Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2008., 14:05   #41
Onda trpi mučninu Šta`š
amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 14:28   #42
ja sam pokusala s homeopatskim zrncima - one od homeolaba koje se mogu nabavit u skoro svakoj apoteci.
+
jos sam si smuckala neki mix aromaticnih ulja (preporuka je neka citrusna plus pepermint i sl.) u bocici sa sprejem i svako malo si to sprickala po autu ili u maramicu pa stavila pod nos pa udisat.

lani sam tako prezivjela voznju do splita i trajekt do braca i natrag i sve bilo
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 14:50   #43
Quote:
tough_cookie kaže: Pogledaj post
ja sam pokusala s homeopatskim zrncima - one od homeolaba koje se mogu nabavit u skoro svakoj apoteci.
+
jos sam si smuckala neki mix aromaticnih ulja (preporuka je neka citrusna plus pepermint i sl.) u bocici sa sprejem i svako malo si to sprickala po autu ili u maramicu pa stavila pod nos pa udisat.

lani sam tako prezivjela voznju do splita i trajekt do braca i natrag i sve bilo
na homeopatiju sam zaboravila
amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 15:39   #44
meni su pričali da neki s godinama prerastu tu bolest i ja sam u uvjerenju da sam ju prerasla al se ne usudim probati na neke duže relacije

i mene dramine uspavaju
__________________
Dead and Gone!
jahorinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 17:31   #45
Magnetne narukvice i homeopatija. Za Isusa boga.

Magneti ne djeluju NIŠTA (praktično nemaju utjecaj na ljudsko tijelo), a homeopatska sranja su obična voda. Dajte se educirajte.

A mučnina... meni pomaže kada sam u prednjem dijelu autobusa i kad gledam u daljinu. I pomaže glazba.
No ako se radi o vrlo zavojitoj cesti, nema do Dramine.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 17:38   #46
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Magnetne narukvice i homeopatija. Za Isusa boga.

Magneti ne djeluju NIŠTA (praktično nemaju utjecaj na ljudsko tijelo), a homeopatska sranja su obična voda. Dajte se educirajte.

A mučnina... meni pomaže kada sam u prednjem dijelu autobusa i kad gledam u daljinu. I pomaže glazba.
No ako se radi o vrlo zavojitoj cesti, nema do Dramine.
daj endi nemoj bit tak rigorozan. ako ova obicna voda pomaze, zasto ju ne bih uzela. sve sto mi moze pomoc u autosugestiji da mi je bolje/lakse, a da mi pritom ne skodi, uzet cu.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 17:57   #47
Nema većeg gušta kao onoga kad se nakon onih patnji od mučnine na kraju temeljito izrigaš!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 17:59   #48
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Nema većeg gušta kao onoga kad se nakon onih patnji od mučnine na kraju temeljito izrigaš!
da, stvarno

nova dijeta
__________________
Dead and Gone!
jahorinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 18:05   #49
Elegancija zagarantirana!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 18:43   #50
Quote:
tough_cookie kaže: Pogledaj post
daj endi nemoj bit tak rigorozan. ako ova obicna voda pomaze, zasto ju ne bih uzela. sve sto mi moze pomoc u autosugestiji da mi je bolje/lakse, a da mi pritom ne skodi, uzet cu.
Onda se napij vodovodne vode. Nemoj kupovati mililitre redestilirane vode koja se skupo prodaje.

Ići učiti ljude da idu kupovati nimalo jeftine homeopatske pizdarije da bi se rješili mučnine je glupost. Radije im reci da pojedu žličicu brašna. Laici ko laici, što oni znaju? Placebo opet imaš.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 18:51   #51
ja nosim magnete narukvice i moram priznati da su meni pomogle
__________________
..jednu kavu s mlijekom, molim...
emmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 19:24   #52
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Onda se napij vodovodne vode. Nemoj kupovati mililitre redestilirane vode koja se skupo prodaje.

