Natrag   Forum.hr > Sport > Formula 1

Formula 1 Brm, brm, fiju...

Pogledaj rezultate ankete: Šta bi se dogodilo ako Ferrari poslije 2021 izađe iz F1?
Sve bi bilo kao po starom, F1 bi to preživjela 31 41.33%
Polagani raspad i umiranje F1 kroz koju godinu 27 36.00%
Totalna transformacija natjecanja u nešto treće 17 22.67%
Glasovatelji: 75. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2011., 19:11   #1
Red face Rasprave o vozačima, momčadima, naslovima itd.

ti sad pila mislis da ako je tvoj sedmerostruki prvak postao dvogodisnje razocarenje da nema sanse da se to ne dogodi i kimiu. i sada vec unaprijed najvljujes njegov posrtaj jer bi ti on bio nekakva valjda utjeha. pih... massa 2008 je oprao kimia, ali rosberg je u 2010. i 2011. oprao dedu (koji je do tada slovio za mozda i najboljeg ikad) i to u momcadi koju vodi njegov ross brawn. kakav god da kimi bude, pa cak i ako razocara (sto se nadam da nece), comeback losiji od schumacherovog tesko da ce imati. prema tome, nis od utjehe po principu "ali mama, svi su dobili jedinicu iz matematike, a ne samo ja".
__________________
vladimir: "onda, idemo?"
estragon: "idemo!"
(ostaju na mjestu)
Dorian.Gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 22:18   #2
Quote:
Dorian.Gray kaže: Pogledaj post
ti sad pila mislis da ako je tvoj sedmerostruki prvak postao dvogodisnje razocarenje da nema sanse da se to ne dogodi i kimiu. i sada vec unaprijed najvljujes njegov posrtaj jer bi ti on bio nekakva valjda utjeha. pih... massa 2008 je oprao kimia, ali rosberg je u 2010. i 2011. oprao dedu (koji je do tada slovio za mozda i najboljeg ikad) i to u momcadi koju vodi njegov ross brawn. kakav god da kimi bude, pa cak i ako razocara (sto se nadam da nece), comeback losiji od schumacherovog tesko da ce imati. prema tome, nis od utjehe po principu "ali mama, svi su dobili jedinicu iz matematike, a ne samo ja".


A '09?


Nemam ja ništa protiv Kimija, Kimi mi je drag, da se razumijemo. Puno draži nego Massa. A pogotovo nego Alonso.


Ali ajmo pogledati objektivno. Vozač kojeg je u zadnje dvije sezone('08 i '09) Massa pretvorio u drugog vozača.
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 22:25   #3
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Ali ajmo pogledati objektivno. Vozač kojeg je u zadnje dvije sezone('08 i '09) Massa pretvorio u drugog vozača.
zato jer su radili na tome da masa osvoji prvenstvo
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 22:44   #4
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
zato jer su radili na tome da masa osvoji prvenstvo
Pa nakon što je Massa bolje odvezao veći dio sezone.









Neka tako Alonsa pretvori u vodonošu. Kako da ne.
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 22:48   #5
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Pa nakon što je Massa bolje odvezao veći dio sezone.









Neka tako Alonsa pretvori u vodonošu. Kako da ne.
kad alonsa netko razbije u njegovu timu, on ode i sredi timu 90 milijuna eura kazne. prema tome, za ferrarijevo dobro, bolje da ne.
__________________
vladimir: "onda, idemo?"
estragon: "idemo!"
(ostaju na mjestu)
Dorian.Gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 22:58   #6
Quote:
Dorian.Gray kaže: Pogledaj post
kad alonsa netko razbije u njegovu timu, on ode i sredi timu 90 milijuna eura kazne. prema tome, za ferrarijevo dobro, bolje da ne.
Da, a moguće da je Alonso ipak malo() bolji vozač od Kimija. IMHO.

A kompletniji definitivno.



Da pararaziram Prosta: "Raikkonen je najbrži vozač....za jedan krug. Za cijelu utrku je jednostavno preglup".
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 23:02   #7
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Da pararaziram Prosta: "Raikkonen je najbrži vozač....za jedan krug. Za cijelu utrku je jednostavno preglup".


mozda generalno i je, ali 2007. je bas alonso bio taj koji je bio preglup za odvest cijelu sezonu, a kimi bio dovoljno pametan da u sporijem bolidu osvoji naslov...

sve se moze gledat ovako i onako i ovo sve skupa je debata radi debate (i radi maminha, jer bolje o kimiju nego o mackama). cinjenica je da se zacijelo svi f1 fanovi vesele kimijevom povratku jer je on dobar za sport. zalosno je da do tog povratka u renault dolazi zbog kubicinog neoporavka, ali to je drugi par rukava...
__________________
vladimir: "onda, idemo?"
estragon: "idemo!"
(ostaju na mjestu)
Dorian.Gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 23:42   #8
Quote:
Allen-Iverson kaže: Pogledaj post
bit će kimi vrhunski ako bolid bude bio solidan, u rangu mercedesa npr.

