Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2011., 23:14   #2081
Quote:
vegga kaže: Pogledaj post
ja još nisam ništa riješila..ali namjeravam..još kad bi mi netko rekao dal je obavezna rektoskopija za fisuru i da li boli, koliko traje..toga se malo bojim....ili ides na stol uspavaju te i to je to...dream , ti ces mi najbolje reci.btw...ti si vec i zaboravila sve te muke, blago tebi...
E vidi, ja sam imao, siguran sam u to, daleko najgore iskustvo sa hemoroidima od svih ovdje na forumu, Dobro to kod tebe nisu hemoroidi već je pukotina u pitanju, ali ako ti napišem da se poslije svega više uopšte ne bojim bilo čega onda će ti možda biti lakše. Ma kako ti se grozno činilo nakon pravog tretmana bit će ti samo bolje, nikako gore. Moraju ti dati neku vrstu anestezije, a nakon tretmana sigurno će ti biti lakše. I ovako ti je grozno, zašto to trpiti...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 17:22   #2082
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
E vidi, ja sam imao, siguran sam u to, daleko najgore iskustvo sa hemoroidima od svih ovdje na forumu, Dobro to kod tebe nisu hemoroidi već je pukotina u pitanju, ali ako ti napišem da se poslije svega više uopšte ne bojim bilo čega onda će ti možda biti lakše. Ma kako ti se grozno činilo nakon pravog tretmana bit će ti samo bolje, nikako gore. Moraju ti dati neku vrstu anestezije, a nakon tretmana sigurno će ti biti lakše. I ovako ti je grozno, zašto to trpiti...
znam, ali reci mi dal boli rektoskopija ako je budem morala raditi, ja bi da ne moram, da me uspavaju, naprave i poslije da se patim tih par dana..
vegga is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 17:40   #2083
Quote:
vegga kaže: Pogledaj post
ja još nisam ništa riješila..ali namjeravam..još kad bi mi netko rekao dal je obavezna rektoskopija za fisuru i da li boli, koliko traje..toga se malo bojim....ili ides na stol uspavaju te i to je to...dream , ti ces mi najbolje reci.btw...ti si vec i zaboravila sve te muke, blago tebi...
Vegga, znaš da sam bila kod dva liječnika i nijedan nije tražio rektoskopiju, tako da nije nužna (po meni). Mislim da je tvoje pravo i da je odbiješ ako te zatraže, međutim, koliko sam ja upoznata s time, ne bi trebalo boljeti kad se radi čisto zbog prevencije.
No, s obzirom na fisuru... ja bih rekla da nije ugodan zahvat, jer mene je boljelo i nakon običnog pregleda. Iskreno, kad se sjetim intenziteta boli koji sam tada imala, nema šanse da bih otišla na rektoskopiju PRIJE operacije, jer nakon što anestezija popusti mislim da bih se valjala po podu od bolova. Išla bih POSLIJE operacije, kad bi to sve već zacijelilo ako bi kirurg inzistirao, jer tada ne bi ništa boljelo.
To ti govorim zato jer vidim da se bojiš i strah me da ne odustaneš od operacije nakon rektoskopije. Idi kasnije na to ako treba....

Vidim da se ovdje mnogi boje (Vegga i Korektorica to posebno ide vas dvije , kao i sve ostale koji mi se javljaju na pm), ali vjerujte mi, skinut ćete si ogroman teret s leđa i kvaliteta života će vam se drastično podići.
Svi smo se mi ovdje bojali, pa ja sam htjela pobjeći tik prije operacije doma , ali ako će vas taj strah i dalje paralizirati samo ćete sebi naškoditi.
Dobro Lesli kaže, nakon ovakvog iskustva nema više straha... da mi je ne znam što sad, pravac bolnica i to na vrijeme, nema više čekanja.....
Idite na zahvat (kakav god bio) i preporodit ćete se, ne samo fizički, nego i ono najvažnije - psihički.