Ići učiti ljude da idu kupovati nimalo jeftine homeopatske pizdarije da bi se rješili mučnine je glupost. Radije im reci da pojedu žličicu brašna. Laici ko laici, što oni znaju? Placebo opet imaš.
Imaš pravo na svoje mišljenje,i to poštujem, ali meni je homeopatija pomogla,i to mi je jedino relevantno kad razmišljam o homeopatiji...uredu i kad kažeš da je placebo efekat na odrasloj osobi, ali kako djete od 3 godine može homeopatija izlječiti placebom??? Djete je stalno pilo antibiotike,imalo problema-poslije homeopatije hvala bogu malena super,ne pamtim kad je bila loše...dakle ja imam konkretno osobe kojima je homeopatija pomogla..a sad ako smo se svi izlječili placebom, super,opet se isplatilo

Izvinite što sam skrenula s teme
amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 00:58   #53
Placebo efekt se javlja kod svega. Dakle i kod lijekova.

Placebo efekt nije efekt izliječenja, nego kratkotrajni "feel good" efekt. Sretne misli i obična voda te neće izliječiti od ozbiljne bolesti. Vi se samo tako igrajte, nema problema.
To je kao da mi tvrdiš da si izliječila mononukleozu gledanjem u žute cvjetove. Dođe ti na isto. Efekta nema.


Magnetne narukvice ne mogu pomoći zato jer prosječni kupovni magneti imaju strahovito slabašni utjecaj na tvari od kojih je sastavljeno naše tijelo, a taj jedini slabašni, praktično nemjerljivi efekt jest guranje vode. Usporedio bih s mravom koji pokušava pogurati hladnjak. Ako već želite gurati svoju tjelesnu tekućinu, uporabite prst.
Nema utjecaja na krv, limfu, kosti, mišiće, masno tkivo, itd. Nema. Mi smo dijamagnetici, a ne para i feromagnetici.
"Pomoglo mi je" - nije. Pomoglo je nešto drugo. Magnet ne može.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 09:26   #54
meni ta homeozrnca isto pale.

dramina me uspava previše, a i ne mogu ih piti svaki put kad ikamo idem, pa to bi bile dvije kutije tjedno. za magnetske narukvice ne znam, ali imala sam akupresurne, koje nisu baš pomogle.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 10:48   #55
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Placebo efekt se javlja kod svega. Dakle i kod lijekova.

Placebo efekt nije efekt izliječenja, nego kratkotrajni "feel good" efekt. Sretne misli i obična voda te neće izliječiti od ozbiljne bolesti. Vi se samo tako igrajte, nema problema.
To je kao da mi tvrdiš da si izliječila mononukleozu gledanjem u žute cvjetove. Dođe ti na isto. Efekta nema.


Magnetne narukvice ne mogu pomoći zato jer prosječni kupovni magneti imaju strahovito slabašni utjecaj na tvari od kojih je sastavljeno naše tijelo, a taj jedini slabašni, praktično nemjerljivi efekt jest guranje vode. Usporedio bih s mravom koji pokušava pogurati hladnjak. Ako već želite gurati svoju tjelesnu tekućinu, uporabite prst.
Nema utjecaja na krv, limfu, kosti, mišiće, masno tkivo, itd. Nema. Mi smo dijamagnetici, a ne para i feromagnetici.
"Pomoglo mi je" - nije. Pomoglo je nešto drugo. Magnet ne može.

Zaista ne pričam o ozbiljnim bolestima
Zšto ne i placebom riješiti se mučnine kad ideš na duži put,umijesto tableta poslije kojih si ošamućen cijeli dan... ne vidim ništa loše u tome...
amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 11:19   #56
Quote:
emmica kaže: Pogledaj post
ja nosim magnete narukvice i moram priznati da su meni pomogle
ajme cirkusa.
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 11:25   #57
Kad su se početkom prošlog stoljeća masovno iseljavali iz Evrope u daleke zemlje, liječnici na prekooceanskim brodovima su opazili da je mučnina uglavnom hvatala odrasle ljude a rjeđe djecu. Kasnije se pokazalo da su iseljenici iz sjeverne i zapadne Evrope nosili sobom gingerbread cookies (dakle, đumbirove kekse) koje su djeca putem grickala. Đumbir je još i danas vrlo priznato sredstvo protiv mučnine.

