Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2007., 20:49   #81
radi se o prekrsajnom sudu,dakle nakon 2 godine nastupa zastara i to je to..
tony_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 10:33   #82
al on je dobio rješenje prije isteka zastarnog roka
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 14:36   #83
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
al on je dobio rješenje prije isteka zastarnog roka

Na koje će se vjerojatno žaliti i odvući u zastaru.
Brazil is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 14:44   #84
još nam nije napisa šta stoji u uputi o pravnom lijeku
a isto tako je moguće da mu je proteka rok za ulaganje pravnog lijeka ( u biti nije, jer kaže da je primio 15.05 )
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 14:48   #85
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
još nam nije napisa šta stoji u uputi o pravnom lijeku



Kaže u prvom postu da bi tužbom odvukao to u zastaru, pa onda valjda tužba u nekom roku .
Brazil is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 14:52   #86
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 12:56   #87
Nisam vidio vaše odgovore, nisam još posla žalbu u ponedjeljak ću, svaki dan je bitan da se to odvuče u zastaru
Ma platio bi ja to, ali mi je previše dati skoro 800kn zbog toga što sam se branio.
Imam 8 dana da to pošaljem, ima još vremena.

Zna li netko pisati žalbu ili ima li negdje na internetu primjerak pa ja to samo prilagodim mom slučaju.
Sparoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 13:09   #88
zna ti svaki odvjetnik (ili vježbenik )
a zna i pokoji laik
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 16:36   #89
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
al on je dobio rješenje prije isteka zastarnog roka

Ako je i dobio rješenje prije isteka zastarnog roka... ono nije pravomoćno, dok mu teče rok za žalbu..a kad posalje žalbu do odluke viseg suda..
A dok sud uzme u rad njegovu žalbu (koja prvo ide prekršajnom sudu a koji šalje Visokom prekršajnom sudu, pa dok se dodjeli sucu u rad) proći će sigurno ostatak mj. do 2 god.
chiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 18:09   #90
Quote:
chiz kaže: Pogledaj post
Ako je i dobio rješenje prije isteka zastarnog roka... ono nije pravomoćno, dok mu teče rok za žalbu..a kad posalje žalbu do odluke viseg suda..
A dok sud uzme u rad njegovu žalbu (koja prvo ide prekršajnom sudu a koji šalje Visokom prekršajnom sudu, pa dok se dodjeli sucu u rad) proći će sigurno ostatak mj. do 2 god.

ma naravno da će proći u zastaru..
Pa VPS RH je zagušen
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 11:43   #91
Quote:
chiz kaže: Pogledaj post
Ako je i dobio rješenje prije isteka zastarnog roka... ono nije pravomoćno, dok mu teče rok za žalbu..a kad posalje žalbu do odluke viseg suda..
A dok sud uzme u rad njegovu žalbu (koja prvo ide prekršajnom sudu a koji šalje Visokom prekršajnom sudu, pa dok se dodjeli sucu u rad) proći će sigurno ostatak mj. do 2 god.
svakako, samo sam se referirala na to da čeka 2 god. do zastare
da se ne dogodi da čeka prekrštenih ruku
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 15:50   #92
Evo danas sam poslao žalbu, nadam se da će u zastaru.
Hvala vam na odgovorima i savjetima.
Sparoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 11:56   #93
Prometna kazna-pomoć!

E ovako, treba mi savjet.
Zaustavila me interventna policija na kvartu,vozila sam se na neregistriranom motoru koji je od mog tate, bez kacige i bez vozačke.
Dobila sam kaznu kući,i ako nisam ništa potpisala kad su me haltali,a i haltala me interventna,nisu mi čak ni uzeli motor, što su trebali jer nije bio regan.a i trebali su me isključiti iz prometa i pozvati prometnu policiju,al ništa.
Uglavnom, kazna mi je došla kući i onaj policijski nalog, rješenje, nemam pojma šta je ,uglavnom, tamo piše da se mogu u roku 8 dana žaliti, a kaznu mogu zamijeniti radom za opće dobro (a kazna iznosi 3700+110kn sudskih troškova),inače, to mi je prvo kazneno djelo, žalbu sam napisala i navela da nemam nikakvih prihoda, da sam 21-godišnja studentica,da sam na burzi već tri godine bezuspješno, itd....da se više ne koristim motorom,već da se od tad korisim islključivo javnim prijevozom
I zamolila sam da zamijenim kaznu za zad za opće dobro.

Mene zanima jel netko imao sličnih iskustava?
Što će bit s mojom kaznom? Hoće li mi uvažiti žalbu? (vodeći se time da mi je prvi put,bla bla)
Hoću ja to moć odradit?
Nemam kako platiti,a u zatvor mi se ne ide...

