Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2012., 00:54   #1
Jack Sparrow (Rocky Balboa) - poseban mačak traži Vašu financijsku pomoć za hranu, pijesak...

Jučer kad sam se vraćala iz Maksimira sa svojim psom Ogijem, ugledala sam na Ravnicama macu, odraslu, tigrasto sivu s malo narančastog kako sjedi na ogradi od nečije kuće. Zaključila sam da je nečija, desno oko joj je zdravo,ali lijevo... To nisam vidjela nikada u životu! Zjenica joj se uopće ne vidi niti boja površine oka, već je cijelo oko sivo i natečeno i izbuljeno prema van, kao da joj je izvrnuto oko naopačke! Tako izgleda! Ogromno oko, ne znam šta bi to moglo biti. Pošto sam bila s Ogijem, nisam ju mogla uzeti, a i ne znam bi li se dala uhvatiti. Htjela sam pitati ukoliko netko možda živi na Ravnicama pa da ju pokušamo uloviti iako ne znam s čime. Prvo možda samo s transporterom i hranom da probamo, a za oko bi se trebalo skupljati tu na forumu novci, ako bi bila potrebna operacija jer mislim da bi bila zaista potrebna, a i trebali bi je staviti na čuvanje kod nekog. Ukoliko ima zainteresiranih da bi ju uzeli besplatno na čuvanje, ja bih platila hranu za micu i pijesak, koliko mogu. Jadna je zaista i ne znam kako će s tim okom biti joj ako se nešto ne poduzme! Ima li tko da živi na Ravnicama, ona je u ulici Karla Brkljačića i mislim da je nečija čim je bila na ogradi kuće mada ne mora biti, ne znam. Ako bi netko mogao pomoći u hvatanju i netko da ju čuva kod sebe, evo ja bih donirala hranu i pijesak. Nisam ju slikala jer mi već par dana nešto nije dobro s mobitelom i slikanjem tak da nisam mogla. Mislim da se maca kreće po toj relaciji,da je u toj ulici. Bi li mogao netko pomoći da ju smjestimo i ulovimo, a dalje bi skupljali na forumu novce za moguću operaciju.
gaspar19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 00:57   #2
Sirota
Spasila bi se da joj se to oko izvadi , a po opisu mi djeluje kao trikolorka pa je vjerovatno ženka.
Ako joj to oko nije operirano, onda sigurno nije niti sterilizirana i prenosi rino na mačiće
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 00:59   #3
Da, užas! S tim da ne znam je li trikolorka,više je tigrasto siva s možda malo prošaranim narančastim. Ukoliko netko može pomoći u hvatanju mice i možda besplatnog smještaja jer mislim da bi nam prvo trebao besplatni smještaj za nju- neka se javi na 099 708 2520. Hvala!

Zadnje uređivanje gaspar19 : 21.03.2012. at 01:53.
gaspar19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 03:18   #4
treba ju ulovit, imali smo puno takvih slucajeva al te sokira ak nisi nikad vidio, kad se ulovi moze odma u Ljubimac na smjestaj do operacije a dotle ce se nac neko! ako ima gazde, moze natrag k njima
__________________
Animals are more human than vice versa
Asin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 15:23   #5
Dogovaram se s jednom curom s facebooka, da ju ulovimo i odvedemo vetu. Ja bih platila pijesak i hranu, a ona bi platila pregled i lijekove. Trebalo bi nam samo za smještaj još novaca. Kad bi maca možda išla kod Lajoša? On naplaćuje čini mi se 20 kn uključujući hranu, a pijesak bih ja kupila i dala dio za smještaj ako ću imati novaca, ako neću imati,možemo tu skupiti. Kažu neki da je to možda zarazno pa ne znam bi li mogla tamo onda ići kod Lajoša, ali opet možda je meh. oštećenje. Mislim da nije zarazno. Ne znam. Možda da pitam Lajoša?
http://www.njuskalo.hr/udomljavanje-...-oglas-4770955
Evo stavila sam ju na njuškalo.