Quote:
izgleda da ljudi pamte samo onu sezonu gdje ga je massa porazio (duboko vjerujem da bi i tu bio svjetski prvak da je dobio onu spa)
2008.
Massa 97
Raikkonen 75 (isto kao i Kubica)

Quote:
, a recimo ne pamte onu drugu sezonu kad se sa 3.-4. bolidom borio za titulu sa šumaherom. ferrari i williams su tada bili dominatni. momčadski kolega coulthard je tada bio bogu iza nogu, tamo negdje blizu 10. mjesta.
tu si donekle u pravu, McLaren je te sezone bio 2,3 bolid po snazi.

Kimi 91
DC 51
Quote:
ja sam prilično siguran da je izjava alesija kako je kimi najbrži vozač ikada
točna.
najbrži ne znaći ujedno i najbolji
__________________
zadnja aktivnost u: 04.01.2023. 09:50
maminho is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 23:59   #9
Quote:
Dorian.Gray kaže: Pogledaj post
mozda generalno i je, ali 2007. je bas alonso bio taj koji je bio preglup za odvest cijelu sezonu, a kimi bio dovoljno pametan da u sporijem bolidu osvoji naslov...
ne, iako sam navijač kimija, nije istina da je to bio sporiji bolid. te dvije sezone 2007. i 2008. su najizjednačenije što se tiče bolida koji su se borili za naslov. tu definitivno nitko nije imao prednost.
ali kimi je itekako zaslužio taj naslov jer je imao uvjerljivo najviše pobjeda, a pobjede su jedino ono što se pravo broji i zapravo jedino taj podatak govori o tome koliko je vozač stvarno dobar.
recimo to je rijetka stvar da se slažem sa bernijem. ako se ne varam on je htio da o svjetskom prvaku odlučuje samo broj pobjeda.
Allen-Iverson is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 23:59   #10
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Da pararaziram Prosta: "Raikkonen je najbrži vozač....za jedan krug. Za cijelu utrku je jednostavno preglup".
ne nego mu je dosadno ak nema nikog ispred njega

http://www.gp1.hr/video-top-10-trenu...ja-raikkonena/
6. VN Australije 2007.

Raikkonenu je uspjelo nešto što Ferrari nije doživio još od Mansella u 1989. – pobijediti u prvoj utrci sezone za svoju novu momčad. Iako se ova VN Australije često pamti kao debitantska utrka za Lewisa Hamiltona, zvijezda je ipak bio Finac. U svojoj prvoj utrci za crvenu momčad došao je do pole positiona (-0,4s), najbržeg kruga i dominantne pobjede. Iako je pred kraj imao prednost od 19 sekundi, to se nešto smanjilo nakon što je u jednom zavoju otišao preširoko, a kasnije je sam priznao da mu je bilo dosadno i da je izgubio koncentraciju.




kak got bilo kimi je razlog kaj ču pratit iduču sezonu
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 05:18   #11
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Da, a moguće da je Alonso ipak malo() bolji vozač od Kimija. IMHO.

A kompletniji definitivno.



Da pararaziram Prosta: "Raikkonen je najbrži vozač....za jedan krug. Za cijelu utrku je jednostavno preglup".
Bolji je vozač onaj koji u istoj ekipi i bolidu (2010/2011) ne osvoji niti jedan naslov koji osvoji 6 pobjeda od kojih mu je jedna poklonjena.

I taj je bolji od vozača koji u toj istoj ekipi osvoji 8 pobjeda (2007/2008) i pokloni jednu te osvoji naslov i to još i bez obzira na tog vozača u boljem ili u najmanju ruku podjednakom bolidu.
Je moš si mislit.

Hoćemo li i dalje tvrdit da je Kimi papak, a Alonso superman čak i ako Kimi nekim čudom osvoji naslov u Renaultu ?
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 09:12   #12
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Bolji je vozač onaj koji u istoj ekipi i bolidu (2010/2011) ne osvoji niti jedan naslov koji osvoji 6 pobjeda od kojih mu je jedna poklonjena.

I taj je bolji od vozača koji u toj istoj ekipi osvoji 8 pobjeda (2007/2008) i pokloni jednu te osvoji naslov i to još i bez obzira na tog vozača u boljem ili u najmanju ruku podjednakom bolidu.
Sad ga stvarno pretjeruješ, kako možeš uspoređivati rezultate "istog bolida" po tom kriteriju. Pa onda ja mogu napisat da je Seb papak jer u istom bolidu koji ruši sve rekorde popušio od jensona u nekom brawnu.
I navijao sam tada da kimi osvoji naslov i drago mi za njega, ali i njemu je tada poklonjena pobjeda u brazilu. Na finiji način, ali poklonjena.
farfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 09:25   #13
Quote:
farfan kaže: Pogledaj post
Sad ga stvarno pretjeruješ, kako možeš uspoređivati rezultate "istog bolida" po tom kriteriju. Pa onda ja mogu napisat da je Seb papak jer u istom bolidu koji ruši sve rekorde popušio od jensona u nekom brawnu.
I navijao sam tada da kimi osvoji naslov i drago mi za njega, ali i njemu je tada poklonjena pobjeda u brazilu. Na finiji način, ali poklonjena.
Pa i trebao ga je pobjedit te godine
Ta sezona mu je najlošija u karijeri kaj se mene dotikava
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 12:11   #14
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Bolji je vozač onaj koji u istoj ekipi i bolidu (2010/2011) ne osvoji niti jedan naslov koji osvoji 6 pobjeda od kojih mu je jedna poklonjena.

