Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2010., 03:45   #61
Quote:
dawn990 kaže: Pogledaj post
meni je gospodarstvo relativno lagano, jer nakon 4 godine ekonomske škole i 3 godine slušanja gospodarstva znam i puno više od potrebnih osnova.. to ču sam nešt sitno proč kroz knjigu, a za politiku planiram naštrebat one potrebne definicije i to.. tipa koliko ima sudaca vrhovnog suda, koliko traje koji mandat i slično jer mi to u ekonomskoj nismo učili..

također pratim vijesti (oduvijek gotovo ) pa mislim da je to nekak dosta.. a i to je izborni pa mi i nije toliki problem da ga i padnem jer mi ni za jedan faks nije nužno potrebno položit ga
haha,,,ako ti padneš s toliko iskustva,,,onda bi i Jasna Omejec bila na popravnom.
ensayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 11:12   #62
Quote:
Uvijek spreman kaže: Pogledaj post
mrš...kaj onda oćeš tu, a prošle godine si mi mjesto uzela?
A čuj, svojim radom sam ga zaslužila
Došla sam zapravo na temu Besplatno obrazovanje, vidjela ovu temu i morala vam dijeliti savjete. Znam da bih ja bila sretna da su meni lani tako.

Opet offtopičarim, pardon.
oceann is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 21:58   #63
Hvala ti puno
Anavi=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 23:19   #64
Quote:
ensayo kaže: Pogledaj post
haha,,,ako ti padneš s toliko iskustva,,,onda bi i Jasna Omejec bila na popravnom.
išla sam po ispitima od prošlih godina i znala sve! what ur point??
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 23:34   #65
Quote:
dawn990 kaže: Pogledaj post
išla sam po ispitima od prošlih godina i znala sve! what ur point??
Pa baš sam na to i ciljao, imaš super podlogu, a ubacila si ono "ako i padnem", to ne bi smjela ubacivati. Izgledalo je smiješno, moraš biti sigurna bar u četvorku.
ensayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 00:31   #66
Quote:
ensayo kaže: Pogledaj post
Pa baš sam na to i ciljao, imaš super podlogu, a ubacila si ono "ako i padnem", to ne bi smjela ubacivati. Izgledalo je smiješno, moraš biti sigurna bar u četvorku.
zvučalo mi je sarkastično, pa ono..

ma ak položim ja sretna
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 22:12   #67
Quote:
oceann kaže: Pogledaj post
Ja sam to prošle godine imala na prijemnom na FPZG-u i rasturila. Učila sam noć prije. Ne trebaš sto posto znati pod kojim je člankom što ili znati na pamet. Ako nama nije bilo tad, neće ni vama, a i to bi bila onda čista glupost.
Nauči najvažnije prvesnstveno - zadaće predsjednika, sabora, predsjednika vlade, ali i one s trajanjem mandata tipa na koliko se godina bira državno odvjetništvo, tko je u njemu i sl. Sigurna sam da nije bitno da ja npr. ustavom zagarantirana sloboda govora i sl. - to se podrazumjeva i prebanalno je.
Želim vam sreću
upravo tako.
čak ni mi na pravnom ne moramo znati čitav ustav na pamet.
__________________
off
crvena- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 14:53   #68
hej.. pocela sam malo citati tu politiku i gospodarstvo.. gospodarstvo mi je najmanji problem jer idem u ekonomsku skolu.. imam obadvije knjige, ali primjecujem da u jednoj ima jedan dio sto u drugoj knjizi nema i obrnuto.. jel cete vi prvo procitat, naucit jednu, pa onda drugu.. ili cete se drzat samo jedne knjige? i jos jedno pitanjce.. kako uciti ustav??

hvalaaaaa
dorina18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 09:54   #69
Quote:
dorina18 kaže: Pogledaj post
hej.. pocela sam malo citati tu politiku i gospodarstvo.. gospodarstvo mi je najmanji problem jer idem u ekonomsku skolu.. imam obadvije knjige, ali primjecujem da u jednoj ima jedan dio sto u drugoj knjizi nema i obrnuto.. jel cete vi prvo procitat, naucit jednu, pa onda drugu.. ili cete se drzat samo jedne knjige? i jos jedno pitanjce.. kako uciti ustav??