Pomagajte ljudi savjetima, molim vas.
Nakon koliko će mi doći neko rješenje? jel mogu ja onda opet udarit neku žalbu,molbu pa da to nekako ode u zastaru?

Help ljudi....Molim Vas.....
__________________
Jel to netko peče palačinke?
James_Dean is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 11:58   #94
Quote:
James_Dean kaže: Pogledaj post
E ovako, treba mi savjet.
Zaustavila me interventna policija na kvartu,vozila sam se na neregistriranom motoru koji je od mog tate, bez kacige i bez vozačke.
Dobila sam kaznu kući,i ako nisam ništa potpisala kad su me haltali,a i haltala me interventna,nisu mi čak ni uzeli motor, što su trebali jer nije bio regan.a i trebali su me isključiti iz prometa i pozvati prometnu policiju,al ništa.
Uglavnom, kazna mi je došla kući i onaj policijski nalog, rješenje, nemam pojma šta je ,uglavnom, tamo piše da se mogu u roku 8 dana žaliti, a kaznu mogu zamijeniti radom za opće dobro (a kazna iznosi 3700+110kn sudskih troškova),inače, to mi je prvo kazneno djelo, žalbu sam napisala i navela da nemam nikakvih prihoda, da sam 21-godišnja studentica,da sam na burzi već tri godine bezuspješno, itd....da se više ne koristim motorom,već da se od tad korisim islključivo javnim prijevozom
I zamolila sam da zamijenim kaznu za zad za opće dobro.

Mene zanima jel netko imao sličnih iskustava?
Što će bit s mojom kaznom? Hoće li mi uvažiti žalbu? (vodeći se time da mi je prvi put,bla bla)
Hoću ja to moć odradit?
Nemam kako platiti,a u zatvor mi se ne ide...

Pomagajte ljudi savjetima, molim vas.
Nakon koliko će mi doći neko rješenje? jel mogu ja onda opet udarit neku žalbu,molbu pa da to nekako ode u zastaru?

Help ljudi....Molim Vas.....
Skrivaj se dvije godine i eto ti zastare...
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 12:58   #95
Quote:
James_Dean kaže: Pogledaj post
E ovako, treba mi savjet.
(a kazna iznosi 3700+110kn sudskih troškova),inače, to mi je prvo kazneno djelo, žalbu sam napisala i navela da nemam nikakvih prihoda, da sam 21-godišnja studentica,da sam na burzi već tri godine bezuspješno, itd..
Bogme fes su te oderali, no sudac bi po tvome rečenom mogao imati razumijevanja(iako si stvarno napravila pi.dariju), ako ne potpuno je ukinuti(što je malo vjerojatno), a ono zbog ovih okolnosti, barem je smanjiti na neku razumniju mjeru, u svakom slučaju dobro je što si napisala žalbu, pa na suočenju opet kukaj, moli, plači.
verik is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 14:48   #96
Ne shvatite ovo osobno ali stvarno......nije čudo kakva nam je država kad se traži u svemu "rupa u zakonu" i "zastara"....a dok ih god ima, ljudi će se ponašati upravo ovako kao i Vi, apsolutno neodgovorno. I onda bi se još i žalili.....
Iustitia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 15:48   #97
Quote:
Iustitia kaže: Pogledaj post
Ne shvatite ovo osobno ali stvarno......nije čudo kakva nam je država kad se traži u svemu "rupa u zakonu" i "zastara"....a dok ih god ima, ljudi će se ponašati upravo ovako kao i Vi, apsolutno neodgovorno. I onda bi se još i žalili.....
država nam je takva što ima previše rupa u zakonu

zastara nije nikakva rupa, to poznaje svako zakonodavstvo

što nam je sudstva takovo kakvo jest nisu krivi građani već država

p.s

rad za opće dobro postoji samo na papiru, ak ti to odobri nećeš imati gdje odraditi i sve pet
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 16:07   #98
Quote:
Iustitia kaže: Pogledaj post
Ne shvatite ovo osobno ali stvarno......nije čudo kakva nam je država kad se traži u svemu "rupa u zakonu" i "zastara"....a dok ih god ima, ljudi će se ponašati upravo ovako kao i Vi, apsolutno neodgovorno. I onda bi se još i žalili.....
ne kazem da se neki ne ponasaju neodgovorno, ali institut zastare nije neka nasa izmisljotina i ima svoje opravdane razloge.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 16:32   #99
Mislim da je kazna pravedna da te nauči pameti .......kaciga nije zato tu da smeta već da zaštiti tvoju "pixu"!

A da si nekog oborila i slično plačala bi još više jer bez rege i osigurnaja snosiš sama svu štetu ...........
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 16:59   #100
mislim da cura nije trazila moralni,vec pravni savjet.
missh is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:17.