quote:
bijesprvi kaže: Pogledaj post
@Detektor

Nadrobio si dosta gluposti.To je tako kada netko odlijepi na politiku pa u sve mora umiješati istu tu politiku i ideologiju.
U svijetu nogometnih socios klubova postoje oni koji su na glasu kao lijevi i oni koji su desni.Ako želiš možeš se uvjeriti iz prve ruke pa navrati do Ultras Sura i reci dečkima da su prljavi komunisti jer im klub nije u vlasništvu nekog bogatog tajkuna.Ili su Nijemci SVI komunisti jer kompletna liga ne želi korporacijski nogomet?

U svijetu u kojem se od nogometa napravila igračka bogatih arapa,rusa,amera i kineza koji se međusobno natječu i rade cirkus od svega,u takvom svijetu izlaz i kontra je upravo socios model kao poveznica kluba i zajednice.Na taj način zadržava se ona iskonska nit i povezanost kluba i navijača.Ali ti to ne razumiješ jer je tebi politika i ideologija na prvom mjestu.Da nije tako ne bi u sve miješao ideologiju.Rezultat i uspijeh prije svega ovise o upravi i njezinom radu,a ne o modelu kluba.U susjedstvu imaš Sarajevo u koji je ulupan privatni kapital malezijskog milijardera pa ih Zrinski šora.Kod nas imaš Mr.Glovera u Istri pa im je top domet sredina tablice.Ni Volpijevi euri ne bi jamčili uspijeh Rijeke da se u samome klubu ne radi kvalitetno.

p.s javi mi na pm kako si se proveo kod US nakon što si im došao filozofirati kako su kvazi desničari,ustvari komunjare jer im klub nije u vlasništvu jednog gazde.
I sve bi se dalo tolerirati ali di ćeš NS ići pisati kako pravi desničari mrze Putina.Ispada kako je on kvazi desničar.Nisi mu mogao napisati težu uvredu.I to na sami Uskrs,gdje će ti duša?Očekuj da će ti napisati cijelu ćitabu kad vidi što si mu napisao.

Poslano sa mog E2003 koristeći Tapatalk
i ti si se poprilično nadrobio gluposti, jer "lijevi" i "desni" ne postoje, postoje samo idioti koji u današnje vrijeme vjeruju u "lijeve" i "desne".

lijevi i desni imaju istog gazdu, bankare. lijevi i desni, rade ono što im ti bankari kažu, jedan od poteza nove vlade je uvođenja poreza na imovinu, što misliš kako je Plenković došao na tu ideju, odnosno i ona vlada prije njega ?

https://www.youtube.com/watch?v=RQVIeTLqgOw

vrlo jednostavno svi vi što mislite da je nacizam bio ideologija, odnosno nacionalsocijalizam zapravo nemate pojma o činjenicama. a činjenice su takve da u politici uvijek postoji neka vrsta "ideologija" tj "ideologije", samo je razlika u tome što su neke "ideologije" štetne po narod, a neke pozitivne ili jednostavno manje negativne. možda nacionalsocijalizam nije bio isključivo pozitivan, u biti sigurno je da nije, ali je bio daleko bolja opcija od ove ideologije neoliberalizma marksizma antifašizma cionizma koji su također "ideologije" koje direktno idu protiv svake nacije i države u europi. hitler je možemo na prste jedne ruke nabrojati nacije koje su mu bile neprijateljske, i na koje je on izvršio agresiju. dakle redom Češka Poljska te Ukrajina Bjelorusija i Rusija, a pogledajmo što "mirotvorci" iz amerike i zapadne europe rade danas, vode ratove po čitavom svijetu, kuhaju čak i s Rusima u Ukrajini i to s tom razlikom da se to kuhanje u Ukrajini može razviti u globalni sukob. što je puno opasnije od onih blisko istočnih invazija, vaših cijenjeni antifašista liberala i "ugroženih" Židova koji komanduju istim tim "operacijama".

https://www.youtube.com/watch?v=uwGgLfu5aGs

europa je danas okupirana, i to daleko više nego što je bila okupirana za vrijeme 2ww, u biti prava okupacija europe je počela nakon 1945, iako su i prije 2ww postojale razne sile koje su se borile za prevlast u europi, prava okupacija dolazi nakon 1945, kada kreće globalizacija uglavnom motivirana od jednog naroda i za interes jednog naroda. spomenuo sam ga ranije.