hvalaaaaa
Evo ja ti mogu reći za Ustav RH, skini ga sa sabor.hr i nema puno, tekst je pročišćen, ja sam jednom pročitao i dosta toga ostane u glavi, naravno ako te zanima, i ne čitaš da čitaš. A nauči najviše formalnosti, tipa podjelu vlasti, broj i tranjanje mandata i slične zadatke. Ne moraš ja mislim znati Ustav na pamet po člancima te stavcima i podstavcima.
ensayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 15:52   #70
u katalogu... pod 2. Politički sustavi.. prva točka.. objasni sto je politički subjekt i navedi primjere (građanin, stranka, institucija, država...itd) meni nije jasno,.. mi smo učili podjelu subjekata na pojedince (državljanin i građanin) i društvene grupe (narod, nacija, manjina)...???
Anavi=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 16:16   #71
ovako... ja imam Ustav Republike Hrvatske II.izdanje iz 2002-e godine...
jel će taj bit dobar ili su se u međuvremenu dogodile značajne promjene ustava zbog kojih mi treba novi??????
Rickie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 16:31   #72
Quote:
Rickie kaže: Pogledaj post
ovako... ja imam Ustav Republike Hrvatske II.izdanje iz 2002-e godine...
jel će taj bit dobar ili su se u međuvremenu dogodile značajne promjene ustava zbog kojih mi treba novi??????
Nažalost nisu, Ustav je od 2001. do danas isti, tako da navali!
ensayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 19:42   #73
• opisati postupke izborne agitacije, lobiranja i izborne
promidžbe


itko?
Anavi=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 19:17   #74
what do you think... kol'ko vremena treba za pripremit PiG,ako učiš recimo dva sata dnevno.........
Rickie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 22:06   #75
Quote:
Rickie kaže: Pogledaj post
what do you think... kol'ko vremena treba za pripremit PiG,ako učiš recimo dva sata dnevno.........
Meni bi tako trebalo 7 dana,,,ali to je individualno,,,ja sam npr. pristaša učenja u zadnji tren,tako da ne znam,ali ako toliko učiš,,,bit će sve 5.
ensayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 23:16   #76
Quote:
ensayo kaže: Pogledaj post
Meni bi tako trebalo 7 dana,,,ali to je individualno,,,ja sam npr. pristaša učenja u zadnji tren,tako da ne znam,ali ako toliko učiš,,,bit će sve 5.
ali baš to...za pig ti treba tjedan dana učenja sat-dva dnevno...stvarno se brzo shvati, jedino malo gospodarstvo teže, ali toga nema puno.
__________________
"Jesam li veći kockar ja koji sam izgubio novac ili neki koji su prokockali svetinju i navijače" Josip Kuže, Uno di noi!
Uvijek spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 22:44   #77
.. ma nije gospodarstvo tesko... to je sve iz zivota.. meni je politika veci problem.. ja to mogu naucit ali zivcira me sto su te dvije knjige drugacije i onda moram jednu pa drugu.. a ne znam ni kak taj ustav da ucim, sve mi se cini kao da znam dok ga citam, a ovak... ma.. jel se vi vec pripremate?
dorina18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 23:12   #78
Quote:
dorina18 kaže: Pogledaj post
.. ma nije gospodarstvo tesko... to je sve iz zivota.. meni je politika veci problem.. ja to mogu naucit ali zivcira me sto su te dvije knjige drugacije i onda moram jednu pa drugu.. a ne znam ni kak taj ustav da ucim, sve mi se cini kao da znam dok ga citam, a ovak... ma.. jel se vi vec pripremate?
Samo idi po katalogu, jer ne ide sve u ispit, ima nekih stvari iz jedne, nekih iz druge, iz ove druge Fanuko vrlo malo ide, Benić dosta, ali opet ne sve. Ja učim točko po točku iz kataloga!
Anavi=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 16:46   #79
Vi koji ćete na FPZG koji prosjek imate? Čisto da vidim kakva mi je konkurencija!!!?
Moj je 3,6.
__________________
Of all the things I've lost, I miss my mind the most.
svetac19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 16:52   #80
Quote:
svetac19 kaže: Pogledaj post
Vi koji ćete na FPZG koji prosjek imate? Čisto da vidim kakva mi je konkurencija!!!?
Moj je 3,6.
4,6.
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:35.