Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2011., 16:12   #421
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Pismenim ljudima je pismeno izražavanje automatizirano, ne razmišljaju o njemu, kao što ni dobri vozači ne moraju razmišljati kako se ono mjenjač stavi u drugu.

Koliko ima poslova za bauštelce bez srednje škole?

Većina ljudi je prosječne inteligencije, tako da se kod tog propalog učenika ugostiteljske možda ne radi o tome što nije previše pametan. Ako mu manjka inteligencije, trebao je dobiti prilagođeni program. Ako mu je manjkalo nečeg drugoga, uključujući kvalitetno osnovnoškolsko obrazovanje (u Hrvatskoj to uglavnom nemamo, i gomila petnaestogodišnjaka je polupismena, iako nemaju svi loše ocjene jer zašto bi trebalo znati čitati s razumijevanjem za peticu iz hrvatskog, pih), onda je možda malo pogrešno odgovornost prebacivati isključivo na njega.

Čisto sumnjam da su recimo Finci tako drastično inteligentniji od Hrvata.
eto vidis, sto se tice ovog prvog, ne slazem se, jel ja nisam nit nepismena nit polupismena, pa mi se neda tu na forumu stavljat znakove č/ć, razmak di bi mozda trebao bit i sl al vec sam rekla da svoju pismenost ne mislim tu nikome opravdavati.

zasto netko lose prolazi u osnovnoj i srednjoj skoli,naravno da ovisi o puno faktora a ne samo o tom kakvo obrazovanje imamo (istina je da nije bas idealno), jel kak onda netko s istim obrazovanjem zavrsi medicinu a netko na bausteli.

eto da se ne svedu komentari na raspravu ko je koliko pismen i koja je skola bolja, ja sam rekla ono sto sam cula direktno od puno profesora a i ono sto sam sama mogla zakljucit tokom svog obrazovanja,ako netko misli drukcije, ok, al ja i dalje tvrdim da je puno ugodnije predavat recimo matematiku u jednom miocu nego u ugostiteljskoj.
maya_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 16:18   #422
Samo da podsjetim, tema su ucitelji u osnovnim skolama.
Petra Pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 20:10   #423
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Glede ocjena,govorim o realnom,a ne fiktivnom znanju ucenika (mjerenom peticama) i namjerno izvrces moje rijeci.

Tko je kriv za inflaciju petica i odlikasa? Roditelji pisu ocjene u dnevnike?Prijete nastavnicima pistoljima?
Reci ti sto je po srijedi?
Ne, nego roditelj, kad mu dijete dobije ocjenu koja mu se ne sviđa, ode u ministarstvo i to prijavi (naravno, prilagođena priča koja veze nema sa istinom), a ovi pošalju inspekciju koja izmaltretira sve nastavnike. Više puta se događalo (ne izmišljam). Prije ili kasnije, ljudi moraju popustiti.
Laplace is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 20:20   #424
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
U moje vrijeme (imam 43) tko nije mogao upisati zeljeni faks (losiji ucenici) ili naci bolje placen posao u struci (nema vezu),redovno bi zavrsio u - skoli i svoje frustracije lijecio na djeci.

Sumnjam da je danas bolje.
Ja sam, na primjer, mogao upisati (i završiti) elektrotehniku, ali sam odlučio onako kako jesam. Nemam kompleksa ni frustracija, ništa ne liječim na djeci. Isto vrijedi za većinnu kolega koje poznajem.

Ukratko, generaliziraš na osnovu par slučajeva i vrijeđaš ljude koji pošteno rade svoj posao. Stičem utisak da si, u stvari, ti ovdje osoba sa frustracijama, koje liječiš na prosvjetnim radnicima (nadam se da nisam u pravu...).

A moj fakultet (koji je upisalo 65, a završilo 12 studenata) ne upisuje bilo ko, niti neko ko ne može upisati nešto bolje.
Laplace is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 20:27   #425
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Glede ocjena,govorim o realnom,a ne fiktivnom znanju ucenika (mjerenom peticama) i namjerno izvrces moje rijeci.

Tko je kriv za inflaciju petica i odlikasa? Roditelji pisu ocjene u dnevnike?Prijete nastavnicima pistoljima?
Reci ti sto je po srijedi?

Ne znam nikog ko placa instrukcije za petice (sic!) vec za popravak jedinica.