p.s. Nisam zaboravila te muke (čisto sumnjam da ikad i hoću), ali sad gledam stvari iz drugog kuta. Nikome od nas nije bilo lako za vrijeme samog procesa oporavka, ali jednom je i to moralo završiti. A onda si slobodan od boli i shvatiš da se sve isplatilo.
dreamland is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 17:44   #2084
Vegga, možeš se pokušati i tako dogovoriti.
Neka ti naprave rektoskopiju tik prije operacije kad te stave na stol i to je to.
Ali stvarno mislim da ne traže taj zahvat za fisure.
dreamland is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 20:49   #2085
Quote:
vegga kaže: Pogledaj post
znam, ali reci mi dal boli rektoskopija ako je budem morala raditi, ja bi da ne moram, da me uspavaju, naprave i poslije da se patim tih par dana..
Ne znam, nikada u životu rektoskopiju nisam radio. Da li ću ne znam, s obzirom na to da ću uskoro na pregled zbog polipa koji su zaostali i nisu odstranjeni prilikom operacije hemoroida. Da li će biti rektoskopija ne znam, mada sumnjam, bit će kao i do sada-rektalni pregled prstom...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 21:35   #2086
Quote:
dreamland kaže: Pogledaj post
Vegga, možeš se pokušati i tako dogovoriti.
Neka ti naprave rektoskopiju tik prije operacije kad te stave na stol i to je to.
Ali stvarno mislim da ne traže taj zahvat za fisure.
Bok, ne znam zasto se meni činilo da si ti radila rektoskopiju zbog hemeroida? Ali mene je vec tražio jedan kirurg kad sam bila na pregledu da napravim rektoskopiju, ja sam se uplasila i isla kod privatnika koji mi je napravio anoskopiju sa lokalnom anestezijom, one injekcije što su me ludilo bolile ..on je rekao da ne bi radio raktoskoiju kad fisura vec sama po sebi boli a onaj u bolnici je trazio, pregledao me digotorektalno i mene je zabolilo i onda je preporucio rektoskopiju...inače ja same se vec prošli mj.narucila na pregled kod onog dr kojeg bi htjela za operatera ali sam se nešto razbolila i otkazala ..sad se moram ponovno naručit...inače ja jako patim od zatvora, dal si i ti tada? i ima li to veze sa fisurom, stalno pijem (ali i ranije) laksative
vegga is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 21:53   #2087
Quote:
vegga kaže: Pogledaj post
Bok, ne znam zasto se meni činilo da si ti radila rektoskopiju zbog hemeroida? Ali mene je vec tražio jedan kirurg kad sam bila na pregledu da napravim rektoskopiju, ja sam se uplasila i isla kod privatnika koji mi je napravio anoskopiju sa lokalnom anestezijom, one injekcije što su me ludilo bolile ..on je rekao da ne bi radio raktoskoiju kad fisura vec sama po sebi boli a onaj u bolnici je trazio, pregledao me digotorektalno i mene je zabolilo i onda je preporucio rektoskopiju...inače ja same se vec prošli mj.narucila na pregled kod onog dr kojeg bi htjela za operatera ali sam se nešto razbolila i otkazala ..sad se moram ponovno naručit...inače ja jako patim od zatvora, dal si i ti tada? i ima li to veze sa fisurom, stalno pijem (ali i ranije) laksative
Kako ne, zatvor je uzročnik fisura. Sretno...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 15:46   #2088
Quote:
vegga kaže: Pogledaj post
Bok, ne znam zasto se meni činilo da si ti radila rektoskopiju zbog hemeroida? Ali mene je vec tražio jedan kirurg kad sam bila na pregledu da napravim rektoskopiju, ja sam se uplasila i isla kod privatnika koji mi je napravio anoskopiju sa lokalnom anestezijom, one injekcije što su me ludilo bolile ..on je rekao da ne bi radio raktoskoiju kad fisura vec sama po sebi boli a onaj u bolnici je trazio, pregledao me digotorektalno i mene je zabolilo i onda je preporucio rektoskopiju...inače ja same se vec prošli mj.narucila na pregled kod onog dr kojeg bi htjela za operatera ali sam se nešto razbolila i otkazala ..sad se moram ponovno naručit...inače ja jako patim od zatvora, dal si i ti tada? i ima li to veze sa fisurom, stalno pijem (ali i ranije) laksative
Mora da si me zamijenila s nekim, nisam ti ja to radila, samo anoskopiju i to mi je bilo dosta bolno.
Pa reci onom u bolnici da ne želiš to raditi, ali da si spremna naknadno nakon operacije kad ti fisura zacijeli.
Hm, zatvor je jedan od uzročnika fisure, ali ja ga nisam imala do nje... kad mi se stvorila fisura imala sam stalno zatvor, ali to ti je dosta i psihološki uvjetovano, jer dosta ljudi s fisurom odgađa odlazak na wc zbog nesnosnih bolova, a kad odu bude još gore, začaran krug.

