Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2008., 20:47   #1
Left 4 Dead (1 i 2) [*]

LEFT 4 DEAD -->> Intro


18.11. nam dolazi Left 4 Dead, dugo očekivana igra iz Valve radione. Radit će na Source enginu, a radi se o primarno kooperativnoj multiplayer igri.

Radnje skoro da nema: Prije 2 tjedna se pojavio misteriozni virus, koji je preobrazio većinu ljudi u zombije - the Infected. Sada (u igri) preuzimate ulogu jednog od četvero igrivih ljudi, te zajedno putujete kroz grad prepun brzih i gladnih zombija. Cilj - doći na drugu stranu grada, gdje bi trebala čekati pomoć.

Igra je specifična po jakom naglasku na zajedničko timsko igranje. Ako se izdvojite iz grupe i pokušate ići vlastitim putem, garantirana vam je smrt. Ne mogu se ne sjetiti pjesmice - "Kad se male ruke slože...". I upravo to je i potrebno da bi se prešao trenutni scenario, koji bi trebao trajati od 45 do 75 minuta.

Spomenuo sam 'vlastiti put'. To je još jedna značajka ove igre - nije izometrična, tj. ne postoji fiksni put kojim vaša grupica mora proći. Grad je pun širokih avenija, uskih uličica te zgrada na koje se možete popeti. Glavno je samo da se dočepate cilja na drugom kraju grada, gdje se na kraju treba i obraniti dok ne dođe pomoć.

Osim glavnog 4-man coop moda, postoji i deathmatch Versus mod. 4 dodatna igrača mogu kontrolirati nabrijane i opake Infectede s jedinstvenim skillovima, a uz sebe imaju cijelu vojsku manjih zombija koje kontrolira AI.

Kad već pričam o AI - mape nisu skriptirane, da kad uđete u ulicu X na vas navali Y zombija. Umjesto toga AI, koji prati svakog igrača zasebno, direktira cijelu igru, stvarajući napete i uzbudljive dijelove pune akcije, ali i mirne dijelove između borbi, kako bi se mogli malo odmoriti. No nemojte se opustiti, jer već iza slijedećeg kuta se možda skriva neki od mnogobrojnih Infecteda!

-Spec.tre

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Ja obavezno kupujem originalnu igru, već mi je dojadio CoD 4, a ovo će biti fenomenalna igra!
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 20:55   #2
konačno je netko otvoril temu o toj igri, meni se nije dalo
jedva čekam, ionak nema ništ pametnog za doći do 18. (možda CoD5???)
xGAME is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 00:03   #3
Quote:
xGAME kaže: Pogledaj post
ionak nema ništ pametnog za doći do 18. (možda CoD5???)
Dobra!

Ajde, da ne bude offtopic, još nešto o igri:

AI kontrolira i trenutnu muziku, s time da svaki igrač čuje svoju. Dok se jedan igrač bori s 20 zombija i sluša neku nabrijanu mjuzu, drugi koji se izgubio i traži put kroz mračnu praznu uličicu sluša spooky polaganu mjuzu
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 08:48   #4
Izašo je demo, ali samo za one koji su preorder preko steama...
Zaggy111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 10:29   #5
Quote:
Zaggy111 kaže: Pogledaj post
Izašo je demo, ali samo za one koji su preorder preko steama...
Taj sam. Igru zeljno cekam. Otkad smo culi za nju, ja i 3 prijatelja smo se dogovorili kupit i skupa igrat.

Sinoc sam instalirao demo i probao.

Igrao sam samo single player, skupa sa AI igracima. E sad, AI teammates se drze skupa, jako dobro gađaju, pomazu, i ne pucaju u tebe (friendly fire se ne moze iskljuciti). Sve to skupa jako puno pomaze, a igra je svejedno zastrasujuca i teska. Vjerujem da ce sa pravim igracima to biti prava stvar, i TOTALNI kaos dok se tim ne uigra.

Jedini nedostatak je sto mislim da ce igra biti tesko igriva za onoga tko nema svoju ekipu i mora igrati skupa sa random seljacima na netu.
Gospa Sinjska is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 11:05   #6
Evo za one koji zele detaljnije o Left 4 dead(+54 slike)... http://games.gamepressure.com/game_info.asp?ID=8533
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 13:47   #7
@Gospa: Budući da vas je 3, mogu ja biti četvrti pa da igramo skupa?
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 17:27   #8
Skida mi se Demo sada, zagrijavanje počinje!
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 17:37   #9
Ja skidam s demonoida. Jel mi trba neki key kuracpalaca da bih odigrao a?
Može. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 20:14   #10
Odigrao SP demo, kompići su uglavnom mutavi no kad zagusti priskoče u pomoć. No ipak je ovo primarno MP igra!
Granata mi se čini dosta imba, svi Infected u području se zalete na nju i lagano se pokupi 20-30 killova na tu foru. Naravno, niti nema previše granata na mapi
Od oružja iz demo verzije preferiram automatska, pumperica ima prespori reload, a Hunting Rifle (sniper) presporo puca. Fora mi je kaj pištolji imaju beskončno municije, pa nikad nisi beskoristan. Sve u svemu, i dalje namjeravam kupiti
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 23:08   #11
a dali SP nema?
Dr.Milkun is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 23:25   #12
ima ali to je tak tak...
xGAME is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 01:50   #13
Nemaš standardni Single Player, da prolaziš sad igru i imaš neku priču... Single Player ti je zapravo Multiplayer s botovima
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 13:16   #14
Sad tek skuzio da se demo moze skinut... tako da skidam

Imate vi koji ste vec skinuli demo kakve screenshote?
ja naletio na screenove ovdje: http://www.hcl.hr/forum/index.php?topic=6479.15 - pri dnu topica je tip stavio neke svoje screenshota na high detlajima. Izgleda dobro
Snyp is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 13:47   #15
Hocu ovo

Koja je min velicina tima s kojim se moze normalno igrati, da nije pretesko? Jel uopce igrivo s 2-3 ljudi? Nekako mi se ne cini da ima ovakvu igru smisla igrati s botovima.
Nex is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 14:59   #16
Ako nisu sva 4 lika popunjena pravim igračima, ostale kontrolira AI. No budući da se MP igra preko Steama, sigurno će se popuniti serveri.
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 15:28   #17
ja preso demo prije 15 min..meni se cini bas oke..
__________________
Al onda nesmes nist jesti.
->One vole mene,one vole samo mene<-
Vjetrobransko staklo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 17:13   #18
Igrao danas preko hamachija s ekipom i super je igra. Definitivno se isplati nabavit
__________________
Kambe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 22:14   #19
Igra je prva liga...prosao sam demo i cekam cijelu verziju...ali igra je dost strasna..sve se nekak brzo dogada..ona stoka samo doletava.....je*enica...volim to...jedva cekam...
Šmokljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 22:08   #20
evo odigro demo stvarno je dobra igra nije ni hardverski zahtjevna a super grafika jedva cekam cijelu igru ..ko voli pravu pucacinu evo dobre igre
kreso20 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:43.