Usput,toliko licemjera, emotivnih invalida,iskompleksiranih osoba i laznih velicina (cast iznimkama,naravno) nigdje ne sretoh ko' u prosvjeti.
Zasto je to tako?
U moje vrijeme (imam 43) tko nije mogao upisati zeljeni faks (losiji ucenici) ili naci bolje placen posao u struci (nema vezu),redovno bi zavrsio u - skoli i svoje frustracije lijecio na djeci.
Sumnjam da je danas bolje.
Quote:
maya_zg kaže: Pogledaj post
Da, upravo roditelji su ti koji non stop idu u skole, zicaju ocjene, moljakaju i vrse pritisak na profesore, pametuju kak oni smatraju da njihovo dijete zna za ocjenu vise i sl..

a nije ti mozda palo na pamet da neko ima jedinicu zato sta ne prati na satu, jel brblja, ne prepisuje, nije koncentriran i sl? jesu i za to profesori krivi mozda???

O tome da je netko upisao fax za profesora da bi lijecio frustracije na djeci i zato jel nije mogao nista drugo upisat, stvarno nemam komentara, niti je vrijedno komentirati jel mi to zvuci toliko bolesno i u potpunosti mi granici s zdravim razumom

cini mi se da ti imas neke osobne frustracije dok dajes ovakve uvredljive komentare na racun svih onih koji jesu ili ce biti profesori i ucitelji, bas me zanima koji si ti to fax zavrsila i cim se bavis kad si ocito toliko kriticna prema skupini ljudi koji su konacno zavrsili razne fakultete da bi radili to sta rade (uciteljski,filozofski,pmf...) i koje je tvoje presvjetlo zanimanje kad toliko pljujes po njima
Da, neko:
- upiše fakultet,
- položi sve ispite
- uradi (i odbrani) diplomski rad,
- odradi pripravnički staž,
- položi stručni ispit,
- prođe usput probni rad
- najmanje dvije posjete uprave godišnje
- jednu do dvije posjete godišnje iz Pedagoškog zavoda,
i sve to samo da bi liječio frustracije na djeci.

Zar nije mogao naći neki lakši način? Ovo mi već liči na teoriju zavjere. Možda su nastavnici maskirani reptilci ili nešto slično?

Nekim ljdu su očito na "vi" sa logikom.
Laplace is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 20:53   #426
Quote:
gica kaže: Pogledaj post
dakle, žena bi trbala poduzet sve da zaštiti nasilnika jer zašto bi se ona koja uskoro ionako ide u penziju zajebavala i strahovala...a zašto bi po istom principu policajci hapsili kriminalce, a suci ih osuđivali...pa svaki od njih nakon izlaska iz zatvora ih može likvidirat
...mislim, meni je jasno da situacija definitivno nije ugodna...ali za to valjda postoji policija, pa se roditelj koji ti prijeti fino prijavi
Dok policija dođe i napravi zapisnik, nastavnik je uredno dva metra pod zemljom (da, ima i takvih prijetnji).
Laplace is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 20:55   #427
Quote:
petra-pan kaže: Pogledaj post
Samo da podsjetim, tema su ucitelji u osnovnim skolama.
Hvala!



Držite se teme.
Zahvaljujem!
__________________
"Nemoj jebat mamice." :)
Simple Fille is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 21:31   #428
Quote:
Lezbejka kaže: Pogledaj post
....Jedna pak profa iz povijesti je ok predavala ali ako si joj ukazao na grešku a ja jednom čak i jesam jer sam uvijek bila odličan učenik dala mi je manju ocijenu jer sam joj provrijedila ego. Profa iz xy predmeta je davala ispite i po ispitu bi dobivali 5 ocjena, redovito kulje. Primjeri se nižu i nižu...
Ja sam nekoliko puta dao očeniku peticu (iz matematike) jer me je ispravio. Jer, ako na tom mjestu može da uvidi moju grešku, onda pokazuje razumijevanje, pa i kretaivnost,i zaslužuje ocjenu 5.
Naravno, u svim slučajevima se pokazalo da su navedeni učenici potvrdili (ponovo dobili, ovaj put odgovorom pred tablom) peticu.
A ipak mnogi misle da sam prestrog, jer inače ne dajem lako visoke ocjene. Neka se nauče izboriti za sebe.
Laplace is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2011., 02:08   #429
Quote:
petra-pan kaže: Pogledaj post
Samo da podsjetim, tema su ucitelji u osnovnim skolama.
jep, a ja i dalje cekam da neka uciteljica razredne nastave (a bilo ih je s pocetka ove teme) odgovori na moja pitanja
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2011., 07:42   #430
Quote:
Laplace kaže: Pogledaj post
Ne, nego roditelj, kad mu dijete dobije ocjenu koja mu se ne sviđa, ode u ministarstvo i to prijavi (naravno, prilagođena priča koja veze nema sa istinom), a ovi pošalju inspekciju koja izmaltretira sve nastavnike.
A ti mislis da druge profesije nisu podlozne inspekcijskim provjerama? Evo, moj posao konkretno provjerava (i redovno i po dojavi da postoji sumnja u nepravilnosti) nekoliko inspekcija. A prilikom inspekcijske provjere ja moram angazirati jos hrpu drugih ljudi da mi dostave podatke kojima ja dokumentiram ono sto radim. Znaci da ne "maltretiraju" samo mene, nego pola firme. I opet se nitko ne boji inspekcije, bar dok radimo svoj posao kako treba.

