Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2017., 15:56   #41
Quote:
Nunna kaže: Pogledaj post
Mislim da bih najprije prošetala do policijske postaje i podnjela detaljnu prijavu. ta i ta žena, tu i tu, uradila djetetu to i to...Ako mogu naći svjedoke, svakako bih to učinila. Potom bih po povratku svakako svratila kod dotične i ne vjerujem da bih joj donjela pitu na vrata. Vjerovatno bih ju "luđački"pogledala, unijela joj se u osobni prostor i tiho , maks skulirano ju obavijestila da sam podnjela prijavu protiv nje te da se dobro čuva ubuduće jer je sad njezin postupak evidentiran u policiji.

Vjerujem da joj ne bi bio ugodan obavjesni razgovor u postaji, te da bi idući put dooobro razmislila kog zajebava.
Obavijesni razgovor, vjerujem, ne bi bio ugodan ni tvom djetetu koje bi po svoj prilici trebalo dati opis događaja u policiji.

S druge strane "evidencija u policiji" na znači skoro pa ništa, i nekako sumnjam da bi to osobi koja šamara djecu bilo osobita prijetnja.

Ne vjerujem da bih u sličnoj situaciji šamarala ikoga, ali bi bome došla na vrata pitat za zdravlje. Ili još bolje, odmah bi muža poslala.
CandyCane is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 16:33   #42
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
I ja sam se tresla poslije. Kada sam mu prišla sam bila u stanju vidnog šoka i gurnula sam, onako sam ga dlanom o rame odgurnula i rekla alo, što radiš. Ne znam što me zadržalo da ga ne udarim.


Ovo tvoje odgurivanje je isto fizičko nasilje
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 17:53   #43
Dobila sam info.

U slučajevima kada vidite da netko tuče dijete, zovite 192. Zapamtite ono što je bitno da možete dati iskaz kao svjedok.
Nemojte ignorirati.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 17:56   #44
Policajac bi mu vjerojatno prvo reka da prekine a ne bi doletio pa ga opendrečio po glavini
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 20:29   #45
Fascinantno je kako se zgražavate nad fizičkim kažnjavanjem djece a sa druge strane bi "ubili Boga" u nekom drugom.
Pazite da ne naletite na nekog tko je jači u rukama nego na jeziku pa da ne bi zube kupile po cesti. Nije ni čudo što su djeca danas mahom nekulturna, bezobrazna i misle da se svijet okreće oko njih kad ih odgajaju ovakvi primjerci.
"I da, ja bi bome svoje dijete učila da na šamar odgovori šamarom"...krasno, koji primjerak majke. I tebe bi netko trebao prijaviti socijalnoj službi zbog poticanja djeteta na nasilje.
__________________
Sanrio
sanrio is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 20:48   #46
Jesam ja nešto sanja ili je prije na mjestu posta #43 stajalo nešto drugo na što sam odgovorio svojim prijašnjim postom a ne vidim da piše da je editiran
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 21:52   #47
Možete prijaviti na policiju i anonimno. Zatim centru za socijalnu skrb isto možete prijaviti (i anonimno) obiteljsko nasilje, a oni dalje prijavljuju policiji.
Czss ima postupak od opomene, edukacije, nadzora.. stvarno nije da će prijava "propasti" pa da se ne isplati truditi.
Izvor: poznajem osobu koja radi u czss.

Naravno da nije sve bajno i krasno, ali na dojavu imaju obavezu reagirati i policija i czss.
Crveni Mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 08:47   #48
Vidim da se ne trebam previše čuditi reakcijama tamo kad vidim da su ovdje otprilike tu negdje.Čast civiliziranim iznimkama.

Učiti dijete da ne postoji nitko kome se može obratiti i kako sve svoje probleme treba rješavati šakama recept je za to da ti dijete odrasta u nasilnika kojem je svaki dan neizvjestan.

Ja osobno poznajem ženu koja je prijavila susjeda koji joj je dijete brutalno povukao za uši i nogom ga šutnuo u stražnjicu jer mu je galamio pred balkonom. Prijavila ga je policiji.Policajci su napravili zapisnik, dijete su pitali samo kratko što se dogodilo, da opiše svojim riječima, te su prešli na tog frajera. Kasnije je u širokom luku zaobilazio i njeno i sve ostale klince u susjedstvu. Ah da, kasnije je i on njoj znao zvati policiju na vrata kad mali lupi stolicom o pod i sl. Ali to je sve...Otad nije taknuo nikoga.