Laksativi ti nisu dobri za svakodnevnu upotrebu, moraš regulirati stolicu zdravom hranom.
Nažalost, sve da se i sad počneš ne znam kako zdravo hraniti ta ranica sama od sebe neće otići....
dreamland is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 20:32   #2089
Quote:
dreamland kaže: Pogledaj post
Mora da si me zamijenila s nekim, nisam ti ja to radila, samo anoskopiju i to mi je bilo dosta bolno.
Pa reci onom u bolnici da ne želiš to raditi, ali da si spremna naknadno nakon operacije kad ti fisura zacijeli.
Hm, zatvor je jedan od uzročnika fisure, ali ja ga nisam imala do nje... kad mi se stvorila fisura imala sam stalno zatvor, ali to ti je dosta i psihološki uvjetovano, jer dosta ljudi s fisurom odgađa odlazak na wc zbog nesnosnih bolova, a kad odu bude još gore, začaran krug.

Laksativi ti nisu dobri za svakodnevnu upotrebu, moraš regulirati stolicu zdravom hranom.
Nažalost, sve da se i sad počneš ne znam kako zdravo hraniti ta ranica sama od sebe neće otići....
da, pogledala sam nasu prepisku i vidjela da nisi radila, ne znam otkud mi to, nema veze ja isto necu ici ako bas ne budem morala...od zatvora patim dugo godina, a kod fisure je valjda uzi taj analni kanal pa mozda zato a kad ne idem na wc onda me više peče pa zato koristim , ne znam mozda počne piti one probiotike u kapsulama , mozda reguliraju uz prehranu ...ali i dalje mene ne boli kod stolice, bas nista, kasnije me počne peckat, nemam ja neke bolove ali dg. je kronicna ali plitka fisura odnosno dvije...uglavnom, iritantno je i želim to rješiti..a vece kukavice od mene nema, ne bojim se anestezije, to mi je najljepši dio kad me uspavaju, nego onog poslije, dal je prošlo ok i koliko ce boljeti...
vegga is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 23:17   #2090
Uffff! Ovo je previše za čitanje. Vidim ima vas koji imate užasne tegobe. Suosječam sa vama.
Imam sličnih problema.
Još kao mali imao sam problema sa stolicom. Danas nemam tolike,ali imam problema sa anusom. Imam bolove koji znaju trajati i do pola sata. Imao sam ih i poslije spolnog odnosa. Danas me peče poslije svake stolice,imam kao neku ranicu na pregibu između analnog kanala i mošnja koja me isto peče. Kada se perem samo sa vodom-pecka,analni otvor me užasno svrbi. Probao sam mnoge kreme i masti(trenutno koristim Hemeroprotect)ali bezuspješno. Pročitao sam negdje da CANDIDA uzrokuje ove tegobe,pa trenutno radim terapiju od Sode Bikarbone(u tabletama). Što mislite o svemu ovome!?
Hvala!


