Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2014., 02:30   #1841
Kolege pomorci ....

Koliko je potrebno u proteklih pet godina, ovjerene navigacije, da bi se produzili breveti ?

Hvala unaprijed

PS - Biti ce jos pitanja, ovo je samo za pocetak.
Izasao sam iz pomorackih kolotecina, otkako sam se prebacio u off shore sektor.
romyo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 09:10   #1842
Godinu dana navigacije u zadnjih 5 godina. Samo, vise se ne mogu svi breveti obnavljati navigacijom, zadnjom izmjenom STCW-a se sad trazi opet polaganje ispita na Kapetaniji za odredjene brevete ...
Pelorus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 23:11   #1843
Pelorus hvala.
Da, cuo sam da su bile nekakve izmjene pa zato to i pitam.

U medjuvremenu se pojavio neki Safety brevet, i jos jedan popratni uz to.
Isto nekako se slicno zove. Mi AB Seamani bi to morali imati.

Sto je to ? Navodno sam ga mogao dobiti ispocetka 'for free' na temelju mojih breveta.
Sad neznam kako to ide... Tecaj ? Koliko to traje ? Cijena ?

Hvala unaprijed
romyo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 16:18   #1844
Atlantska plovidba mi je rekla da im se javim za kadeturu kod njih. Jel mi netko može reći malo više o tome kako je biti kadet tamo?
luka12345678 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 19:26   #1845
Quote:
luka12345678 kaže: Pogledaj post
Atlantska plovidba mi je rekla da im se javim za kadeturu kod njih. Jel mi netko može reći malo više o tome kako je biti kadet tamo?
"

Meni 2007. bilo super bio sam na "City of Dubrovnik" ako su ti ponudili neznam sto cekas, mislim da nije bas bajna situacija da mozes birati i bolje ti je odradit to sto prije...
jeGGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 16:38   #1846
Stvar je u tome što uvjetuju da odradim cijelu kadeturu u komadu(cilu godinu , što i nije toliki problem) + da nakon kadeture potpišem ugovor prema kojem im dugujem 5 godina čiste navigacije što mi se nimalo ne sviđa.
Da je jedan brod još bih i potpisao ali biti praktički 10 godina na firmi gdje ne želiš biti i gdje su totalno srezali plaće posade me ne mami. Kadet danas tamo ima 500 600$ a prije je bilo duplo više.Danas kod napraviš sve dokumente čak ti se ni ne isplati ići na brod.
luka12345678 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 20:09   #1847
eto ja

Pozdrav ljudovi, evo nekako san se uvalija tu na forum ja sam buduci kadet na topicu, pa ako mi se i Bog smiluje casnik. Pa me zanima ima li tu tko ko ima takve informacije tipa kakvi su uvjeti? kakvi su ugovori i smiju li cure il zene dolazit na brod? i ono najvece od svih pitanje jel izvedivo biti pomorac i imat funkcionalnu familiju... aj neko mi se smiluj i rijesi me mojih muka.
Castiel92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 21:33   #1848
Quote:
luka12345678 kaže: Pogledaj post
Stvar je u tome što uvjetuju da odradim cijelu kadeturu u komadu(cilu godinu , što i nije toliki problem) + da nakon kadeture potpišem ugovor prema kojem im dugujem 5 godina čiste navigacije što mi se nimalo ne sviđa.
Da je jedan brod još bih i potpisao ali biti praktički 10 godina na firmi gdje ne želiš biti i gdje su totalno srezali plaće posade me ne mami. Kadet danas tamo ima 500 600$ a prije je bilo duplo više.Danas kod napraviš sve dokumente čak ti se ni ne isplati ići na brod.
Osobno nebi nikome nista potpisivo, vidi ako mozes odradit godinu kadeture plus par ugovora i tjt...
jeGGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 14:49   #1849
nekoliko pitanja

Dragi moji pomorci i oni koji prate ove temu, imam nekoliko pitanja:

1. gdje se moze u Hrvatskoj ici na seminar:
• Train the Trainer Instructor Training (TTI)?

