Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Cjenite li rad Feral Tribuna
Da 74 54.81%
Ne 61 45.19%
Glasovatelji: 135. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2012., 13:35   #1
Je li u Feral Tribuneu ikada napisano nešto istinito ?

"Kultni" Feral Tribun ,kojem njegovi bivši uposlenici i njihovi kućni i ideološki drugovi često u javnosti dižu spomenik ,zapravo nikada nije niti jednu istinu izveo na čistac.

Mnogi drugi mediji su otkrivali afere ,čak slali ljude u zatvor ,imali ozbiljne ekskluzive...no što je s toliko slavljenim Feralom ,koja je njihova vrijednost osim pljuvanja ,uvreda i ispraznog senzacionalizma ? Jesu li oni ikada neku nepravdu ispravili ,nekako poboljšali ovo društvo ,nekome imovinu vratili ?

Molim moderatore da ispoštuju moju pjesničku slobodu s naslovom ,naravno da je Feral prenosio neke istinite činjenice ,intervjue ,članke...no ovdje mislim na nešto ozbiljnije - odakle Feralu hvalevrijedan status ,kakav mu neki žele izgraditi ?

Zadnje uređivanje dr.laki : 27.02.2012. at 13:57.
dr.laki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 13:48   #2
Ne mislim toliko da su pisali laži, osim Mostarskog Mosta za kojeg nema dokaza da smo ga mi srušili i "silovanja" od strane Vice Vukojevića.

Ostali članci su manje više bili istina, to nisu bile laži nego napuhavanje,ponavljanje jednih te istih zločina s Hrvatske strane,dok mnogostruko veći zločini Srba nisu bili tema
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 13:49   #3
Quote:
dr.laki kaže: Pogledaj post
"Kultni" Feral Tribun ,kojem njegovi bivši uposlenici i njihovi kućni i ideološki drugovi često u javnosti dižu spomenik ,zapravo nikada nije niti jednu istinu izveo na čistac.

Mnogi drugi mediji su otkrivali afere ,čak slali ljude u zatvo ,imali ozbiljne ekskluzive...no što je s toliko slavljenim Feralom ,koja je njihova vrijednost osim pljuvanja ,uvreda i ispraznog senzacionalizma ? Jesu li oni ikada neku nepravdu ispravili ,nekako poboljšali ovo društvo ,nekome imovinu vratili ?

Molim moderatore da ispoštuju moju pjesničku slobodu s naslovom ,naravno da je Feral prenosio neke istinite činjenice ,intervjue ,članke...no ovdje mislim na nešto ozbiljnije - odakle Feralu hvalevrijedan status ,kakav mu neki žele izgraditi ?
Pa evo, da nabacim tek njihove dvije bomba teze koje su lažne ali koje se još uvijek u Srbiji i ponegdje u Hrvatskoj proturaju kao istinite. A da se ne zavaravamo, osmišljene su negdje drugdje, Feral im je tek bio kanal za distribuciju.

1. "Dogovoreni operetni rat" da bi kao Tuđman i Milošević mogli pljačkati narod

2. Pakračka poljana i pobijeno, čini mi se oko 800 Srba. Sam Savo Štrbac priznaje da nema pojma o čemu Feral priče jer je na njegovoj listi nekoliko desetaka nestalih/ubijenih Srba. Ni on ih ne može toliko izmisliti.
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 14:00   #4
Inače, ja sam taj časopis čitao tek nakon 2001.,kada uopće sam počeo čitati novine, jel itko stariji zna ulogu navodnu ovog lista u puču protiv Račana 1992., od strane pro-jugoslovenskog krila,koji nakon poraza napušta stranku?
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 14:16   #5
Pisao je kako je stipe Mesić napustio Tuđmana zbog rata u BiH.
sidrun is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 14:21   #6
Feral Tribune je počeo vrlo zdravo.
U prvoj polovici devedesetih su izrazito kritizirali i izrugivali Tuđmanovu vlast. Prava politička satira. Ja sam ih kupovao jer su bili osvježenje.
I onda im se desio, teško je reći kad, oko 94., možda nešto prije, neki "klik".

Počeli su bombastično pisati o zločinima nad Srbima, sve redom napuhivati i doslovno izmišljati, pretjerivati sa ustašama svi svugdje. Lansirati kojekakve političke afere baš paralelno sa vrlo ciljanim pritiscima iz inozemstva.
A ja sam samo zabezeknuto čitao i pitao se koji im je k.
Bili su gori od Politike Ekspres.

