Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2003., 20:23   #1
Utrnulost / trnci u predjelu glave i/ili lica

Kad se osobi učestalo pojavljuju trnci po glavi, što bi to moglo biti....mislim je li itko ikad imao takvu situaciju, iliti iskustvo
U početku je to bilo samo na jedno strani glave, a sad se proširilo na cijelu....nije riječ o nikakvo neugodi, dapače zna biti ugodno, ali s obzirom na sve veću učestalost pojavaljivanja zabrinjava....
Pojavljivanje ne ovisi o nikakvi činiteljima, tj nema pravila kad će se pojaviti...tako da je isključena mogućnost da se javlja kao posljedica umora...


Ima tko kakvu ideju...
kisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2003., 22:42   #2
odi doktoru. molim te.
gea is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2003., 22:44   #3
Mogla bi biti vratna kralježnica
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2003., 23:05   #4
Wink Auuu, a bila si tak dobra forumašica...!

Ili su te napadli mravi - u tom slučaju preporučam mravoklopa kao kućnog ljubimca - ili ti prijeti šlagiranje, rezerviraj mjesto u toplicama.
Šalim se.
Gabriel Buzančić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2003., 00:06   #5
Možda pomogne dobra masaža. Morti bi Gabrek uletil? Pitaj ga.
__________________
Nisi znao ugovora sklopit
sa svijetom prije svog rođenja.
Tko se rodi može muhe škopit
i tako im priječit rasplođenja:
http://free-zg.hinet.hr/hircus/korak_prvi.htm
bona soror is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2003., 02:14   #6
hahaha....


Dragi ljudi ma nije riječ o meni..ja samo prenosim upit- ja sam posrednik..pa dok osoba ne ode do doktora ja dođoh na ideju da pitamo svu silu pametnih i radoznalih forumaša ... i da ublažimo našu radoznalu dok nam je ne ublaži doktor svojom pronicljivošću ...svejedno hvala , nasmijaste me u ove kasne sate

i Gabrijele što uopće znači taj tvoj naslov : abila si tak dobra forumašica....šta sad više nisam... ..... (izgled da se netko ponovno pod novim imenom logirao , igramo se skrivača , ha???? )


Verice i meni je pala na pamet kralježnica, ali ovo mi više sluti na neku frku s glavom? hm???

Ma doktor će sve razjasniti....
kisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2003., 16:12   #7
Quote:
kisha kaže:
hahaha....


Verice i meni je pala na pamet kralježnica, ali ovo mi više sluti na neku frku s glavom? hm???

Ma doktor će sve razjasniti....
Ha, moj muž ima problema sa vratnom kralježnicom i ima ponekad trnce po glavi - ali ima i druge pojave tipa vrtoglavice, zujanje u ušima, trnce u rukama i nogama i tako dalje i tako dalje.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2003., 16:19   #8
Cool Ah tak mi je žao tvoje prijateljice... jedna manje.

Quote:
kisha kaže:
hahaha....


Dragi ljudi ma nije riječ o meni..ja samo prenosim upit- ja sam posrednik..pa dok osoba ne ode do doktora ja dođoh na ideju da pitamo svu silu pametnih i radoznalih forumaša ... i da ublažimo našu radoznalu dok nam je ne ublaži doktor svojom pronicljivošću ...svejedno hvala , nasmijaste me u ove kasne sate

i Gabrijele što uopće znači taj tvoj naslov : abila si tak dobra forumašica....šta sad više nisam... ..... (izgled da se netko ponovno pod novim imenom logirao , igramo se skrivača , ha???? )


Verice i meni je pala na pamet kralježnica, ali ovo mi više sluti na neku frku s glavom? hm???

Ma doktor će sve razjasniti....
E ak nije riječ o tebi, onda se naslov odnosi na tvoju prijateljicu, koju sam več prežalio. Pesimista. Pustite vi kralježnicu, to su krvne žile, trombi i svašta. Scanner glave, EEG, i i pak pogledati za te mrave. Ljeto je.
Gabriel Buzančić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2003., 20:53   #9
Quote:
verica kaže:
Ha, moj muž ima problema sa vratnom kralježnicom i ima ponekad trnce po glavi - ali ima i druge pojave tipa vrtoglavice, zujanje u ušima, trnce u rukama i nogama i tako dalje i tako dalje.

Ova osoba nema nikakvih drugih pojava osim tih trnaca, koji su se eto s jednog dijela glave proširili na druge....no,ovih dana će do neurologa, pa ćemo vidjeti, na kraju možda i ispadne da je riječ o vratnoj kralježnici-možda suženje vratnih žila ???.....hvala Verice
kisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2003., 21:00   #10
Re: Ah tak mi je žao tvoje prijateljice... jedna manje.

Quote:
Gabriel Buzančić kaže:
E ak nije riječ o tebi, onda se naslov odnosi na tvoju prijateljicu, koju sam več prežalio. Pesimista. Pustite vi kralježnicu, to su krvne žile, trombi i svašta. Scanner glave, EEG, i i pak pogledati za te mrave. Ljeto je.
a bogme nije ni prijateljica u pitanju.....pesimisto. eh , vidiš kako je uzaludno unaprijed biti pesmist

Mrave smo eliminirali- nema ih nigdje na vidiku....preostaju ostale stvari : EEG....itd..
kisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2003., 23:55   #11
Eh da se i ja ukljucim sa svojim slicnim problemom da ne otvaram novu temu

Naime i ja posljednjih 10-tak dana imam konstantno utrnute prste na lijevoj ruci i to tri krajnja - palac i kaziprst su ok.