2. gdje je najbrze, najjednostavnije I najjeftinije obaviti:
• Temeljna sigurnost na brodu (STCW A-VI/1) – Svjedozba o dopunskoj osposobljenosti
• Advanced Fire Fighting (STCW VI/3)

3. Ima li koga na Celebrity Cruises i kakvi su dojmovi?

Puno hvala
matek2h is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 13:50   #1850
Quote:
romyo kaže: Pogledaj post
Pelorus hvala.
Da, cuo sam da su bile nekakve izmjene pa zato to i pitam.

U medjuvremenu se pojavio neki Safety brevet, i jos jedan popratni uz to.
Isto nekako se slicno zove. Mi AB Seamani bi to morali imati.

Sto je to ? Navodno sam ga mogao dobiti ispocetka 'for free' na temelju mojih breveta.
Sad neznam kako to ide... Tecaj ? Koliko to traje ? Cijena ?

Hvala unaprijed

Na temelju dosadašnjega iskustva, ta dva breveta sam dobio, for free.
Odnosno, samo one takse od nekih 90 kn za svaki brevet.

Ako nekoga to bude zanimalo, još uvijek se daju dobiti besplatno.
Ali sa ovjerenom navigacijom do 2011 godine.
romyo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 00:15   #1851
Quote:
romyo kaže: Pogledaj post
Na temelju dosadašnjega iskustva, ta dva breveta sam dobio, for free.
Odnosno, samo one takse od nekih 90 kn za svaki brevet.

Ako nekoga to bude zanimalo, još uvijek se daju dobiti besplatno.
Ali sa ovjerenom navigacijom do 2011 godine.
kako mislis free?

Imam navigacije oko 2.5 godine od zadnjih 5
kome se javiti i do kada?
ima li rok?

vrijedi li to za :
Temeljna sigurnost na brodu (STCW A-VI/1) – Svjedozba o dopunskoj osposobljenosti

to bi me spasilo troskova i vremena
matek2h is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 13:54   #1852
Free - besplatno ! Dakle, nisam išao na predavanja i slično, i to bi platio shodno time puno više.
Na temelju navigacije koju imam dosad, a imam je ohoho.

Prvi se zove - osnovni program sigurnosne zaštite
Drugi se zove - posebni program sigurnosne zaštite za pomorce imenovane za sigurnosne dužnosti.


Neznam otkuda si, ali požuri i javi se na prvu kapetaniju dok se to dijeli 'ovako'.
Ustvari neke takse po svakome brevetu će te doći 90 kuna plus slika.

Neznam niti što si na brodu, jer pretpostavljam da za recimo kuhare ti su breveti nepotrebni, i ne traže se.
To se odnosi za pomorce koju su u gvardiji, kao ono tko ti ulazi na brod, kao pirati i brodići oko tebe i slično...
Gvardijani na palubi to moraju imati i to se traži.

Pitaj što te zanima....
A vezano za ono tvoje pitanje od prije, po mome iskustvu...
Najsusretljiviji su u Šibenskoj kapetaniji, dakle i za objasniti ti, i izaći u susret u bilo kom pogledu,
po cijenama su isto tako dosta povoljniji nego kod nas u RI. Bar je tako bilo.
Obavljao sam pred par godina i jedan brevet u Zadru, isto tako jako susretljivi, maksimalno ljubazni.
Kod nas u Riječkoj kapetaniji, od silnoga filozofiranja i mudrovanja, pa sve do toga da se istresaju na tebe...
Ja samo čekam kad će neko od onih debelih uhljeba što su poslagali činove po sebi, kad nešto pitam - plesnuti !
Žao mi je, ali nisam jedini koji tako misli o mojoj kapetaniji.
romyo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 17:49   #1853
Imali tko informaciju tko uzima deck kadete?? Puno ulozenih para u sve a di god se javis uzimate li kadete? Odgovor je NE
zeus2014 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 18:52   #1854
Dajem svoj glas za promjenu vodećih ljudi u SPH kao i promjenu odnosa Ministarstva mora prema pomorcima u Republici Hrvatskoj