I na Unitedcats da tražimo besplatan smještaj ili dom za nju: http://www.unitedcats.com/hr/forum/8...jestaj-ili-dom

Zadnje uređivanje gaspar19 : 21.03.2012. at 15:58.
gaspar19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 15:41   #6
molim te, samo izbjegavaj neke vetove blizu tebe, moze bit kod Lajosa na oporavku ak mu je fraj kupaona, tam nebu za nikog opasna, a za cijepljene mace i nije rizik ovak i onak. Preporucam fakat da onda odete u Neru gdje ce se potrudit oko nje a nece bit preskupo i moci ce se skupit
__________________
Animals are more human than vice versa
Asin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 15:59   #7
Na koje vetove misliš? Mornu i? Nisam niti mislila voditi ju u Mornu, budem se dogovorila s tom curom s Ravnica. Nera je u Dubravi jel? Ja ću otić sad do Ravnica, da vidim je li tamo maca, uzet ću transporter i hranu, ako ju vidim pa da ju uspijem uhvatit iako kaže ova cura s facebooka, da ju je već pokušavala uhvatit prije nekoliko mj., no nije uspjela,čak se nije dala niti pomaziti. Vidjet ću kako će biti ako ju vidim. Držite fige!

Zadnje uređivanje gaspar19 : 21.03.2012. at 17:28.
gaspar19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 19:01   #8
Bila sam ju išla tražiti, no nisam ju našla! Uzela sam transporter i hranu no ništa, ali jedna žena je zapisala moj broj pa će javiti ako ju vidi, inače zna sve mačke na Ravnicama, al kaže da nju nije vidjela, al će javiti ako ju vidi. Sutra ćemo Nataša s facebooka i ja probati ju naći opet! Pa ćemo ju staviti kod Lajoša na čuvanje i ići će kod veta itd.
gaspar19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 19:40   #9


Ovako slično, samo bolje od ovoga čini mi se, izgleda oko mace s Ravnica. To je herpes virus.
gaspar19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 00:32   #10
Nadam se da će se to uspjeti srediti jednom kad ju nađete..ima li nade? Kako to ide s herpes virusom?
Myriad is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 00:51   #11
oko se izvadi i maca bi trebala potpuno funkcionirat
__________________
Animals are more human than vice versa
Asin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 13:08   #12
Bile smo ju tražile do maloprije, no nismo je našle. Btw, najvjerojatnije je mačak, a ne mačka , kaže jedan susjed koji hrani mace. Krupan je pa zato.Kaže da je viđao tog mačora i njegova žena isto, tako da ćemo mi još tražiti pogotovo u toj ulici gdje sam ga i vidjela. Polijepit ću i plakatiće da ga tražimo. Vjerujem da ćemo ga pronaći!
gaspar19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 13:11   #13
tigrasto sivi s malo narandjastog bi tesko bio decko, al bolje da je jer onda se bar ne koti. stavi plakatice, nije ga tesko prepoznat
__________________
Animals are more human than vice versa
Asin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 21:48   #14
Natasha je i danas išla gledati je li mačor tamo, ja ću sutra ići polijepiti oglase. Probat ćemo ga s lovilicom uhvatiti ukoliko nam jedna cura s fb posudi, a ima još jedna cura koja ima lovilicu tako da ćemo vjerojatno od nekog posudit.
gaspar19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 21:51   #15
Mačka sam danas uhvatila i odvela vetu Perokoviću. Mačak je jako umiljat i maazan iako je bio vani i nitko se nije brinuo o njemu! Kažu da je stariji mačak, ima glaukom kao što se vidi, već duže, šugu ima i ulkus. Sada ga tretiramo, od danas, s Chloramphenicol masti za oči i vidjet ćemo ima li pomaka! Trenutno je kod mene, ali od sutra će biti kod Lajoša s Plave šape na plaćenom čuvanju. 10 kn/dnevno pa bih molila ukoliko netko može da uplati nešto za ovog jadnika koji se izborio za sebe i pun je rana, želi živjeti, pravi borac, pravi Rocky Balboa! Bilo bi lijepo i da mu netko da priliku i udomi ga kod sebe, neće požaliti jer je mačak pun ljubavi zaista! Kažu veterinari da se on može jako srediti samo da mu se glaukom smanji ili ako neće se smanjiti, onda bi mu oko izvadili jer on vjerojatno ne vidi na njega i samo mu smeta. Trebala bi nam i hrana i pijesak za njega, ako tko može donirati i sutra ćemo ga vjerojatno vodit na vađenje krvi da se vidi ima li FiV ili Felv iako vjerojatno nema i veterinari nisu rekli da ga trebamo voditi na vađenje krvi, ali Natasha Radanovic i ja bi ipak htjeli ga odvesti na vađenje da se vidi za svaki slučaj ako slučajno ima nešto, al vjerujem da nema! Zubi su mu jako loše isto, smije jesti samo mokru hranu ili suhu, ali razmekšanu u vodi. Molim sve koji žele pomoći micanu Rockyu, borcu za svoj život, da se jave na 099 708 2520. Micek će vam biti zahvalan!