Ti mislis da prosvjetne radnike i njihov posao ne bi (nikada/uopce) trebalo provjeravati ili nadzirati?
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2011., 14:32   #431
Quote:
petra-pan kaže: Pogledaj post
Na stranu tema, u kojoj se puno ruznih stvari reklo bespotrebno, no osjetih potrebu da iskomentiram samo ovaj boldani detalj.
Tek toliko da razjasnim neke stvari.

Osobno znam jako puno slucajeva prijetnje roditelja nastavnicima.
Istina, vecinom se radilo o predmetnim nastavnicima u visim razredima osnovne, i srednjoj skoli, no bome je bilo prijetnji uciteljicama.
I to zato jer mamino zlato ne smije dobiti manje od 5.

Pa se to sve krece od probusenih guma, kljucem izgrebanih automobila, prijetnji zasaranih sprejem na vrata kuce, poziva usred noci, pokazivanja noza na informacijama, do, da, i prijetnje pistoljima, pa i donosenja bombe u skolu.

Tek toliko da imas na umu sto si sve ljudi dozvoljavaju prije nego li se sljedeci put krenes sprdati s time.
Pametnica.

Vidi,pametnice...

Nitko ne tvrdi da nema poremecenih roditelja koji prijete nastavnicima (ko' sto ima i poremecenih bivsih muzeva,bivsih branitelja,kojihsvene...),ali nisu bas tako ucestala pojava ko' sto ti tvrdis .

Problem kod poklonjenih ocjena pocinje kad profa pokloni peticu malom Peri,jer mu je mama medicinska sestra u bolnici ili maloj Jani ciji tata radi u nekom ministarstvu,recimo...
Pa se lijepo procuje po skoli,pa nekog drugog djeteta mama digne dreku zbog nepravde,pa je isti taj profa smiri poklonjenom ocjenom i njenom djetetu,i sve tako,i sve tako...

Ako das poklonjenu ocjenu jednom uceniku (jer ti je u interesu ili je naredjenje odozgo),onda moras i drugom cija te mama stalno gnjavi na informacijama.

Jer kojom drugom logikom roditelj ima ,ajmo reci pravo,traziti nezasluzenu ocjenu za svoje dijete? To moze biti samo logika "Dali ste nezasluzeno Peri,dajte onda i mom malom."
Zar nije profi lakse,ako mu je mirna savjest ,otvorit dnevnik,pokazati roditelju ocjene njegovog djeteta i ocjene nekog vrijednog odlikasa i iskreno upitati na temelju cega dijete da ima 5?

Ali...velika vecina nastavnika ima putra na glavi,plase se rasprave i lakse im je upisati jos neku poklonjenu ocjenu (jedna vise ili manje,vrlo vazno).
A sa druge strane,puni su hvale na svoje postenje,principe i dignitet.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2011., 14:44   #432
Quote:
maya_zg kaže: Pogledaj post
gle druga situacija je bilo prije 30-40 godina , a druga je danas, to je svakom pametnom jasno. za vrijeme ex-yu profesor je bilo jako cijenjeno zanimanje, lijecnik jos cijenjenije, donosili su se razni pokloni (mito,jel), te struke su se postovale, bile su vrh vrhova, ono ucitelj,doktor i odvjetnik, da bi rijec rekao. nikako ne mozes usporedivati prijasnja vremena dok je tvoja sveki radila i sadasnja, puno toga se u medjuvremenu odigralo (rat, nezaposlenost...) sto je dovelo do gubitka zivaca kod mnogih ljudi i njihovom iskaljivanju bijesa di god stignu. situacija u drustvu je naprosto takva, ne sad samo prema profesorima, mada se kod njih to dosta izrazava jel rade upravo s puno ljudi raznih.

