Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2009., 09:02   #21
Quote:
VONKOR kaže: Pogledaj post
Pzdrav svima, nije me bilo točno godinu dana-toliko je i trajala moja bezbrižna vožnja sa C5, nakon svih onih ranije navedenih problema i servisiranja.

molim savjet i pomoć, jučer popodne normalno sam se dovezao sa posla bez ikakvih problema prethodnih dana, parkirao ugasio i jutros evo iznenađenja, auto ne želi ni alnasovati, samo nešto kvrcne-lupne i ništa. Akumulator je ok, svjetla rade, napon je 12,58V, sada ga držim na toplom i nadam se da je to razlog, ali pretpostavljam da nije.Kompjuter javlja grešku nešto poput INFO FARRIBLE, NIVO COULBRNT nisam stigao točno pročitati, nekada smo kod benzinaca na alnaseru znali udariti po bendixu i to bi se rješilo ili bi ubacili u treću brzinu i auto malo zaljuljali i opet rješili problem. A što ovdje kod dizelaša učiniti ???

molim forumaše experte za francuze za savjet, ili opet ujutro na ZET.

POZDRAV IZ SIGETA
12,58 V ti je premalo.

posudi struju od nekoga, koristi PRAVE kablove (tanko sranje iz peveca NIJE pravi kabel) i upalit ćeš.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 10:03   #22
pa riješavaj se toga čovječe,šta čekaš,da je moj ja bi registrirao kasko i gurnio ga u provaliju,pa de zbroji novce koje si dao,pa živce koje si potrošio.
zoran.sb is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 11:30   #23
Quote:
Crodra kaže: Pogledaj post
Već desetak godina, auti se dizajniraju da im vijek trajanja bude do cca 150.000 km, što je uz prosjek od 15.000 godišnje i više nego dovoljno za standard stanovništva u razvijenim zemljama koje su ciljana tržišta autoindustrije.
Tako da preko te kilometraže, bepredmetno je razgovarati što je sve crklo i da li je smjelo, ta da li je to dobar auto, bez obzira da se radilo i o nekom skupljem
Ili popravljaš i voziš, ili prodaš i kupiš nešto drugo.
Ma zbilja ovi auti zadnjih godina ko da su programirani do te kilometraže a onda troškovi prelaze sve granice. No eto ljudi još uvijek kažu daj nešto staro 6 godina za 5000 eura i sa 150tkm i misle da će se vozit ko u novom autu, to je vrijedilo nekad, više ne. Bolje ja upiknem zat 12 godina starog ali puno kvalitetnije izvedenog.
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 13:05   #24
Starom je isto na oko 150 tkm C5 2.0 HDI počeo radit probleme. Prvo elektronika (parking senzori, putni komp, nije htio otklopit retrovizore...) onda je počeo javljat greške ovog i onog (otklonjeno kompom u servisu), lijeva mlaznica za pranje farova je dva puta mjenjana, na cca 160 tkm je otišla turbina, škripanje kočnica je standardna pojava... Onaj prokleti FAP košta ko jedan manji auto. Uglavnom nepune 4 godine i 170 tkm i auto je praktički zreo za otpad.
__________________
[OO]\___Y___/[OO]
_SS_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 16:05   #25
marke svoju proizvodnju gledaju da zarade. dakle, na svakom autu ugradiš milimetar tanje staklo, i na milijun vozila evo ti uštede od par milijuna.
tako je i za recimo ostale mehaničke dijelove. gleda se da se auto sastvari tako da traje određeno vrijeme ali i da firma uštedi na materijalu.
ne znam kojoj to firmi, osim rolls royce, bugatti, i sličnima, da je cilj najkvalitetnije i najtrajnije, ili nešto predimenzionirati...
auti se sastavljaju da vlasnik novog do isteka garancije bude zadovoljan, da se uštedi na materijalu, i da poslije ovlašteni servisi nešto zarade.

ovaj C5 što neće da upali, pokazuje klasične znakove praznog akumulatora
VONKOR, ja sam u buzinu, isto imam citroen, da se prištekamo
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 19:16   #26
SVE OK S C5

Quote:
Glavni frajer kaže: kaže: Pogledaj post
marke svoju proizvodnju gledaju da zarade. dakle, na svakom autu ugradiš milimetar tanje staklo, i na milijun vozila evo ti uštede od par milijuna.
tako je i za recimo ostale mehaničke dijelove. gleda se da se auto sastvari tako da traje određeno vrijeme ali i da firma uštedi na materijalu.
ne znam kojoj to firmi, osim rolls royce, bugatti, i sličnima, da je cilj najkvalitetnije i najtrajnije, ili nešto predimenzionirati...
auti se sastavljaju da vlasnik novog do isteka garancije bude zadovoljan, da se uštedi na materijalu, i da poslije ovlašteni servisi nešto zarade.

ovaj C5 što neće da upali, pokazuje klasične znakove praznog akumulatora
VONKOR, ja sam u buzinu, isto imam citroen, da se prištekamo
Svima pozdrav i hvala na savjetima, uz pomoć dobre amperaže upalio danas oko 17h i odmah odjurio po novi akumulator, sve ok i nadam se još 100tkm sretne vožnje.