Onda su ih ljudi prestali kupovati a oni su živjeli od dotacija Soroša i sličnih. Kada su im ovi zavrnuli pipu, krepali su.
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 14:40   #7
Orjunaško-srbokatolički list.

17.11.2009

Srpske Novosti na hrvatskim kioscima

Prvi broj nezavisnog tjednika Novosti, koji će se na kioscima naći u petak, 4. prosinca, danas su u Novinarskom domu predstavili glavni urednik Rade Dragojević, predsjednik Srpskog nacionalnog vijeća Milorad Pupovac te kolumnist Viktor Ivančić.


http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...-kioscima.html

Viktor Ivančić...hehe...jedan od pokretača srpskog lista Novosti, ono što je degutantno, Ivančiću ne smeta ni najmanje što je Pupovčev glavni partijski kolega krajiški ministar Stanimirović.

A znamo šta Viktorija misli o vodećim HDZovcima iz toga razdoblja 90ih...ali četnici su mu prihvatljivi.
bonislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 14:48   #8
Quote:
bonislav kaže: Pogledaj post
Orjunaško-srbokatolički list.

17.11.2009

Srpske Novosti na hrvatskim kioscima

Prvi broj nezavisnog tjednika Novosti, koji će se na kioscima naći u petak, 4. prosinca, danas su u Novinarskom domu predstavili glavni urednik Rade Dragojević, predsjednik Srpskog nacionalnog vijeća Milorad Pupovac te kolumnist Viktor Ivančić.


http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...-kioscima.html

Viktor Ivančić...hehe...jedan od pokretača srpskog lista Novosti, ono što je degutantno, Ivančiću ne smeta ni najmanje što je Pupovčev glavni partijski kolega krajiški ministar Stanimirović.

A znamo šta Viktorija misli o vodećim HDZovcima iz toga razdoblja 90ih...ali četnici su mu prihvatljivi.
Pa hrvatine iz Ferala se jesu ili razmilili po novoosnovanom tjedniku za Srbe u Hrvatskoj, ili prešli u YU tabloid EPH, ili su u Beogradu.
Svako pile svome jatu ide.
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 15:16   #9
Najradikalni je Marinko Čulić,inače etnički Hrvat.
Evo primjera njegova naslova, iz ovog mjeseca "Razmnožavanje Tuđmanoida"
http://snv.hr/tjednik-novosti/636/ra...e-tudjmanoida/

Moraš baš mrziti da 12 godina nakon njegove smrti,koristiš ovakve izraze...
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 15:40   #10
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Najradikalni je Marinko Čulić,inače etnički Hrvat.
Evo primjera njegova naslova, iz ovog mjeseca "Razmnožavanje Tuđmanoida"
http://snv.hr/tjednik-novosti/636/ra...e-tudjmanoida/

Moraš baš mrziti da 12 godina nakon njegove smrti,koristiš ovakve izraze...
Politički zvuči kao da je sišao sa brda ponad Trebinja.
Pamtim mu rečenicu od prije godina dana objavljene u istom tom lokalnosrpskom listu a sveziglede Ustanka u Srbu.
Kaže otprilike:
"Srbi su krenuli protiv Ustaša 1941., a Hrvati su krenuli protiv Srba u Oluji 1995".
Tipično ultrasrpsko poimanje balkanskih ratova.

Dok Srbi pale "ustaško selo", što su i radili 1941., Hrvati ubijaju srpsku nejač 1995.
Srbin se bori protiv zla, a Hrvat ubija decu.
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 17:09   #11
Quote:
Ber kaže: Pogledaj post
Počeli su bombastično pisati o zločinima nad Srbima, sve redom napuhivati i doslovno izmišljati, pretjerivati sa ustašama svi svugdje. Lansirati kojekakve političke afere baš paralelno sa vrlo ciljanim pritiscima iz inozemstva.
A ja sam samo zabezeknuto čitao i pitao se koji im je k.
Bili su gori od Politike Ekspres.

Onda su ih ljudi prestali kupovati a oni su živjeli od dotacija Soroša i sličnih. Kada su im ovi zavrnuli pipu, krepali su.
Sudbina Ferala dala bi se usporediti sa sudbinom ofucane prostitutke koja svodnicima više nije potrebna...

Nije se moglo vječno živjeti od bacanja fekalija na sve što je hrvatsko. Indikativno je da se i dan-danas Feral zbog te svoje "satirične" djelatnosti naziva "Fekal".