Poslano sa iPhone 4 koristeći Tapatalk
Nele26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 23:43   #2091
Quote:
Nele26 kaže: Pogledaj post
Uffff! Ovo je previše za čitanje. Vidim ima vas koji imate užasne tegobe. Suosječam sa vama.
Imam sličnih problema.
Još kao mali imao sam problema sa stolicom. Danas nemam tolike,ali imam problema sa anusom. Imam bolove koji znaju trajati i do pola sata. Imao sam ih i poslije spolnog odnosa. Danas me peče poslije svake stolice,imam kao neku ranicu na pregibu između analnog kanala i mošnja koja me isto peče. Kada se perem samo sa vodom-pecka,analni otvor me užasno svrbi. Probao sam mnoge kreme i masti(trenutno koristim Hemeroprotect)ali bezuspješno. Pročitao sam negdje da CANDIDA uzrokuje ove tegobe,pa trenutno radim terapiju od Sode Bikarbone(u tabletama). Što mislite o svemu ovome!?
Hvala!


Poslano sa iPhone 4 koristeći Tapatalk
To ti je garant fisura! Upiši u tražilicu na ovom threadu taj pojam i naići ćeš na brojne postove o tom stanju.
Moraš liječniku na pregled da bi ti dao pravu dijagnozu i terapiju, a do tad koristi Pavlovićevu kremu (imaš za kupiti u ljekarnama) da te bar ne svrbi.
Fisuru ćeš morati riješiti nekim zahvatom (pročitaj sve postove na forumu da se malo informiraš) jer sama otići neće.

Sretno!
dreamland is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 13:09   #2092
Pozdrav narode...
Eto obavila pregled..

Ovako je to bilo..
Prvo..Čekala sam tri sata da dodjem na red.
Drugo...Zajedno ulaze muški i ženski..u istu prostoriju..dijeli ih samo ona plahta.. Toliko o EU standardima.
ITD. ... Pregled je trajao..svega minutu..i za sveukupno 3 minute bila sam vani u čekaonici...
Doktor nije bio ni malo raspoložen da mu objasnim što je i kako poslijedi i u kakvoj sam situaciji..
.. Započela sam pričati što i kako i tu je i ostalo...jer gospon doktor sam da mi nije rekao.."aj naguzi se..pa da vidim.." Ajd reko..mozda poslije mi nest korisno kaže..Aha...da..možes si misliti..
Razumijem , ok, bila je gužva..ali takav način..
Saga se nastavlja..
Vi imate tvrdu stolicu..regulacije stolice i to je to..
Pa mislim si.. Danas ni jučer nisam imala stolicu..jer od stresa i ostalog cijeli metabolizam, probavi tok i sve ostalo mi je stalo..i ako sam imala sta za izbacit nije islo..i sasušilo se..
..
Kažem ja njemu jedva jednu recenicu...od silne njegove žurbe ..
"Ja se patim već tri godine s tim .."
On meni.." Hocete da vam napravim rez (misleci na onaj zahvat sto je imala i dreamlend, da nisam citala na forumu i da cura to nije objasnila, skuzila bi ga--NE) i izlažem nepotrebnim komplikacijama.."
"Ja ne znam sta vise i kako..zato sam tu da mi objasnite i pomognete.."( mislim si..idiote jedan..da znam sta mi je ciniti vec bi to uradila, umjesto da mi pomognes tu se doslovno deres na mene i pravis me budalom).
I tako da je ostalo na tome..
Regulacija stolice i faktu mast..na nalazu.

Naci cu izlaz iz ove situacije otom potom..Sa ovim nesposobnim, arogantnim i bahatim tvorevima ne želim imati više posla.
I takvima da se ja dam u ruke..Ma pujj!!
Korektorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 15:16   #2093
Korektorice, ovo je strašno, svaka čast svim dobrim doktorima, ali ovakav način je nehuman i bezobrazan. I više je nego očito da su mu pacijenti samo brojevi.
Ne znam što bih rekla... ja bih vjerojatno izjurila van iz ambulante isti čas.
I dobro kažeš, NI SLUČAJNO ići doktoru u kojeg se nema povjernja i koji ti ne paše.

Zaboravila sam odakle si, ali daj se raspitaj okolo i neka ti netko preporuči dobrog kirurga. Fakat mi nije jasno, kakav je to način reći pacijentu neka se i dalje maže kremama ako ZNA da to stanje neće proći samo od sebe i ako zna da se pacijent godinama s tim muči! Odvratno!
Njegov je posao da liječi, a ne da šalje doma bolesne ljude i bahato se razbacuje stručnim terminima.