Da je instant poslala muža da ovom razvali njušku ogromne su šanse da bi se stvar zahuktala na mnogo ružniji način. Možda bi završili i na sudu(u najboljem slučaju), mada je moguće da bi bilo i još mnogo više nasilja.
Ono što želim reći, nikad nije kasno za nasilje. Shvaćam da ljudi mogu doći i u gotovo bezizlaznu situaciju. Situaciju u kojoj su se pokušali zaštititi na sve moguće (legalne) načine, pa ipak završili na milost i nemilost nasilniku. Tad skidam kapu...Kad te sustav iznevjeri i nemaš potporu u zakonu koji bi te trebao podupirati, naravno da će tad biti mnogo razumljivije reagirati nagonski, nagonski štititi sebe i svoje na svaki mogući preostali način..

Ali mi ovdje ne govorimo o takvim slučajevima.

Evo ja sam vam dala jedan primjer gdje je zakonska reakcija ipak spriječila daljnje nasilje. Sigurna sam da je takvih primjera više.

Pretpostaviti u startu da si on your own za mene je užasno djetinjasto, "tinejdžerski" I ne može donijeti apsolutno ništa dobro, niti tvom djetetu (jer i ako ga nasilnik ostavi ubuduće na miru zadobit će potpuno krive temelje za daljnji odnos prema rješavanju sukoba u budućnosti), niti tebi koji si poslije u opasnosti da se nasilnik ne "okomi" na tebe ili nekog tvog kao osvetu jer se čovjek nakon fizičkog povređivanja osjeća posebno poniženo i bijesno. To se nikako ne može mjeriti s prijavom nadležnim organima.

Ja svoje dijete učim da se brani na licu mjesta. Kad ga netko napadne šakama, on se šakama brani. Tad, u taj čas, na tom mjestu. I brani se dok je "pod napadom". Isto tako učim ga da sve ostale slučajeve kad se osjeća napadnutim na ovaj ili onaj način (a nije fizički neposredno ugrožen taj čas) prijavi najprije nama, zatim odgajatelju,sutra učitelju, profesoru, a kad odraste policiji...To je civiliziran, racionalan način. Način i pristup koji nas razlikuje od divljih životinja i zvijeri. Koji nas štiti od sveopće anarhije.
Kad bi se svi nosili filozofijom da je svak sam za sebe ovaj bi svijet propao u jedno popodne. Mislim, nije da ne propada i sad...samo eto, ipak propada nešto sporije upravo zato što je ostalo tu i tamo još malo racia, ljudi koji prvo razmišljaju pa reagiraju. "Ljudskosti".
__________________
A bad day for your ego is a great day for your soul

Zadnje uređivanje Nunna : 23.02.2017. at 09:05.
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 11:56   #49
Eto kad si tako civilizirana za razliku od nas neciviliziranih (pretpostavljam da se to odnosi na mene) bilo bi lijepo za početak da ne izvrčeš postove i referiraš se na nešto što nitko nije nigdje napisao. A usput bilo bi i lijepo da ne etiketiraš i ne vrijeđaš sve koji nemaju identično mišljenje ko ti.

Ko je igdje u ijednom postu napisao da se ne treba obratiti nekoj instituciji? Ja sam napisala da nam je sustav neučinkovit (žao mi je ali to je istina, evo ti primjer učinkovitosti naših prijava: http://www.index.hr/vijesti/clanak/m...ve/952335.aspx) i da shvaćam (naglasak je na shvaćam) zašto se netko odluči za drugu opciju, onu ne baš lijepu jer zna kako kod nas funkcioniraju prijave, sudstvo i ostale institucije. Isto tako sam napisala da bi možda i ja tako reagirala. Možda. Nemam dijete, nisam bila u takvoj situaciji, ne znam kako bih reagirala. Možda bi se iskulirala, možda bi popizdila i našamarala (ne premlatila) nasilnika.
Ti si bila u takvoj situaciji pa točno znaš svoju reakciju? Ako nisi mogla bi se iznenaditi u pojedinim situacijiama kako odreagiraš suprotno od onoga što si očekivala.