S vremenom je RH medijski pokorena i u svim se pisanim i elektronskim medijima mora povećalom tražiti neki hrvatski nacionalistički tekst. Sada su ustvari, što se ljubavi spram hrvatske nacije i kršćanstva tiče, gotovo svi postali Fekal. Dobro si primjetio, neko vrijeme su još preživljavali od otpadaka i mrvica sa stola što im je Soroš bacao na pod...

Feralovcima se dogodilo isto što i zagrebačkom Omladinskom radiju "101" što su ga također zbog neizmjerne ljubavi spram "levičara" nazvali Radio Stojadin. Strani gospodari se prvo odreknu izdajnika jer kome trebaju političke ljige koje su izdale vlastiti narod...

Fekali i Stojadini mogu funkcionirati samo ako su na vlasti hrvatski nacionalisti jer po svojima ne mogu pljuvati. Sve do tada svi ovi "nezavisni" novinarčići bit će uhljebljeni od strane onih za čije su interese ranije pljuvali po hrvatskom nacionalizmu. Kako vidimo razne "nezavisne" novinarke "Zrinke i Hedli" su se jako brzo uhljebile pokraj Josipovića, a "Dežulovići" uživaju u delicijama pašalučke kuhinje u Beogradu.
__________________
Wir sind nicht die Letzten von gestern, sondern die Ersten von morgen...
Brandfackel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 17:12   #12
Feral je počeo kao podlist Nedjeljne Dalmacije a tek nakon privatizacije Slobodne postali su samostalni tjednik koji je dobio neke vrlo značajne međunarodne nagrade. I da napisali su strašno puno istinitih i točnih članaka ali isto tako i priličnu količinu nategnutih istina.

No koga zanima kako je to pisano u Feralu može pogledat ovdje:

http://www.media.ba/mcsonline/bs/tek...-pretrazivanje

http://feral.audiolinux.com/

http://www.idoconline.info/digitalar...n=simpleresult
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 18:56   #13
Kad vidim ko je tamo pisao i danas piše, hvata me jeza.
Gabriel Amorth is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 19:08   #14
Quote:
dr.laki kaže: Pogledaj post
Molim moderatore da ispoštuju moju pjesničku slobodu s naslovom ,naravno da je Feral prenosio neke istinite činjenice ,intervjue ,članke...no ovdje mislim na nešto ozbiljnije - odakle Feralu hvalevrijedan status ,kakav mu neki žele izgraditi ?
A što po tebi je"Zadarski list"tj.hoću reći"Hrvatski list"nešo kvalitetno?!

Feral je guslao ono što ljudi nisu htjeli prihvatiti.Bilo je više inteligencije na mjestu Ferala,nego na gore navedenom,dežurni desničaru dr.laki.
__________________
AVNOH 1944* Seljačka košulja širokih rukava,u ruci srp*SP-A.HSS 15,000 glasova
NOVH is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 19:32   #15
Nacional je otkrio duhansku mafiju ,aferu Grupo ,nogmetne namještaljke...Što je Feral ikada otkrio ,što su promjenili ,što poboljšali ?

Npr. Dugo su pisali o dogovoru Tuđmana i Miloševića - što su konkretno dokazali ?

@novh nisam desničar ,zašto si me tako nazvao ?
dr.laki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 20:38   #16
Quote:
NOVH kaže: Pogledaj post
A što po tebi je"Zadarski list"tj.hoću reći"Hrvatski list"nešo kvalitetno?!
Jesi li ti čitao Hrvatski list?

U Hrvatskom listu si, recimo, još 2004. mogao čitati da je Sanader najobičniji kriminalac.

Možeš li zamisliti da u Feralu, u to vrijeme, intervju daje neki visoki dužnosnik HDZ-a?! S druge strane Ingrid Antičević Marinović i još neki SDP-ovci imali su takvu priliku u HL. Možeš li zamisliti da Feral objavi, recimo, reagiranje Vice Vukojevića, nakon silnih pisanja u tim novinama da je on silovatelj?! Ni u jednim hrvatskim novinama nema takve prakse da se objavljuju tolika reagiranja čitatelja, i onda kada je riječ o kritici nekih članaka, novinara, urednika.

HL je jedan od najboljih novina u Hrvatskoj upravo zbog toga što jesu dosljedni, ali ne isključivi. Propaganda o tom listu kao nekom rigidnom desničarskom glasilu širi se najčešće među onima koji nisu pročitali ni jedan jedini broj.
__________________
Ignore: Roy, HHmischko, Ostoja Grubica, Feniks, McAucliffe
lataejio is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 21:41   #17
Quote:
lataejio kaže: Pogledaj post
Jesi li ti čitao Hrvatski list?