Ispričavam se na off topicu, ali znam kako je teško uopće skupiti hrabrost i otići doktoru i prepustiti mu se u ruke i onda da te nešto ovako dočeka. Pa i moj pas dobiva bolji tretman kod veterinara.

p.s. Ja ne znam je li ovo točno, ali meni je jedan doktor rekao da ni slučajno s faktu na fisuru (to sam i ja stavljala), a obojica su mi preporučili običnu kremu za bebe i ništa agresivno.
dreamland is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 16:17   #2094
Quote:
Korektorica kaže: Pogledaj post
Pozdrav narode...
Eto obavila pregled..

Ovako je to bilo..
Prvo..Čekala sam tri sata da dodjem na red.
Drugo...Zajedno ulaze muški i ženski..u istu prostoriju..dijeli ih samo ona plahta.. Toliko o EU standardima.
ITD. ... Pregled je trajao..svega minutu..i za sveukupno 3 minute bila sam vani u čekaonici...
Doktor nije bio ni malo raspoložen da mu objasnim što je i kako poslijedi i u kakvoj sam situaciji..
.. Započela sam pričati što i kako i tu je i ostalo...jer gospon doktor sam da mi nije rekao.."aj naguzi se..pa da vidim.." Ajd reko..mozda poslije mi nest korisno kaže..Aha...da..možes si misliti..
Razumijem , ok, bila je gužva..ali takav način..
Saga se nastavlja..
Vi imate tvrdu stolicu..regulacije stolice i to je to..
Pa mislim si.. Danas ni jučer nisam imala stolicu..jer od stresa i ostalog cijeli metabolizam, probavi tok i sve ostalo mi je stalo..i ako sam imala sta za izbacit nije islo..i sasušilo se..
..
Kažem ja njemu jedva jednu recenicu...od silne njegove žurbe ..
"Ja se patim već tri godine s tim .."
On meni.." Hocete da vam napravim rez (misleci na onaj zahvat sto je imala i dreamlend, da nisam citala na forumu i da cura to nije objasnila, skuzila bi ga--NE) i izlažem nepotrebnim komplikacijama.."
"Ja ne znam sta vise i kako..zato sam tu da mi objasnite i pomognete.."( mislim si..idiote jedan..da znam sta mi je ciniti vec bi to uradila, umjesto da mi pomognes tu se doslovno deres na mene i pravis me budalom).
I tako da je ostalo na tome..
Regulacija stolice i faktu mast..na nalazu.

Naci cu izlaz iz ove situacije otom potom..Sa ovim nesposobnim, arogantnim i bahatim tvorevima ne želim imati više posla.
I takvima da se ja dam u ruke..Ma pujj!!
ajme grozno, a ja se taman spremam naručit, slabo mi je, pa daj reci gdje je to bilo, koja bolnica i koji dr da ljudi znaju, jesi ti iz Zg ili iz Ri...i meni je jedan sa Rebra sa kojim sam telefonom pričala rekao nek koristim nitroglicerinsku mast a nek ne operiram zbog komplikacija( ja sam inače iz Ri ali sam se čula telefonom jer je radio privatno kod nekog/ jel ti bar dao dg. i koja je točno? meni su rekli sa kremama tipa dječja mast, drugi je rekao Faktu i ostale za hemeroide, meni malo olakša hemeroprotect ali rado bi kupila nitroglicerinsku ali mi nisi napisala gdje si je kupila i tko ti je preporucio?
vegga is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 16:18   #2095
Quote:
dreamland kaže: Pogledaj post
Korektorice, ovo je strašno, svaka čast svim dobrim doktorima, ali ovakav način je nehuman i bezobrazan. I više je nego očito da su mu pacijenti samo brojevi.
Ne znam što bih rekla... ja bih vjerojatno izjurila van iz ambulante isti čas.
I dobro kažeš, NI SLUČAJNO ići doktoru u kojeg se nema povjernja i koji ti ne paše.