nitko nije u europi lišen diskriminacije, ako se usudi dovodit službenu verziju povijsti u pitanje, ili trenutni svijetski poredak koji se smatra "nedodirljivim". o kakvoj slobodim pričamo kada u nekim državama se i najmanje dovođenje u pitanja službene verzije "holokausta", može završiti na robiji i do 12 godina? posebice u Njemačkoj koja je "najosjetljiva" na to pitanje, čitaj s time najbolje pokazuje pod kakvom je okupacijom.

u europi ne postoje slobodne nacije, da postoje slobodne nacije, ne bi jedna od najvećih Njemačka bila okupirana s 100.000 američkih vojnika i niz drugih "tereta prošlosti" dovoljno je Nijemcima reći da su nacisti i već suze rone, i vade svoje novčanike da isplate "žrtve".

kada se zna da je Njemačka nakon 2ww, isplatila 80tak biliona, ponavljam BILIONA dolara ratne štete, da je nekih 30tak Biliona išlo na famozni "holokaust" onda je jasno zbog čega se potencira krivnja Nijemaca za taj rat. nije problem što to rade zemlje i nacije koje su najviše profitirale pobjedom u tom ratu, ali da to rade famozni Hrvati koji su pobijeni i potaracani ko štakori, i kojima je država uništena od istih tih saveznika, e to je već za "mentalnu analizu".

isto tako to važi za sve istočno europske nacije, koje su svijesno od amerike britanije i francuske izručene u "boljševičko carstvo ljubavi".

https://www.youtube.com/watch?v=qhfkMv2iuME

kako je svim tim slavensim narodima, koji su bili strašeni masovnim progromima u slučaju pobjede Nijemaca bilo naon 1945, valja ne moram previše pričat, pogledajte video uratke iznad, sumnjam da su ljudi iz hira otišli u SSovce. valjda su imali neke osobne razloge, i vjerojatno su i znali procijenit koje je zlo od dva zla veće.

kada se priča o tome da je europa oslobođena, i slavi dan pobjede, nije mi jasno zbog čega se onda dogodila 1991 u Hrvatskoj ? pa po partizanima antifašistima amerikancima i ostalim liberalima širom svijeta, europa a u tu eurpu valjda spada i Hrvastka je oslobođena 1945 ?

izgleda da u toj priči, ima puno rupa. ima puno prešućenih činjenica, koje bi dale potpunu sliku tih povijesnih događaja, zašto mi ne znamo te "rupe", pa vjerojatno zato jer te "rupe" bacaju malo drugačiji sliku na događaje koji u tom slučaju ne bi išli u prilog pobjednika već poraženih sila i nacija.

a to da svi u pravilu uvijek trube u rog pobjednika mi je jasno, nisam ni očekivao da će itko u europi nakon 1945 prisezat Hitleru i pričati kako je bio dobar čovjek i političar, jer povijest je uvijek bila rezervirana samo za pobjednike a ne gubitnike, pogotovo moderna.

stoga, ti ako nisi svijestan da je u današnjem svijetu zabranjeno pričati istinu, i stati na stranu istine, naučit ćeš to na teži način.

Putin je nebitan u cijeloj priči, kao i Trump, jer se njih dvojica ne bore protiv svijetskog poretka i "establišmenta" već su prije dio istog, a onaj koji se borio taj je završio svoju priču u Berlinu 1945.

Zadnje uređivanje sardia : 27.04.2017. at 04:25.
sardia is offline  
Old 27.04.2017., 22:29   #8593
Evo s prijevodom na hrvatski - https://www.youtube.com/watch?v=BIZ1PpBaq_Q


Gabriel Diaz je ime ovog hrabrog čovjeka koji se našao na udaru jednoumnog i represivnog židovskog globalističkog sustava. Ovo vrijedi pogledati i poslušati jer posjeduje raritetnu vrijednost i zorno prikazuje kako to izgleda kad se Orwellovo "Ministarsvo istine" suoči sa onom jednom iznimkom koja potvrđuje pravilo, sa onim jednim primjerkom koji je nekim čudom iskočio iz kalupa i ne "misli" programirano, ne priča šuplje fraze koje su permanentnim i beskrajnim institucionalnim, političkim i medijskim ponavljanjem utuvljivane u glave ljudi diljem svijeta.