U Hrvatskom listu si, recimo, još 2004. mogao čitati da je Sanader najobičniji kriminalac.

Možeš li zamisliti da u Feralu, u to vrijeme, intervju daje neki visoki dužnosnik HDZ-a?! S druge strane Ingrid Antičević Marinović i još neki SDP-ovci imali su takvu priliku u HL. Možeš li zamisliti da Feral objavi, recimo, reagiranje Vice Vukojevića, nakon silnih pisanja u tim novinama da je on silovatelj?! Ni u jednim hrvatskim novinama nema takve prakse da se objavljuju tolika reagiranja čitatelja, i onda kada je riječ o kritici nekih članaka, novinara, urednika.

HL je jedan od najboljih novina u Hrvatskoj upravo zbog toga što jesu dosljedni, ali ne isključivi. Propaganda o tom listu kao nekom rigidnom desničarskom glasilu širi se najčešće među onima koji nisu pročitali ni jedan jedini broj.
Tako i ja mogu reći za Feral,koji je nerijetko koristio urlajuće naslovnice da prodrmaju ljude.Financiranje g.Sorosa,ili koga drugog,je isto kao i financiranje"Zadarskog list"-a(op.a.Hrvatski list).
Ako držimo daj e politički polaritet razlika ovih dviju novina,to neće biti dovoljno.Mislim da je"Hrvatski list"ravan umivenom "ST"-u(Slobodnom tjedniku),koji je bučio devedesetih.
Feral je,ako ništa drugo,zastupao onu Hrvatsku koja nije slijepo slijedila politikante spletkaroše Iviće Pašaliće,režimske špijune Reljiće itd.
Naravno da je pretjeranost bila namjerna,ali kad imaš samo jedan oporbeni list,onda moraš biti i glasan.
Ovo što si rekao za Sanadera,ravno je plaćenom oglasu-proglasiti nekoga lopovom,k tome političara,k tome HDZ-ovca,k tome učenog teatrologa je ništica.To se podrazumijeva.
__________________
AVNOH 1944* Seljačka košulja širokih rukava,u ruci srp*SP-A.HSS 15,000 glasova
NOVH is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 21:55   #18
Smeće koje je odlično služilo srbima, komunjarama a ostalima kojima Hrvatska nije bila poželjna.
Ugasilo se kada više nije financirano od strane tih i takvih neprijatelja. Da je to tako potvrđuju i kasnije karijere velikana
Rufio is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 22:06   #19
Quote:
NOVH kaže: Pogledaj post
Feral je,ako ništa drugo,zastupao onu Hrvatsku koja nije
Feral Tribune nije nikad zastupao Hrvatsku, već nikad pomirenu s Hrvatskom samostalnošću, neformalnu ali uvijek insomnički prisutnu jugoslavensku manjinu.
Gabriel Amorth is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 22:12   #20
Quote:
NOVH kaže: Pogledaj post
Tako i ja mogu reći za Feral,koji je nerijetko koristio urlajuće naslovnice da prodrmaju ljude.Financiranje g.Sorosa,ili koga drugog,je isto kao i financiranje"Zadarskog list"-a(op.a.Hrvatski list). Ako držimo daj e politički polaritet razlika ovih dviju novina,to neće biti dovoljno.Mislim da je"Hrvatski list"ravan umivenom "ST"-u(Slobodnom tjedniku),koji je bučio devedesetih.
Ne možeš ti ništa reći kada ništa konkretno i ne govoriš. Ja sam dao neke konkretne smjernice o HL-u koje pokazuju da nisu ni isključivi ni jednostrani, za razliku od Ferala koji su, još uz to, producurali čitav niz laži, senzacija i izmišljotina od kojih su neke konkretno speomenute na ovom topicu. Ti o HL-u nisi iznio ništa konkretno, samo si izlio kantu žuči i objeda.

Ponavljam - ti se tek još jedan od onih koji "sve znaju" o Hrvatskom listu a nisu pročitali ni jedan jedini broj. Vjerojatno nisi čitao ni ST, pa ih uspoređuješ.

Ja se uvijek začudim kako je HL, bez ikakvog razloga i temelja, tako ozloglašen u dijelu hrvatske javnosti a radi se o novinama u kojima čak i SDP-ovci daju intervju.
__________________
Ignore: Roy, HHmischko, Ostoja Grubica, Feniks, McAucliffe
lataejio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:23.