Zaboravila sam odakle si, ali daj se raspitaj okolo i neka ti netko preporuči dobrog kirurga. Fakat mi nije jasno, kakav je to način reći pacijentu neka se i dalje maže kremama ako ZNA da to stanje neće proći samo od sebe i ako zna da se pacijent godinama s tim muči! Odvratno!
Njegov je posao da liječi, a ne da šalje doma bolesne ljude i bahato se razbacuje stručnim terminima.

Ispričavam se na off topicu, ali znam kako je teško uopće skupiti hrabrost i otići doktoru i prepustiti mu se u ruke i onda da te nešto ovako dočeka. Pa i moj pas dobiva bolji tretman kod veterinara.

p.s. Ja ne znam je li ovo točno, ali meni je jedan doktor rekao da ni slučajno s faktu na fisuru (to sam i ja stavljala), a obojica su mi preporučili običnu kremu za bebe i ništa agresivno.
Nehumano je blaga riječ za ovo što danas proživi... Promatrajuci druge, dobro prolaze samo oni sa kuvertom ili poklonima sa strane.. Cast iznimkama na obje strane!!
To sam i ja cula..faktu na fisuru...zlo..pa o cemu on to onda..?!?!
... I sta sad da radim..?! Pogotovo kad im se misljenja razilaze..Jedan govori jedno, drugi drugo..Katastrofa!!
.. Po svemu sudeci..morati cu se uputit do ZG-a.
Skupit pare i otici ako nista drugo po drugo misljenje..
Blago onima koji nabasaju na dobre doktore....jer kud si sav jadan..jos i s njima muku imas..Najsretniji su oni koji ne moraju kod doktora..
Korektorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 16:35   #2096
Quote:
vegga kaže: Pogledaj post
ajme grozno, a ja se taman spremam naručit, slabo mi je, pa daj reci gdje je to bilo, koja bolnica i koji dr da ljudi znaju, jesi ti iz Zg ili iz Ri...i meni je jedan sa Rebra sa kojim sam telefonom pričala rekao nek koristim nitroglicerinsku mast a nek ne operiram zbog komplikacija( ja sam inače iz Ri ali sam se čula telefonom jer je radio privatno kod nekog/ jel ti bar dao dg. i koja je točno? meni su rekli sa kremama tipa dječja mast, drugi je rekao Faktu i ostale za hemeroide, meni malo olakša hemeroprotect ali rado bi kupila nitroglicerinsku ali mi nisi napisala gdje si je kupila i tko ti je preporucio?
Nitroglicerin sam kupila u Beogradu ...Ljekarna Ivancic i sinovi..fisuranal..cijena cca 70kn ..jer ga samo tamo ima..koliko ja znam. Ne mozes to od njih naruciti jer se mora drzati u hladnom tijekom transporta. Ja obicno kupim par limenki hladnog soka..pa stavim mast u vrecicu sa limenkama. Ili si zaledi bocu vode .. najbolje nazovi ljekarnu..imas na netu njihovu stranicu i sve.. Oni prave od 0.4% nitroglicerina.. ako se ne varam..Tako da sam ja uzimala jacu od propisane..
Rok trajanja te masti je 2 mjeseca...
Receno mi je da ima to samo u Njemackoj....no to tamo vise ne prave..niti prodaju po ljekarnama.. Bila..provjereno.
Nema niti u Bosni. Ako ces u Hrvatskoj kupovat, tj. ljekarne to narucuju iz vana..cijena cca 1200kn..