Jedino jos mogu dodati da je "utrnutost" ujutro manjeg intenziteta nego uvece......

Moze li biti od kafe i cigareta (mada mi se to do sada nije javljalo zbog toga)
posmatrač is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2003., 03:52   #12
Tesko da ti je to od kave i cigareta. Jel radis puno za kompjuterom? Vjerojatno je zivac pritisnut zbog necega, preporucujem posjet neurologu. Radi se o nervusu ulnarisu, makar srednjak ne bi trebao biti utrnut kod tog zivca, nego samo mali prst i prstenjak.

Za ovu osobu koja ima trnce po glavi - isto posjet neurologu, kao sto ste vjerojatno i planirali. Vjerojatno nista ozbiljno, mozda problem sa cirkulacijom. Meni se to isto par puta dogodilo.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2003., 10:39   #13
ei

mislim da nije ništa za zabrinuti.
i meni se to događalo.
prvo na jednoj strani glavi, na jednom djelu....
zatim sve češće, skoro po cijeloj glavi.
točno kao što si opisala, nije ovisilo šta radiš...i to sve kaj si navela.
sve kao što si opisala.
mene to nije bilo ugodno,baš suprotno---neugodno, živciralo me, smetalo me...
iako nije bilo bolno ni ništ.
samo trnci.
otkrila sam da sam za to vrijeme sjedila za kompom po 5 sati dnevno, nekad i više.
skoro po cijele dane.
onda smo, u to vrijeme baš otišli na more, i sve je nadalje bilo ok.
mislim da je to to.
više friškog zraka, kretanje u prirodi, a ne buljaža u komp., i bit ćeš ok.
bar sam ja bila.
*cactus* is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2003., 19:29   #14
Quote:
lahor kaže:
Tesko da ti je to od kave i cigareta. Jel radis puno za kompjuterom? Vjerojatno je zivac pritisnut zbog necega, preporucujem posjet neurologu. Radi se o nervusu ulnarisu, makar srednjak ne bi trebao biti utrnut kod tog zivca, nego samo mali prst i prstenjak.
E veliko hvala lahor na odgovoru.

Da radim puno za kompjuterom - 8 sati dnevno i to svaki dan i u pravu si srednjak i nije utrnut samo mali prst i prstenjak naravno nema bolova nikakvih samo me pocelo zabrinjavati - znaci trebao bih do neurologa btw. provjeravao sam pritisak danas i ok je.
posmatrač is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2003., 21:32   #15
Mozes i fizijatru. Kod tebe postoje naznake tzv. sindroma Guyonova kanala, odnosno postoji kompresija na n. ulnaris i zato imas trnce. To je vrlo cesta stvar kod ljudi koji puno tipkaju ili rade nekakve fine pokrete šake.

Nema to veze sa krvnim pritiskom
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2003., 23:44   #16
Quote:
*cactus* kaže:
ei

onda smo, u to vrijeme baš otišli na more, i sve je nadalje bilo ok.
mislim da je to to.
više friškog zraka, kretanje u prirodi, a ne buljaža u komp., i bit ćeš ok.
bar sam ja bila.

A čuj...mi smo ti uz more stalno, i ne samo uz more, nego i oko njega i u njemu... A o prirodi, kretanju i tome sl. da ne govorim...svega toga ima na pretek, tako da ni to ništa ne mijenja situaciju previše.....buljenje u komp. je totalno isključeno, jer osoba ne bulji u komp, pa zato sam ja i postavila ovaj topic u njeno ime...
I ja mislim da nije ništa ozbiljno, ali svejedno sutra je ponedjeljak i put doktora se kreće...

kisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2003., 00:48   #17
Quote:
kisha kaže:
A čuj...mi smo ti uz more stalno, i ne samo uz more, nego i oko njega i u njemu... A o prirodi, kretanju i tome sl. da ne govorim...svega toga ima na pretek, tako da ni to ništa ne mijenja situaciju previše.....buljenje u komp. je totalno isključeno, jer osoba ne bulji u komp, pa zato sam ja i postavila ovaj topic u njeno ime...
I ja mislim da nije ništa ozbiljno, ali svejedno sutra je ponedjeljak i put doktora se kreće...

a tako....

da, najbolje je posjetiti doktora.
makar se meni sve riješilo od sebe.
sretno, vjerojatno nije ništa ozbiljno
*cactus* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 20:56   #18
Trnci po glavi..

Naime, po glavi mi znaju dolaziti trnci, koda se ježim..nešto u tom stilu..osim toga kada očima gledam sa strane, počne me glava boljet sa strane, točnije u ravnini oka sa strane. Neznam što bi to bilo te me počelo jako zabrinjavati. Trnci po glavi i nisu tako strašni, ne boli me, čak i ugodan osjećaj,al me brine to..od čega dolaze, zašto..tata mi ima nekih ozbiljnih problema s glavom pa me sad strah da nije meni nešto slično.. Pomozite..
Unaprijed hvala!
mala15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 19:22   #19
nitko niš nezna???
mala15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 21:44   #20
Trnci: koliko često se javljaju i koliko dugo traju?
Bol sa strane kad gledaš? Može detaljnije o tome?
Kakvih problema ima otac?
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:48.