Dajem svoj glas jer sam mišljenja da Hrvatski pomorci tonu sve dublje te da pod hitno dođe do promjene u SPH kao i odnosima vlade prema pomorcima. Mi kao ljudi koji živimo ovaj život i naše obitelji smo nezadovoljni vođenjem ljudi koji nas predstavljaju te želimo da sadašnji dužnosnici podnesu neopozivu ostavku i da na njihovo mjesto dođu ljudi koji su neovisni o politici i nisu u nikakvom dogovoru sa ministarstvom kao i sadasnji čelnici koji nas NAVODNO zastupaju.

> > > > > > > PETICIJA < < < < < < <

dajte svoj glas za bolju buducnost hrtvatskih pomoraca!
batelant is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 20:10   #1855
Talking Offshore

Pozdrav ekipa

Evo samo jedno pitanje...

Tija bi se pribacit u Offshore sector...dali znate nekoga da krca bez Offshore iskustva...do sad sam bija na oil i kemikal tankerima...drugi casnik palube...iman sve brevete spremne ukljucujuci i DP...

pozdrav ljudi
nns is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 19:22   #1856
Porez za pomorce i famozna 183 dana

Neznam da li je tema u pravoj rubrici, ispravite me ako nije.
Naime radi se o porezu za pomorce.
Po pravilniku poreza na dohodak, pomorci koji su sakupili vise od 183 dana u međunarodnoj plovidbi, oslobođeni su plaćanja poreza....i to je OK i jasno ...
Što je sa pomorcima koji su se zaposlili na brodu recimo u 7. mjesecu, i nisu mogli sakupit 183 dana nikako ni da su htjeli, da li su obavezni plaćanju poreza ili postoji kvaka da se za prvu godinu plovidbe pravilo o famozna 183 dana ne uzima u obzir. Naime sa raznih strana mišljenja su podijeljena, da li netko ima konkretnu informaciju kao odgovor na ovo pitanje.
PainAmplifier is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 21:29   #1857
Nema ti tu raznih prica. Situacija je tu pravno jasna. Imao ili nemao vise od 183 dana u godini prijavu poreza moras napraviti. Ako imas preko 183, obavis prijavu i gotovo, nemas placanja poreza jer imas preko 183 dana, ako nemas dovoljno dana, onda opet moras rijeiti prijavu poreza ali ces ovaj put dobiti i izracun poreza na dohodak koji moras platiti.

Ovisno o svojstvu na brodu, porez koji ces morati platiti ne mora biti visok. Imas odbitke koje moras oduzeti od ukupne zrade i tek na tu zadnju vrijednost se odreduje porez. Imas minimalni neoporezivi godisnji dohodak, placanja za mirovinsko i zdrav. za godinu za koju vrsis prijavu, pomorski dodatak te uzdrzavani clanovi obitelji ili slicno...

U svakom slucaju, prijavu moras obaviti, a porez ces morati platiti. Samo je pitanje koliko ...

Ja sam zadnje dvije godine, pa tako i 2014 imao manje od 183 i moram platiti...
Pelorus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 23:53   #1858
Za zanimanje brodskog elektroničara, koji fakultet se mora završiti? jel to samo Fer ili može i ostala tehnička veleučilišta?
Pismonoša is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 17:07   #1859
Ekipa pozdrav svima...idem prvi puta na brod kao kadet pa eto jel mi moze neko objasnit svoje utiske kakav biti kako se ponasati? malo se pripremam prije prvog polaska pa jel mi moze neko objasniti sto znace znacenje: 1starboard to starboard 2port to port 3 green to green 4 red to red na vhf radio prilikom izbjegavanja sudara na moru gdje brod ide u koju stranu mijenja kurs?
franee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 20:54   #1860
Gdje si ti zavrsio za pomorskog nauticara da to ne znas ????
Na kadeturu se ide nauciti ali to sta ti pitas je osnova tvoje struke, ako takve stvari budes pitao na brodu ubiti ce te u pojam. Ponovi si COLREGS ...
Pelorus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:51.