Pogledajte i poslušajte dakle dok još imate prigodu jednog slobodoumnog čovjeka jer takvih je sve manje i manje. Strah od posljedica i mjera ovog totalitarnog židovskog sustava je jako velik i samo još rijetki ustraju u svojim mišljenjima, stavovima i svjetonazorima. Ostatak je podlegao masivnoj matrix-mašineriji koja preuzima odgoj ili bolje reći dresuru nad čovjekom od njegovih malih nogu pa sve do smrti.

To će vam potvrditi i pitanje jednog od presstitutki sa ovog videozapisa koje postavlja a glasi "Jeste li spremni razgovarati sa ADL-om (moćna židovska propagandna organizacija) zbog toga što ste skrenuli s puta?"...zamislite...dobro promislite to pitanje jer u njemu se totalitarizam ovog židovskog svjetskog poretka skroz otkriva. Kao prvo sustav daje do znanja "Oho, momak, ne smiješ tako razmišljati u našem svijetu." Kao drugo otkriva samozvane "slobodne medije" kao židovski alat za manipuliranje, odgajanje, dresiranje, dezinformiranje, pa u ovom slučaju i kao autoritizirane posrednike i pregovaratelje za židovske nadzorne organe.

Gabriel Diaz naravno odbija taj poziv koji je ništa drugo do mamac za već unaprijed pripremljenu zamku gdje bi se ovog čovjeka medijski još više linčovalo i uz sve svoje ogromne mogućnosti stavljanja pojedinaca pod pritisak i znanja o psihologiji čovjeka i mase, prosto bi ga se ismijalo, obezvrijedilo, popljuvalo i rastrgalo.

Židovi obožavaju takve slučajeve gdje mogu jednog "Goyima" izvući iz mase i onda ga uz strahovitu hajku i harangu...pri tome striktno izbjegavajući bilo kakav pokušaj razboritog dijaloga temeljenog na argumentima...natjerati da se mora ispričati zbog svojih "pogrešnih misli i riječi". Sve te instrukcije stoje i u njihovim protokolima sionskih mudraca gdje se naglašava važnost javne isprike "Goyima" koji se ogriješio o židovske nametnute dogme.

Zašto? Vrlo jednostavno. Zato što statuiranjem eksampela, kad se umjetno diže graja "cijelog svijeta" protiv nedozvoljenih misli i riječi ili istaknutih simbola, pojedinac pred naslovnicama tiskovina ili TV-ekranima prihvaća masivnu poruku i u njegovu se glavu utiskuje taj slučaj kao jedna granica preko koje ne smije preći i time je primoran prihvatiti podmetnuto mišljenje žido-medija, njihovih političkih marioneta i organa sustava kao jedino dozvoljeno a time i jedino ispravno. Oni poslušniji učenici među "Goyimima" idu naravno i dalje i ne propuštaju prigodu eksponirati sve što su ih škola, tiskovina ili History-Channel naučili. Takvi su već toliko mozgoispani da uopće više nisu u stanju registrirati kolike su korisne budale sustava već postali a kamo li da su kao takvi u stanju prepoznati biološki nestanak kojeg su Židovi i za njih zapečatili.

...

"Možete me stvoriti i žednim i gladnim ali nikad, nikad izdajicom jadnim!" [SSK]



Quote:
kada se priča o tome da je europa oslobođena, i slavi dan pobjede, nije mi jasno zbog čega se onda dogodila 1991 u Hrvatskoj ?
Možda zbog toga da bi svojim naivnim robovima udarili pečat na mozak
"imate državu i sada ste slobodni".

Jer poslije 1945. hrvat je znao da nije slobodan i opirao se,poslije 95. hrvat ne zna da nije slobodan, više se ne opire...

Koliko god ih ne voljeli mora se priznati plan porobljavanja/istrebljenja je savršen.

Židov voli predstavu,kroz novine nas ismijava,kroz filmove i pozornice nas truje i uništava...
Vole se poigravat sa svojim goyima (stokom)

Čak su nam se javno iz svega glasa rugali i poručili "Imamo Hrvatsku" ,
a mi odrasli u ne znanju,ne shvatišmo podjebavanje...