nije isto bit prof u nekoj prestiznoj gimnaziji, di su djeca dobra, stalo im je da nekaj nauce, prate nastavu, stalo im je do ocjena, roditelji su im obrazovani i kulturni, il u nekoj trogodisnjoj skoli za neki zanat koju pohadaju vecinom hahari ubiboze kulture, rijecnika, ponasanja i da ne nabrajam.

osnovne skole su mix gore navedenih slucajeva, i to nitko ne moze osporit. bit profesor u nekoj gimnaziji (konkretno ciljam na onu u koju sam ja isla al jos i puno njih) je po meni bogovsko zanimanje. Biti profesor u nekoj trogodisnjoj strukovnoj (necu ih navodit da nikog ne uvrijedim) je
Poznam nekoliko profesora i profesorica,neki rade u osnovnim,a neki u srednjim skolama.
Nikad nisu imali roditelje koji su im prijetili,ali na pocetku karijere jesu ravnatelje ("Tom i tom uceniku moras upisati 5,ne zelis valjda probleme na poslu?!").

Kasnije su,kazu,naucili sto je "red".
I da se sa poslom ne treba igrati.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2011., 15:01   #433
Quote:
Laplace kaže: Pogledaj post
Ne, nego roditelj, kad mu dijete dobije ocjenu koja mu se ne sviđa, ode u ministarstvo i to prijavi (naravno, prilagođena priča koja veze nema sa istinom), a ovi pošalju inspekciju koja izmaltretira sve nastavnike. Više puta se događalo (ne izmišljam). Prije ili kasnije, ljudi moraju popustiti.
Zasto da popustaju ako svoj posao rade posteno?

Sto se sad i inspekcija boji da im ludi roditelj-branitelj ne baci bombu,sve ih masakrira ili sto drugo?
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2011., 15:13   #434
Quote:
Laplace kaže: Pogledaj post
Ja sam nekoliko puta dao očeniku peticu (iz matematike) jer me je ispravio. Jer, ako na tom mjestu može da uvidi moju grešku, onda pokazuje razumijevanje, pa i kretaivnost,i zaslužuje ocjenu 5.
Naravno, u svim slučajevima se pokazalo da su navedeni učenici potvrdili (ponovo dobili, ovaj put odgovorom pred tablom) peticu.
A ipak mnogi misle da sam prestrog, jer inače ne dajem lako visoke ocjene. Neka se nauče izboriti za sebe.
Da li bi ovako odgovorio i ravnatelju,u njegovom kabinetu,u cetiri oka,ako ti kaze da tom i tom uceniku zakljucis (po tvojim kriterijima) nezasluzeno 5?
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2011., 15:26   #435
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Vidi,pametnice...
.

Problem kod poklonjenih ocjena pocinje kad profa pokloni peticu malom Peri,jer mu je mama medicinska sestra u bolnici ili maloj Jani ciji tata radi u nekom ministarstvu,recimo...
Pa se lijepo procuje po skoli,pa nekog drugog djeteta mama digne dreku zbog nepravde,pa je isti taj profa smiri poklonjenom ocjenom i njenom djetetu,i sve tako,i sve tako...

Ako das poklonjenu ocjenu jednom uceniku (jer ti je u interesu ili je naredjenje odozgo),onda moras i drugom cija te mama stalno gnjavi na informacijama.

Jer kojom drugom logikom roditelj ima ,ajmo reci pravo,traziti nezasluzenu ocjenu za svoje dijete? To moze biti samo logika "Dali ste nezasluzeno Peri,dajte onda i mom malom."
Zar nije profi lakse,ako mu je mirna savjest ,otvorit dnevnik,pokazati roditelju ocjene njegovog djeteta i ocjene nekog vrijednog odlikasa i iskreno upitati na temelju cega dijete da ima 5?
u mojoj osnovnoj skoli je bas sto se tog tica vladalo totalno rasulo. u mom razredu su bili neki ljudi tipa- jednoj baka bivsa uciteljica,radila u istoj skoli, drugom tata neki direktor, trecoj neki mutikasa,lako se obogatio, cetvrtoj mama radi u ministarstvu... i jos par takvih, bilo je profesora koji su im direktno upisivali iz zalaganja i nekih jos rubrika petice, jel su doticni iz recimo ispita dobili 2-3 samo da bi im na kraju zakljucili 5. a bilo je i blazih slucajeva di su ih kakti na kraju godine ispitali za visu ocjenu pa onako reda radi upisali nekoliko petica, uzas, al nije u svim osnovnima tako.

aha, jos samo da napomenem da od tih silnih ljudi nitko, ama bas nitko nije u raznim gimnazijama (a upisali su jako dobre i prestizne zbog max broja bodova) nije nastavio prolaziti s 5
maya_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2011., 16:17   #436
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Vidi,pametnice...