Eto ti znaš takav primjer. Ja znam za primjer di su se dvije curice nešto pokefale i jedna je drugu gurnula u živicu i ova curica koja je gurnuta je otišla po mamu i njena mama je napljuskala i počupala djevojčicu s kojom se njena mala potukla. Nitko nije išao nikome na vrata i nitko nije nikoga šamarao naknadno i prijavljeno je odgovarajućim institucijama i ta mama nije najebala onako nikako. Pojeo vuk magare. I šta ćemo sad? Znaš ako imaš nekoga svoga ko je utjecajan ili si sam utjecajan da sejako lako sredi da prijave ostanu negdje u ladici na jako dugo ili se zagube? (gube se i otpusna pisma i dokumentacija po bolnicama kad se nešto zabrlja i netko zbog toga nastrada, štošta se radi u ovoj zemlji što je van pameti)

I ovo sa učenjem djeteta da šamar vrati šamarom, di je molim te itko napisao da dijete uči ili treba učiti dakad ga netko napadne da sutradan napravi sačekušu i nekoga izbuba? To se odnosilo na samoobranu. Ono napadne te netko, vratiš mu, ne učiš dijete da glumi drugima boks vreću. Mene su moji roditelji učili da ja prva ne smijem nikoga napadati i tući, ali ako mene netko krene neka se branim kako god znam. Zahvalna sam im na tome, da sam učena bilo kako drugačije u nekim situacijama u svom životu bi izvukla deblji kraj, ovako sam se branila.


edit: apropo ovoga tvoga zadnjeg odlomka vezano za bulling u školama, evo ti jedan friški današnji post sa politike: https://www.forum.hr/showthread.php?p=62676951. I on nije prvi koji ovo priča sličnu priču. To ti je naš sustav.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...

Zadnje uređivanje leeloo27 : 23.02.2017. at 12:08.
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 13:49   #50
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
A usput bilo bi i lijepo da ne etiketiraš i ne vrijeđaš sve koji nemaju identično mišljenje ko ti.
Nisam nikog imenovala. Osjetila si se prozvano, dobro. Sorry. Nisam imala namjeru nikog "etiketirati", ali sam imala namjeru reći moj iskren stav i mišljenje. Što sam i učinila. Ne mislim da je civilizirano provoditi niti opravdavati otvoreno nasilje. Pogotovo u situacijama u kojima je to prvi korak kojeg uopće poduzimaš.
Ja imam dvoje djece i prilično sam sigurna da mi prva reakcija ne bi bila da nekome zavrnem vratom. Baš zato što sam roditelj. Ti meni to možeš i ne moraš vjerovati. Ja te ne smatram potrebnim uvjeravati.
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ko je igdje u ijednom postu napisao da se ne treba obratiti nekoj instituciji?
Pa ne znam. Možda sam (krivo?) stekla takav dojam iz toga što si rekla najprije
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
da imam dijete i da mi ga netko išamara ne znam baš da bi ostala hladne glave i da ne bi ošla našamarati tu osobu. ako nekoga želi tući onda neka tuće nekoga ko joj može vratiti nazad.
A zatim i
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
(o policiji, socijalnoj službi, sudstvu ne bih, svatko ko je imao posla sa ikime od njih zna na koji način to sve funkcionira i uopće me ne čudi što ljudi to riješe na svoj način)
Mislim da ti, obzirom na to, ne moram dodatno objašnjavati zašto me ni sad nisi uvjerila u suprotno. Što, naravno, nije tvoja dužnost, nit ja to očekujem.
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ti si bila u takvoj situaciji pa točno znaš svoju reakciju? Ako nisi mogla bi se iznenaditi u pojedinim situacijiama kako odreagiraš suprotno od onoga što si očekivala.
To što bi se u budućnosti moglo dogoditi ili ne dogoditi ne utječe na moja moralna uvjerenja. Ja možda u budućnosti i ukradem nešto. Ubijem nekoga. Prevarim supruga...Učinim bilo što što trenutno smatram groznim. Nitko od nas ne zna što je pred nama. Ali to nikako ne znači da ću ovog trenutnka dopustiti toj neizvjesnosti da mi mijenja aktualni stav. Pa da još kažem kak je "razumljivo" kako je netko nekog ubio. Nešto oteo, ukrao, nekog prevario itd...
Kužiš me?

Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Eto ti znaš takav primjer. Ja znam za primjer ..... Pojeo vuk magare. I šta ćemo sad? Znaš ako imaš nekoga svoga ko je utjecajan ili si sam utjecajan da sejako lako sredi da prijave ostanu negdje u ladici na jako dugo ili se zagube?
A jel dotična ikad više prišla tom djetetu kojeg je prethodno lupila?
O tome ti ja pričam.
Kak ne kužiš da ja uopće ne tvrdim da će osoba koja je nekog lupila il nekom izvukla uši neminovno završiti - u zatvoru. S kuglom oko noge. Ali tvrdim da prijava policiji nije nešto što je potpuno beskorisno jer je malo tko živ ok s tim da se o njemu vode zapisnici, da odlazi u postaje davati izjave niti da mu se u "socijalni dosije" uvodi opaska kako je zbog zlostavljanja djece bio gdje je bio.
Uvijek imaš luđaka koje to neće tangirati. Ali uvjerena sam da je ipak više "polunormalnih" koji se neće baš htjeti često nalaziti u toj situaciji.
Uvjerena sam da ni dotičnoj iz tvoje priče više neće pasti na pamet da takne neko dijete, a ako i padne triput će istu misao prevrtit u glavi prije nego se usudi ispiriti svoj bijes.
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
I ovo sa učenjem djeteta da šamar vrati šamarom, di je molim te itko napisao da dijete uči ili treba učiti dakad ga netko napadne da sutradan napravi sačekušu i nekoga izbuba?
A gdje sam ja to rekla?Kad već toliko zazireš od stavljanja riječi u usta trebala bi pripaziti da i sama ne činiš isto.
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
To se odnosilo na samoobranu. Ono napadne te netko, vratiš mu,
Što sam ja i sama lijepo napisala.
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
edit: apropo ovoga tvoga zadnjeg odlomka vezano za bulling u školama, evo ti jedan friški današnji post sa politike
I opet ti o "sustavu".
Kad (po tvom) insinuiram da si za uzimanje stvari u svoje ruke, tvrdiš kako nigdje nisi rekla kako se ne treba prijaviti institucijama. A kad tvrdim da su one prva stepenica u rješavanju konflikata ove prirode, referiraš se na to kako su one beskorisne i uzaludne
Čista kontradikcija.
Ja ti jedino vjerujem to da nemaš pojma kako bi postupila...što je ok obzirom na to da još nemaš djecu, i fino stigneš formirati svoje stavove koji će ti pomoći u njihovom odgoju jednom kad postaneš majka.
__________________
A bad day for your ego is a great day for your soul

Zadnje uređivanje Nunna : 23.02.2017. at 14:01.
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 14:42   #51
Čuj, ti si se javila na temu, popljuvala sve koji odmah u startu ne osuđuju i ne pljuju po ovakvim stvarima uopće ne uzimajući u obzir da možda za neka takva ponašanja postoji razlog i da ne znači nužno da su ljudi primitivni i divlji. Što da ne znači da je takvo ponašanje ok, ali ljudski i shvatljivo i to je ono što sam ja pokušala reći al eto proglašena sam primitivnom i kako podržavam ne prijavljivanje i uzimanje stvari u svoje ruke. Ono što pokušavam objasniti da možda postoji i druga strana te priče. (uostalom mi u ovoj priči samo znamo da je ova prebila ovu drugu jer joj je našamarala dijete, ne znamo jel to prvi puta, ne znamo jel ženska već prijavljivala pa nije imalo efekta, ne znamo jel to prvo dijete koje je opalila, složit ćemo se da netko ko okolo tuće tuđu djecu nije baš najčistiji u glavi)

Evo jedna cura iz moje srednje je sa svojih 15-16 godina naletila na psihopata od dečka. Lik ju je maltretirao kad je prekinula s njime, uhodio ju, prijetio da će ubiti i nju i njezinu obitelj. Prijavljivali su ga policiji, dobio je čak i sudsku zabranu približavanja njoj i njenoj obitelji (onda ti je valjda jasno o kakvom se maltretiranju radilo) i misliš da ga je išta od toga spriječilo da je maltretira? Primirio bi se na jedno vrijeme pa bi ju opet počeo uhoditi i prijetiti. Znaš kada je prestao? Kada je popio batina i kad su mu priprijetili da će ga polomiti ako joj se još jednom približi.

Jesu njeni starci primitivci i divljaci? Napravili su sve po ps-u, policija, sud, maltretiranje se nastavilo mjesecima poslije toga. Onda su uzeli stvar u svoje ruke i sve je prestalo.