Ali kako da shvatimo kad nam je mučitelj ujedno i učitelj.
__________________
The past is a torch that lights our way. Where our fathers have shown us the path, we shall follow
1941 https://archive.org/details/adolfhit...istinaoslobada
Etanol is offline  
Old 28.04.2017., 22:17   #8594
Jebate koliko slova..
Zapalite trubu
sumanuti is offline  
Old 29.04.2017., 15:26   #8595
Quote:
sumanuti kaže: Pogledaj post
Jebate koliko slova..
Zapalite trubu
Stanovnici RH godisnje procitaju 1 knjigu u prosjeku.
To znaci da ogroman broj ljudi ne procita niti jednu.
Lijepo si istaknuo taj problem, na svoj nacin.
A sad trk na portale !
-bobetko- is offline  
Old 29.04.2017., 16:02   #8596
Quote:
-bobetko- kaže: Pogledaj post
Stanovnici RH godisnje procitaju 1 knjigu u prosjeku.
To znaci da ogroman broj ljudi ne procita niti jednu.
Lijepo si istaknuo taj problem, na svoj nacin.
A sad trk na portale !
Glamac jedan ovo sta san napisa je zajebancija na racun gomile teksta bez ikakvoga smisla.
Kad se vec pisu pizdarije pa da se pridruzim. Ti da si ista cita u zivotu onda nebi pravija pretpostavke o meni na racun jedne recenice. To je tipicno za nekog ko po portalima vodi rasprave u komentarima tekstova.
Zivija klaune..
sumanuti is offline  
Old 29.04.2017., 20:58   #8597
Quote:
Etanol kaže: Pogledaj post
https://www.seiska.fi/Uutiset/Miss-H...vuoden/1118128
http://imgur.com/y85813G

Na strateškim mjestima (((njihovi))) ljudi, Kurvini sinovi...
Idemo dalje

http://www.slobodnadalmacija.hr/scen...oputa-slavonka
__________________
The past is a torch that lights our way. Where our fathers have shown us the path, we shall follow
1941 https://archive.org/details/adolfhit...istinaoslobada
Etanol is offline  
Old 29.04.2017., 21:53   #8598
I?
Joyrider is offline  
Old 30.04.2017., 17:33   #8599
Quote:
Joyrider kaže: Pogledaj post
I?
U Hrvatskoj "nova lica, a scena uvijek ista"....

https://www.youtube.com/watch?v=9zLj3cbgROQ

slušaj i uči sinko vremena se mjenjaju ali problem ostaje isti, a može iz ovoga nešto naučit i onaj pokojni titin general Franjo Tuđman. jer je on do kraja života bulaznio, da se borio protiv "fašista" u 2ww.

da ne bi bilo da je iz Franje izvjetrio "antifašizam" ikada, prilažem i video.

https://www.youtube.com/watch?v=3Do1nY3JcHk

što bi bilo pitaš se Franjo TuđiMane.

bilo bi to da bi Njemačka bila slobodna, kao što bi bila i slobodna Hrvastka, pa ne bi sada kreteni ko ti i tebi slični prodavali narodu muda pod bubrega srali im o "demokraciji" u kojoj demokracije ima samo za odabrane, prije svega tvoje "antifašiste" i ostale cijenjene "manjine" a ponajmanje za narod kojem bi te države i ta demokracija i trebale služit. sve ste vi izokrenuli naopačke, i još imate obraza dovodit u pitanje vladavinu naroda pod krinkom "borbe protiv fašizma". po tome se najbolje vidi tko ste vi, i za što se zapravo vi borite. niste vi u sukobu s fašizmom nikada ni bili, već ste obična izdajnička klatež koja je sve one koji su se borili na strani sila osovine za europu europskih nacija protiv komunističkog bezumlja i kapitalističkog ugnjetavanja koje osjećamo danas kada nam "europa" po tko zna koji put zatvara granice u svijet, a tobože nam je "saveznik". jednostavno vi ste ovce, i vi ovce ne vjerujete zdravoj pameti, nego vjerujete NOVOKMETU. jer NOVIKMET u Zatvorenom zna najbolje što ovce žele čuti i što ovce prihvaćaju. NOVIKMET ne priča ono što priča zbog naroda, već zbog onih koji ga plaćaju a plaćaju ga isti oni koji nam zatvaraju granice. isti oni što su nam nedavno priejtili ako zatvorimo svoje granice muslimanima i ostalim doseljenicima, uvesti embargo na ekonomiju, to je ta vaša divna europa i vaše "divne euROPSKE VRIJEDNOSTI".