I taj je bolji od vozača koji u toj istoj ekipi osvoji 8 pobjeda (2007/2008) i pokloni jednu te osvoji naslov i to još i bez obzira na tog vozača u boljem ili u najmanju ruku podjednakom bolidu.
Je moš si mislit.

Hoćemo li i dalje tvrdit da je Kimi papak, a Alonso superman čak i ako Kimi nekim čudom osvoji naslov u Renaultu ?


ovo jednostavno nema nikakvog smisla
4season is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 13:11   #15
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Da, a moguće da je Alonso ipak malo() bolji vozač od Kimija. IMHO.

A kompletniji definitivno.

daj molim te argumentiraj ovo kompletniji.
041 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 13:29   #16
Quote:
4season kaže: Pogledaj post


ovo jednostavno nema nikakvog smisla
Kad pišeš post u 5.00 obično u njemu ništ nema smisla

No činjenica je da je Kimi zadnji prvak kojeg je Ferrari imao, i da je u toj ekipi napravio bolje rezultate od Alonsa.

A laganini me iritiraju te navijačke šeme sa nekakvim bajkama o najkompletnijem, izuzetno dobrim u razvoju bolida i tak to.
Jer od dolaska Alonsa u Ferrari ja naime vidim samo pad Ferrarieve forme/brzine/rezultata, a nikako ne neki napredak, no ok možda ja krivo vidim.

Al fakat me veseli kaj bumo imali priliku iduće sezone vidit:

1. Dodatni pad ili napokon napredak u Ferrariu.
2. Kimiev doprinos formi Renaulta, a i njegove rezultate u istom.

Meni se vidi da je situacija sad u Renaultu taman negdi otprilike na razini one 2008 kad se Alonso tam vratil (ako ne i gora), pa me itekak interesira kakvi će bit Kimievi rezultati u tom bolidu u iduće dvije sezone, kao i usporedba sa istima od strane Alonsa u takvoj sličnoj ekipi i bolidu te 2008/2009.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 13:30   #17
Quote:
041 kaže: Pogledaj post
daj molim te argumentiraj ovo kompletniji.
pa barem to nije potrebno argumentirati....
4season is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 13:38   #18
Quote:
4season kaže: Pogledaj post
pa barem to nije potrebno argumentirati....
kimi vozi reli, vozio je nascar kamione

Alonsa smo samo vidjeli u F1 i srodnim feeder serijama (f3000 itd...)

kako je onda Alonsko kompletniji vozač od Kimija!?
041 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 15:03   #19
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post

Meni se vidi da je situacija sad u Renaultu taman negdi otprilike na razini one 2008 kad se Alonso tam vratil (ako ne i gora), pa me itekak interesira kakvi će bit Kimievi rezultati u tom bolidu u iduće dvije sezone, kao i usporedba sa istima od strane Alonsa u takvoj sličnoj ekipi i bolidu te 2008/2009.
Neće ti rezultati ništa reć jer to što je situacija slična sada nema veze s budućim renaultovim bolidom. Alonso je u toj situaciji ipak imao puuuuno manju konkurenciju nego će ju sada imati kimi. I u vozačkom smislu a i u momčadima koje mora prestić. Alonso ima ako se ne varam dvije pobjede, ali njemu je bilo dovoljno dobro odvozit utrku i imati malo sreće da mu se par konkurenata makne s puta (greške, namješteno, nenamješteno nebitno, da sad ne trolamo). Kimi sad mora odvozit vrhunski utrku i sanjat da će mu se duplo više konkurenata sjebat, a to je teško.
Kad već uspoređuješ po sezonama, kimi je osvoji taj naslov u ferrariu, iako su mi njegove vožnje tada bile mlakije nego iz vremena kad je gubio naslov. Isto tako alonso, ove godine je odvozio duplo bolje nego lani pa je lani uz sve svoje greške naslov izgubio u zadnjoj trci zbog greške svog boksa(ok i RB gluposti su mu omogučile da se bori uopće ali nebitno)
farfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 15:20   #20
Quote:
041 kaže: Pogledaj post
kimi vozi reli, vozio je nascar kamione

Alonsa smo samo vidjeli u F1 i srodnim feeder serijama (f3000 itd...)

kako je onda Alonsko kompletniji vozač od Kimija!?
u kontekstu f1 vozača......tko je uopće spominjao reli ili nascar?
4season is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:00.