Probajte s tim.

P.S: Endi, daj prošeći. Ako će ljudima bit manje mučno zavežu li crvenu maramu oko palca na nozi, pokušaj biti sretan zbog toga
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 11:51   #58
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
P.S: Endi, daj prošeći. Ako će ljudima bit manje mučno zavežu li crvenu maramu oko palca na nozi, pokušaj biti sretan zbog toga


meni je znalo nakon vožnje zagreb-stubica biti toliko zlo da bi samo ispuzala iz auta i ostala ležat na nogostupu pred kućom po pol sata
nema idiotske stvari koju ne bi probala napraviti da mi nije tako

nakon 30. mi je sasvim OK, zna mi biti zlo ali nikad u tolikoj mjeri

pravog savjeta nemam
niš nije pomagalo, a sad se svih tih idiotarija niti ne sjećam
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 12:08   #59
meni nije muka u avionu,jednom sam se vozila 12 sati i ništa,možda je strah prevladao to je bilo kad je pao wtc.ali u autu sam koma,pogotovo ako auto miriše na "novo"i kad netko čita novine ,sam pogled na slova mi ide na rigoleto,mislim da je to sve u glavi,možda neka cjevčica u mozgu nije priključena di treba?a na brod ne smijem,zamisli da dobijem nagradno putovanje-krstarenje!
donedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 13:35   #60
Quote:
amis kaže: Pogledaj post
Zaista ne pričam o ozbiljnim bolestima
Zšto ne i placebom riješiti se mučnine kad ideš na duži put,umijesto tableta poslije kojih si ošamućen cijeli dan... ne vidim ništa loše u tome...
Placebo koji košta ko svetog petra kajgana? Ljudi moji...
Zašto se ne uvjeriš pomoću nečeg drugog? Nečeg što ne košta skoro ništa. Možeš napraviti svoj mali ritual. Ali ne, idemo kupovati skupe niškoristi čiste vodice jer je to "placeeeeeboooooo" .
Vi kao da ne kužite da je placebo zapravo efekt koji se javlja svaki put kada nam se nudi bilo što za što nam se kaže da će nam pomoći.
Ako je to tako, a jest, zašto trošiti silni novac na redestiliranu vodu? Moderno je? Ne kužim.


Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Kad su se početkom prošlog stoljeća masovno iseljavali iz Evrope u daleke zemlje, liječnici na prekooceanskim brodovima su opazili da je mučnina uglavnom hvatala odrasle ljude a rjeđe djecu. Kasnije se pokazalo da su iseljenici iz sjeverne i zapadne Evrope nosili sobom gingerbread cookies (dakle, đumbirove kekse) koje su djeca putem grickala. Đumbir je još i danas vrlo priznato sredstvo protiv mučnine.

Probajte s tim.

P.S: Endi, daj prošeći. Ako će ljudima bit manje mučno zavežu li crvenu maramu oko palca na nozi, pokušaj biti sretan zbog toga
Đumbir je ok. Možda nekima nije. No to je "nešto". To, osim placebo efekta, izaziva i druge, kemijske efekte, jer je to komad nečeg konkretnog što pojedeš. I ima miris.

To s crvenom maramom ti ne stoji. Crvena marama i bočica običnih šećernih kuglica koje se skupo prodaju pod "čudotvornim pripravkom", nisu ista stvar.

Meni je samo žao kako se skupe ljudi i počnu baljezgati. Stvore grupu podrške i u njoj onda gomilaju dezinformacije. Što tu ima biti dobro?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:59.