Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2007., 22:29   #1
Sredstva za obranu od agresivnih pasa

evo ovako,znam da cete me sad popljuvat i rec da sam takva i onakva,ali to me ne dira-ni najmanje-barem za sada

odlucila sam danas da cu kupit sprej za obranu mog psa od drugih...kao kak ima sprej za obranu za ljude-suzavac il kak se vec zove....

ima li netko iskustva s time? gdje se to moze nabavit? jednom sam cula (al nisam ziher) da ima u ducanu,lovačkom,za kupit suzavac za vuka...

al ja bi bas za pse...

tu kod mene ima jako puno vlasnika koji secu svoje pse bez uzice,a neki od tih psa nisu bas miroljubivi jos su i mrcine...par puta sam morala spasavat svog psa i ne bi mogla podnjet da mu se nekaj dogodi a da ja nisam poduzela bas sve sto sam mogla...a kad pokusas pricat s vlasnicima napravis jos goru stvar...

a kad mi se priblizi pas i napadne mog psa ja bi ga ljepo poprskala i ak mi dode srat njegov vlasnik poprskal bi i njega...eto ukratko...
__________________
...stigao nas je grad...reci da se bar ponekad sjetis..
...nyxica... is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 22:37   #2
kupila ga je jedna moj prijateljica...
kaže da malo pakiranje košta više nego veliko jer se ipak u ovome dobije gratis,ali je na kraju uzela ovo malo i nikad to ne koristi...
@zr@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 22:46   #3
Quote:
...nyxica... kaže: Pogledaj post
evo ovako,znam da cete me sad popljuvat i rec da sam takva i onakva,ali to me ne dira-ni najmanje-barem za sada

odlucila sam danas da cu kupit sprej za obranu mog psa od drugih...kao kak ima sprej za obranu za ljude-suzavac il kak se vec zove....

ima li netko iskustva s time? gdje se to moze nabavit? jednom sam cula (al nisam ziher) da ima u ducanu,lovačkom,za kupit suzavac za vuka...

al ja bi bas za pse...

tu kod mene ima jako puno vlasnika koji secu svoje pse bez uzice,a neki od tih psa nisu bas miroljubivi jos su i mrcine...par puta sam morala spasavat svog psa i ne bi mogla podnjet da mu se nekaj dogodi a da ja nisam poduzela bas sve sto sam mogla...a kad pokusas pricat s vlasnicima napravis jos goru stvar...

a kad mi se priblizi pas i napadne mog psa ja bi ga ljepo poprskala i ak mi dode srat njegov vlasnik poprskal bi i njega...eto ukratko...
Možeš to kupiti tamo u Lovcu u gradu...ili u šoping centru u Prečkom ima neka "oružarnica"
Košta ti valjda do 100 kn.
__________________
"Ladies and Gentlemen, this is your Captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." by Captain Eric Moody
sinisa_7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 22:46   #4
Peper sprej, imaš u Lovcu. Nemoj špricat sa udaljenosti manje od 30 cm, vjerojatno ipak ne želiš osljepit pseto - uglavnom piše na uputama.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 22:57   #5
e bas sam se sjetila tog ducana u preckom kad sam to pisala....otici cu tam ovaj mjesec cim prestanem radit...ma nije meni cilj osljepit psa za cijeli zivot ili tak nekaj...samo bi ga malo pospricala da se izbezumi i ode..mozda bu ga to naucilo da ne napada vise druge pse..kad ga vlasnik ne moze naucit..

ili kad vidi vlasnik sta sam sve u stanju napravit mozda ga drugi put pozove i zaveze kad me vidi...

bas mi je decko nudio elektro-soker,pa ga nisam htjela uzet..previse mi je zao psa..ipak nisu oni krivi..eto,hvala na razumjevanju...
__________________
...stigao nas je grad...reci da se bar ponekad sjetis..
...nyxica... is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 23:06   #6
Quote:
...nyxica... kaže: Pogledaj post
e bas sam se sjetila tog ducana u preckom kad sam to pisala....otici cu tam ovaj mjesec cim prestanem radit...ma nije meni cilj osljepit psa za cijeli zivot ili tak nekaj...samo bi ga malo pospricala da se izbezumi i ode..mozda bu ga to naucilo da ne napada vise druge pse..kad ga vlasnik ne moze naucit..

ili kad vidi vlasnik sta sam sve u stanju napravit mozda ga drugi put pozove i zaveze kad me vidi...

