Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2009., 21:13   #1
Zvijeri plišane

Jedan je forumaš napisao knjigu, ali je preskroman da o njoj otvori temu. Knjiga je roman "Zvijeri plišane", a u zadnje vrijeme ječesto spominjana u različitim medijama (u "Jutarnjem listu" je članak na cijelu stranicu), je je knjigu popljuvao Andrija Hebrang (mada ne vjerujem da je dotični gospodin pročitao).

Ja baš i nisam vična pisanju recenzije zato stavit ću link na jednu koju smatram dobrom: Transrodne vjeverice i lezbijske igračke

A ovo je omot knjige:
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 23:11   #2
a ja još nisam pročitala ni prvu zoranovu knjigu
Emmalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 00:19   #3
mogu samo citirati sa gore navedenog linka :

Kontroverze oko roda, seksualnosti i politike itekako prodaju medije koji im posvećuju prostor, pa Zoran Krušvar može sada zadovoljno trljati ruke.

pa kada mu nije uspjelo sa knjigom za odrasle koja je imala i svoj fan fiction i art i music i piće, k tome još fantasy roman godine (a ljudi otvaraju topice tipa "dal ima kaj od hrvatskog fantasya") onda najbolje izvest nešt kaj niko nije a da još i bude većinu pučanstva. samim time kaj je knjiga za djecu a uvedi su gay nešto, osigurao si je podršku iskoraka i kontre, i samim time njihovu medijsku podršku i manipulaciju. ja mu samo mogu reč : svaka čast, treba i to znati
__________________
HR

Winter is coming
Deimos is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 00:22   #4
Pročitala recenziju. Osobno mi je najzanimljivija kornjača koja želi postati vjeverica (ili obrnuto, ne sjećam se točno, a nije ni važno), jer zadire u još jedno aktualno pitanje identiteta, onog vrstovnog. Naravno, bilo kakve sudove mogla bih izreći tek nakon čitanja knjige; treba vidjeti koliko su idejne premise dobro književno realizirane, tj. drži li estetska funkcija korak s ideološkom.
Cecco is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 12:25   #5
Quote:
Cecco kaže: Pogledaj post
Pročitala recenziju. Osobno mi je najzanimljivija kornjača koja želi postati vjeverica (ili obrnuto, ne sjećam se točno, a nije ni važno), jer zadire u još jedno aktualno pitanje identiteta, onog vrstovnog. Naravno, bilo kakve sudove mogla bih izreći tek nakon čitanja knjige; treba vidjeti koliko su idejne premise dobro književno realizirane, tj. drži li estetska funkcija korak s ideološkom.

takodjer nisam citao,i ne znam kakva je danas lektira za nize razrede osnovne ali vjerujem da nije puno drugacije nego prije 20 god. a misljenja sam da nam ovakvo nesto kronicno nedostaje

dakle,iako nisam citao,smatram da je vec samom diskusijom o idejama romana postignut znacajan korak naprijed
__________________
lepljiv od znoja i mastan od krvi...
jebe se non is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 22:56   #6
Evo mene.

Da, dosta se priča.

Volio bih da više pričaju oni koji su čitali, a manje ostali.

Eto, toliko od mene. Za više informacija pitajte Andriju Hebranga.
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 08:13   #7
Ja sam pročitala knjigu greškom , zbog naziva sam pomislila da je horor. Moram priznati da nisam uopće primjetila ništa kontroverzno (valjda zato što sam bila zaokupirana drugim - ali neću pisati spojler). Po mene - dobra knjiga za djecu, onako, odgojna, a nije dosadna.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 09:25   #8
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Jedan je forumaš napisao knjigu, ali je preskroman da o njoj otvori temu.
Jel ovdje rijec o istom forumasu koji je s proslom knjigom zaspamao cijeli internet uzduz i poprijeko?

Quote:
zoran k kaže: Pogledaj post
Volio bih da više pričaju oni koji su čitali, a manje ostali.
Nisam jos ali hocu

Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Moram priznati da nisam uopće primjetila ništa kontroverzno (valjda zato što sam bila zaokupirana drugim - ali neću pisati spojler).
Ovako ce biti i kod mene. Ono, gay lik u 21. stoljecu... nes ti velike kontroverze.... tako nesto moze samo Andriji Hebrangu i slicnima biti glavna stvar koju ce primjetiti u knjizi.
Nex is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 10:06   #9
Quote:
nex kaže: Pogledaj post
Jel ovdje rijec o istom forumasu koji je s proslom knjigom zaspamao cijeli internet uzduz i poprijeko?
Je, to je taj

Al tad je to trebalo, inače ljudi ne bi znali za sve one spotiće, predstavu, fanfic... a ljudi su se trudili. Tako da sam zanemario to što će me svi smatrati za attention whore i spamao.

Sad, osim što svi i dalje smatraju da sam attention whore, smatraju i da sam gay
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 10:40   #10
Quote:
zoran k kaže: Pogledaj post
Sad, osim što svi i dalje smatraju da sam attention whore, smatraju i da sam gay
I to ne normalni, samozatajni gay, nego opasni gejpeder iz pakla koji svojom zlom knjigom ide kvariti njihovu hetero djecicu
Nex is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 11:28   #11
Quote:
nex kaže: Pogledaj post
I to ne normalni, samozatajni gay, nego opasni gejpeder iz pakla koji svojom zlom knjigom ide kvariti njihovu hetero djecicu
Kolega esefičar poznat kao Ed Barol, pokušao je prijateljima objasniti kako me on poznaje i kako nisam gay. Kaže: "Ne samo da ih nisam razuvijerio, nego sam sad i ja sumnjiv."
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 21:19   #12
Ajd, ja ti vjerujem.
Ej, možemo na privatne poruke da se dogovorimo oko kakvog... he he
Kisi kisi
mladi majmun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 22:07   #13
a gdje je ovu moguće kupiti? imam neki osjećaj da ta neće vidjeti "moju" knjižnicu .
Emmalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 22:13   #14
Quote:
zoran k kaže: Pogledaj post
Je, to je taj

Al tad je to trebalo, inače ljudi ne bi znali za sve one spotiće, predstavu, fanfic... a ljudi su se trudili. Tako da sam zanemario to što će me svi smatrati za attention whore i spamao.

Sad, osim što svi i dalje smatraju da sam attention whore, smatraju i da sam gay
pa čuj, sad si našao bolju temu. gay knjiga za djecu.
__________________
HR

Winter is coming
Deimos is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 23:18   #15
Quote:
Emma Lumina kaže: Pogledaj post
a gdje je ovu moguće kupiti? imam neki osjećaj da ta neće vidjeti "moju" knjižnicu .
Pa, preko superknjižare, vjerojatno

Preko njih se obično sve može nabaviti.
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 13:53   #16
Quote:
zoran k kaže: Pogledaj post
Kolega esefičar poznat kao Ed Barol, pokušao je prijateljima objasniti kako me on poznaje i kako nisam gay. Kaže: "Ne samo da ih nisam razuvijerio, nego sam sad i ja sumnjiv."
Naravno, s takvim braniteljem. Da ja kažem da te poznajem i da nisi gay, ne bi uopče bila sumnjiva. Ali ti imaš curu, pa neću ništa kazati.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 15:06   #17
hehehe... imaš pravo.
Nego, navodno da i u "Areni" nešto piše o knjizi... jel netko čita "Arenu"?
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:28.