gaspar19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 22:06   #16


Drži se Rocky!
__________________
Live long and prosper Mace traže dom https://www.facebook.com/pravasapa
Spori Lori is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 22:09   #17
prilicno je sugav, po meni za dozu iverktina, to ce mu sve pocistit, a oko ne vidim razloga da ostane, samo da se uhrani za operaciju. to je prekrasni stari macor. ako i ima fiv ili fel, nije aktivirano jer nebi dogurao do takvih godina.
__________________
Animals are more human than vice versa
Asin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 22:16   #18
Da, da... Onda niti ne trebamo raditi test iako bi bilo dobro da ne bi u budućnosti zarazio koju macu, a misliš ako nije aktivirano, da ne može se prenijeti je li? Eda i treba na ANTIBIOTIKE što prije je rekao vet! A treba novaca za to...Ukoliko netko može uplatiti nešto za našeg Rockya, prvotno sad za ANTIBIOTIKE i SMJEŠTAJ koji je 10 kn po danu, a za antibiotike fakat ne znam još, evo broj tekućeg, hvala od srca!

2390001-3290301327 HPB-Hrvatska Poštanska Banka
Petra Gašpar
Ante Jakšića 5
10 000 Zagreb

s naznakom " za ROCKYA"

nije potrebno upisivati poziv na broj, a kao model možete upisati 99

Zadnje uređivanje gaspar19 : 26.03.2012. at 22:32.
gaspar19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 22:17   #19
jako je sugav, sta su mu dali?? to bi jedna doza iverktina sve pocistila. Oko treba van ako ce moc podnjet operaciju, tj kad se ocisti od suge i podigne mu se imunitet. Jako bi mu dobro pasale Landfleisch konzerve, jako su mekane i vrlo kvalitetne a cijena nije astronomska.

http://www.pet-centar.hr/detalji_pro...cici-400g.aspx

ovaj je bas moj tip macka

SORI, FORUM TILTA,
__________________
Animals are more human than vice versa
Asin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 22:20   #20
Quote:
gaspar19 kaže: Pogledaj post
Da, da... Onda niti ne trebamo raditi test iako bi bilo dobro da ne bi u budućnosti zarazio koju macu, a misliš ako nije aktivirano, da ne može se prenijeti je li?
moze prenjeti, mora bit izoliran za pocetak ovak i onak, a nakon kastracije moze zivjet sa zdravim macama, sida se jako tesko prenosi ako nema parenja a za leukemiju ima cjepivo. hocu reci da sad to za NJEGOVO ljecenje nije prioritet, prvo se mora pocistit suga koja moze u naprednim fazama bit smrtonosna i treba mu se dic opce stanje
__________________
Animals are more human than vice versa
Asin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:45.