Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2016., 17:38   #4481
Vjerovao ili ne skida se.
Žarulja odnosno konektor je duboko unutra kad skineš zaštitni poklopac tako da je zamjena skoro pa nemoguća.
Kažem skoro nemoguća jer je frend na svom Polu uspio promijeniti žarulju nakon pun kurac vremena i ogrebotina po ruci a da ne govorim o psovanju

Tako da oni u servisu skinu far, zamijene žarulju i vrate far nazad jer prilično sam siguran kako se ne jebu sa promijenom žarulje na gore opisan način.
Osim ako nemaju neki specijalni alat za promjenu ali to ne znam.
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 18:28   #4482
Quote:
fat_boy_slim kaže: Pogledaj post
Vjerovao ili ne skida se.
Žarulja odnosno konektor je duboko unutra kad skineš zaštitni poklopac tako da je zamjena skoro pa nemoguća.
Kažem skoro nemoguća jer je frend na svom Polu uspio promijeniti žarulju nakon pun kurac vremena i ogrebotina po ruci a da ne govorim o psovanju

Tako da oni u servisu skinu far, zamijene žarulju i vrate far nazad jer prilično sam siguran kako se ne jebu sa promijenom žarulje na gore opisan način.
Osim ako nemaju neki specijalni alat za promjenu ali to ne znam.
Koji cigani, i far ce dizajnirat tako da mogu jos love izvuc.
Lucky-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 18:36   #4483
Ne seri. Pogledaj kako se kod BMW-a mijenjaju žarulje, ništa bolje. Pokušaj oid pozicijjskog kruga zamijeniti žarulju, doći ćeš na svijet.

Taj far kod Pola je tako konstruiran da se na brzinu izvadi, bez skidanje branika i ostaloga. Izvadi se i bez problema se mijenja žarulja. Svatko to sam može.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 18:45   #4484
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Ne seri. Pogledaj kako se kod BMW-a mijenjaju žarulje, ništa bolje. Pokušaj oid pozicijjskog kruga zamijeniti žarulju, doći ćeš na svijet.

Taj far kod Pola je tako konstruiran da se na brzinu izvadi, bez skidanje branika i ostaloga. Izvadi se i bez problema se mijenja žarulja. Svatko to sam može.
Jel ja negdje branim BMW? Svi su oni cigani ako ne mozes najobicniju stvar poput zarulje sam promijenit. Ajde BMW jos mozda i razumijem kad vecina uzima xenone koje neces sam mjenjat, ali na Polu gdje je 95% automobila s halogenim svjetlima... Ako tebi nije idiotizam da moras platit 70-80kn za promjenu zarulje ili se hebat s vadenjem fara, stvarno ne znam sto da ti kazem.
Lucky-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 18:57   #4485
Zamjena žarulja je relativno lagana i mislim da ju može zamijeniti imalo inteligentna osoba.
Evo primjera na youtube-u u 3 min se zamijeni:

https://www.youtube.com/watch?v=ftWdQM29N0k

naravno onaj tko nezna kako se mijenja može ju 3 dana mijenjati i izgrebati cijelu ruku
Basko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 19:01   #4486
Nisam pisao o xenonu, nego o halogenkama. Znači bolje skinuti far i zamijeniti žarulju kao čovjek nego grebati ruke. Jedino što poslije treba podesiti snop svjetla. Velika greška VAG auta je to da oni u manualsima to uopće ne upisuju. Moj današnji auto ima puno toga unutra, kako se mijenjau sva svijetla u autu, baš sva osim xenona i još puno toga šta sam možeš napraviti.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 20:57   #4487
Quote:
Basko kaže: Pogledaj post
Zamjena žarulja je relativno lagana i mislim da ju može zamijeniti imalo inteligentna osoba.
Evo primjera na youtube-u u 3 min se zamijeni:

https://www.youtube.com/watch?v=ftWdQM29N0k

naravno onaj tko nezna kako se mijenja može ju 3 dana mijenjati i izgrebati cijelu ruku
Ma znam da je jednostavno zamijenit ali stvarno ne znam cemu to? Prosjecnom korisniku se sigurno neda zahebavat s tim i normalno da servisi na tome zaraduju, a po meni je stvarno nepotrebno.

Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Nisam pisao o xenonu, nego o halogenkama. Znači bolje skinuti far i zamijeniti žarulju kao čovjek nego grebati ruke. Jedino što poslije treba podesiti snop svjetla. Velika greška VAG auta je to da oni u manualsima to uopće ne upisuju. Moj današnji auto ima puno toga unutra, kako se mijenjau sva svijetla u autu, baš sva osim xenona i još puno toga šta sam možeš napraviti.
Kako ja mogu na svom autu promijenit bez skidanja i izgrebanih ruku? I jos je napravljen od strane glupih Francuza, sumnjam da svemocni Nijemci nisu mogli to bolje dizajnirat.
Lucky-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 21:40   #4488
Quote:
Basko kaže: Pogledaj post
Zamjena žarulja je relativno lagana i mislim da ju može zamijeniti imalo inteligentna osoba.
Evo primjera na youtube-u u 3 min se zamijeni:

https://www.youtube.com/watch?v=ftWdQM29N0k

naravno onaj tko nezna kako se mijenja može ju 3 dana mijenjati i izgrebati cijelu ruku
Ja sam probao onako zdravo seljacki zamijeniti zarulju, skini poklopac, okreni, zamijeni, okreni, stavi poklopac

Da, jednostavno je ovako sa skidanjem fara samo sto to ne pise u uputama.
Samo me interesira treba li se i ako treba kako se nakon svega nivelira/podesava svjetlo odnosno snop
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 07:27   #4489
Quote:
Lucky-ZG kaže: Pogledaj post
Kako ja mogu na svom autu promijenit bez skidanja i izgrebanih ruku? I jos je napravljen od strane glupih Francuza, sumnjam da svemocni Nijemci nisu mogli to bolje dizajnirat.
Mogu te zvati slijedeći put da promijeniš žarulju na 'glupom francuzu' meganu 2?
Ili hondi civic sedan? Imaš tanane ruke ko curica?
tomi0806 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 13:47   #4490
Quote:
tomi0806 kaže: Pogledaj post
Mogu te zvati slijedeći put da promijeniš žarulju na 'glupom francuzu' meganu 2?
Ili hondi civic sedan? Imaš tanane ruke ko curica?
Ne znam kakav je tamo sistem al mozemo probat, naravno uz nekakvu sitnu naknadu (bez brige, jeftinije nego u servisu).

Ja na 206 mjenjam bez ikakvih problema treba mi ravno 2 min za obje. Doduse sa suvozacke strane se treba skinut grlo za ulijevanje tekucine za pranje stakla, al to je 3 sec posla.
Lucky-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 21:32   #4491
Quote:
kmario kaže: Pogledaj post
30.11 sam vozio kod Zubka Polo na zamjenu ulja i onda su mi rekli da ima servisna akcija, da je nešto na bregastom vratilu. Kako god bilo sve su promjenili za cca 3.5h
Meni su također u sklopu tvorničke akcije radili zamjenu sklopa namještanja bregastog vratila

Poslano sa mog HTC One M8s koristeći Tapatalk
__________________
Am I a good person? No. Do I even try to be a better person? Also no.
Luis Wu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2016., 17:10   #4492
Radi se o ovome...remenice se jednostavno "raspadaju", dogodilo mi se neki dan, auto lupao ko da se hoce raspast, odmah otisao u servis i najprije se nije nis culo (ko i obicno), nakon voznje cca.2-3 km prolupao...pitam jel to normalno?...e to sad nije, tek onda se priznala tvornicka greska, auto ima 11t km, pitam pa zasto me niste zvali?...nisam dobio odgovor...


Ing is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 12:33   #4493
Koja je oznaka tvog motora?

Moj je sada na 11tkm ali nisam primijetio lupanje. CJZD je motor.
pavle čutura is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 14:23   #4494
Rent-A-Idiot je na nekoj temi pisao o rikavanju tih remenica i opozivu, ali ne mogu pronaći, ne mogu koristiti tražilicu, nešto su me moderatori ograničili jer valjda puno seruckam ili je neki tehnički problem u pitanju..
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 14:29   #4495
Malo mi je to čudno oštećenje ... nije li tu nešto upalo ispod? Kako plastični/gumeni remen može ovako "poravnat" zube?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 14:36   #4496
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Malo mi je to čudno oštećenje ... nije li tu nešto upalo ispod? Kako plastični/gumeni remen može ovako "poravnat" zube?
Pa zube od ove lijeve remenice je poravnala desna remenica koja se raspala (središnji dio) i postrugala po ovoj lijevoj..
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 14:52   #4497
Šta to nije dosta za havariju?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 15:10   #4498
Ne kužim pitanje..
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 15:26   #4499
Brzinsko pitanje.
Koji je najkvalitetniji benzinski motor na ovoj generaciji?
Planiram uzet polovni auto star 5g, za 5~10t km godisnje, vecinom kratke relacije 15~30km.
gemmy is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 15:36   #4500
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Ne kužim pitanje..
Pa ako je remenica otpala sa svog "srca" onda više ne vrti tu bregastu - a ako je ne vrti ... znaš kako to završi. Jedino što mi pada na pamet je da nije POTPUNO otpala nego se samo makla ili da su usisni ventili neinterferirajući.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:49.