bas mi je decko nudio elektro-soker,pa ga nisam htjela uzet..previse mi je zao psa..ipak nisu oni krivi..eto,hvala na razumjevanju...
Bez brige, nebu osljepio. Ako se na vrijeme ispere vodom, nema nikakvih problema.
Ali ipak, nije pametno špricati s tim okolo osim ako ti pas nije u stvarnoj opasnosti.
__________________
"Ladies and Gentlemen, this is your Captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." by Captain Eric Moody
sinisa_7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 23:17   #7
Quote:
sinisa_7 kaže: Pogledaj post
Bez brige, nebu osljepio. Ako se na vrijeme ispere vodom, nema nikakvih problema.
Ali ipak, nije pametno špricati s tim okolo osim ako ti pas nije u stvarnoj opasnosti.
bez brige...
__________________
...stigao nas je grad...reci da se bar ponekad sjetis..
...nyxica... is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 23:53   #8
Quote:
...nyxica... kaže: Pogledaj post
ili kad vidi vlasnik sta sam sve u stanju napravit mozda ga drugi put pozove i zaveze kad me vidi.....
..j**i ga niksice,što ćeš ako ti vlasnik repetira nešto u tvoju ili pesekovu glavu,pa znaš kakvih sve ima...ak nisu u stanju odgojiti psa znaš kakvi su sami...
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 00:22   #9
ma samo nek on repetira..repetirat cu ja privatnom tuzbom ili ce repetirat moj decko...ne bu mu bilo svejedno

a samo nek mi proba dirat pesa..moze sve ali to ne..to je svetinja..mislim da bi tad bila u stanju polomit ruke i filipovicu..
__________________
...stigao nas je grad...reci da se bar ponekad sjetis..
...nyxica... is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 01:16   #10
Sprej

Quote:
...nyxica... kaže: Pogledaj post
bez brige...
Dugo godina sam bila ponosna vlasnica malog (poslušnog, natjecateljskog)psa, uzastopce spašavajući ga iz istih situacija. Dok nismo jednom završili na veterini s rottweiler poderotinom, razderotinom.
Nakon toga sprej je kupljen (onaj papar-sprej, nešto blaži dakle) i zaista ga do smrti moje ljubimice nisam upotrijebila nego 1 put u fakat nužnoj situaciji (bio je spas). Ipak, s njim u džepu osjećah se sigurnije.
No i dalje standard svih nas: vidiš neodgovornog vlasnika kojeg već svi u kvartu znaju i njegovog pesa bez lajne... i - bjež u drugom smjeru.
Inače, ovom gore pesu koji je bio pošprican nije ništa bilo osim kihanja itd. i -više nije prilazio.
Zbog situacije koju ste gore opisivali znam dosta ljudi koji su taj sprej kupili, pogotovo u mom kvartu. naravno, znamo svi - pesi nisu krivi (klasika).
__________________
ziDić zauvijek
Jež, si živ?
Wanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 01:20   #11
Quote:
...nyxica... kaže: Pogledaj post
ma samo nek on repetira..repetirat cu ja privatnom tuzbom ili ce repetirat moj decko...ne bu mu bilo svejedno

a samo nek mi proba dirat pesa..moze sve ali to ne..to je svetinja..mislim da bi tad bila u stanju polomit ruke i filipovicu..
Ma što se nerviraš, pošpricaj i gazdu, imaš 20 sekundi da pobjegnete i ti i pas, sasvim dovoljno.

A ako misliš da si spora onda mu strgni hlaće ko u Ax reklami dobiješ još 15+ sekundi, to ni jedan ne očekuje.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 14:57   #12
Quote:
sinisa_7 kaže: Pogledaj post
Možeš to kupiti tamo u Lovcu u gradu...ili u šoping centru u Prečkom ima neka "oružarnica"
Košta ti valjda do 100 kn.
samo 30 ak kuna
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 15:33   #13
kako to djeluje na psa?

ja želim samo udaljiti pse od sebe, a ne da oni polude/poživčane/osljepe/navale gristi oko sebe?
teniska loptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 17:21   #14
Ja sam imala prvo suzavac za pse. To je ono sto prodaju biciklistima za teranje pasa. E sad, nas je jednom napao copor od tri psa, i prsnula sam sa jedno metar i po, i momentalno su se sklonili i nisu prelazili liniju dokle je suzavac dosao. Nista im nije falilo.

Sad imam peper sprej. Mislim da je slabiji od ovog suzavca (koji je bas bio suzavac samo oslabljeni), ali i on radi. Samo mu je slabija prskalica pa moras iz vece blizine da spricnes. Ali radi.

Mislim da ga Karlie pravi ili tako nesto. Pogledacu kuci.