HVALA SVIMA NA KOMENTARIMA, već sam pomislio ode 4-5 tisuća kn za alnaser ili sl.
VONKOR is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 19:25   #27
SVE OK S C5

Quote:
Glavni frajer kaže: kaže: Pogledaj post
marke svoju proizvodnju gledaju da zarade. dakle, na svakom autu ugradiš milimetar tanje staklo, i na milijun vozila evo ti uštede od par milijuna.
tako je i za recimo ostale mehaničke dijelove. gleda se da se auto sastvari tako da traje određeno vrijeme ali i da firma uštedi na materijalu.
ne znam kojoj to firmi, osim rolls royce, bugatti, i sličnima, da je cilj najkvalitetnije i najtrajnije, ili nešto predimenzionirati...
auti se sastavljaju da vlasnik novog do isteka garancije bude zadovoljan, da se uštedi na materijalu, i da poslije ovlašteni servisi nešto zarade.

ovaj C5 što neće da upali, pokazuje klasične znakove praznog akumulatora
VONKOR, ja sam u buzinu, isto imam citroen, da se prištekamo
Svima pozdrav i hvala na savjetima, uz pomoć dobre amperaže upalio danas oko 17h i odmah odjurio po novi akumulator, sve ok i nadam se još 100tkm sretne vožnje.

HVALA SVIMA NA KOMENTARIMA, već sam pomislio ode 4-5 tisuća kn za alnaser ili sl.

Hvala također kolegi iz Buzina na komentaru, i samo još jedno pitanje, gdje ideš na servis sa svojim citroenom?
VONKOR is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 20:05   #28
ne idu vozači citroena mehaničarima još tamo od prvih BX-a, jer im mehaničari ne znaju popravit auto
mehanička literatura u ruke i doma dramimo svoje majke, cure, žene
težak je život citroenaša
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 20:07   #29
Quote:
Glavni frajer kaže: kaže: Pogledaj post
ne idu vozači citroena mehaničarima još tamo od prvih BX-a, jer im mehaničari ne znaju popravit auto
mehanička literatura u ruke i doma dramimo svoje majke, cure, žene
težak je život citroenaša
Ti si moj čovjek
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 19:25   #30
Quote:
Glavni frajer kaže: kaže: Pogledaj post
ne idu vozači citroena mehaničarima još tamo od prvih BX-a, jer im mehaničari ne znaju popravit auto
mehanička literatura u ruke i doma dramimo svoje majke, cure, žene
težak je život citroenaša
nemoj pricati bezveze..svi vi idete u krive servise..i znam puno ljudi koji mogu rijesiti svaki kvar na bx a i na ostalim autima..sve je to kriva neinformiranost..zivot citroenasa je udoban ali na autu mora sve funkcionirat
:
tola is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 19:28   #31
Quote:
VONKOR kaže: Pogledaj post
Svima pozdrav i hvala na savjetima, uz pomoć dobre amperaže upalio danas oko 17h i odmah odjurio po novi akumulator, sve ok i nadam se još 100tkm sretne vožnje.

HVALA SVIMA NA KOMENTARIMA, već sam pomislio ode 4-5 tisuća kn za alnaser ili sl.

Hvala također kolegi iz Buzina na komentaru, i samo još jedno pitanje, gdje ideš na servis sa svojim citroenom?
I mi smo na svom C5 nedavno morali staviti novi akomulator
Komar22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 17:00   #32
imam c5 2.2hdi 2003 kada se na njemu treba mijenjati zupčasti remen da li itko zna inače moram priznati auto je odličan služi besprijekorno.hvala
gogi no1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 17:02   #33
a da pitaš u servisu?
Komar22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 17:09   #34
ja nebi čekao 160.000 km. 120 max!
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 08:17   #35
to znam i ja komaru nemam servisa kod kuce moram putovati u zagreb,to ispada po tvom da bi svi ovi ljudi prvo svi trebali ići na servis kod onih(većim dijelom)nesposobnjakovića a ne dijeliti iskustva ovdje i probleme koji su neki već to doživjeli imam loša iskustva sa servisima pa im baš nevjerujem
gogi no1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 10:37   #36
A da onda nazoveš...

koliko km ima?
Komar22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 16:49   #37
Evo ti konkretno fotka:

Zadnje uređivanje Alex33 : 07.02.2010. at 16:59.
Alex33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 17:13   #38
C5

Quote:
gogi no1 kaže: Pogledaj post
to znam i ja komaru nemam servisa kod kuce moram putovati u zagreb,to ispada po tvom da bi svi ovi ljudi prvo svi trebali ići na servis kod onih(većim dijelom)nesposobnjakovića a ne dijeliti iskustva ovdje i probleme koji su neki već to doživjeli imam loša iskustva sa servisima pa im baš nevjerujem
Pozdrav svima, nije me dugo bilo, što znači moj C5 ide savršeno, ko nov sada ima 171 tkm.

Pogledaj moje postove i sve je jasno, na 140 tkm mijenjaj sve po redu: zupčasti remen, vodenu pumpu, zamašnjake, kvačilo, FAP i vozi još toliko.

samo ne znam kada se mijenja remen radilice??? tko zna?
VONKOR is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 19:39   #39
Čitaj malo postove.Iznad tvojega je moj u kojem ti je fotka kada se šta radi na C5,a remen radilice ne podtoji.Mislio si na remen distribucije,a i to ti piše u knjižici koju sam fotkao.Pozz
Alex33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 22:02   #40
PITANJE C5

Pozdrav svima,

evo neki dan kada je jutro bilo svježije ponovio se neobičan zvuk nakon pokretanja C5 pri zakretanju volana, nešto poput oooommmmmhhhh i to je trajalo neko vrijeme cca 10 min ( stojim na semaforu i zaljujam volan lijevo - desno i čuje se oooooommmmmhhhh ) i prestane i cijeli dan ništa, te se povremeno ponovi.

Što bi moglo biti????

- pumpa volana??? ili nešto treba podmazati sada ima 174tkm ostalo sve ok.

jedva čekam Vaša mišljenja!
VONKOR is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:10.