Nitko ne tvrdi da nema poremecenih roditelja koji prijete nastavnicima (ko' sto ima i poremecenih bivsih muzeva,bivsih branitelja,kojihsvene...),ali nisu bas tako ucestala pojava ko' sto ti tvrdis .

Problem kod poklonjenih ocjena pocinje kad profa pokloni peticu malom Peri,jer mu je mama medicinska sestra u bolnici ili maloj Jani ciji tata radi u nekom ministarstvu,recimo...
Pa se lijepo procuje po skoli,pa nekog drugog djeteta mama digne dreku zbog nepravde,pa je isti taj profa smiri poklonjenom ocjenom i njenom djetetu,i sve tako,i sve tako...

Ako das poklonjenu ocjenu jednom uceniku (jer ti je u interesu ili je naredjenje odozgo),onda moras i drugom cija te mama stalno gnjavi na informacijama.

Jer kojom drugom logikom roditelj ima ,ajmo reci pravo,traziti nezasluzenu ocjenu za svoje dijete? To moze biti samo logika "Dali ste nezasluzeno Peri,dajte onda i mom malom."
Zar nije profi lakse,ako mu je mirna savjest ,otvorit dnevnik,pokazati roditelju ocjene njegovog djeteta i ocjene nekog vrijednog odlikasa i iskreno upitati na temelju cega dijete da ima 5?

Ali...velika vecina nastavnika ima putra na glavi,plase se rasprave i lakse im je upisati jos neku poklonjenu ocjenu (jedna vise ili manje,vrlo vazno).
A sa druge strane,puni su hvale na svoje postenje,principe i dignitet.
Daleko je rasprava otisla u offtopic, pa mi se ne da odgovarati na sve pojedino, no samo ti zelim reci da po pitanju prijetnji nastavnicima, nemas pojma o cemu govoris.
Zena koja mi je u zivotu jako bliska radi kao uciteljica u jednoj zagrebackoj osnovnoj skoli.
U nazad tri generacije svaki put je imala barem jednog roditelja koji joj je prijetio nanosenjem fizickih ozljeda (ili ljudima iz njene neposredne okoline).

Upravo joj je zavrsila ne znam koja po redu inspekcija koja je dosla na osnovu laznih primjedbi na njen rad, i prilikom koje su sve optuzbe odbacene.

I sad je gledam kako na kraju svega ostaje posramljena, iscrpljena i umorna, a ljudima koji su joj namjerno isli raditi nazao nece se dogoditi nista. Jedino sto moze je podici privatnu tuzbu protiv doticnih jer su je debelo oklevetali. A, sto mislis, moze li si ona tako nesto s prosvjetarskom placom priustiti?

I bas se zadnjih dana mislim, bih li ja osobno mogla biti jaka i principijelna poput nje. I pogledavati iza svakog ugla kad se na vecer vracam kuci, i prati boju s ulaznih vrata, i mijenjati broj telefona. Pa sve nesto primjecujem kako su moja metaforicka muda puno manja od njenih.

Sustav je doveo do toga da su nastavnici poptuno nezasticeni.
I dok nasi vrli ministri se bave nebulozama poput HNOSa, sustav se nastavlja degradirati. Iskreno me zanima kad ce konacno ta krajnja tocka ispod koje nize ne mozemo pasti, pa da stvari vec jednom krenu malo uzbrdo.
Petra Pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2011., 21:05   #437
Nema više hnosa
Do sada je bio aktualan kurikulum
Dolaskom nove vlasti izmislit će nešto treće i opet sve ispočetka
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2011., 21:07   #438
Iskreno - tu se više ne zna tko pije tko plaća..
Svakom promjenom ministra obrazovanja dolaze nove ideje koje naravno koštaju i taman se ufuraš kada tres - evo nečeg novog...
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 21:24   #439
drage majke!! zamolila bi vas ako bi mogle napisati kakve učiteljice vaša djeca zapravo žele. radimo istraživanje, pa da vidim i razmišljanja vaše dječice
tinchicca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 00:20   #440
Quote:
tinchicca kaže: Pogledaj post
drage majke!! zamolila bi vas ako bi mogle napisati kakve učiteljice vaša djeca zapravo žele. radimo istraživanje, pa da vidim i razmišljanja vaše dječice
Da se ne deru na njih i ne ismijavaju ih pred drugima.

Da su pravedne prilikom ocjenjivanja.

Ovo je moj sin zelio dok je bio kod svoje uciteljice.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:34.