Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2008., 00:52   #1
Prazne boce (češki film - u kinima)

Josef napušta posao nastavnika i zapošljava se u lokalnom supermarketu na šalteru za povratnu ambalažu. Počinju komplikacije. Josef nije baš idealan radnik, no njegova je prednost to što se lako zbližava sa svojim suradnicima i mušterijama. Oženjen je, ali i on i žena umorni su jedno od drugoga. Oboje varaju, iako nije sve tako crno-bijelo kao što se na prvi pogled može činiti. Prazne boce / Vratne Lahve su komedija tužno-gorkog okusa. Svi traže ljubav, romansu i razumijevanje, ali često na krivim mjestima…

Interesantno je da se može film naći kao Prazne iliti Povratne boce. Sve u svemu film je vrlo, vrlo dobar. slatka komedija za opuštanje. Majstorski izvedena. Svakako treba posjetiti kino zbog ovoga!
serafin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 14:02   #2
Ja bas suprotno mislim. Gledao ga jucer u kinu. Nije mi se svidio zavrsetak niti sam tok radnje. Premalo humora, ako i toliko, makar je 'komedija' 5/10
dJ_rush1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 00:03   #3
opet potpuno nepotrebna, ali i pogrešna, kategorizacija. Ovo nije komedija, kao ni "About Schmidt" ni "Happy-Go-Lucky", pa samim time ne može biti ni komedija gorko-slatkog okusa. Ovo je, i kao nabrojani filmovi, film o životu, a budući da je život gorko(više)-slatkog(manje) okusa, onda je (/su) i film (/ovi) takvog tona.

Iz majstorske obiteljske radionice Sverakovih došlo nam je ovo krasno djelce, svakako vrijedno čak višestrukog gledanja.
Gotovo da se filmu, osim mjestimičnih klišea (koji možda u normalnom filmu, što je zapravo paradoksalno, ne bi došli do izražaja, ovdje, u recimo to ne-klišeiziranom filmu itekako dolaze u prvi plan) i nepotrebnog (i potpuno nemotiviranog i neopravdanog; zašto?) zaokruživanja "Kolje" u tv-programu, i ne može naći ikakva veća greška.
Zdenek je napisao tako životan i stvaran scenarij, a Jan ga nenametljivo (ok, poneki teški i neprikladni autorski kadrovi (jogurt, itd.), koji ne smetaju previše, i pddosta modernističkih umetanja) pustio da teče.

Također, lijepo je kako je, na samom kraju filma (!), putovanjem u crvenom balonu (koje jednostavno ne može proteći bez makar podsvjesnog prizivanja maestra Lamorissea) metaforički prikazan cijeli njihov supružnički život.


Svaka čast mladoturku Janu, ali ipak se vidi tko je ćaća (i doslovno i figurativno).


Preporuka!!
Pacificist is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:04.