Zadnje uređivanje Korektorica : 24.10.2011. at 16:50.
Korektorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 17:04   #2097
Quote:
Korektorica kaže: Pogledaj post
Nitroglicerin sam kupila u Beogradu ...Ljekarna Ivancic i sinovi..fisuranal..cijena cca 70kn ..jer ga samo tamo ima..koliko ja znam. Ne mozes to od njih naruciti jer se mora drzati u hladnom tijekom transporta. Ja obicno kupim par limenki hladnog soka..pa stavim mast u vrecicu sa limenkama. Ili si zaledi bocu vode .. najbolje nazovi ljekarnu..imas na netu njihovu stranicu i sve.. Oni prave od 0.4% nitroglicerina.. ako se ne varam..Tako da sam ja uzimala jacu od propisane..
Rok trajanja te masti je 2 mjeseca...
Receno mi je da ima to samo u Njemackoj....no to tamo vise ne prave..niti prodaju po ljekarnama.. Bila..provjereno.
Nema niti u Bosni. Ako ces u Hrvatskoj kupovat, tj. ljekarne to narucuju iz vana..cijena cca 1200kn..
Ja sam saznala za apoteku u Zg na Dolcu i nazvala, imaju je za 60 kn, nisu mi spominjali transport u hladnom al cu ih jos jednom nazvati, rekli su samo da mi mogu poslati , mislim da ima 0.2 % nitr., jel si kupovala i mazala na svoju ruku ili ti je neki dr. preporučio nakon pregleda? Jesi ti iz Zg? Ako da, pogledaj u toj ljekarni..i šta si na kreju odlučila?
vegga is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 19:04   #2098
Quote:
Korektorica kaže: Pogledaj post
Nehumano je blaga riječ za ovo što danas proživi... Promatrajuci druge, dobro prolaze samo oni sa kuvertom ili poklonima sa strane.. Cast iznimkama na obje strane!!
To sam i ja cula..faktu na fisuru...zlo..pa o cemu on to onda..?!?!
... I sta sad da radim..?! Pogotovo kad im se misljenja razilaze..Jedan govori jedno, drugi drugo..Katastrofa!!
.. Po svemu sudeci..morati cu se uputit do ZG-a.
Skupit pare i otici ako nista drugo po drugo misljenje..
Blago onima koji nabasaju na dobre doktore....jer kud si sav jadan..jos i s njima muku imas..Najsretniji su oni koji ne moraju kod doktora..
Čuj, ja nisam nosila ni poklone ni kuverte, pa sam bila oduševljena strpljenjem i odnosom prema meni. Nisu ti svi korumpirani, ja nekako mislim da je najbolja usmena predaja, dosta toga se sazna.

A gle, da ipak odeš u Zg u Merkur? Ne trebaju ti pare, a dobit ćeš dijagnozu. Ne moraš ti mom dr.-u otići, odi Kocmanu, bila je jedna cura s foruma i dala je lijep izvještaj o njemu.
Ono što se mene jako dojmilo je da dok sam bila u Merkuru (samo dva puta) pacijenti (uglavnom starije žene i par muškaraca) su jako hvalili doktore, a to je nešto što vrlo, vrlo rijetko slušam u čekaonici.

Što se tiče razilaženja u mišljenjima... uvijek će se oni razilaziti, ali odaberi onoga koji ti se svidi, za kojeg ćeš osjetiti da ti se obraća kao prema ljudskom biću, a ne objektu.
Ne znam kako nazvati to, prisutno je tu nešto intuicije i onog dobrog feelinga. Ja sam se kod svog dr.-a osjetila sigurnom i u pravim rukama, nije bitno koji će to dr. biti za tebe, samo da ga pronađeš što prije....

Što se tiče faktu... ja je ne bi stavljala... jedi juhice, voće, povrće, žitarice i uopće jako laganu hranu.... ne znam što bih ti drugo rekla....
dreamland is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 20:48   #2099
Evo i mene, još vas čitam.
Inače, i dalje imam problema sa stolicom, i dalje je neredovita i tvrda. Pazim što jedem (opet sam na antikandida dijeti), pijem puno vode, ali ništa.

Inače, krvna slika mi se oporavila, dobila 5-6 kg u skoro 6 mjeseci kako sam izišla iz bolnice. Mislim da sam napokon došla k sebi, osjećam se normalno.
I skroz sam potisnula tu epizodu s hem.
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 21:34   #2100
Linea, baš mi je drago da ti je bolje!
Ne znam jesi li pokušala, ali meni su što se tiče tvrde stolice jako pomogli orašasti plodovi...
dreamland is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:22.