jedno je sigurno, i Tuđman je pokazatelj da Hrvatska nikada nije bila slobodna, jer ju je stvarao on "antifašist" dakle čovjek koji je lojalan sistemu koji je nakon 1945 stvorio ovakvu okupiranu europu, koja služi Židovima bankarima i "antifama" koje za tu žgadiju radi svoj posao, na štetu većine u svim državama. antifašizam je običan otrov, koji je proizveden 1939 da bi se pokorilo i okupirala sve europske nacije, danas kada se europljani bude i kada pod opresijom te klateži i domaćih izdajnika, ne onih "kvislinga" i "suradnika okupatora" već pravih izdajnika žele smjenit njihove marionete u europi, to se naziva "revizionizam" i naravno "ekstremno desničarenje".

a nije "ekstremno" njihovo ljevičarenje, služenje jednom narodu i njegovim bankarima, nije "ekstremno" puštat milione ljudi u europu i ponašat se kao da granice ne postoje, a onda koj mjesec kasnije za iste te europljane Hrvate zatvarati granice Unije kojoj tobože ti Hrvati pripadaju. i vi ovčice još pušite tezu, da se Tito i antifašisti u 2ww borili protiv "fašizma" ? zašto Tuđman nije uspio napraviti normalnu državu, nego zato što je i on pušio taj i takav "antifašizam" ? projekt hrvatske je takav kakav je, neuspješan i nakaradan baš zato jer ju je stvarao lik koji je bio debelo dio sistema koji nakon 1945 vlada europom i zapadnim svijetom kako vlada, da je Franjo istinski bio drugačiji od njih, danas Hrvatska ne bi izgledala ovako niti bi njome vladali ovi koji vladaju, problem je opet nekima izmišljeni fašizam i "Fašizacija društva" a nije im problem što horde izmišljenih "antifašista" sjede na grbači države, propitkuju smisao samog postojanja države dok su za vrijeme SFRJ navijali da svi koji to propitkuju završe na golom otoku, to su te komunjare i plaćenici svijetske internacionale. za vrijeme SFRJ su se žestoko obračunavali s svim neistomišljenicima, kao što i danas rade istu stvat preko medija korupmiranih političara i kvazi povijesničara koji uče našu djecu povijest u pogledu "dobrog Roosvelta Churchilla Staljina" i "lošeg Hitlera". i tako će europa trajno vodtii svoje unutarnje ratove, za račun bankara i njihovih hoštaplera koji iz cijelog tog kaosa beru enormni profit, kao što iz svih ratova po siriji i ukrajini beru profit. jer svaki rat za njih je profit sam po sebi, a ovčice neka i dalje trube o "borbi protiv fašizma", nema šta lako je njima vlada u ovom svijetu kretena. jer dok god postoje kreteni koji ratuju protiv "fašizma" dotle je njihova sudbina mirna. dotle se ne moraju bojati za svoje pozicije, i strahovati da će im itko ikada oduzeti monopol na vlast i moć. ljudi su glavni karcinom svijeta danas, nikakvi fašisti, ljudska glupost je ono što hrani i održava na životu sve nakaradnosti.

a i ovaj forum je dobrim djelom primjer toga svega. samo naprijed dečki, ne dajte da izgube oni koji se hrane vašim novcima, i vašim leševima, i dalje vodite njihove ratove dok u isto vrijeme nemoj da jedan izađe na ulicu u svezi npr "poreza na imovinu" koja je ta bagra smislilia da vas opljačka, dok vas "podsjeća" na "neviđene zločine" vaših predaka u Jasenovcu Auswitzu itd, kao da se čitavu povijest ljudi ne tamane pa su sada ta dva mjesta mitska i posebna u ljudskoj civilizaciji, sve prije i poslje toga ćemo izbrisat zato jer nekoga malo više žulja Jasenovac i Auswitz. uglavnom, kao što sam rekao ljudima bacaju kosti jedni te isti već stoljećima, ali ovce ostaju ovce. ne treba od ovce očekivati, da će preko noći postati vuk.
sardia is offline  
Old 30.04.2017., 20:13   #8600
North brate jebes li ti šta ili samo piskaraš ovako
__________________
Oni navijaju za bilu boju, a nose crne majice
BSD is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:26.