Šta bi ti napravila na njihovom mjestu? Čekala da ti luđak ubije kćerku jer očito je da nije normalan i ništa mu ne znači ni sudska zabrana ni privođenje u policiju ili bi skupila par likova da malo popričaju s njime?


edit: meni je stvarno drago da ti u svojoj okolini ne znaš za takve slučajeve, ja eto slučajno znam neke i ne zanosim se da se sve da rješiti ako samo prijaviš nekoga negdje. I iskreno se nadam da nećeš nikada imati potrebe saznati koliko nekada možeš biti nemoćan i očajan.
Super je kad prijave urode plodom. Što kada ne urode?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...

Zadnje uređivanje leeloo27 : 23.02.2017. at 15:03.
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 15:42   #52
Riječi su nekad teže od batina
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 15:58   #53
Iskreno, meni se ovo čini kao malo trolerska tema.
Roditelji me nikad nisu tukli, niti namjeravam tući svoju djecu, ali...
U situaciji gdje je društvo u kojem živimo "alanfordovsko" u kojoj dobar dio institucija funkcionira po klanovskom principu ići se pozivati na građansku savjest, odnosno petljati se u odgoj tuđe djece citirajući zakone od kojih su se neki donosili na 15 minuta samo da bi netko mogao sprovesti jednu transakciju?
Ljudi, vi mene zezate, zar ne ?
Ok je nekad pripjetiti, nekad i pozvati policiju ali zato treba imati def. više motiva od soljenja pameti drugima.
Što ako je to dijete imalo tantrum u toj prodavaonici, a roditelju je jednostavno prekipjelo ?
Netko će ga ići tući samo radi svog stava prema vlastitom djetetu ?
Nekako mi se čini da autorica teme nema djecu, a i "malo" je "preekstremna" u svom stavu.
@Klo
__________________
Dogovor je dogovor
MeMyselfNdSmile is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 16:03   #54
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
Riječi su nekad teže od batina
Jeste kad prisutvovali tako nečemu i kako ste reagirali? Ono da ispred vas netko vrijeđa svoje dijete? Ne tuče ga, ali ima verbalne proljeve. (ne znam za vas, al ja se okolo češće s time susrećem nego s time da netko lupa svoje dijete)

Frendica mi ima šogoricu koja uredno pred svima njima govori klinkama kako su debele (a šopa ih mek drekovima jer joj se ne da kuhati) i kako će biti ružne kad narastu. U parku se dere na njihi vrijeđa ih kad se zaprljaju i slične stvari. Kako reagirati na takve stvari? Oni svi to promatraju jer je ženska luđakinja i ako joj nešto kažu onda ne da da viđaju curice, a mužu prijeti da će nazvati policiju i reći da je zlostavlja ako joj nešto prigovori.

A curice su vrtićke dobi.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 16:08   #55
Ako je netko od roditelja lud, tu se malo što može napraviti.
U konkretnom primjeru bi preporučio frendičinom burazu da se razvede od svoje žene.
Jer je luđakinja, jbg.
__________________
Dogovor je dogovor
MeMyselfNdSmile is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 16:22   #56
Ma oni se stalno svađaju i mire. To je jedan jako sjeban brak di ona svoje frustracije ispoljava na tim curicama, Ne tuče ih, ali im svašta izgovori. Ovi su svi kuš jer ne žele da im uskrati viđanje te djece jer je znala to tako kad bi joj se nešto prigovorilo. Meni je cijela ta priča horor i ne znam uopće šta bi joj rekla kad mi tako priča neke dogodovštine sa nedjeljnih ručkova.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 16:32   #57
Dicu za ruku i u centar za socijalnu srb.
Još bolje ako ima neke svjedoke. Ako je moguće koliko toliko neutralne još bolje
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 16:39   #58
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
Dicu za ruku i u centar za socijalnu srb.
Još bolje ako ima neke svjedoke. Ako je moguće koliko toliko neutralne još bolje
Upravo tako
Klinci ne bi trebali biti ničiji taoci.
A i ako znate nekog tamo
__________________
Dogovor je dogovor
MeMyselfNdSmile is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 08:52   #59
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
ne uzimajući u obzir da možda za neka takva ponašanja postoji razlog i da ne znači nužno da su ljudi primitivni i divlji. Što da ne znači da je takvo ponašanje ok, ali ljudski i shvatljivo i to je ono što sam ja pokušala reći al eto
Žao mi je što nam se stavovi razlikuju ali, dešava se. Ja bilo koga tko problem na prvu rješava šakama, fizički smatram primitivnim. Možda sam stroga, možda isključiva. Možda s mojim stavom tristo stvari nije u redu...Ali.


Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Evo jedna cura iz moje srednje je sa svojih 15-16 godina naletila na psihopata od dečka. Lik ju je maltretirao kad je prekinula s njime, uhodio ju, prijetio da će ubiti i nju i njezinu obitelj. Prijavljivali su ga policiji, dobio je čak i sudsku zabranu približavanja njoj i njenoj obitelji (onda ti je valjda jasno o kakvom se maltretiranju radilo) i misliš da ga je išta od toga spriječilo da je maltretira? Primirio bi se na jedno vrijeme pa bi ju opet počeo uhoditi i prijetiti. Znaš kada je prestao? Kada je popio batina i kad su mu priprijetili da će ga polomiti ako joj se još jednom približi.

Jesu njeni starci primitivci i divljaci? Napravili su sve po ps-u, policija, sud, maltretiranje se nastavilo mjesecima poslije toga. Onda su uzeli stvar u svoje ruke i sve je prestalo.
Sad ne znam jer namjerno selektivno preskačeš moje postove kako bi milovala svoj point ili doista nisi primjetila da sam lijepo napisala kako

Quote:
Nunna kaže: Pogledaj post
Shvaćam da ljudi mogu doći i u gotovo bezizlaznu situaciju. Situaciju u kojoj su se pokušali zaštititi na sve moguće (legalne) načine, pa ipak završili na milost i nemilost nasilniku. Tad skidam kapu...Kad te sustav iznevjeri i nemaš potporu u zakonu koji bi te trebao podupirati, naravno da će tad biti mnogo razumljivije reagirati nagonski, nagonski štititi sebe i svoje na svaki mogući preostali način..





Quote:
Nunna kaže: Pogledaj post
Super je kad prijave urode plodom. Što kada ne urode?
Trebamo li onda zbog toga niti ne prijavljivati?
Po defoltu i na prvu uzimati sud u svoje ruke i klepat ljude okolo kad god za to osjetimo poriv?

Vraćamo se na staro. I na tvoju kontradiktoriku.
Složit ćemo se da se ne slažemo.
__________________
A bad day for your ego is a great day for your soul
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 22:06   #60
Quote:
MeMyselfNdSmile kaže: Pogledaj post
Ok je nekad pripjetiti, nekad i pozvati policiju ali zato treba imati def. više motiva od soljenja pameti drugima.
Što ako je to dijete imalo tantrum u toj prodavaonici, a roditelju je jednostavno prekipjelo ?
Nanošenje bola djetetu je dovoljno dobar motiv sam po sebi.
Ako dijete ima tantrum, roditelj koji primjenjuje nasilje (nad djetetom koje prolazi fazu odrastanja) je zbog vlastite bespomoći izgubio kontrolu i ne pomaže ni sebi ni djetetu.

Zapravo je jako žalosno da jedan roditelj dođe u situaciju u kojoj potpuno nepoznata osoba pokaže više suosjećanja prema njegovom djetetu od njega samog.
Policijski ili uviđaj CSS temeljem prijave je daleko manji problem. Zapravo, nije problem, već posljedica problema.


Quote:
Nekako mi se čini da autorica teme nema djecu, a i "malo" je "preekstremna" u svom stavu.
@Klo
Krivo ti se čini.
Imam dijete. Koje nikada nije bilo fizički kažnjavano.

S fizičkim kažnjavanjem i nasiljem imam iskustva. I znam kakvu štetu može napraviti. Od osjećaja da ne vrijediš ništa (jer te ljudi koje do nekog predpuberteta voliš više od ičega na svijetu i vidiš u njima bogove), do problema s kontrolom vlastitog bijesa i sklonosti nasilju. Preko kontrole tog bijesa do volontiranja sa žrtvama obiteljskog nasilja.

A ako je potreba da zaustavim nasilje nad djetetom na način na koji mi to zakon omogućuje preekstreman, veseli me što sam ekstremist!
Rado bih ga zaustavila na drugačiji način, ali mi ga zakon ne dozvoljava.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:08.