E, da, ne prskam ja to svaki cas vec samo kad nas napadnu, ali ja oko kuce imam dva copora pasa i jos par lutalica samostalnih.
lilly53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 17:22   #15
Quote:
...nyxica... kaže: Pogledaj post
e bas sam se sjetila tog ducana u preckom kad sam to pisala....otici cu tam ovaj mjesec cim prestanem radit...ma nije meni cilj osljepit psa za cijeli zivot ili tak nekaj...samo bi ga malo pospricala da se izbezumi i ode..mozda bu ga to naucilo da ne napada vise druge pse..kad ga vlasnik ne moze naucit..
Meni se ovo nije dogodilo. Te lutalice sto napadaju kod mene u kraju, svaki put iznova napadaju. Mozda zato sto su u coporu......
lilly53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 17:42   #16
Sprej je zakon.Ja ga uvijek imam uz sebe.Par puta sam ga koristio i ako treba i gazdi od psa ću sasuti cijelu bočicu.Kad pas krene prema nama čim izvadim sprej i pružim ruku odmah se povlači ako ga je već neko prije posprejao.Moj je mješanac jako mali tako da sam poslije ugriza velikoga isti čas nabavio sprej.Sad ponosno šetamo po kvartu bez straha a i pas je osjetio da je sada siguran kad imam bočicu sa sobom.Prije sam ga znao dizati ali ga je drugi izgrizao po nogicama a mene izgrebao.Vlasnik drugoga je to mirno posmatrao tako da je došlo gotovo do fizičkog sukoba između nas.
boraborabo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 23:19   #17
Quote:
boraborabo kaže: Pogledaj post
Vlasnik drugoga je to mirno posmatrao tako da je došlo gotovo do fizičkog sukoba između nas.
Lako je s psima, ali mi ljudi smo druga priča ....
Reakcija vlasnika - trebalo ga je okupati u kadi punoj sprej -tekućine
No, puno je takvih, jezero ne bi bilo dovoljno...
__________________
ziDić zauvijek
Jež, si živ?
Wanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 09:33   #18
samo pripazite, nemojte slučajno kupovat onaj crveni sa žutim na božici i crnim poklopcem.. to je baš sprej za obranu, za ljude. ja ga imam i frend je jednom slučajno poprsko frendicu po očima.. cura je bila u teškim bolovima iduća dva sata..

ne znam dal toga uopće više ima, al mislim da da, pitajte prodavača da vam ne da neš prejako.. i s ovim sprejom o kojem ja pričam imaš više od 20sec za bijeg.. puno više..
hella is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 22:33   #19
Quote:
boraborabo kaže: Pogledaj post
Sprej je zakon.Ja ga uvijek imam uz sebe.Par puta sam ga koristio i ako treba i gazdi od psa ću sasuti cijelu bočicu.Kad pas krene prema nama čim izvadim sprej i pružim ruku odmah se povlači ako ga je već neko prije posprejao.Moj je mješanac jako mali tako da sam poslije ugriza velikoga isti čas nabavio sprej.Sad ponosno šetamo po kvartu bez straha a i pas je osjetio da je sada siguran kad imam bočicu sa sobom.Prije sam ga znao dizati ali ga je drugi izgrizao po nogicama a mene izgrebao.Vlasnik drugoga je to mirno posmatrao tako da je došlo gotovo do fizičkog sukoba između nas.



e pa tocno to..ne bi bilo tak strasno da ti vlasnici nesto poduzmu..ispricaju se,pomognu odvojit pse..maknut svog psa..zelim se setat po kvartu bez straha i stalnog panicnog okretanja oko sebe dal mi koji pas dolazi odostraga...

s takvim ponasanjem em sam ja zivcana em je moj pas zivcan...

jednom sam se setala s pesom (bio je na uzici) i vidim jednog malog ciji pas zna ponekad napast..pusten-naravno..ovaj digne rep,nakostrijesi se i ja kazem malom daj ga zavezi..mali ga primi za ogrlicu i zaobide me..nije proslo ni par sekundi kad se ovaj zaletio,nama iza leda..obuhvatio je mog psa s prednjim nogama i zgrabio ga za siju...

ja sam poludila..zna kakav je pas i jos mu kazem daj ga zavezi..

__________________
...stigao nas je grad...reci da se bar ponekad sjetis..
...nyxica... is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 22:43   #20
Ja imam ziper ali ga nikad nisam upotrijebila. Nabavila sam ga nakon onog napada rotwailerice i upotrijebila bih ga tek ako vidim da mi napada psa. Ako moram birati između svog psa i agresivnog biram svog. Nadam se da nikad neću doći u situaciju da to moram.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:37.